""Saule ir tas kamolīts!" / Atminēja mazulīts." |
[17. Apr 2007|20:16] |
Šī gada science fiction megafilma Sunshine - mana kārtējā iespēja kaut ko nozākāt. Tā kā ir iespējams, ka kāds to vēl nav redzējis, bet vēlas (neiesaku), centīšos iztikt bez īpašiem spoileriem.
Filma pamatā ir pilnīgas glupības jau no zinātnes viedokļa vien: Saules "miršana" tuvākajā nākotnē un tās "atdzīvināšana" ar "zvaigžņu bumbu" - wtf? Un skaidrs, ka šajā cēlcildajā uzdevumā jāsūta cilvēki, nevis kāda automātiska padarīšana, citādi tak nebūtu sižeta. Tas, protams, nebūtu slikti. Bet ar šāda veida muļķībām vēl varētu samierināties, ja vien pats stāsts būtu gana interesants, spilgts un spēcīgs vai arī pilnīgi un galīgi stulbs, bet jautrs. Diemžēl šajā gadījumā - ne viens, ne otrs. Sižets tātad gauži prasts un idiotisks (braucam, atrodam, paošņājam, noraujamies, esam varoņi), personāži, to lomas sižeta attīstībā un pašu attiecības - klišejiskas. Bet principā filma atbilstu vidēja sviesta/nekādas filmas standartiem un vilktu uz 5 vai varbūt pat 6, ja vien uz beigu pusi pēkšņi nepārvērstos par tizlu un nudien kretīnisku reliģisku šausmeni ar Frediju Krīgeru galvenajā lomā, kas turklāt ļoti aizdomīgi atgādina vēl vienu retu draņķi - "Lost Horizon". Nafig? Galvenokārt par to, kā arī par šaušalīgajām, bet absolūti nepamatotajām pretenzijām uz nopietnas un "gudras" filmas statusu, atņemam labi daudz punktu un piešķiram filmai 2/10 (tas ir tikpat, uz cik esmu pārvērtējis "Serenity").
Mjā, starp citu, ja palasa, ko par filmu nesenā "Izklaidē" rakstījis Naumanis, top pavisam skaidrs, ka pats šo brīnumu viņš redzējis nav. Citādi tak prastos kaut vai par sižetu nesarunāt totālas muļķības un varbūt nevāvuļotu par "filozofiskumu" un "Solaris" ietekmēm - nedz filozofiskumu, nedz ko no "Solaris" te ij ar uguni nesameklēsi (dažas lietas, kas nospertas no "Kosmosa odisejas", gan). Lai gan tas, ka latvju kino kritiķi nereti nav redzējuši filmas, par kurām raksta, pilnīgi droši ir zināms jau sen.
|
|
|
Comments: |
btw, tev nav Solaris kādā nebūt pārnēsājamā formātā? man gribas noskatīties, bet nav rociņu -> nav cepumiņu
Ir gan, bet ar šaušalīgiem, milzīgiem, dzelteniem comic sans v.tml. titriem spāņu valodā. :) Tāds tev derēs?
Ir kur acis piesiet...
derēs! nākamnedēļ tiksimies.
pasaki kaut ko, kas nevar
nevar gadīties, ka ES ZINU TEVI HA
Noskatījos. Visai vārgi. Pat, ja cenšas neņemt vērā Holivudas pieeju zinātniskajai pusei ( destroyed from inside out by a type of highly stable form of matter that renders nuclear fusion impossible, by turning common matter on its own kind - no comments, right?). "Solaris" ietekme uz filmu - nevajag lieki smīdināt cilvēkus, kuri ir lasījuši un redzējuši. Kopumā - skatīties neiesaku, toties iesaku apmeklēt saitu, kurā šis mākslas darbs būtu visnotaļ pelnījis ieņemt sev pienākošos vietu. P.S. Žetons teksta autoram par virsraksta izvēli. :))
Holivuda un astronomija, protams, reti ir savienojamas lietas, bet pat tad, ja šī filma zinātniskā ziņā būtu nevainojams meistardarbs, tā tik un tā būtu pēdīgais dranķis. :)
Verily. Nu, runājot par astronomiju filmās, kā pozitīvs piemērs prātā nāk "Kontakts" ar Fosteri galvenajā lomā. Tiesa gan, arī bez šī zinātniskā korektuma "Kontakts" ir laba filma. IMO.
Salīdzinoši - "Kontakts" ir ok (6/10, stipri kaitināja tās kristiešu būšanas un vispār tā sižeta līnija par to sasodīto sludinātāju; samaitāta grāmata). Relatīvi ļoti jēdzīga astronomija/astronautika ir iekš "Destination Moon" (1950, viens no scenārija autoriem ir Heinleins) un arī iekš "Kosmosa odisejas". Un varbūt vēl kaut kur, neatceros.
Jāatzīst, ka "Destination Moon", cik nu atceros, gan nekas īpaši vairāk par labu kosmonautiku arī nebija... Gandrīz likās, kā tā arī paredzēts - ilustrācija tam, "ko mēs par to zinām". Šajā ziņā īsti desmitniekā trāpījusi varbūt tikai "Odiseja", jo tur ir arī tas, kam tur patiešām jābūt - kino.
Kas attiecas uz "Contact", varu pievienoties - tas, kā skeptiskā galv. varone beigās tika iegāzta ar pašas skeptiskumu, kaut kā galīgi negāja pie sirds. Un, protams, attiecības ar dzīvo/mirušo tēvu bija vairāk nekā tikai drusciņ pajēlas. Fostere gan bija laba, un pārliecinošs likās arī pašas "ziņas" risinājums.
Par "Sunshine" varu teikt vien to, ka nav grūti noteikt, kurā tieši brīdī scenāristam sācies akūts smadzeņu iekaisums ar komplikācijām.
"2001: A Space Odyssey." Ojā. Vienīgā filma, kur Visums ir kluss. :)
Man jau iekš "Destination Moon" (kur arī, cik atceros, Visums ir kluss) pietika ar to pašu kosmonautiku utt. - interesanti taču, kā TO iedomājās 1950. gadā. :) | |