Friends

About Friends

Atgriežoties pie publicētāApr. 24th, 2017 @ 12:06 pm
[info]kautskis
Un vēl, kā ar vārgi slēptu sajūsmu ziņo itin visi, kas bija taisījuši Francijas priekšvēlēšanu aptaujas, viņas tik tiešām izrādījušās visnotaļ precīzas. Varbūt neteiksim, ka aptaujas atguvušas savu moudžou, bet katrā ziņā runas par viņu nāvi izrādījušās priekšlaicīgas.

Es domāju gan. Varbūt citur ir kautrīgie vēlētāji, kam negribas atzīties, es balsošu par to un to. Bet frenči, ha, lai nu kas, bet frenči ir nācija, kas nekautrējas.

Apr. 24th, 2017 @ 10:04 am
[info]artis

Studijā ziņasApr. 24th, 2017 @ 10:47 am
[info]kautskis
Īpaši pat negribas neko komentēt par Francijas preža vēlēšanām. Ja jūs nenojaušat, ko tieši es varētu domāt par ex-investīciju baņķieri, kas iestājas par brīvo tirgu, starptautisko tirdzniecību un uzņēmējiem draudzīgāku vidi, tad jūs droši vien manā žurnālī esat iemaldījušies pavisam nejauši un iepriekš viņu neesat lasījuši. Īsumā: pirmkārt, iepriecināja balsošanas rezultāti Savojā, man tomēr attiecīgais reģions ir mazliet sirdij pieaudzis, es par viņu esmu labās domās. Otrkārt, ja man prasītu, kur es vēlētos atrasties pēc trim gadiem, es droši vien nevarētu aizdomāties necik daudz tālāk par msjē Makrona pašreizējo stāvokli. Izņemot to precēšanos ar skolotāju. Vispār viņa kundze diezgan izskatās pēc manas vidusskolas somu valodas skolotājas, bet tālāk šo tēmu neizvērsīsim.

Mūsu draudzīgā kaimiņvalsts, cik saprotu, jau laikus pamanījās sadirsties ar msjē Makronu, acīmredzot būdami pārliecināti, ka 2. kārta būs starp prokrievisku kandidātu un prokrieviskāku kandidātu. Nesanāca. Vispār kaut kā nelāgi beidzamā laikā Putinam iet ar to ārpolītiku; tiesa, tas vien, ka Tramps tagad ir darījis šo to, kas Krievijai nepatīk, vēl nenozīmē, ka Krievija nekādi nav palīdzējusi viņam ietrausties preža krēslā. Pašai Krievijai taču savulaik bija vadonis, kas pie varas nāca tad, kad ārvalstis izdomāja krievu lāča kažokā ielaist blusu aizzīmogotā vagonā. Šīs pašas ārvalstis drīz vien saprata, ka drusciņ pārrēķinājušās, bet tas jau faktu nemaina.

Savukārt Rīgas domes vēlēšanas man ir gana vienaldzīgas. Ja būtu puslīdz reāla iespēja, ka Ušakovu kāds varētu nomainīt, tad nebūtu. Bet nu es esmu puslīdz samierinājies ar to, ka Rīgā vienkārši tā notiek. Vispār Ušakovs ir brīnišķīgs piemērs kārtīgam mūsdienu sociķim. It kā teorētiski sociķiem vajadzētu iestāties par sociālās nevienlīdzības mazināšanu, vai ne? Bet praksē viņi ne tikai neķeŗas klāt tiem, kam ir ļoti daudz apšaubāmi dabūtas naudas -- nē, viņi ar viņiem metas pa draugam un par nelielu, bet negodīgu atlīdzību palīdz izbīdīt cauri citus apšaubāmus projektus. Savukārt rēķinu par pabalstiem trūcīgajiem un negodīgo atlīdzību sociķiem apmaksā vidusšķira. Tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc man nepatīk sociķi. Nē, es, protams, jūtu līdzi Vācijas bērniem, un piecdesmit kapeiku man arī nav žēl. Vienkārši man nešķiet pareizi, ka sociālās nevienlīdzības mazināšana nozīmē vidusšķiras pabīdīšanu uz leju, trūcīgo pabīdīšanu mazliet augstāk un vajadzīgo cilvēku iebīdīšanu stratosfērā.

Un vēl drusciņ par sociķiem. Iesaku visiem populisma karodziņu vicinātājiem pievērst uzmanību msjē Melenšona diezgan būtiskajiem panākumiem (lai gan viņa atbalstītāji feisbukos tagad lej gaužas asras par to, ka msjē Fijons tomēr dabūja maķenīt vairāk balsu). Ir aizdomas, ka šī nebūt nav pēdējā reize, kad mēs dzirdam par šo kungu īpaši un līdzīgu uzskatu pārstāvjiem kopumā; tas vilnis, kas tagad rādās vairāk skalojamies uz ļoti labo pusi, tikpat braši var pārsvērties uz ļoti kreiso pusi. Citiem vārdiem sakot, tie vēkšķētāji par kultūrmarksistiem vienā jaukā dienā var atjēgties ar, well, marksistiem.

another silly thingApr. 24th, 2017 @ 06:50 am
[info]batou
politics

Apr. 24th, 2017 @ 01:27 am
[info]artis
"At the FSB, Dokuchaev was partnered with Sushchin, and the two recruited Belan, a Latvian-born hacker who had been on a list of the FBI’s most wanted since 2012."

https://www.wired.com/2017/03/russian-hacker-spy-botnet/

Apr. 24th, 2017 @ 01:58 am
[info]psihs

Apr. 23rd, 2017 @ 09:47 pm
[info]kautskis
Oui Nous Pouvons

viesu nams/pirts pie jūrasApr. 23rd, 2017 @ 07:30 pm
[info]iguaana, posting in [info]pajautaa
plāns ar draudzenēm aiziet nelielā pārgājienā gar jūru, kurš varētu noslēgties ar nakšņošanu un pirti kādā viesu namā. varbūt ir ieteikumi par foršām, mierīgām vietām? labāk netālu no Rīgas

Apr. 23rd, 2017 @ 07:01 pm
[info]dienasgramata
kam tas vajadzīgs?

redzi šo dzejoli?
tas tika
uzrakstīts skaidrā
man nevajag dzert
lai rakstītu
es varu rakstīt bez
dzeršanas.
sieva saka es varu.
es saku varbūt.
es nedzeru
un es rakstu.
redzi šo dzejoli?
tas tika
uzrakstīts skaidrā.
kam vispār jādzer?

ja nu vienīgi lasītājam

(Čārlzs Bukovskis)

Apr. 23rd, 2017 @ 05:03 pm
[info]artis
"Copyright terms have been radically extended in this country largely to keep pace with Europe, where the standard has long been that copyrights last for the life of the author plus 50 years. But the European idea, “It’s based on natural law as opposed to positive law,” Lateef Mtima, a copyright scholar at Howard University Law School, said. “Their whole thought process is coming out of France and Hugo and those guys that like, you know, ‘My work is my enfant,’” he said, “and the state has absolutely no right to do anything with it—kind of a Lockean point of view.”

It was strange to me, the idea that somewhere at Google there is a database containing 25-million books and nobody is allowed to read them. It’s like that scene at the end of the first Indiana Jones movie where they put the Ark of the Covenant back on a shelf somewhere, lost in the chaos of a vast warehouse. It’s there. The books are there. People have been trying to build a library like this for ages—to do so, they’ve said, would be to erect one of the great humanitarian artifacts of all time—and here we’ve done the work to make it real and we were about to give it to the world and now, instead, it’s 50 or 60 petabytes on disk, and the only people who can see it are half a dozen engineers on the project who happen to have access because they’re the ones responsible for locking it up."

https://www.theatlantic.com/technology/archive/2017/04/the-tragedy-of-google-books/523320/?single_page=true

Apr. 23rd, 2017 @ 04:16 pm
[info]huinja

Apr. 23rd, 2017 @ 11:05 am
[info]watt
Money velocity tik samazinās un samazinās...

Tags:

232323Apr. 23rd, 2017 @ 09:22 am
[info]ingmars
Ūsiņam upurē melnu gaili ar deviņiem cekuliem un sarkanām kājām. Gaiļa asinis tecina zirga silē tieši uz auzām.

Zīdainis var/nevar satraumēties izkrītot no stāvoša auto?Apr. 22nd, 2017 @ 09:24 pm
[info]polija, posting in [info]pajautaa
Tātad es uzskatu, ka zīdaini, kurš vēl nestaigā, nekur nekāpj, tikai rāpo viskautkur NEVAR sēdināt auto priekšējā beņķī, kamēr no bagažnieka izvelk un saliek ratus, jo viņš var izvelties pa durvīm uz ielas vai novelties no beņķa autiņā ar galvu pa priekšu. Diemžēl otra pusīte domā citādi.
Tad nu jautājums citiem vecākiem - sieviešiem un arī vīriešiem (jo redz sievietes visu pārspīlējot drošības jomā :) ) Jūs uzskatāt, ka šādi atstāt 10mēn vecu bērnu, kurš pats vēl nekad nav ar kājām pa priekšu pat mēģinājis nokāpt no kādas augstākas virsmas (cenšos mācīt, bet pagaidām nestrādā), kamēr pats skraida ap bagažnieku/ratiem un nevar visu laiku paturēt bērnu acīs/aizsniedzamības attālumā ir/nav droši??

upd. Ja nu netapa skaidrs no paša ieraksta - bērns diespas nekur netiek vests autiņā tāpat, autobeņķis autiņā parasti nestāv (mikrorajons un tā) jautājums ir par noiešanu lejā no 4ā stāva un ratu, kuri glabājas auto grabažniekā, salikšanu un pretējām darbībām, atnākot no pastaigas. Man pieņemams šķita variants sēdināt zālē vai provēt žonglēt rokās ar bērnu un ratiem, bet katrā ziņa bija pamatīgi iebildumi pret bērna iesēdināšanu auto parastajā sēdeklī, atstājot durvis vaļā...

735. Tukša lozeApr. 22nd, 2017 @ 05:45 pm
[info]mazaa_maasa
Jau kādu laiku nepamet domas, ka no manis nav nekādas jēgas un labuma nevienam - ne draugiem, ne dzimtai, ne sabiedrībai kopumā. It kā jau nekas īpašs - ne jau es vienīgā tāda, bet žēl to apzināties un turpināt tērēt resursus, kuru jau tā ir maz pasaulē. Var vienīgi cerēt, ka kādreiz izdarīšu kko tādu, lai justos, ka dzīve ir attaisnota.

Pirms kāda laika atrisināju savu mājās-nav-laika-spēlēt-PS; tagad apmēram stundu dienā spēlēju Lunar SSS autobusos ceļā uz un no laboratorijas, universitātes un mājām. Ak, bērnības atmiņas un mūsdienu tehnoloģijas!

Kamēr daži zinātni skaļi ar vārdiem atbalsta uz ielām, tikmēr citi to dara klusu ar rokām laboratorijās. Kā pareizāk?

Apr. 22nd, 2017 @ 02:50 pm
[info]dominika, posting in [info]pa_leeto
Pārdodu 3 biļetes uz Valmieras teātra izrādi "Džeina Eira" rīt plkst. 13:00. Biļetes 2. rindā, pirku par 13 Eur gabalā, pārdodu par 10 Eur gabalā, t.i. kopā 30 Eur. Var kaulēties saprāta robežās.
sanitag@gmail.com

Apr. 22nd, 2017 @ 02:03 pm
[info]devour
Ir biš dīvaini un joprojām ir grūti pierast pie tā, ka draudzenes klientes un draudzenes saka, ka esmu smuks un prasa vai man ir brāļi...

Apr. 21st, 2017 @ 08:10 pm
[info]artis
http://www.timesofisrael.com/why-189000-soviet-jews-fled-to-italy-rather-than-the-promised-land/

ķiplokiApr. 21st, 2017 @ 07:49 pm
[info]ingmars
Ķiploki ir neatņemama itāļu virtuves sastāvdaļa.

Dzīves mērķiApr. 21st, 2017 @ 05:56 pm
[info]kautskis
Vispār [info]pinjons labu jautājumu uzdeva, kādēļ Bērziņam tas viss. Un kā būtu jums?

Poll #20990 Un kādēļ?
Open to: All, results viewable to: All

Ja man būtu 72 gadi un miljons, es

View Answers

dzertu kokteiļus Kalifornijā
53 (98.1%)

kandidētu Rīgas domes vēlēšanās
1 (1.9%)

Top of Page Powered by Sviesta Ciba