Prof. Biezpientaures pētījumu centrs -

19. Mar 2010

00:25

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
(7 raksta | ir doma)

Comments:

[User Picture]
From:[info]veed_logs
Date:19. Marts 2010 - 09:03
(Link)
Man patīk tā doma par to, ka demokrātija ir valsts pārvaldes forma, kura prasa visas sabiedrības iesaistīšanos un līdzdarbošanos. Proti, nepietiek ar to, ka aiziet vienreiz ciktur gados, iemet (vai neiemet) papīra gabalu urnā un viss. Pārējo dariet paši! Un arī dara.

Ir nevalstiskās organizācijas, kurās var līdzdarboties, ir iespējas paust savu viedokli dažādos veidos. Ir nevardarbīgas un arī vardarbīgas pretošanās metodes. Ir kaut vai tās pašas partijas, kurās var stāties un mēģināt kaut ko mainīt no iekšienes. Kaut kas ir jādara pašam. Un ikvienam.
(Reply to this) (Thread)
[User Picture]
From:[info]watt
Date:19. Marts 2010 - 09:10
(Link)
es par šo rakstīju - jautājums ir vai tev tas ir jādara caur nenormālu pretestību un neviens tev nepalīdz, vai arī sabiedrība tiek iesaistīta, katram kas grib līdzdarboties, vai tiek uzreiz dotas iespējas iestāties, darboties.

piemēram, ja partijā ir sistēma, ka lai iestātos ir jābūt 2 esošu, vismaz ar gada stāžu, biedru rekomendācija. kā tu domā, cik viegli ir "cilvēkam no malas" tādā partijā iestāties. jā, Latvijā politiskās partijās ir tā pieņemts.
(Reply to this) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:[info]veed_logs
Date:19. Marts 2010 - 09:44
(Link)
Nu, super! Gan jau tas tā nav pilnīgi visās partijās, bet tas, ka iespējas kaut ko mainīt no iekšienes ir pamatīgi "apgrieztas", tas ir skaidrs arī tāpat, pašam nepārbaudot. Bet šādā gadījumā ir jautājums - kas tās ir par partijām, kurās cilvēkus no malas nepieņem, bet par kurām cilvēki, par spīti tam, balso un, kuras reāli pārvalda valsti.

Viegli noteikti nav un nebūs. Bet ir arī citi rīcības varianti. Ar to, ka aiziet un noskaidro, ka partijā nepieņem, tā lieta arī nebūs darīta.
(Reply to this) (Parent)