Friends

About Friends

Feb. 13th, 2016 @ 04:42 am
[info]psihs
https://www.youtube.com/watch?v=c5BL4RNFr58

Nuja, ja tev tas kaut ko nozīmētu, tu atcerētos Feb. 13th, 2016 @ 12:08 am
[info]kautskis
Pizģec, biedri. Man 24. janvārī bija [šitās] cibas 10 gadu jubileja!

Novēloti aumaļām dzeŗu šampānieti un stumju sejā būlciņas, vēl var paspēt!

Feb. 12th, 2016 @ 04:27 pm
[info]watt
šodien ar pūlēm izdarīju pietupienus ar 95kg (=75kg uz stieņa). Par 87 uz stieņa pat domāt grūti: kaut kāds vārgums. Esmu piebremzējis ar ēšanu, savu dzīvsvaru virs 100kg īsti negribu redzēt.
tā kā rekordu uzstādīt OHP arī nav iekšā, taisīju spiešanu guļus: to arī nedrīkst aizlaist.
Tags:

Metāla skulptūrasFeb. 12th, 2016 @ 02:43 pm
[info]nymph, posting in [info]pajautaa
Meklēju kādu mākslinieku/entuziastu Latvijā, kas veido metāla skulptūras recycled stilā no vecu mašīnu detaļām vai tamlīdzīgi - noderēs jebkāda informācija!
Tags:

Feb. 12th, 2016 @ 12:54 pm
[info]watt
Par gravitāciju runājot, tikai pagājušajā nedēļā man pieleca*, kas ir tik ļoti greizi vairumā simulāciju/vizualizāciju kas cenšas demonstrēt gravitāciju kā plakni, jeb nostieptu audumu, kurā ir iegrimusi saule, kurai apkārt riņķo planētas, jeb zemi un mēnesi, kā izskatās gravitācijas izliekta plakne, utt, utt - vizualizē ta vizualizē, bet gravitācija ta darbojas modeļa visa apakšā! bumbiņas riņķojot ātri vien sakrīt akā iekšā tāpēc, ka visa padarīšana ir tāds ļur-ļur Zemes gravitācijas spēka ietekmē.

Daudz krutāk būtu šo vizualizāciju palaist kosmosa stacijā, tad bumbiņa riņķotu ilgāk, un būtu vieglāk saprast kā tas darbojas visumā. Un tikai tagad man pieleca, ka zem saules sistēmas taču nav kaut kāda mistiska melna ķermeņa "X" kas uz visu sistēmu iedarbotos ar pievilkšanās spēku, un liktu deformēt šo laiktelpas "nostiepto audumu". Zeme, planētas, mēness ir parasti objekti kas principā darbojas pēc pirmā Ņūtona likuma: "Katrs ķermenis paliek mierā vai turpina vienmērīgu taisnlīnijas kustību". No Zemes pašas viedokļa, planēta kustas pa taisni.

Laiktelpas iedomātais audums ir nostiepies/izliecies tāpēc ka bumbiņa tur ir nolikta, un paliek stāvot mierā. Nevis tāpēc ka uz to darbotos kādi spēki (vilktu uz leju vai kaut kā citādi) - tāpēc ka tā stāv mierā! Un ja uz auduma uzliek citu bumbiņu, tā nesāks uzreiz "ripot lejā", bet arī paliks uz vietas. (Jo nav kaut kāda mistiska gravitācija "zem auduma", kas vilktu bumbiņu "uz leju".) Bumbiņa paliek tajā vietā, kur nolikta, un izliec iedomāto audumu vienkārši tāpēc ka tur atrodas.

Tam, ka Zeme pie savas kustības reāli paliek orbītā ap Sauli, ir viens iemesls - Zemes orbīta ir taisne tādā kā laiktelpas "bļodā", kur Zeme ir maza bumbiņa, kurai tikusi piešķirta kustība un tā viņa nu viņa turpina kustēties subjektīvi "pa taisni" - atspiedusies pret neredzamu bļodas malu: tā, kā tas izskatītos, ja bumbiņu stikla bļodā palaistu skriet kaut kur starpzvaigžņu telpas bezsvara stāvoklī. Diemžēl reāli tādu skaistu eksperimentu/vizualizāciju nevar veikt pat Zemes orbītā (jo tā ir tāda kontrolēta krišana, nevis īsts bezsvara stāvoklis), nu, varbūt ja tā izdarītos kādā Langranža punktā.

Papildus grūtības visu to iedomāties ir tāpēc ka uz zemes jebkura kustība ātri apraujas. Berze, gaisa pretestība, gravitācija, utt. Grūti iedomāties kā tas ir, ka ja ķermeni palaiž kustēties starpzvaigžņu telpā, tas turpinās kustēties bezgalīgi (kā Voyager 1).


___________________________________
* precīzāk, kāds to bija izskaidrojis un tad arī man beigās izpratne parādījās. dusmas ka neviens nespēja to tā skaidri pateikt agrāk.

Жить стало лучше, товарищи. Жить стало веселее.Feb. 12th, 2016 @ 11:46 am
[info]kautskis
Es tiešām nedomāju -- nay, pat necerēju, -- ka reiz pienāks diena, kad es to tiekšu, bet nu es to teikšu. Biedri, Latvijas presē ir noticis būtisks lēciens kvalitātē. Es pat teiktu, Latvijas prese ir uz zelta laikmeta sliekšņa.

Viss sākās tā neuzkrītoši. Arvien biežāk parādījās tāds kvalitātīvs saturs kā "Ruksis aizklīst līdz ASV vēlēšanu iecirknim" un "Indijā arestē kazu Babli". Piekritīsit, tas ir būtisks solis uz priekšu, jo vienu brīdi jau šķita, ka nupat visi būs tikai plikiņi un zibinās pupiņus.

Un pēkšņi šodien -- bladāc! Sākam ar Lauku avīzi, kas lepni ziņo, ka "“Mājas Viesis” pēta “Islāma valsts” finansējuma avotus". Yeah, Mājas viesis! Yeah, science! Mums tikai šķiet, ka viņš ir tāds pāķu laikraksts, kas raksta, kad stādīt begonijas. Izrādās, viņam ir ne daudz, ne maz kā spiegu un informantu tīkls Irākā un Sīrijā.

Tāpat nav šaubu, ka kvalitāte tiks turēta. Kā zināms, tie Latvijas laikraksti, kam nav sava spiegu tīkla, labprāt pārpublicē preses relīzes -- un arī tās ir kvalitātīvas! Lūk, kāda online CV lapa sūta šādas ziņas -- "Trīs no desmit cilvēkiem Amora bulta skārusi darbā. Romantiskas attiecības darbā – tas nav ne pārsteigums, ne tabu, bet dzīves realitāte." Pēc tam šo faktu komentē CV lapas mārketinga speciāliste, kas pati šo relīzi arī izsūta. Tiesa, šo relīzi vēl nav paspējuši nopublicēt pat db.lv, kas parasti izceļas ar nasku preses relīžu pārspiešanu. Vai nu pietaupa, vai pašu saturs ir tik jaudīgs, ka šādu pērli var atļauties nepublicēt.

Un visbeidzot šī rīta jaukākais pārsteigums, ko piegādā Nesakarīgā rīta avīze -- "Kopīgiem spēkiem piebeidz Rīgas cirku". Raksts ir gandrīz, gandrīz perfekts. Tur ir gandrīz precīzi ieskicēta nešķīstā trīsvienība, kas ir atbildīga par visām Latvijas problēmām, arī Rīgas Cirka slēgšanu. Pirmkārt, tiesu sistēma. Otrkārt, Rīgas Satiksme, kas cirka ēkas fasādē tā iecirtusi trolejbusu vadus, ka tie draud noraut sienu. Un vēl ir citas briesmas -- piketējoši vegāni. Jā, vegāni un Rīgas Satiksme tiešām ir visa ļaunuma sakne. Tomēr nevar nepamanīt, ka iztrūkst kādu citu ļoti būtisku briesmu -- kur ir veloderasti?! Savukārt tiesu sistēma tik ilgi bijusi Nācionālās Apvienības pārziņā, tāpēc tā pēc definīcijas ir lieliska -- viss, kam NA pieskaras, saplaukst krāšņiem tikumības un taisnīguma ziediem. Aizstājiet tiesu sistēmu ar veloderastiem, un raksts būs nevainojams.

Un -- this just in, tiešām -- nu mums ir arī Krievijas Minitruth oficiālā orgāna Sputņik Latvijas filiāle -- http://sputniknews.lv/!!! Viņi raksta latviski, bet pilnībā ievēro to stilu, kas padarījis Putina propagandu tik populāru. Jūs tikai ieskatieties!!! "Kamēr Latvijas un Krievijas politiķi cenšās aiztaisīt caurumus attiecībās starp mūsu valstīm, maskavieši mācās runāt ar kaimiņiem-latviešiem viņu dzimtajā valodā." "Tagad viņi panāks cirka slēgšanu. Pēc tam pieprasīs slēgt zooloģiskos dārzus. .. [Pēc tam] Dzīvnieku aizstāvji ķersies pie cilvēkiem, jo ar vardarbību mājās nākas saskarties visai bieži, kā mēs visi zinām. Viņi sāks runāt par to, ka cilvēka pienākums ir tikai reproducēt bērnus un nekavējoties nodot jaundzimušos specskolās."

Cik lieliskā laikā mēs dzīvojam, biedri.

ckFeb. 12th, 2016 @ 11:08 am
[info]ingmars

nice surpriseFeb. 12th, 2016 @ 08:42 am
[info]neoplasm

atnāku uz darbu un dukamentu plauktiņā mani sagaida maza, brūnā papīrā ietīta un centīgi apskočota paciņa [bilde instagrammās]. un iekšā? iekšā mājās vārītas gotiņas ķieģelītis. tik mīļi :)

Current Mood: tip strādāju
Current Music: dokumentu lietus

Feb. 12th, 2016 @ 09:57 am
[info]dienasgramata
Šarlote Remplinga jaunajā filmā "45 grādi"

Feb. 12th, 2016 @ 09:53 am
[info]dienasgramata
Viendien noklausījos tādu sarunu. Iet pa ielu divi dvīņi, tā ap gadiem 18. Viens saka otram:
- Kā tev vienmēr tā izdodas? Kāpēc man nekad nesanāk?
Otrs mazliet paklusē, tad domīgi saka:
- Jā un mamma reiz mani apsveica tavā vārdadienā...
- Ko?! Kad?
- Ā, tu nemaz nezini?

Feb. 12th, 2016 @ 01:23 am
[info]mindbound

Gravitācijas viļņibeidzot oficiāli reģistrēti, iespaidīgs LIGO un Virgo komandu sasniegums.

Current Mood: awake
Current Music: Ainulindalë - The Lay Of Leithian: In Menegroth

Feb. 11th, 2016 @ 08:46 pm
[info]artis
hahaha

"Okay guy. I'm in big law. I made 160k + bonus the first year too.
Here's what you need to avoid at all costs: the golden handcuffs. Get the shittiest apartment you can find as close to your office as possible; use public transportation; buy your dress clothes on sale from Jos. A. Banks; live like a miser.
Pay off your debt entirely in less than 6 months, and live off 30k or less per year. Stay at the job at least 2 years because anything else looks bad. After your second bonus, gtfo. You'll have 200k in the bank and you can go do something fulfilling and not have to worry about money.
Big Law is a shitty shitty life. Every day I want to fucking die. If I wasn't up to my ears in debt, I would quit this very second. My firm is Top 20; my practice group is number 1. Prestige in big law means nothing but that you're surrounded by the most insufferable 1-dimensional-work-a-holic-strivers and silver-spoon-people-who-know-people-types. Laughably, my first ranks highly for quality of life.
Save your money because you'll want to leave. It will be hard if you've just bought a house and car."

Feb. 11th, 2016 @ 09:18 pm
[info]malfor, posting in [info]aptauja
Poll #20620 gurķi
Open to: All, results viewable to: All

vai pirms ēšanas tu mizo veikalā/tirgū pirktos gurķus?

View Answers

mizoju
21 (38.9%)

nemizoju
12 (22.2%)

kā kuru reizi
21 (38.9%)


Feb. 11th, 2016 @ 04:09 pm
[info]sonnenwende, posting in [info]pajautaa
gan jau, ka jautājums malts un malts. vajag laptopu vai notebook(?) salona vajadzībām, respektīvi, internets un klausīties interneta radio. lētu un lai bez bremzēšanas var pārvaldīt e-kalendāru. ko varat ieteik?

Kļūdas labojumsFeb. 11th, 2016 @ 01:39 pm
[info]kautskis
Es te iepriekš biju nelāgi izteicies par Polijas vienīgo īsto glābēju partiju Pis. Vēlos norādīt, ka esmu mainījis savas domas. Partijas Pis biedrs, Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis intervijā vācu kvalitātīvās žurnālistikas flagmanim Bild paziņojis, ka cīnās pret tādu pasauli, kas sastāv no riteņbraucējiem un veģetāriešiem. Šādu cīņu es pilnībā atbalstu un veicinu.

Feb. 11th, 2016 @ 12:05 pm
[info]watt
"The orthodox economists still believe that the sun turns around the Earth because that's what their model says, despite all evidence that shows that their model does not represent reality."
labi pateikts.
Tags:

mp3 mūsdienāsFeb. 11th, 2016 @ 07:35 am
[info]salviz, posting in [info]pajautaa
Kur mūsdienās var dabūt vecos labos mp3?
Interesē piemēram "Dzeguzīte"

Feb. 10th, 2016 @ 11:11 pm
[info]dienasgramata
Oskars Vaids

GrāmatasFeb. 10th, 2016 @ 09:15 pm
[info]melnaa_maashele, posting in [info]pa_leeto
Sveiki!
Pārdodu grāmatas, kas manā grāmatu plauktā ir dubultā vai nav īsti manā gaumē.
Cena 2.50 euro par grămatu vai 10 euro par 5 grāmatām.
Atrašanās vieta Rīgas centrs.
Saziņai: stileta (pie) inbox.lv

http://foto1.inbox.lv/stileta/GRAMATAS

Feb. 10th, 2016 @ 02:40 pm
[info]watt
ES dibinātājvalstu [...] ārlietu ministri neformālās sarunās Romā, iegrūduši pāris kilogramu kanapē rīklē, nāca klajā ar kopīgu komunikē [...]
Top of Page Powered by Sviesta Ciba