es te tā padomāju un mošķi nav tik visuresoši, kā varētu likties.
Paskatoties uz manas vecmāmiņas dārzu (un viņa ir parasta vecmāmiņa, nevis
zāļu sieva, raidījums sākas pēc ~5min vai tml.). Lielāko daļu no mošķu problēmām var mierīgi atrisināt, bet tas netiek darīts, jo tie ir `parasti, nevarīgi lauki`.
Piem., kāpostu tārpi - uzliek sietu virs kāpostiem, tauriņi netiek klāt, nav kāpuru. Bet pat neskatoties uz sieta neesamību katru gadu sanāk saražoties kāpostiem.
Strazdi apēd ķiršus - uzliek tīklu virs ķiršiem (šitas ir vienīgais variants, kad pēc mošķu/slimības viesošanās nekas nepaliek pāri).
Tomātiem piemetas puve - izārstē augsni, vai arī regulāri slimās lapas nogriež. Neskatoties uz to, ka augsne kaut kā "neārstējas", katru gadu tomātu lapām piemetas puve, tomātu raža vienmēr ir vairāk, nekā var apēst.
Gurķiem uz sezonas beigām piemetās puve, it kā sausuma dēļ, kas skaitās bez maz vai normāli - visi jau sen gurķus atēdušies un burkas samarinējuši.
Vēl tur esot zemes vēži, bet par to kaitējumiem es neko nezinu, varbūt kaut ko apēd.
+tas viss ir jūrmalas smiltīs, kuras ir melnas tikai no tā, ka tur sagāzti pelni.
+vēl ja ir karstas vasaras, tad akā izbeidzas ūdens un knapi var kaut ko aplaistīt, turklāt smiltis jau tā slikti tur mitrumu sevī.
Vienīgais tur burkāni lieli nevar izaugt, jo augsne nepiemērota.
Mani balkona feileri ir bijuši tikai aiz tā, ka nepietiekami cītīgi laistīju vai noēnoju no saules (iemetās lapuzirnekļi vai kā viņus sauc) un aiz tā, ka vienreiz augus ceļojuma dēļ ieslēdzu nevēdinātā telpā blakus istabas augam (iemetās baltās mušiņas). Dārzniekam vasarā nepienākas ceļojums.
Turklāt šīs kaites nepiemetās visiem [balkona] augiem, citi augi ražoja kā ražojuši.