Hedera helix L. ([info]hedera) rakstīja,
"Nu tas man liekas ir pro-choice nometnes vājums - ka viņi noliedz aborta ētisko pusi, cenšas to ar visādiem itkā zinātniskiem argumentiem padarīt par parastu procedūru, kurā tiek izņemts šūnu blāķis, nevis likvidēts potenciālais cilvēks."

Ļoti nepiekrītu. Manuprāt, tieši tā ir pro-choice nometnes stiprā puse, ka argumenti nav jābalsta nekādās mitoloģijās vai plašās ētiskās apcerēs, bet var zinātniski pamatot, kādēļ aborts līdz attiecīgajai attīstības pakāpei (nav izveidojusies centrālā nervu sistēma) nerada ētiskas problēmas, līdz ar to arī nav zinātniska pamata to aizliegt.

Turpretī, ja tiek pieņemti filozofiski argumenti par "potenciālo cilvēku", tad no tā vairs nav tālu izdarīt loģiski izrietošu secinājumu, ka taisnība ir pašiem radikālākajiem pro-forced birth nometnes pārstāvjiem, kas vēršas arī pret avārijas kontracepciju un vēlas ieviest kriminālo atbildību par spontānajiem abortiem.


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Gandrīz jau aizmirsu pateikt – šis lietotājs ir ieslēdzis IP adrešu noglabāšanu. Operatore Nr. 65.
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?