Kitty McOutrage - [entries|archive|friends|userinfo]
Kitty McOutrage

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[15. Sep 2025|09:38]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Linkir doma

Comments:
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:15. Septembris 2025 - 17:34
(Link)
/atshkjiriiba starp cilveeku un (ne)cilveeku ir viena shuuna or smth. A la vienu nanosekundi tu esi shuunu kopums, bet nakaamo nanosekundi full blown human./

Nē, tas ir citādi. Human ir tad kad varam reģistrēt smadzeņu aktivitāti. Protams tāda sākas tikai tad kad ir pietiekami daudz šūnu.

Ir zināms cik daudz nervu šūnu ir insektam, pelei, primātam utt. OK, liekam korekciju uz to ka tur ir citādas arhitektūras bet vienalga ja šūnu ir tik cik pelei tad cilvēka saprāts tur nesanāk, par maz.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:15. Septembris 2025 - 21:22
(Link)
Ahaa - tad cik shuunu tieshi vajag shai unidentified masai, lai taa peekshnji sauktos par cilveeku? Visu izshkjir 1 shuuninja ja? 10000 shuunas tu esi worthless masa, bet 10001 shuuna - tu esi Cilveeks?

Also - cilveeka veertiibu un definiiciju nosaka vinja smadzenes/apzinja..bez taam cilveeka kjermenis vairs nav cilveeks? Kuraa zinaatniskaa izdevumaa taada amizanta/shaubiiga definiicija?
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:15. Septembris 2025 - 21:42
(Link)
Dažādiem indivīdiem - dažāds skaits, bet var atrast minimālo zem kura nav cilvēks, tad ir "pelēkā zona", kur nevar zināt un tad- cilvēks.

/bez taam cilveeka kjermenis vairs nav cilveeks?/

Jā cilvēku nosaka smadzenes. Bez smadzenēm tas vairs nav cilvēks, var izmantot piemēram kā orgānu donoru. Tā jau tas arī notiek - ja cilvēks ir gājis bojā tā ka smadzenes ir sagrautas, tad viņš ir miris un atlikušos orgānus var izmantot transplantācijā, ķermeni medicīnas studijām utt - ja cilvēks ir devis piekrišanu dzīves laikā.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:15. Septembris 2025 - 21:56
(Link)
Sounds very dark ages. Par laimi zinaatne ir pietiekami attiistiijusies, lai taadus apsveerumus apgaaztu.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:15. Septembris 2025 - 22:01
(Link)
Par to apgāšanu varētu palūgt sīkāk?

Cik es zinu smadzeņu nāve medicīnā joprojām kvalificējas kā personas nāve.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:15. Septembris 2025 - 22:11
(Link)
Apgaazt tavu viedokli, ka embrijs nav cilveeks. Pakonsulteejoties ar jebkuru muusdienu mediciinas/biologjijas enciklopeediju ir briivi pieejams fakts, ka cilveeka dziive saakas ar olshuunas un spermatozoiiida apvienoshanos, rodas unikaals gjeneetiskais kods kas tad diezgan aatri izaudzee jaunu cilveeku.

Tas ka konkreetaam politiskaam vai gariigaam idiologjijaam ir atshkjiriigs viedoklis no zinaatnes, jeb nezinaatnisks viedoklis ir skumji. Un piekrist ideologjijai over zinaatnei ir logjikas kljuuda.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:15. Septembris 2025 - 22:13
(Link)
Kā zināms izmantojot revertēšanu un klonēšanu cilvēku var izaudzēt ne tikai no apaugļotas olšūnas bet no jebkuras ķermeņa šūnas. Tad ko - katra šūna ir cilvēks, jo no viņas var izaudzēt cilvēku?
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:15. Septembris 2025 - 22:41
(Link)
O ho, kad tad tas taa ir ticis izdariits? Piemeeru luudzu!
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:15. Septembris 2025 - 22:51
(Link)
Uz dažādiem zīdītājiem ir mēģināts, sanāk. Nav pamata domāt ka ar homo sapiens būtu citādi.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:15. Septembris 2025 - 22:54
(Link)
Jaa, tad kad izaudzees cilveeku no random shuunas, tad ejiet un galiniet embrijus kaut katru otro meenesi. Bet kameer tas nav izdariits, tikmeer shaada spekulaacija ir nelogjiska un pat bezjeedziiga.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:15. Septembris 2025 - 23:01
(Link)
Tas ko no kā var izaudzēt vispār gan nenosaka aktuālo stryuktūru, šeit tiek jaukts potenciālais ar aktuālais. Nogalināt var tikai aktuālo, eksistējošo. Līdz ar to: nav smadzeņu - nav upura.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:16. Septembris 2025 - 00:27
(Link)
Again, man tas izklausaas peec nezinaatniskas apseestiibas. Cilveeks ir binaara paraadiiba - vinjsh vai nu ir vai nu nav neatkariigi no orgaanu skaita. Ja vinjsh ir dziivs organisms no cilveeku sugas, tad to izniicinaat nav pareizi. To var visaadi metaforizeet un nonivileet. Bet aborts ir cilveeka izniicinaashana.

Un again, njemt piemeerus par cilveekiem meegjenee ir zinaatniskaa fantastika - absurdi to izmantot argumentos.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:16. Septembris 2025 - 07:54
(Link)
/Ja vinjsh ir dziivs organisms no cilveeku sugas, tad to izniicinaat nav pareizi. /

Bet ja smadzenes sagrautas?
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:16. Septembris 2025 - 09:40
(Link)
Par to es nestriidos. Embrijam nav smadzenes sagrautas, embrijam smadzenes aktiivi attiistaas.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:16. Septembris 2025 - 11:38
(Link)
Nu jā tāpēc abortus postcerebrālajā fāzē neiesaka
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:15. Septembris 2025 - 23:09
(Link)
Tas gan te jau ir galīgs offtops [atvainojos BR par žurnāla piebradāšanu] bet drusku problēmas ir ar ļoti vēlajiem abortiem kur auglis jau ir attīstījies tik tālu ka kontrolētos apstākļos (inkubatorā) var izdzīvot un normāli attīstīties.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:16. Septembris 2025 - 00:29
(Link)
Shaadi samot tu pats tad sevi apshaubi. Jo ja tev taa attieciigaa zinaatniskaa fantastika ir tik miilja, tad daudz vieglaak izteeloties ir tuvu naakotni kur inkubatoraa var izaudzeet cilveeku jau no apaugljotas olshuunas. Vai tik Kjiinaa kkas taads jau netiek plaanots, zinjaas maniiju.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:16. Septembris 2025 - 07:53
(Link)
Sevi apšaubīt - normāla pieeja zinātnē.
[User Picture]
From:[info]methodrone
Date:15. Septembris 2025 - 22:56
(Link)
Plus arii dziivnieki nav pagaidaam izaudzeeti no random shuunas, bet gan no apaugljotas olshuunas ar kloneetu materiaalu.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:15. Septembris 2025 - 23:02
(Link)
Taisnība, tās metodes (revertēšana, klonēšana) ir izmēģinātas atsevišķi