agressor ([info]agressor) rakstīja,
@ 2003-02-20 16:56:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
if...
Ja mājas celtu programmētāji...

1.03. Heijā! Beidzot! Mums piedāvāja lielisku līgumu 12-stāvu dzīvojamās mājas celtniecības darbu veikšanai. Visiem vētrains entuziasms un pacilāts garastāvoklis! Atzīmējām ar divām kastēm alus!

2.03. Pasūtītājam nepatika izteiciens ’kā sāksim, tā beigsim’. Pieprasa nosaukt konkrētus termiņus. Tumši ļautiņi tie pasūtītāji, neko nejēdz no augstām tehnoloģijām.
3.03. Apspriedām termiņus. Izdzērām trīs kastes alus. Ludis saka, ka te darba, maksimums, uz četriem mēnešiem. Tātad, īstenībā - astoņiem. Galu galā kontraktā ierakstījām divpadsmit, kaut gan ātrāk, kā sešpadsmit, diez vai tiksim galā.
4.03. Atzīmējam līguma parakstīšanu.
5.03. Atzīmējam līguma parakstīšanu.
6.03. Ludis aizgāja nodot pudeles.
7.03. Turpinām atzīmēt līguma parakstīšanu par naudu, ko sarūpēja Ludis.
8.03. Atzīmējam 8.martu. Tā kā sieviešu mūsu firmā nav, nebija arī neviena, kas sabojātu mums svētkus.
9.03. Ilgi mēģinājām atcerēties, ko tādu atzīmējām vakar. Atnāca Aleksis, teica, ka laiks sākt strādāt. Pasūtījām... Spēlējam GTA III. Dzeram alu. Daudz...
1.04. Atnāca Krūmiņš un teica, ka laiks sākt. Ha! Kuru viņš grib apmuļķot ar saviem 1.aprīļa jociņiem?
2.04. Ludis arī saka, ka laiks sākt. Kas viņi, sarunājuši, vai? Labi, sākt tad sākt. Aplikām būvlaukumu ar žogu un uzstutējām smukus, krāsainus plakātus ar uzrakstiem “ Celtniecību veic SIA “CELTNIEKS’’ (www.majceltnieks.com)”. Ar labi padarīta darba apziņu ejam spēlēt GTA III.
20.04. Atbrauca pasūtītājs, interesējās, kā virzās darbi. Nosēdinājām pie datora ar GTA III un ļāvām mūs visus apspēlēt. Aizgāja ļoti apmierināts. Bet mēs vienbalsīgi nolēmām, ka tiešām laiks sākt kaut ko darīt.
21.04. Apspriedām projektu. Krūmiņš piedāvā lielbloku arhitektūru. Ludis iebilst, saka, ka bloki ir lieli un slikti stiķējās savā starpā, satur daudz lieka svara un nav zināms, vai iekšā nav plaisas. Argumentē, ka no blokiem ceļ tikai pēdējie tukšpauri. Uzstāj, ka viss jāceļ no ķieģeļiem, kā senāk, kaut tas ir ilgāk. Radikālu risinājumu piedāvā Aleksis. Viņš saka, ka nemaz nevajag celt 12-stāvu māju, bet vajag uzcelt vairākus desmitus koka kotedžas un savienot tās ar pazemes tuneļiem. Kā runā, tad rietumos tas tagad esot modē. Atgādinājām, ka pasūtītājs pieprasa tieši 12-stāvu māju. Bet Aleksis turpināja ņemties, aurojot, ka visi pasūtītāji ir pilnīgi tupi, un klausa viņus tikai tādi paši tupiķi. Šajā brīdī beidzās alus. Nolēmām diskusiju turpināt rīt.
22.04. Labs risinājums! Mēģinājām problēmu atrisināt ar GTA III palīdzību. Aleksi ar viņa kotedžām atšuvām uzreiz, bet cīņa starp Ludi un Krūmiņu beidzās ar neizšķirtu. Galu galā katrs cels pēc sava plāna, bet mēs pēc tam mēģināsim visu sasiet kopā, lai nesabrūk.
23.04. Sākām celt! Visiem pacilāts garastāvoklis.
30.04. Pirmais stāvs gatavs! Parādījām to pasūtītājam. Viņš interesējās, kāpēc dažādās istabās ir dažāds attālums līdz griestiem, kāpēc no sienām krīt ārā ķieģeļi un kāpēc mājai nav ieejas durvju, bet lai tiktu iekšā, jālien pa logu. Paskaidrojām viņam, ka tie ir šīs mājas demo versijas daži ierobežojumi. Lepni uz sevi, dodamies pelnītās brīvdienās.
10.05. Pirmais atjēdzās Ludis un sāka nešpetni lamāties. Mēs domājām, ka tas attiecās uz Aleksi, jo viņš būs izdzēris visu alu, arī paredzēto paģirām. Izrādījās, viss ir daudz ļaunāk! Ludis atcerējās, ka mēs esam aizmirsuši par pamatiem. Projektā tie, protams, bija, bet kas tad skatās projektu...
11.05. Lauzām pirmo stāvu. Škrobe baigā. Bet ir arī pozitīvs moments: labi, ka nesākām jau martā, tik daudz darba būtu pa tukšo!
11.07. Nebija laika rakstīt, visu laiku strādājām. Ludim iet uz beigām otrais stāvs, Krūmiņam- piektais. Aleksis lifta šahtu uzmočījis līdz devītajam stāvam, tā tagad redzama četru kvartālu attālumā un stiprā vējā nedaudz šūpojas. Piesējām atsaites, pagaidām turas.
17.07. Aleksis ceļ bēniņus un klapē virsū jumtu. Tā kā augšējo stāvu vēl nav, tad tas viss notiek uz zemes. Pēc tam pacelsim ar krānu. Vismaz Aleksis uz to cer.
13.08. Krūmiņam nestiķējas paneļi. Šķirba lielāka par metru. Tāda izmēra paneļa, lai aizbāztu šķirbu, nav. Krūmiņš pasauca Ludi un piedāvāja aizmūrēt ar ķieģeļiem. Ludis atcirta, ka pašam daudz darāmā, un vispār bez zināšanām par paneļu iekšējo uzbūvi te nav ko darīt.
14.08. Salauzām dažus paneļus, lai Ludis varētu izpētīt paneļu iekšējo arhitektūru. Ludis lamājas un bauro, ka paneļu projektētāji esot pilnīgie aueri.
17.08. Ludis aizmūrēja šķirbu. Tiesa, paneļi krietni sašķiebās, bet tie jau ir sīkumi. Instalāciju no abiem paneļiem nācās izvilkt uz āru un sasiet mezglā. Ludis mezglu apsēja ar izolācijas lentu un mēģina visus pārliecināt, ka strādās, ja lietus nelīs.
1.09. Paneļu kombināts izlaidis jaunu paneļu versiju, ar uzlabotu stiprību un pastiprinātu siltumizolāciju, ar iebūvētiem skapīšiem. Tiesa, ne pēc formas, ne izmēra viņi neatgādina vecos, piedevām ir gandrīz trīs reizes smagāki. Krūmiņš cenšas visus pierunāt visu uzcelto uzspridzināt un sākt no sākuma ar jaunajiem paneļiem. Knapi atrunājām. Jebkurā gadījumā pamati tādu smagumu neizturētu. Kādu arhitektūru viņi iedomājas ar saviem paneļiem, tās kombināta žurkas?
16.09. Aleksim galvā jaunais vilnis, piedāvā visai mājai taisīt logus ar maināmiem izmēriem. Iedomājies, ka pasūtītājs būs stāvā sajūsmā. Ko nozīmē ’maināmi izmēri’ , paskaidrot nemācēja, tāpēc ieteicām nelekties.
2.10. Ludis arī ticis līdz piektajam stāvam. Lepns uz sevi. Pievērsām viņa uzmanību faktam, ka viņa siena ir ar 40 grādu slīpumu. Viņš sāka lamāties un baurot, ka mēs visi esam aueri. Pēc tam gan apsolīja padomāt.
3.10. Bija atbraucis pasūtītājs. Pievērsa uzmanību šķībajai sienai. Mēs viņam izstāstījām visu par Koriolipusa spēkiem. Pasūtītājs klusēja minūtes divdesmit, tad ieminējās par to, ka viņš gan daudz neko nejēdz no celtniecības, bet viņš zinot, kur ir uzcelta precīzi tāda paša 12-stāvene, un tai siena esot taisna. Skrobe, visu darba sparu sabojāja. Ciest nevaru gudrus pasūtītājus. Pēc tam vēl Aleksis izmuldējās par tiem saviem “maināmiem izmēriem”. Pasūtītājs, protams, iedegās un grib tādus logus. Dubulta škrobe.
4.10. Pajautājām Aleksim, vai viņa logu dēļ nebūs jānojauc visa māja. Aleksis dievojās, ka ne, it kā standarta paneļiem esot tāda, tiesa, neapstiprināta, iespēja iebūvēt tādus logus. Protams, runa esot tikai par paneļiem. Ludis kategoriski iebilst pret Alekša logiem.
5.10. Ludis atzina, ka ar sienu esot problēma. Esot nepareizi iemūrēts kāds ķieģelis. Bet kurš, to viņš varot pateikt tikai tad, kad būs visu nojaucis, tad arī sapratīs, kur ir kļūda, un pēc tam visu izlabos.
6.10. Visi kopā mēģinājām pārliecināt Ludi, ka laika visu uzcelt no jauna vairs nav. Demonstrējām viņam aprēķinus pat uz kalkulatora. Ludis atkal lamājās un bauroja, ka kalkulatori esot domāti aueriem. Pēc tam tomēr piekrita celt no paneļiem, un, iekšējā aizvainojuma pamudināts, uzkāpa uz plosta...


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Gandrīz jau aizmirsu pateikt – šis lietotājs ir ieslēdzis IP adrešu noglabāšanu. Operatore Nr. 65.
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?