Pilnmēness nogurdinātie - Sūri grūti iegūtais

About Sūri grūti iegūtais

Previous Entry Sūri grūti iegūtais10. Feb 2012 @ 08:58 Next Entry
Interesanti, es pieņemu, ne tvnetam, ne Dienai, ne citiem mēdijiem un cilvēkiem neinteresē, ka Lindermans tiešām skraida apkārt un publiski lepojās ar barikāžu dalībnieka zīmi, kas nav viņa (tā kā tas ir oficiāls valsts apbalvojumiem, vai tur ir kriminālatbildība [cik saprotu, viltots ir arī tas ordeņa piešķiršanas raksts] vai vienkārši civillieta kaut kāda?).

Tā varētu būt kaut kāda paaudžu lieta; bija, piemēram, vakar saruna, kurā piedalījās tā pati Marina Kostaņecka: viņa riktīgi sašutusi bija, kad par to stāstīja. Pārējie (stipri jaunākas paaudzes) dalībnieki reaģēja aptuveni tā: "ā, nu jā, aiaiai, nu neko".

Tas man atgādina epizodi no kāda romāna, tas laikam bija Vonnegūts vai kas līdzīgs. Varonis, neatceros, kas viņam bija, bet viņš bija sarūgtināts vai nu par visu pasauli vai par sevi, vai par abiem. Un nokļuvis Francijā. Stāv laikam, tātad, mazgā rokas pēc labierīcībām kaut kādā publiskā vietā. Un viņam ir savulaik piešķirts Goda leģiona ordenis, no kura pie žaketes lentīte. Blakus stāv kāds francūzis, ar cieņu kaut ko jautā šai sakarā, un varonis, būdams jau aprakstītajā stāvoklī pasaka, ka žaketi nopircis no kāda bomža, tur jau tā lentīte bija, un viņš par to neko nezina. Francūzis paliek salti pieklājīgs, pasaka "permettez-moi", delikāti norauj lentīti un iemet urnā.
(ir doma)
[User Picture Icon]
From:[info]indulgence
Date: 10. Februāris 2012 - 09:27
(Link)
Db dalībnieku zīmju reģistrā viņš nefigurē? Jo būt uz tām barikādēm viņš bija un ļoti aktīvi aģitēja nelatvisko sabiedrības daļu piedalīties pasākumā un sargāt jauni9egūto brīvi no omoniešiem u.n. psrsiešiem. Tb tīri teorē†iski šim tāda zīme pienākas - būtu dīvaini, ja nebūtu aizgājis un izņēmis, kur nu tās dala.
[User Picture Icon]
From:[info]begemots
Date: 10. Februāris 2012 - 09:41
(Link)
Nē, tur jau visu noskaidroja, reģistrā nav Lindermaņa. Zīmi viņam esot piešķīrusi sabiedriska organizācija (kuras nevar piešķirt valsts apbalvojumus) un pirms pāris nedēļām, kad oficiāli attiecīgā ordeņa dome savukārt zīmes pārstāja dot, šķiet, 2010. vai 2011. gadā.

Zīmi viņš būtu pelnījis, bet tā kā viņam to nepaguva piešķirt līdz laikam, kad viņš nodibināja nacionālboļševiku partiju, tad tā pati Kostaņecka uzskatīja, ka tā zīme jebkurā gadījumā tiktu tad anulēta.
[User Picture Icon]
From:[info]unpy
Date: 10. Februāris 2012 - 10:09
(Link)
Par šito piemiņas zīmi nezinu, jo negribās celt augšā un skatīties tās speciālajā likumā, bet likumā par valsts apbalvojumiem nekādus sodus par neadekvātu nēsāšanu vai svešu apbalvojumu nēsāšanu neatceros.
[User Picture Icon]
From:[info]indulgence
Date: 10. Februāris 2012 - 10:11
(Link)
Izskatās, ka likumos atrunāts, kā anulēt piešķirtos valsts apbalvojumus (48. pants), bet nav atrunāta situācija, kad cilvēks piekabina sev kādu apbalvojumu kā brošu un staigā apkārt (vismaz es tā ātrumā nepamanīju). Tb šķiet, ka neko vairāk par "fui" pateikt nevar, aber pats cilvēks var gana pamatoti uzskatīt, ka ir tiesības šādu zīmi nēsāt, jo bijis ir, piedalījies ir, pie tam aktīvāk par ierindas dalībnieku. Vobšem savu kundziņš panācis, jo ar tik prognozējamu sabiedrību manipulēt var pat tāds tirliņš kā Lindermanis - atkal būs intervijas, visur šamā bildes, ekspertu viedokļi, juristu komentāri, tb visa uzmanība ap šo persōnu, ko ar šim vajadzēja.
[User Picture Icon]
From:[info]marija
Date: 10. Februāris 2012 - 13:53
(Link)
nu latv mediji varēs bakstīt par svešas zīmes piesavināšanos, kas pats par sevi neglīts fakts kamēr krievu mediji vienk šo faktu noklusēs. un izcels viņa piespraudi.
[User Picture Icon]
From:[info]indulgence
Date: 10. Februāris 2012 - 14:09
(Link)
Domā?

Pirms kāda laika man sanāca par šo tēmu diskusija ar vienu vislatviešu aktīvistu (es ar šiem jau ilgus gadus draudzējos, piepalīdzu ar prasmēm, padomiņu). Nu un kaut kā šis pieminēja "krievu" mediju šaušalīgo subjektivitāti, atspoguļojot notikumus dievzemītē. Pēc šīs sarunas speciāli pievērsos šiem medijiem un ar izbrīnu secināju, ka par spīti šim visai populārajam uzskatam, krievvalodīgie TV ziņu raudījumi ir par kārtu objektīvāki un neitrālāki, notikumu atspoguļojumā, nekā TV ziņu raidījumi latviešu valodā. Būs jāpaskatās interneta portālus un presi - varbūt tur šī noklusēšana parādīsies.
[User Picture Icon]
From:[info]marija
Date: 10. Februāris 2012 - 15:54
(Link)
Tev ir veicies ar raidījumu izlasi. piemēram, Ušakovs taisa savus sižetus PBK, tāpat arī vienīgais nenopritkais izdevums ir telegraf.
protams, ir raidījumi, kas ir brīnišķīgi, piemēram, mamikina bez cenzūras, bet kā mēs zinām, tv5 ir piedzīvojis nožēlojamas pārmaiņas.
[User Picture Icon]
From:[info]indulgence
Date: 10. Februāris 2012 - 16:52
(Link)
Es tieši "Bez cenzūras" domāju kā pamatavotu manam viedokli par krievvalodīgajiem medijiem. Un arī citos krievu valodā raidošajos kanālos neko TĀDU neesmu manījis (neesmu gan ar nopietnu analīzi nodarbojies). Tb tāds paviršais iespaids ir, ka tieši latviešu mediji pārņemti ar nacionālo jautājumu un ir klaji subjektīvi (redz medaļai tikai un vienīgi vienu pusi, nepieļaujot, ka kāds to var redzēt savādāk), kamēr krievvalodīgajos medijos to piemin tikai komentējot kārtējo bāleliņu izgājienu, bet ja tāda nav, nav ari tēmas, jo šiem citi jautājumi šķiet aktuālāki.
[User Picture Icon]
From:[info]indulgence
Date: 10. Februāris 2012 - 16:54
(Link)
Hmm, ja es būtu TV žurnālists, es arī nepieminētu ne to zīmi, ne pašu Lindermanu, jo šis nešķiet tā vērts, lai par viņu runātu un šim atpazīstamību taisītu.
(ir doma)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba