friends [entries|archive|friends|userinfo]
dekaels

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[27. Feb 2017|20:13]

virginia_rabbit
[Tags|]

šodien bija mana debija uz operas skatuves... konsekutīvajā tulkošnā. ja neskaita trīcēšanu un drebēšanu pa dienu, zem prožektoriem biju mierīga kā buda. un korekti izskaidroju publikai jaunā Karmenas uzveduma eklektisko ieceri.
Link26 raksta|ir doma

[27. Feb 2017|13:19]

mazeltov
Noskatījos oskarus dzīvajā, ieskaitot visas "what are you wearing" runas. Nākamā gada ceremoniju jāvada Haijekai, visu laiku jāborzī, ka latino cilvēkiem nedod oskarus un raugi, 2019. gadā latinosi varēs pļaut statuetes riekšām.
Linkir doma

Peter Thiel, 0...1 [27. Feb 2017|12:50]

artis
https://www.youtube.com/watch?v=FcEYF_h5FGE
Linkir doma

Palīdzības biedrība priekš slāpes ciesdamiem igauņiem [27. Feb 2017|13:36]

kautskis
Dāmas un kungi, it's official: vairs neatmaksājas braukt uz Igauniju kaut ko pirkt. Viss, cauri, tas bija skaisti, bet tā vairs nav taisnība.

Paklusēsim uz brītiņu un novērtēsim, cik spēcīgu tradīciju mēs esam zaudējuši. Braucieni uz Igauniju pēc desas jau kopš vismaz divdesmitā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem bija skaista Ziemeļvidzemes tradīcija. Kolhozi pirms 1. septembŗa rīkoja autobusu pārbraucienus sapirkties burtnīcas, grāmatu vāciņus un doktordesu. Apķērīgie Igaunijas veikalnieki aizvēra veikalus tieši tajā brīdī, kad ieradās reisa autobuss ar badīgajiem latviešiem. Regulārie Igaunijas izbraucieni papildināja mūsu trūcīgo padomju ēdienkarti ar tādiem eksotiskiem gardumiem kā marmelādi tūbiņās, spilventiņkošļenēm un, ja noveicās, igauņu pepsikolu. Atsevišķi izlēcēji pat pamanījās uz skolu nākt igauņu formastērpā. To gan neatbalstīja, bet arī neaizliedza, un šī nelielā spraudziņa totālitārajā noteikumu un ierobežojumu sienā palīdzēja kaut mazliet saglabāt savu indivīduālitāti.

Bet, lai cik arī spēcīga nebūtu Desas Kustība pa Dzīvības ceļu, tā tomēr šķiet nieks salīdzinājumā ar to, kas panesās deviņdesmitajos. Pēkšņi Igaunijā bija lētāks viss, sākot ar cukuru un beidzot ar veļas mašīnām, un cilvēki jo aši metās to izmantot. Līdz pat pavisam nesenam laikam mazumtirdzniecība Valkā sastāvēja galvenokārt no maziem veikaliņiem, kur ātri ieskriet nopirkt pienu un maizi – visi lielie iepirkšanās centri bija Valgā, ikurāt pie Latvijas robežas.

Tomēr mazpamazām lietas sāka mainīties. Arī Valkā pirms kāda laika uzbūvēja pirmo (diezgan mazu, bet tomēr) lielveikalu, turklāt – kāda sagadīšanās! – arī ikurāt pie Igaunijas robežas. Un turpat pierobežas lielveikalā atvēra arī nelielu alkohola autletu (no vārdu sal. "būt autā"), kas izrādījās pareizais lēmums. Pamazām, tomēr pārliecinoši tieši alkohols kļuva par pirmo nozari, kur Latvijas tirgotāji sāka iedzīvoties uz igauņu rēķina – šķiet, igauņu veikalos alkoholiskus dzērienus pērk tikai latvieši, kam sagribas Cēsu Premium nevis Cēsu, bet A le Coq pildījumā.

Izslāpušie igauņi sāka iespiesties arvien dziļāk iekšzemē. Ir tak tiesa, ja esi atbraucis pēc alus, kāpēc nepaņemt arī desu? Un, ja esi aizbraucis uz Valku, kāpēc neaizbraukt līdz Valmierai? Piebildīsim, tas līdz šim ir igauņu sirojumu tālākais galamērķis, lai gan, būsim godīgi, Cēsu krišana ir tuvāko gadu jautājums. Bet tad arī ir! Varētu šķist, ka Valmieras veikalu izkārtnes igauniski ir tikai tāds mīlīgs labas gribas žests kaimiņu virzienā. Nebūt ne, tā arvien biežāk ir dzīves nepieciešamība. Es, piemēram, sagaidu, ka visnotaļ drīz Valmieras veikals-noliktava Depo sāks vervēt pārdevējus-konsultantus Valgā. Ir taču labi, ka pārdevēji runā pircēju valodā.

Tomēr vienā jomā Igaunija joprojām turējās. Nu labi, ne turējās, bet bija atradusi jauku kompromisu ar Latviju. Latvijā bija lētāka dīzeļdegviela, tas tiesa – bet Igaunijā bija lētāks benzīns. Un tā tīri pamanāmi, par kādiem 5-10 santīmiem litrā. Katru reizi, kad braucām uz Igauniju pēc salmiņiem (tas ir vienīgais kapitālismā izdzīvojušais bērnības gardums), pielējām arī pilnu bāku. Man pat ir benzīnkanna. Tiesa, tas galvenokārt tāpēc, ka viņu ražo Valmierā, un es esmu pārliecināts lokālpatriots. Bet tomēr.

Bet nu arī tas ir cauri. Kopš jaunā gada Valkā arī benzīns maksā lētāk nekā Valgā. Viss, cauri, paldies, Igaunijas mazumtirdzniecība, tu mums palīdzēji pārlaist smagus gadus, bet nu mums tevis vairs nevajag. In fact, tagad tev vajag mūs.

Es ieteiktu Valgas Rimi, Selvera un Nestes īpašniekiem mēģināt kaut kādā veidā izbīdīt tā samērā niecīgā zemes pleķa, kur viņi visi sacelti, pievienošanu Latvijai. Neies tak tādu labu infrastruktūru laist postā tikai tāpēc, ka Igaunijā akcīze lielāka.

Bet Ziemeļvidzemes mazumtirgotājus es apsveicu ar pēkšņo laimi, kas viņiem uzkritusi. Es jau iepriekš biju izteicies, ka latviešiem vajadzētu kļūt par Igaunijas karstajiem dienvidu kaimiņiem, un man tiešām ir prieks, ka tas tik tiešām tā notiek. No Valkas sanāks lieliska ziemeļu Tihuāna, igauņu kantrīdziedoņi dziedās par Rūjienas lēto šņabi un karbonādēm, savukārt vārdu salikums "Valmieras grupējums" atkal atgriezīsies ikdienas sarunvalodā, taču nu jau ar jaudīgāku jēgu.
Link13 raksta|ir doma

mood [27. Feb 2017|10:22]

ingmars
Linkir doma

D>A>R>E> [27. Feb 2017|10:19]

ingmars
http://www.saulesjosta.lv/index.php/video/5915-nora-degold-vajprata-demons-un-sokejoss-stasts-par-dakterilezbieti.html
Link2 raksta|ir doma

"in good days I make internet look better, in bad days I make it suck less" (c) [27. Feb 2017|09:46]

barbala
Vai Tu jau izteicies par SEB ibankas tā dēvēto jauno saskarni? Vēlos iepazīties ar to, kurš sevi sauc par šīs lietotnes dizaineri vai arī, ar "mārķetinga un zīmolvedības un lietotājpieredzes seniorviceprezidentu ibankas attīstības jautājumos". Ā, nē, šis pārāk Swedbancīgs tituls,
SEBā bija bišķi cita arhitektūra.

Tātad, ticamāk, vēlos iepazīties ar SEB bankas

Lietotājpieredzes (vice)prezidentu
Zīmolvedības nodaļas
Mārketinga daļas
Klientu servisa pārvaldē
[te varētu būt vēl kaut kāds apgabals, Boltic/CIS/CE]

Valdlauči, Latvijas Republika.

Modri, eto ti?
Link12 raksta|ir doma

[27. Feb 2017|00:36]

mazeltov
Mans priekšnieks teica, ka, lai tiktu no Bostonas uz piepilsētu X, kur atrodas mūsu uzņēmuma birojs, jāņem taksis.
Protams, ka es esmu gudrāka. Es aizbraucu ar metro līdz pēdējai stacijai. Tad pusstundu gaidu autobusu. Nonākot galapunktā, ievadu viesnīcas nosaukumu un iečekoju, cik tālu kātot. 44 minūtes, ar pilno uzkabi - miljons kg mugursomu.

Interneta nav, nevienu taksi neredzu. Grreit. Toties ieraugu bāru. Tur man iedeva internetu un palīdzēja noorganizēt pirmo Uber braucienu.

Nākamais - viesnīca saka, ka manu karti nepieņem. Piezvanīju SEB klientu karstajai drātij un nudien - šie visu izfiškoja super ātri - izrādās, ka, drošības nolūkos, banka neļauj svaipot kartes magnētisko līniju un noņemt naudu vairāk kā reizi dienā, ja vien to neaktivizē. To var izdarīt internetbankā un - kak toļka, tak srazu - nauda aizgāja Šeratonam grabēdama.

Dienas pirmo daļu pavadīju Kembridžā - apskatīju Hārvarda universitātes kampusu un izvazājos pa tur esošo dabas muzeju. Tad atgriezos Bostonā un beidzot iekodu lobster roll.

Un rīt uz darbu, satikt kolēģes.

Kopumā yay.
Link2 raksta|ir doma

[27. Feb 2017|01:15]

virginia_rabbit
Linkir doma

[26. Feb 2017|22:50]

helvetica
šitas ir fantastikooo - LTV eirovīzijas nacionālā atlase ar surdotulkojumu. Surdotulks ekrānā parādīts pilnā augumā un ritmā dejo, izplivinot vārdus. Es esmu tādā sajūsmā! Labākais skaņas/attēla notikums kopš Grāvleja setiem un kkādiem TV Maskava brandžas gabaliņiem.
Link4 raksta|ir doma

you can call me queen P [26. Feb 2017|19:30]

neesmusuns
es esmu prokrastinācijas karaliene.
Link2 raksta|ir doma

...psihopāti... [26. Feb 2017|21:06]

ezss
Iedomājieties, Islandē nav odu! Nemaz.

Mīlīga ir arī tā zinātnieka atbilde. Kur sākumā pastāsta gadījumu, kad mēs lidmašīnā atradām odu, tad rāmi pastāsta par iespējamiem iemesliem, kādēļ odu nav, tad tikpat rāmi tos apgāž. Tad pastāsta dramatisku stāstu par pusauga oda cīņu par dzīvību sūrajā Islandē. Tad, lai visi saprastu, ka Islande ir drūma vieta, pastāsta par visiem citiem asinsūcējmošķiem, kas Islandē IR. Un beigās random faktoīds par to, kā odus pievilināt ar sauso ledu.

Nu, kā var nemīlēt tādus cilvēkus.:)

Autora piezīme. Nosaukumā izmantotais citāts oriģinālavotā bija veltīts viendienītēm
Link5 raksta|ir doma

[26. Feb 2017|19:46]

rasbainieks
tārkie trauki, kā mūsdienās cilvēki utilizē zeķbikses?
raugi, esmu vienā rāvienā nomainījusi visu zeķbikšu parku, un tagad bez dzīves jēgas ir palikuši dažpadsmit pāri ļ. labu tumšu, nespīdīgu un necaurspīdīgu subj
mest ārā čota nezolīdi pret planētu, piedāvāt citiem nēsāt arī čota nezolīdi, kāds viņām varētu atrasties pielietojums? lupatceliņos tādas auž iekšā?
Link66 raksta|ir doma

[26. Feb 2017|18:19]

lavametender
Dainis Īvāns grib cirku
Linkir doma

[26. Feb 2017|17:32]

bozena
Kāpņu telpā pie rorēm stāv sāls paka. Jau kādu nedēļu. Ražots Baltkrievijā.
Domāju, nez, ko tā stāv bez iemesla. Ka tikai nav novārdots.
Link3 raksta|ir doma

[26. Feb 2017|17:25]

chimera
[Tags|]

šodien rajons dedzināja otru masļeņicu, šoreiz ušakova oficiāli atsūtīto. nosvilinājuši kopīgi vienojās, ka paštaisītā bija labāka. also, ušakovs neesot izdomājis konkursus
Link2 raksta|ir doma

[26. Feb 2017|17:11]

krii
Lūk, ko mums Vikipēdija stāsta par līvu Vastlāvja tradīcijām:

"Vastlāvji mums ir augsti svētki (..). To otrdienas vakaru pēc saules noiešanas meitas to Vastlāvju sāk dzīt. Tad tās skraida no vienām mājām uz otrām un dzied tādas bezkaunīgas dziesmas, ko kaunos še ierakstīt. Kad tās labu brīdi priekšnamā izbļaustījušās, tad saiminiece atver durvis un ielaiž istabā, kur tās vēl jo trakāki dzied. Ja ierauga vīrieti, tad plēš, rausta to zemē un vazā pa plānu apkārt. Nama māte pa tam uz galda salikusi lielu čupu pīrāgu (ar zivīm ceptus raušus), brandvīna blašķi un alus ķipi, un lielu bļodu ar vārītām pupām un zirņiem klāt, ved tad tos godīgos viesus pie tā piekrauta galda un lūdz, lai ēd un dzer, cik sirds saņem. Jo zināms, ja šos viesus labi nemielo, tad jēri un kazlēni visi klibos. Labi izmielots gāžas viss meitu tracis atkal projām uz citām majām un taisa tur tādus pašus godus".

(No Kolkas jūrmalas. "Ziņas un stāsti par Dieva valstības lietām." 1852.)
Link3 raksta|ir doma

[26. Feb 2017|16:54]

krii
Tajā nesasniedzamajā dzīves posmā, kad man būs daudz naudas un arī daudz brīva laika, es noteikti rīkošu meteņu karnevālus draugu un paziņu lokā. Ar lielu ēšanu, dzeršanu, kaut kādām neprātīgām orģijām, ugunskuriem, uguņošanām, zirgu peldēm šampanietī, klasiskās mūzikas koncertiem, tverkinga sacīkstēm un visu citu, kas nu tur piederas.Protams, tad kad mani ievēlēs par prezidenti (nevis parlaments, bet visa tauta, cerams, lai pilnvaras attiecīgi būtu lielākas), mans pirmais rīkojums būs par Meteņa brīvdienu izsludināšanu un ierakstīšanu Satversmes Preambulā.
Jebšu šis gada depresīvākais laiks bez ugunīm, orģijām un alkohola nav panesams, patiesi, patiesi.
Link28 raksta|ir doma

Donald Kagan on War and Human Nature [26. Feb 2017|15:10]

artis
https://www.youtube.com/watch?v=v7i1X4jh7oQ
Linkir doma

[26. Feb 2017|14:52]

artis
"If you want to make big improvements in communication, my advice is – hire physicists, not communications people from normal companies and never believe what advertising companies tell you about ‘data’ unless you can independently verify it. Physics, mathematics, and computer science are domains in which there are real experts, unlike macro-economic forecasting which satisfies neither of the necessary conditions"

https://dominiccummings.wordpress.com/2016/10/29/on-the-referendum-20-the-campaign-physics-and-data-science-vote-leaves-voter-intention-collection-system-vics-now-available-for-all/
Linkir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]