friends [entries|archive|friends|userinfo]
dekaels

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

pa tam mūsmājās [27. Nov 2015|00:58]

bozena
Līzei šodien, patiesībā jau vakar, iestājusies astoņpadsmitgade. Mjā.
Mazā jaunkundze dušā a capella izpilda London Grammar Strong.
Linkir doma

[26. Nov 2015|23:44]

mazeltov
Rīt būs kalns un kalnu namiņš. Un vēl rīt būs jāceļas piecos no rīta, jo līdz kalnam vēl 3h jābrauc un jābūt klāt rīta pusē. Tas tā, lai dzīve neliktos pārlieko rožaina. Pieci no rīta, bļin!
Linkir doma

[26. Nov 2015|22:49]

krii
Ļoti nerakstās, pati nezinu, kāpēc. Dzīve nemet kūleņus, bet arī gluži nepūst kā sastāvējies dīķis.
Oktobris visticamāk paliks mans šīgada mīļākais mēnesis. Kaut kā pamazām līdz smadzenēm atplūda informācija par maģistrantūras pabeigšanu pavasarī un iestāšanos doktorantūrā vasarā, izsaucot vieglus, konvulsīvus eiforijas uzplūdus un neizpratni, ko ar to iesākšu. Vienlaikus sāka vārstīties praktiskās estētikas čakra, mudinot gleznot, ja vien mācētu, muzicēt un rakstīt, tamborēt, adīt un šķirstīt interjera mājaslapas, kā arī izberzt vannasistabas izlietni. Tas bija mēnesis, kad pārsvarā biju apjukusi un laimīga. Daudz strādāju, mazliet kašķējos Cibā (jā, zinu, ka visi pamanīja, paldies, nevajag komentēt), bija sauss un saulains - iedomājieties, sauss un saulains oktobris, iespējams, pirmais un pēdējais manā garajā, sūrajā mūžā, pasaule bija oranža, piemīlīga un sātīga kā ķirbju biezzupas terīne.
Novembris sevi pieteica daudz skarbāk, ārpasaule klauvēja ziņu portālos. Mazliet paraudāju par krievu grāmatvežiem, skolotājiem, medmāsām un bibliotekāriem, kuri visu gadu bija krājuši naudiņu, lai rudenī aizlidotu ar lēto čarteri uz Ēģipti. Pēc tam paraudāju par francūžiem, kuri piektdienas vakarā bija gājuši izklaidēties. Par beirūtiešiem un tunisiešiem tikai smagi nopūtos. Par krievu lidotājiem vairs pat nenopūtos.
Link5 raksta|ir doma

[26. Nov 2015|18:51]

saldumi
[Tags|]

Šorīt pārrunājām trauksmes sirēnas:

- es nemaz nezināju, ka, dzirdot sirēnas, jāieslēdz radio
- to taču mācīja skolā...sociālājās zinībās
- būšu palaidusi garām
- varbūt tu pa to laiku peldējies jūrā?!
- ļoti iespējams
Linkir doma

[26. Nov 2015|17:24]

virginia_rabbit
multivitamīni "marsieši" paši esot atvēruši burciņu un sakāpuši mutē tik daudzi, ka jāvemj

Link1 raksta|ir doma

[26. Nov 2015|14:57]

fjokla
tākā man šodien brīvs, sakarībā ar to, ka kāds man uzklepojis virsū,,izdomāju, ka mana dzīve ir pārāk skumja un garlaicīga, tāpěc jāiziet uz brīdi kautkur izplatījumā. pie būkmarkiem man skumjiem rudens vakariem bij atlikts šitas, unkas ta šitas viss ir, ja ne skumjś rudens vakars pulksten divos, tad ielīdu lupatās un ieslědzu ausī šito: https://youtu.be/qLV2kRBwp20
nu, tā un tā, stundu buļ buļ, tolka īpaši nekāda un vienā brīdī apnikās. bet sākumā tur inčīgi, jālien iekšā okeānā, kur var elpot, attiecīgi, estā saprotu, arī pīpět un jāklausās kā tas džeks sauc dziļāk, kur esot atbilde uz visiem jautājumiem. jā, kātad, šitik duma jau es ar neesmu, labi ka konfekti věl nepiedāvā. betnu, katrā zińā, tas tākā sapnī iecelties un paśam vińu kautkā tālāk 7sacerět. tai okeānā man ne visai labi patika, jo tur viss tāds tumši zils un dūmakains, un, godīgsakot, nepatīkama tāda sajūta, ka kāds glumeklis no muguras pielavīsies, tāpěc nācās iedomāties, ka esmu akmens un nogrimt pavisam dibenā, bet tur viss věl garlaicīgāk un skumjāk kā man. Nulūk, tad izdomāju, ka varu tak būt valis, jo pie tāda token neviens nelīdīs kasīties, bet tas man sanāca tāds kautkāds trīcvaudzińś jūraszirdzińś, gļěvulis pěc skata, tapě nospļāvos uz to okeānu un aizteleportějos pazīstamos ūdeńos, proti, ežezera vecajā peldětavă, tur man gāja ļoti jautri, vienbrīd biju gliemis, tad, tas kukainis, kas pa ūfensvirsu tusě, beigās man śitas arī apnika un izdomāju, ka kautkur netālu, drošivien, juziks laivā makśķerě un vajadzětu vińu kautkā forši piebiedět, tāpěc transformějos par dzeltenu un spīdošu medūzu un taraněju laivu. man bija arī izplānots, ka iznirstot juzikam vajadzětu iebļaut ausī : "Juzik, aim jör fāzer!" unta man sanāca pašai tāds smiekls, ka viss astrāls paspruka. betnu, meklěśu vĕl, kruta fiśka, bet man toměr patīk, ka pastāsta, kas jādara un kur jāiet, nevis, ka tupa iemet ūdenï un kulies tālāk pati pa niedrām.
Link2 raksta|ir doma

Tikumības deficīts latviešu dzīvesziņā [26. Nov 2015|13:50]

hedera
Un es, naivā, līdz šim uzskatīju, ka par Vispasaules Latviešu Dīvaināko Seksuālo Fantāziju Popularizētāju Biedrības himnu atzīta dziesma "Tev piedzims bērns". Tak nē, esmu nepiedodami alojusies. Tikko veikalā izdzirdēju dziesmu ar vārdiem: "Māsa upe palīdz meitenēm kļūt par sievietēm".
Link9 raksta|ir doma

[26. Nov 2015|13:35]

virginia_rabbit
man pietrūkst stresa impulsu, lai pabeigtu recenziju. tā tur stāv uz otra ekrāna kā liels, laimīgs un izplūdis mākonis, satur visādas ieskicētas, šķiet, pat foršas domas, bet man pietrūkst asuma, lai tās savāktu vienā kompaktā lapiņā. galva strādā agri no rīta, pēc tam es varu laikam tikai tamborēt.
Link6 raksta|ir doma

[26. Nov 2015|13:02]

rasbainieks
[Tags|]

par to vakardienas trīru runājot
man liels prieks, ka
a) no besas lomas pēdējā brīdī noleca bonema kārtere, jo viņai piestāv ugunīgas psihopātes, nevis naivas un sirdsšķīstas psihopātes (emīlija vatsone foreva! un ka tik nav tā, ka viņa ir vienīgā aktrise, kura pēc tam nespļauj uz trīru uguņus un nepārmet viņam visus pasaules grēkus?)
b) paspēju sagatavot visu tieši tik un tā, cik un kā vajag, ar nelielu optimizāciju "no klientmītinga pa taisno uz tinto, jo citādi būs auzas" ar dialoglapām vienā rokā un bībele.lv otrā
esmu šausmīgi vīlusies, ka
c) seansā neviens neesot apraudājies (tiem cilvēkiem tak nav sirds!)
d) trīra daiļrades pārskatos nekad netiek pieminēta mana mīļākā un viņa dzīvespriecīgākā filma, ofiskomēdija par pašu galveno priekšnieku
smieklīgi bija, ka
e) visi dabūja uz lielā ekrāna aplūkot ditas rietumas torentu folderi
Link74 raksta|ir doma

[26. Nov 2015|11:46]

chimera
vakar, spītējot pilnmēnesim (vai arī par godu tam), noskatījāmies divas beverlīhilzas, 90210 sērijas (meloju, trīs).

tas tik ir kaut kas. nē, es ne par mūziku, šmotkām, sižetiskām līnijām.
psc, tās meitenes vairs nešķiet smukas (izņemot brendu), viņas šķiet pilnīgi parastas. m. vispār iesaucās: eu, cik viņa ir resna!, uz ko es iebikstīju viņam ar elkoni un teicu, nē, viņa ir pilnīgi normāla, mēs vienkārši sen neesam redzējuši normālus cilvēkus teļukā. ja parādās sievietes pēc 40, viņas arī izskatās pēc 40. fuck, viņas staigā bikini UN izskatās pēc 40, un neviens neko. salīdzinājumam - es te nerunāju par mūsdienu bonda meitenēm, es runāju par disneja ģimenes filmām, ko tulkoju vienā laidā, un kur godīgās namamātes ar 5 bērniem izskatās vienā vecumā un formīgumā ar savu vecāko meitu-tīneidžeri.
nez, kad pazuda parastie dibeni? kad tas viss sākās?
Link5 raksta|ir doma

[26. Nov 2015|10:43]

iztulko

[dienasgramata]
kurš labi tulko no vācu (austriešu) valodas?
Link6 raksta|ir doma

[26. Nov 2015|10:23]

virginia_rabbit
"mammu, es gribu [skatīties] trashu!"
Link2 raksta|ir doma

aaaw, cik mīļi. [26. Nov 2015|10:04]

helvetica
Tāks, kur ir mans sagatavotais baltais palags?

visus šī rīta zvanītājus tematiski sagaidu ar "priecīgas testa sirēnas!"
Linkir doma

[26. Nov 2015|09:24]

fjokla
Nu labrĕĕt. Ar mani akal viss ir kārtībă, pamodos atkal veca un nogurusi un nogulětu sprandu. un nogulětu tā, ka gandrīz invalīdisms un galva ar visu kreiso uzaci un tam pietuvinātiem dobuļiem săp tă, ka asras birst. Ļoti, tātad, noderīgs stāvoklis, lai pārstātu muļķoties un pievěrstos īstaj, sūraj un garlaicīgaij dzīveij. Un ko měs tur redzam, šorīt, pieměram, měs tur redzam to, ka šādas, iepriekšminětas, situācijas vispār ir noderīgas un krāšńo, jo kur tad lai tās manas antelopes gnu kārtīgi izskrienas, nunekur, pěc cīgām un atpakaļ. Tagad gandrīz visas, kā nu kura, cita kliba, cita vienace, cita, vispār, grūsna, akal atskrějušas mājě un guļ tagat, laimīgas un nogurušas. Mana mīļākā, saprotams, ir pastarīte, ja citas skrej tā ātri un cěli, ta šī lec uz visām četrām, luncina asti un smaida tā stulbi, ārkārtīgi aizkustinošs radījums. Pat tai nav spěka vairăk.Ja nu jūs man kautrějaties ko aizrādīt, varu atbildět, jā, paldies, vienreiz biju pie psihiatra prasīt vai gadījumā neesmu traka un vińš teica, ka nea, unja vajag var zīmogu arī uzspiest, takšto tā. Tušě, sootvetsvenno!
Link13 raksta|ir doma

http://www.hzf.lu.lv/zinas/t/36463/ [26. Nov 2015|08:56]

helvetica
hā, hā, labs. Andreja Upīša memoriālajā muzejā (Brīvības/Elizabetes stūrī, Poles projektētajā prezidentu mājā) konference - 5dienas vakarā no 18:00 - 21:00, referentu vidū Lingita L. Bopulu. Kas gan varētu būt labāks, kā piektdienas vakarā paklausīties par kara tēmu Upīša darbos playboy meitenes izpildījumā. Esmu sajūsmā un jau apgādājusies ar biļeti (ieeja bez maksas, btw).
Link3 raksta|ir doma

[26. Nov 2015|01:29]

saldumi
Šovakar runājot par to, kas varētu sagraut rietumu kultūru (nav tā, ka mani tās potenciālā sagrāve īpaši uztrauktu, vienkārši atsaucos uz pēdējā laikā internetā klejojošajiem uztraukumiem), secinājām, ka, ja tā sagrūs, tad tas drīzāk notiks no iekšpuses, un viena no tendencēm, kas varētu līdz tam aizvest, ir kritiskās domāšanas trūkums. Es pati to līdz galam nespēju noformulēt, jo it kā jau visos laikos ir bijis gana daudz cilvēku, kuri pārāk daudz neaizraujas ar lietu pārdomāšanu un analizēšanu, bet [info]saccharomyces man palīdzēja tikt skaidrībā ar savu domu mudžekli, proti, problēma ir tajā, ka "nedomā" arī pietiekami daudz izglītotu cilvēku, t.i. cilvēki diezgan paļaujas uz visādiem autoritatīviem viedokļiem un paši neanalizē notikumus, procesus un parādības, arī tādi cilvēki, kuriem teorētiski uz to vajadzētu būt spējīgiem.

Nu, jo, man šķiet, ka spriedumu veidošanai par lietām un procesiem vajadzētu būt kā labai esejai universitātē - tu esi iepazinies ar visādām teorijām un faktiem, un tad tu par to visu reflektē un izdari savus secinājumus, un tieši šādas faktos un viedokļos balstītas refleksijas, manuprāt, ļoti pietrūkst.
Link2 raksta|ir doma

[25. Nov 2015|19:16]

chimera
[Tags|]

vai jūs zinājāt, ka mazreizējais e-talons (1 vai 2 reizēm) darbojas uz laiku, ne uz reizēm, un to var bezjēgā pīkstināt kaut vai miļons reizes stundu vai aptuveni, lēkājot no transporta uz transporta, ja labpatīk #kapeikas pišot

uzzināju to grūtā ceļā, braucot mikriņā ar vesterna elementiem, kur šoferis un divi pasažieri (viens pusakls, otrs ar kokčika pudeli vienā rokā un viengadīgu bērnu otrā) plēsās par tiesībām izbraukt ar vienu e-talonu uz diviem. sapratusi, ka izgriežam uz vecmīlgrāvja tilta, ātrums ohohō, bet uz ceļu neviens neskatās, piesprādzējos (iespējams, prātīgāk būtu bijis izkāpt, bet es tūlīt braucu uz gejropu, kur bēgļi un terorisms, morāli jāgatavojas; bez tam, diez vai kāds pievērstos man tik ļoti, lai izlaistu). uz atvadām šoferis un pasažieris apmainījās ar telefoniem, lai rītdien nokārtotu šo jautājumu kā vīriešiem pieklājas. tad vairs ar bērnu piesegties nevarēs. viss mikriņš gan korī centās pierunāt šoferi neiet cietumā e-talona dēļ.
Link25 raksta|ir doma

Virtuve. [25. Nov 2015|17:46]

crescendo
Mani joprjām šausmīgi iepriecina pantry plaukta esamība virtuvē. Pieliecies un paskaties, kas mums tur tāds jauks - sīkmakaroni, lielāki makaroni, šokolādes krikši cepumiem, tomātu pastas koncentrāti, lēcas, risotto rīsi, kaltētas dzērvenes, ingvers, lēcas, bulgurs, konservētas pupiņas, zirņi, kukurūza, kondensētais piens. Vajadzētu tam mazliet ē.. organizētāk pieiet, lai tiešām 'var vienu nedēļu paēst no tā, kas skapītī' - bet vismaz vienu dienu var. Un var pat svinamdienas kūku uztaisīt (jo ārā šodien ir mazliet pēkšņi pārāk auksts).

Kaut kas tajā 'pieliecies un paskaties' ir no tiem retajiem brīžiem, kad sajūtos kā pieaudzis cilvēks sev piederošā dzīvesvietā ar sev piederošu dzīvi.

Bērniem pieliekamā skapīti piepilda vecāki.
Pusaudžiem (pusaudzība ilgst līdz vidēji 30, nepārprotiet mani) pieliekamais nejauši aizpildās, tur ielūkojoties vienmēr aizmirsti brīnumi atrodas.
Bet apmēram zināt, kas tur dzīvo un ko no tā varētu uztaisīt - tas ir kaut kas no Lietām Ko Dara Pieaugušie.
Link8 raksta|ir doma

[25. Nov 2015|17:24]

rasbainieks
jūs, kas skatāties/tulkojat e.r. vai citu medicīnas kino
defibrilatora brēciens clear, kā to saka latviski?
Link12 raksta|ir doma

[25. Nov 2015|15:09]

chimera
ahtung!

ko aizvest suvenīrā vācu tantei, par kuru zināms tikai tas, ka viņai gadi 50, sirdī hipijs (lai ko arī tas nozīmētu) un, iespējams, ir cīši labs cilvēks (brīvprātīgi izņēma šādus tādus papīrus vēl pirms manas māsas ierašanās, pamatīgi atvieglojot viņai cīņu ar vācu birokrātiju)?
jābūt iebāžamam rokas bagāžā.
Link12 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]