friends [entries|archive|friends|userinfo]
dekaels

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[8. Dec 2016|07:17]

bozena
Vajadzētu aizliegt cilvēkiem mosties pirms saules, ja vien viņi neiet makšķerēt, nodarboties ar jogām un rakstniecību. Sevišķi ziemā. Tāds pirms saules pamodināts ļautiņš ir tikai tāds izmisis zombijs, kurš velkas, kur autopilots un gribas paliekas viņu nes.
Link1 raksta|ir doma

[8. Dec 2016|03:53]

saldumi
Pauls Stollers grāmatā Yaya's Story, kuru šonakt izlasīju līdz galam, runājot par savu vēža pieredzi, saka, ka tā ir ļoti dīvaina un atsvešinoša sajūta, kad remisijas laikā slimībai, kuru pilnībā izārstēt nav iespējams, cilvēki tevi apsveic un saka, ka tu "esi uzvarējis". Es tajā, ko viņš raksta par būšanu space in between, saskatu daudz līdzību ar to, ko esmu domājusi par dzīvi ar invaliditāti, proti, ka rietumu diskursa, kas lielā mērā balstīts dihotomijās, ietvaros var rasties lielas grūtības sevi identificēt, ja tu tā līdz galam neatbilsti nevienai no pretstatu kateogorijām - šajā gadījumā sick or healthy. Piemēram, es ikdienā absolūti nedomāju par sevi kā par slimu - on the daily basis es neciešu no fiziskām sāpēm, es varu iet ārā un viskautko darīt, pat zāles, par kurām es visu laiku paturu prātā, ka tās nedrīkst aizmirst, man neliek justies, ka I am so very ill, es pilinu acu pilienus tāpat kā dzeru kafiju vai klausos mūziku - tas ir vienkārši kaut kas, ko es daru, daudz neanalizējot, kāpēc. Un tomēr, kad, es, piemēram, ieeju pastā, es uzreiz atceros, ka, if I wasn't sick, the numbers wouldn't be a problem". Vai, piemēram, es ļoti labi apzinos, ka pat ar vislabāko asinsainu vai veselīgāko uzturu, un pat vislabāko pašsajūtu, in the context of certain standards I would never ever be considered healthy.

Tomēr man šķiet, ka cilvēks ir sarežģīta un kompleksa būtne, un "slims" un "vesels" nošķīrums ir ļoti vienkāršots. It just doesn't work like that. I believe that a person can be healthy and ill in the same time, as same as one can be a whole being and be terribly broken in the same time.

Un vēl arī visas tās fighting an enemy metaforas, kam arī autors nedaudz pieskaras, bet, kā tu definē savas attiecības ar slimību, if you have one, you will never be able to beat, whether that makes you totally helpless or a coward? Un vispār, vai tā ir vienīgā iespējamā perspektīva - ar visu cīnīties un visam pretoties? (es neimplicēju, ka slimības, ko var ārstēt, nevajadzētu, tas ir vairāk par domāšanas modeļiem).
Linkir doma

[8. Dec 2016|03:34]

mindbound
[Tags|, , , ]
[Garastāvoklis: |blank]
[Mūzika |Randal Collier-Ford - The Architects: Construction Of A Demon]

Intereses pēc nolēmu paskatīties, cik daudz pūļu vajadzētu, lai elementāru vērtībatkarīgo tipu piemēru no valodas, kur šādu tipu atbalsts ir (Idris) pārtulkotu valodā, kur tāda atbalsta nav (Haskell). Secinājums – vismaz pie šāda piemēru advancētības līmeņa tehniski tas ir izdarāms, bet ar pamatīgiem vudū rituāliem un veidā, kādā darbs pie liela šādi veidota koda būtu diezgan murgains. Tik un tā, bija interesanti.

P.S. Raksts ir pabeigts, atliek no daikta simulācijas saģenerēt bildes, salikt tekstā un vēlreiz prūfrīdot visu ražojumu. Kājas trauma un tai sekojošā analgētiķu tūre pamanījās nobremzēt daudz ko, šo ieskaitot.

Linkir doma

[8. Dec 2016|02:54]

saldumi
Laikam jau tomēr vajadzēs saņemtes un beigt skopoties un aiznest datoru uz kādu diagnostiku, tā regulārā uzkāršanās nav normāla, un šoreiz tas vēl bija ar spēcīgu rūkoņu, kas man galīgi nepatika.

Bet - katru reizi, kad uzkaras dators, un ir jāgaida kādas piecas h, līdz tas izlādēsies (bateriju nevar izņemt, neskrūvējot datoru vaļā), man pēkšņi ir tik daudz laika, nez, vai tā justos lielākā daļa civilizācijas, ja nozaudētu savus smartfonus (You should probably try it) - izlasīju ne tikai atlikušās lapas līdz rītdienas semināra lapaspusei, bet visu grāmatu, kam jābūt izlasītai uz nākamceturtdienu, un uztaisīju skrubi no kafijas, medus, sāls un kokoseļļas - to rekomendēju tāpat kā pazaudēt smartfonu.

Vēl pirmīt aizmirsu pieminēt tādus svarīgu faktus, kā, ka es tiešām nopirku siera kūku, un, tā kā man nav ne jausmas, kā kāds to spēj sagriezt, mierīgi ēdu no kastes - garšo tikpat labi, kā tad, ja ēd no šķīvja, nopirku violetu kleitu h/m, apmaldījos un ļoti nosalu.

Šonakt vēl gribēju ieiet internetbankā un nobīties, bet tā tieši šonakt tehnisku iemeslu dēļ nestrādā.
Linkir doma

Svaigākais piemērs [8. Dec 2016|00:24]
eerenpreiss
[Tags|, ]

Līdzjūtības par N.Ušakova tuvinieka nāvi vietējo krievu presē bija publicētas jau otrdien, 6.decembrī. Līdzīgus tekstus latviešu žurnālisti un politiķi Twitterkontos publicēja 7.decembra pēcpusdienā. Tagad jādomā - pie vainas aizņemtības, vai atšķirīgas info lasīšanas/dalīšanas prakses, vai solidaritāti/pieklājību demonstrējošās kultūrprakses, vai arī glupais infotelpas/kopienu/tīklu šķirtums.
Linkir doma

[7. Dec 2016|23:20]

bozena
Griezu sieru Maasdamer, ražotu Nīderlandē, ja tic uzrakstam. Uz siera miziņas gan kirilicā bija rakstīts, ka tas ir siers. Atcerējos, ka bērnībā siera miziņās dažreiz varēja atrast plastmasas cipariņus un burtiņus, kas sīkajiem bija milzu vērtē. Cipariņus un burtiņus varēja krāt, mainīties, vienkārši turēt kārbiņā, laiku pa laikam vilkt laukā, priecāties un cerēt, ka kādu dienu būs sakrāts vesels alfabēts un varēs salikt vārdus.
Link5 raksta|ir doma

[7. Dec 2016|21:35]

krii
Mans dzīvesstāsts īsumā: sviedriem vaigā lipinu golemu, pēc tam šausmās mēģinu no tā aizbēgt vai to iznīcināt; līdzko sajūtos puslīdz droša, sāku lipināt nākamo, un tā arvien.
Linkir doma

[7. Dec 2016|20:02]

artis
"As for Donald Trump’s argument during the presidential campaign that America’s richer allies should pay adequately for their protection, it was a fair point in principle, but a fatal thing to say in public. It made clear that America’s commitment to NATO would not be unconditional under President Trump; and if America’s commitment is not unconditional, then fairly obviously it will not extend to nuclear war. The cat is out of the bag. Seen from Moscow, the West has not been in such inviting disarray since the Suez crisis of 1956. Whatever constraints Putin may now feel upon his land-grabbing instincts, they must be entirely domestic in nature. NATO is no longer one of them."

http://www.nybooks.com/articles/2016/12/22/russia-nato-trump-the-shadow-world/
Linkir doma

[7. Dec 2016|19:11]

bauda
[Tags|]

You liked 7,470 things this year

Linkir doma

Pazīsti savu klientu [7. Dec 2016|18:47]

kautskis
Ļoti sajūsmina tās reklāmas visādās lapās, kur kaut kāda huiņa tiek mēģināta lokālizēt. "Pensionāre no Liepājas nejauši atklāj dīvainu veidu, kā ietaupīt skābo krējumu", "Raitis no Rīgas: nekad neticēju, ka spēšu pagarināt sava cirvja kātu", tādā garā, tikai tizlāk. Pārsvarā sajūsmina tas, cik ļoti aizšauj greizi ("Pāris no Rīgas", kur kungs ir sniegbalts un kundze indusu cilmes, nav pāris no Rīgas, nu nav). Bet "Latvijas miljonāri vēlas aizvākt šo video no interneta" aizkustina ar to, ka nevilšus trāpīts. Nez, kas tur varētu būt, vai ne. Lemberga saruna pirtī ar Šķēli? Savickis ar Godmani apspriež enerģētikas polītiku? Varbūt pat -- uh, sapņosim lielus sapņus -- Mottes smiekli?

Tiesa, klikšķināt gan negribas, kaut kas saka priekšā, ka sanāks vilties.
Link7 raksta|ir doma

[7. Dec 2016|17:39]

artis
"The physical world, not theories based on wishful thinking, have always determined the outcome of economic life on Earth. There are 7 billion people on Earth all seeking to thrive. Even if these new economies are 40% more efficient that the US and Europeans in their marginal energy use...their demand for physical material and energy will be far larger than anything humans have experienced in the past. The current Anglo-Euro fantasy for energy efficiency (wind and solar) will work to an extent, but requires so much land use, that it is impractical at scale in the population density of Asia (passive solar and geothermal is different). Current Euro fantasies of running all of Europe from solar farms in war-torn Africa....are....well.....let's say "curious". The reality is that 7-9 billion humans, in order to avoid war, will need high density, transportable energy at much larger volumes than at present.

"Oil" is slow motion, genetically modified biomass. (Dead dinosaurs). It was genetically modified, slowly, by many microorganisms over millions of years. The same process can can now be done in hours with lab-level technology. Given that the entire infrastructure of the world economy already has an established "bio fuel" system in operation...known as "the oil industry"...new bio forms of matter-to-energy-to-matter conversion can be better applied to...oil...than to millions of hectares of hard-to-recycle solar panels and wind farms. These genomic solutions are already scaling globally in human waste treatment and e-waste systems."
Link4 raksta|ir doma

[7. Dec 2016|17:47]

saldumi
Ir pienākusi tā diena, kad, es iegājusi pastā un nočekojusi, ka pasts ir pārāk liels un ar pārāk daudziem lodziņiem un garām rindām, lai es tur spētu kaut ko nomenedžēt, līkņājot apkārt un ceļoties pirkstagalos, eju pie random lodziņa un saku "I can't see the numbers, is there a chance that someone could help me?"

Un, jā šis ir par dažādiem faktoriem: valodas distanci, situāciju, kurā īsti nav neviena, kam liktos adekvāti lūgt atnaākt līdzi (nerunājot jau par to, ka man kopumā kaut kā nav sajūtas, ka man pastā būtu vajadzīga līdznācēju asistence - tur tomēr ir darbinieki), par to, ka vienkārši ir sajūta, ka man to līgumu vajag nosūtīt šodien, un es ar to nečakarēšos vēl n reizes, bet ir skaidrs, ka es vairs negribu nonākt apstākļos (gan iekšējos, gan aŗējos), kur es nevaru šādi izdarīt.
Linkir doma

[7. Dec 2016|16:53]

virginia_rabbit
[Tags|, ]

Simonam vislabāk garšo sātīgs piparots stroganovs ar kartupeļiem.
Linkir doma

[7. Dec 2016|16:51]

virginia_rabbit
[Tags|]

mūsu svētku rūķis būs recycleris. viņš nesīs mantas no vieniem pie citiem.
Linkir doma

[7. Dec 2016|14:44]

chimera
izkāpu no auto, devos pa taisno uz ofisu un nomainīju instruktoru (uz oblicas ieteikto, līdz viņam gan vēl jāpagaida).

bija skaidrs, ka tālu mēs netiksim. no vienas puses, es esmu tehniska nejēga, nervoza un pielaižu kļūdas, no otras ir instruktors, kurš ir ne mazāk nervozs, neatbild uz jautājumiem (tā vietā izstāstot kārtējo anekdoti, dzenbudists bļ), ir apveltīts ar apokaliptisku sejas izteiksmi, kad tu par milisekundi vēlāk ieslēdz pagriezienu, un konsekventi smagi kavē/beidz ātrāk nodarbības.

ko es nedaru: nejaucu puses un pedāļus. ko es daru: bremzēju kā mikriņa šoferis un stūri uz pagriezieniem/apgriezieniem mēdzu izgriezt par daudz vai par maz. ā, vienreiz panikā noslāpēju auto, ieraugot krustojumā trolejbusu, un raustīju kloķi uz nepiemērota ātruma.

cibiņu starpā nav kāds privāt-auto-skolotājs? par naudu, protams. bišk besī, ka jāgaida līdz decembra beigām.
Link18 raksta|ir doma

firefox of accounting [7. Dec 2016|11:47]

neoplasm
[Garastāvoklis: |:)]
[Mūzika |kaut kāds pezantu diskotēkas sūds]

forši, cibas čiepiņas atbrauca, pieķiķināja māju, apgramstīja ciema puišus [kakjux nē, for obvious reasons], pacēla cepures un aizšmauca prom rakstainām kamanām, atstādamas cibas čiepiņu sized hole in my heart, jo ļoti trūkst man tādu čiepiņu dzīvē, ko izspūrušas pidžammās izmētāt pa ķiseniem ar pilnām glāzēm. puikas vēlāk man prasīja, kur es tādas dabūju, un es mēģināju viņiem izskaidrot, kas tā ciba tāda ir. un jautāja, vai mums tiešām latviešu valodā tik maz vārdu, ka jāpizģījot tik daudzi no angļu valodas, uz ko es paskaidroju, ka tā jau ar tiem netīrajiem imigrantiem ira, mums nekas nav svēts, pat vokabulāriju [ha!] iešņaucam piedurknē.

pāris dienas apukaļ pusdienpārtraukumā taisni redzēju vienu tādu ģimenīti trejās paaudzēs, kam skrēja pakaļ augļu stenda puiks ar kolēģi un bļāva, lai atdodot augļus. un tad tas galnais matriarhs, vecmāmuļa tak jau, tā pikti meta viņiem abiem ar tiem svaigi pizģītiem apelsīniem. es šausmīgi smējos, lai arī bija žēl abas partijas - karjera augļu stendā tomēr nav nekāda medusmaize, jo auksti un visādi šitādi čīčes nedo' pasnaust, un imigrantus arī žēl, jo neba aiz labas dzīves apelsīni pie pirkstiem līp. laikam dusmas sasmīdināja, dusmas dara cilvēkus smieklīgus.

alsō, šodien ar zobiem un nagiem aizstāvēju darbakolēģi, jo visi pasākuši par viņu aizmuguriski runāt sūdu, jo dāmai bļe kājas līkas vai vēl sazin kas. ejiet dirst! katrreiz, kad jūs tūliņās tūliņās šitā gribat teikt par cilvēku, iekodiet sev, lūdzu, mēlē un ejiet dirst. tā arī pateicu, ka i'd take her over you, nasty bitches, any day.

alsō 2, izturēju veselu apaļu gadu un beidzot randomly norāvos - oranži mati ftw. nezinu, kā tas tā dabā iekārtots, ka dabiskā matu krāsa man piestāv mazāk nekā spilgts rižulis. kā ir, tā jādzīvo laikam.

Link8 raksta|ir doma

[7. Dec 2016|14:35]

hedera
He, he, sejasgrāmatā no šī raksta piedāvātais fragments izskatās, lūk, tā:
It’s bad news for the Brazilian, so bring back the bush! New research has found a link between pubic hair grooming and an increased risk of acquiring a sex
Link1 raksta|ir doma

pp [7. Dec 2016|14:22]

ingmars
Par poniju sauc maza auguma zirgu, ar specifiskām proporcijām un temperamentu.
Link2 raksta|ir doma

par videospēlēm [7. Dec 2016|14:03]

ingmars
Videospēles man iemācīja vairāk nekā skola, kurā pavadīju 12 gadus. Ja vien kāds varētu man atdot iztērēto laiku!
Link3 raksta|ir doma

bye, bye, boys! [7. Dec 2016|13:44]

helvetica
Unelected’ single mothers are more at risk of mental health problems, because of the stress of splitting up or financial anxiety, and often face conflict with their former partner, which can impact on children. But single mothers by choice are spared all this
Link1 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]