15 September 2020 @ 03:38 pm
 
jā, visvairāk tajā nodokļu reformā es sabesījos par to, ka valsts griež nost iespējas strādāt maz un neregulāri. vai pat maz un regulāri. bet tā ir mana izvēle, es gribu strādāt reti, man ir gandrīz trīs mazi bērni, es nedomāju, ka man būtu jāiejūdzas valsts ierēdniecībā, piemēram.
manam labsajūtas modelim der pusgadu strādāt intensīvi, pusgadu nestrādāt. tā arī biju plānojusi pavadīt nākamo gadu. līdz jūnijam aktīvi strādāt, pēc tam - vispār neko. bet tagad man "vispār neko" laikā būs jāmaksā minimālais sociālais, kas pa pusgadu savilksies līdz tūkstotim eiro. tātad - tūkstoti es maksāšu valstij par to, ka nestrādāju. lai gan pirmajā pusgadā strādāšu un maksāšu sociālo atliektiem galiem.
 
 
( Post a new comment )
Kemune[info]kemune on September 17th, 2020 - 11:42 am
tieši pašnodarbinātais, jeb precīzāk "saimnieciskās darbības veicējs" pēc likuma gara un burta līdz šim bija šī "ja gribi brīvību, kad ko cik daudz strādāt" un esi vienīgais darbinieks (tur bija vēl kaut kāda iespēja palīgstrādniekus tipa algot), kas paredzēts, piemēram, ja esi kaut kāds fermeris, kuram katru mēnesi ir pilnīgi cita situācija, sezonāla - pavasarī pērk, sēj, rudenī pļauj, pārdod, utml. Kāpēc bija jāsāk drāzt ar to, ko pats jau minēji - jāapliek ar nodokli neesoši ienākumi, kas faktiski to padara par nodevu, nevis nodokli?
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Dzintra čoms[info]mranarhs on September 21st, 2020 - 11:46 am
Mhm. Tikai nez kāpēc bieži pašnodarbinātā statuss tika/tiek izmantots tā vietā, lai cilvēkus pieņemtu darbā.
(Reply) (Parent) (Link)