friends [entries|archive|friends|userinfo]
dekaels

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Arborists [30. Jul 2016|13:56]

anonymous
Atcerējos rīta puses sapni. Ieradāmies laukos un jau pa gabalu pļavā pamanījām svešu auto ar vaļā atstātām durvīm, pēc tam arī cilvēku lielajā ozolā. Viņš bez jebkādām alpīnistu palīgierīcēm veikli kāpelēja pa zariem, zāģēja nokaltušo vai citādi nepareizo un lieko, turklāt to visu veica ar parastu fuksīti (šķiet, to pašu, ko pavasarī nopirku, tik kā viņš pie tā bija ticis, jo māja ciet - es vēl nodomāju). Piedevām šis te arborists bija ģērbies tādā smilšu krāsas "kamieļvilnas" mētelī, kādi bija cieņā vienubrīd deviņdesmitajos un bija aizdomīgi līdzīgs Benešam Aijo.
Kad vaicājām, kas par lietu, viņš apstiprināja, ka esot profesionālis, turklāt jāmaksā nebūšot ne centa - viņa pakalpojumus A. kā īpašu pateicību par kaut kādu darījumu esot uzsaucis trimdas latvietis Valters Kļava (vai tml., bija kaut kāds tāds vārds un uzvārds).
Link5 raksta|ir doma

[30. Jul 2016|13:33]

bozena
Tā kā izgājšnedēļa man bija amorāli smaga, 4 (!) projektiem dedlaini (es tiešām nesaprotu, vai ta vasarā neviens neatpūšas?), Jums, dakter, nevajadzētu man pārmest, ka dzeru jau otro ruma dzērienu, ja. Es arī izstāstīšu, kā man šodien iet. Pamodos tikai 7.28, jo kāds nebija izslēdzis pokšu ķeramo, kas noēda visu telefona bateriju, līdz ar to telefonam un modinātājam tutū. Bet tas nekas, astoņos ar kapeikām mēs ar Agņešku jau bijām mežām. Mežs te ir daiļš un pat tāds kā mežonīgs par spīti visai lielajam apmeklējumam, un mēs zinām brīnumvietas, kur iet tikai mežacūķi. Divpadsmitos mums jau bija gandrīz pilns karpeļu grozs ar sēnēm. Baravikas gan beigušās, tā mums sacīj arī viens tēvocis veikalā.
Tagad mazgāšu veļu (ar rokām) un gatavošu barību, un stādīšu rozi, un braukšu uz jūru un nedarīšu neko. Nu vārdsakot, pilna diena.
Link3 raksta|ir doma

Kāds komentārs [30. Jul 2016|09:56]

artis
" (..) standard brainwashed attitude about "nationalism" that can't differentiate between large power national self-assertion as a given right and largely unchallenged - like with France and its arrogant NATIONALISM - and that of small-and-threatened nations like Latvia, Lithuania, and Estonia that struggle to exist as "national states." "
Link3 raksta|ir doma

[30. Jul 2016|10:13]

chimera
lielākais pizģec, ko manas acis ir skatījušas šovasar, ir festivāla kubana biļešu sistēma (man patīk tas abonements, kas paredz arī pašam savu privāto pļažu, kā arī tas, ka ieeja telšu pilsētiņā maksā atsevišķu biļeti):

https://shop.piletilevi.ee/public/?concert=190295&design=bilesuserviss&lang=lat¢er=126#view=ticketsselect

(te ķecerīgi jāsaka, ka programma man interesē gandrīz vai vairāk no visiem lv festivāliem, jo garbage un m. grib redzēt nofx, turklāt publika noteikti nepārklāsies ne ar vienu citu festivālu; kas par antropoloģiju!)
Link6 raksta|ir doma

[30. Jul 2016|01:48]

rasbainieks
dienas ieraksts cibās
http://klab.lv/users/tanstaafl/73663.html
Link3 raksta|ir doma

n_komentārs un visu uzzinu pēdējais. [30. Jul 2016|08:29]

helvetica
dienas joks: Stendzinieks un viņa (ne)noraujamais krustiņš.

drošvien cierē uz NA pasūtījumu nākamajās vēlēšanās. Kā arī tikai tagad, sēžot pie brokastgalda, man aizgāja, ka "Cieti!" Šlesera kampaņā nozīmēja "Круто".
Link2 raksta|ir doma

[30. Jul 2016|00:02]

bauda
Es mēdzu ilgstoši neizgulēties, bet, ja pārāk ilgstoši, arī man var uznākt PMS. Kad nevaru izdomāt, kas mani nomierinās, parasti ieslēdzu mūziku no filmas Interstellar. Man likās "smieklīgi", ka Errors metastāstos deva Stropam "padomus", kā taisīt "mūziku". Ja nevari saprast, vai kļūdies, pavaicā Dievam
Link4 raksta|ir doma

[29. Jul 2016|23:36]

saldumi
[Tags|]

(..) This was not good enough for Jem. “No sir, they oughta do away with juries. He wasn’t guilty in the first place and they said he was.”
“If you had been on that jury, son, and eleven other boys like you, Tom would be a free man,” said Atticus. “So far nothing in your life has interfered with your reasoning process. Those are twelve reasonable men in everyday life, Tom’s jury, but you saw something come between them and reason. You saw the same thing that night in front of the jail. When that crew went away, they didn’t go as reasonable men, they went because we were there. There’s something in our world that makes men lose their heads—they couldn’t be fair if they tried. In our courts, when it’s a white man’s word against a black man’s, the white man always wins. They’re ugly, but those are the facts of life.”
“Doesn’t make it right,” said Jem stolidly. He beat his fist softly on his knee. “You just can’t convict a man on evidence like that—you can’t.”
“You couldn’t, but they could and did. The older you grow the more of it you’ll see. The one place where a man ought to get a square deal is in a courtroom, be he any color of the rainbow, but people have a way of carrying their resentments right into a jury box. As you grow older, you’ll see white men cheat black men every day of your life, but let me tell you something and don’t you forget it— whenever a white man does that to a black man, no matter who he is, how rich he is, or how fine a family he comes from, that white man is trash.”
Atticus was speaking so quietly his last word crashed on our ears. I looked up, and his face was vehement. “There’s nothing more sickening to me than a lowgrade white man who’ll take advantage of a Negro’s ignorance. Don’t fool yourselves—it’s all adding up and one of these days we’re going to pay the bill for it.

Harper Lee "To Kill a Mockingbird")
Linkir doma

[29. Jul 2016|22:28]

bozena
Ja sv. Antonijs no Drustininkiem palīdzēs rīt piecelties, iešu sēnēs.
Link2 raksta|ir doma

n [29. Jul 2016|21:47]

ingmars
Kā lai es zinu, ka nekļūdos?
Link7 raksta|ir doma

Those were the days [29. Jul 2016|20:13]

tanstaafl
Piedāvāju ļoti pamācošu izvilkumu no Dr. med. Augusta Forela (Dr. phil. et jur. h. c., bij. psihiatrijas profesors, Ciriķes un Ivornas vājprātīgo iestādes direktors) grāmatas "Dzimumu jautājums" IV sējuma, 1931, 10.–12.lpp. (pilnīgi autentiski, ar oriģinālajām druķenēm!). Vismaz pēdējo rindkopu izlasiet, slaisti un dīkdieņi, kas droši vien nekad neesat miesniekam lūguši aklās zarnas, lai varētu izgatavot prezervatīvus, kā darīja mūsu tēvutēvi (kuriem tāpēc vien varam būt pateicīgi par dzimtas turpināšanu).

Parastākais kondona veids ir kaučuka uzmavas ar elastīgu gredzenveidīgu uzbiezni caurā galā. Bet tie ir pārāk biezi un aizkavē seksuālās baudas jūtas un sēklas izšļākšanu. Bez tam kaučuka kondoni ļoti viegli pārplīst, un tamdēļ nav īsti droši. Daudz labāki ir t. s. zarnu kondoni, ko pagatavo no dzīvnieku aklām zarnām, tās sevišķi iepreparējot, un pārdod zem zivju pūšļu ķondonu nosaukuma. Ja tikai tie pietiekoši izturīgi un neatgādina zirnēkļu tīklu, tad ar šādiem kondoniem labsajūta pie kopošanās tikpat kā netiek mazināta, un taī pašā laikā droši tiek novērsta apaugļošana. Pie zarnu kondoniem jāpielieto sekoši drošības līdzēkļi: Pirmkārt, jāņem kaučuka gredzens tādā lielumā, kas atbilst dzimuma locēklim, un jāuzmauc uz kondona vaļējā gala, pie locēkļa pamata. Gredzens pasargās kondonu no sakrunkošanās un nomaukšanās, kas var atgadīties pie dzimumu satiksmes. Otrkārt, kopošanās locēklis jāizvelk no sievietes maksts, iekams tas vēl nav pilnīgi atslābis, jo citādi kondons var nomaukties un palikt makstī. Kondons pēc lietošanas pamatīgi izmazgājams. Ja tas ir pietiekoši izturīgs, tad viņu var lietot vairākas reizes; ikreizes tas jāizmazgā, rūpīgi jāizžāvē, ieliekot divu kabatas lakatiņu starpā, pēc kam, iepūšot gaisu un sasienot vaļējo galu, to noliek žāvēties uz vilnainas drēbes. Pēc divdesmit četrām stundām to atkal atsien vaļā un izplēš, iekams tas vēl nav paguvis sacietēt. Šādi izmazgātu un izžāvētu kondonu var lietot tikpat labi, kā jaunu. Piepūšot kondonu, reizē pārliecinās arī par viņa drošību. Ja piepūstais kondons ar laiku saplok, tas nozīmē, ka uz viņu vairs nevar paļauties, jo tas laiž cauri gaisu uu tā tad arī sēklu. Par kondona drošību var pārliecināties arī to pielejot ar ūdeni. Ja kondons nelaiž cauri ūdeni un gaisu, tad nelaidīs arī sēklu. Pārbaude jāizved visai rūpīgi. Arī pie lietošanas jābūt ļoti uzmanīgam. Ja kondoni ir stipri plāni, tad drošības labad ieteicams uzmaukt divus, vienu virs otra. Ļaunākā gadījienā, ja rodas šaubas, sievietei pēc dzimuma satiksmes jāizskalo maksts ar etiķa atšķaidījumu remdenā ūdenī. Nekad nedrīkst aizmirst kondonu nostiprināt ar kaučuka gredzenu. Ja tikai ievēro pietiekošu uzmanību un rūpīgi izpilda visus vajadzīgos priekšrakstus, tad droši var novērst apaugļošanu un grūtniecību. Ja sieviete neuzticas vīrietim, tā no savas puses vēl var pielietot arī viņai pieejamos līdzekļus. Aprādītie sīkumi no liela svara trūcīgākiem ļaudīm, jo tie nav pietiekoši naudīgi, lai katrai dzimumu satiksmei iegādātos pilnīgi jaunus un dārgus līdzēkļus grūtniecības novēršanai. Ja kondons laiž cauri gaisu, tad jāpērk jauns. Bet kamēr tas nav bojāts, viņu var lietot daudz reizes no vietas.

Sevišķi nopietnos gadījienos, kad uz noteiktāko jāizvairās no apaugļošanās, vīrietim jāuzliek kondons, bet sievietei jāņem vēl palīgā arī kaučuka gredzens vai sūklis. Ja pie tam vēl maksti pēc kopošanās pamatīgi izskalo ar etiķa atšķaidījumu remdenā ūdenī, tad var būt drošs, ka apaugļošana pilnīgi neiespējama. Pieradušiem cilvēkiem attiecīgā sagatavošanās prasa visai maz laika un tiek izvesta reizē ar izģērbšanos.

Tā kā zarnu kondons pagatavots no dzīvnieku membrānas, tad tas nemaz netraucē seksuālo baudas izjūtu. Ja pie tam vēl iesmērē kopošanās locekļa gālviņu ar vazelīnu, bet ulvilkto kondonu pirms lietošanas, apslapina ar ūdeni, tad dzimumu satiksme ne ar ko neatšķiras no normālās.

Pirkto preparēto kondonu vietā var izlīdzēties arī ar paša pagatavotiem. Pie miesniekiem var dabūt pirkt gluži svāigas teļu aklās zarnas. Tās pamatīgi jānotīra un jānomazgā. Ja viņas vēl kārtīgi dezinficē, divdesmit četras stundas noturot sublimāta atšķaidījumā (1: 1000), tad paša pagatavotais kondons iedarbībā vairs ne ar ko neatšķiras no pirktā. Ar savu svaigumu tie atstāj pat labāku iespaidu, jo pilnā mērā atgādina gļotādiņu. Tādā ceļā pagatavoti kondoni uzglabājami ar glecerīnu pildītā stikla burciņā. Pirms lietošanas tie nomazgājami ūdenī. Tāpat kā pirktos, viņus var lietot vairākas reizes. Tikai paša preparētās zarnas ātrāki plīst un tamdēļ nav tik drošas, kā pirktās. Dzimumu satiksme norit pilnīgi normāli, novērsta tikai apaugļošanās.
Link5 raksta|ir doma

[29. Jul 2016|20:20]

krii
Mīļā pasaulīt, cik es būtu skaista, ja katru rītu varētu ne vien uzkrāsoties, bet arī nofotošopēties!
Link1 raksta|ir doma

[29. Jul 2016|16:05]

garamgajejs
https://en.wikipedia.org/wiki/Stranger_King
Linkir doma

[29. Jul 2016|15:55]

garamgajejs
https://www.jacobinmag.com/2016/07/david-harvey-neoliberalism-capitalism-labor-crisis-resistance/
Linkir doma

[29. Jul 2016|16:39]

virginia_rabbit
[Tags|]

E frančvalodu tikpat kā aizmirsis, atceras tikai šo to no dziesmām un literatūras. to labāko protams. šodien viņš Nikolā pateica: face de crotte (sūdu ģīmis)
Link1 raksta|ir doma

[29. Jul 2016|16:32]

rasbainieks
tas, ka labādabā tesa un zāle ir vienā laikā, ir tīrākā cūcība
Link19 raksta|ir doma

mācīties paklusēt [29. Jul 2016|15:57]

kuces_kundze
Uz mana galda stāv tipogrāfijas uzdāvināts self-help grāmatas CEĻŠ UZ LAIMI ekzemplārs. Pienāk kolēģe - Oo, tu šito lasi?!
Es saku - tas mums stāv uz galda, jo katru dienu sākam, kā Bībelē atverot random lapu, palasot un parēcot. Tiešām šausmīgi stulba un smieklīga, vai ne?
Viņai gan patīkot, ik pa brīdim pārlasa.

nu ko nu vairs. vārds ir kā zvirbulis, vairs jau nenoķersi.
Link1 raksta|ir doma

Mini manu mīkliņu [29. Jul 2016|12:01]

kautskis
http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-07-28/deutsche-bank-said-to-end-latvian-lenders-dollar-market-access

Pats par sevi, protams, tas nav Nekas Tāds un Negaidīts. Turklāt Deutsche Bank it nebūt nav pirmie, kas negrib ar Latvijas bankām vairs draudzēties. Bet priecē runāšana mīklās.

Deutsche Bank has warned some of its local banking clients that direct access to dollar-clearing facilities will be cut off [..] The move won’t affect Citadele Banka AS, Rietumu Banka AS and Baltic International Bank AS, or the Nordic lenders that operate in the Baltic nation

Lūk, cik eleganti var pateikt "Deutsche Bank grasās nogriezt dolāru maksājumus otrai lielākajai Latvijas komercbankai (pēc aktīvu apjoma)."
Link6 raksta|ir doma

Par manu topošo romānu runājot [29. Jul 2016|11:27]

fjokla
Link14 raksta|ir doma

[29. Jul 2016|09:08]

lemurs
dzirdēju jūras žagatas. tā man šķiet. ticēšu, ka tā bija.
rīta tēja ar jūras žagatām.
Linkir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]