desmitos · piecpadsmit


desmitos piecpadsmit

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
LNB ir tizls darbalaiks. Bibliotēkai ir jāstrādā arī svētdienā. Pirmdien viņi var atpūsties.
* * *
Kamēr Mārtiņš projām, es ar viņa vecākiem tusējos.
* * *
Man ir viena tāda melna kleita, kura vienmēr man bijusi mugurā tad, kad es esmu iepazinusies ar kādiem foršiem vīriešiem. Es ļoti sen neesmu to vilkusi mugurā. Un domāju, ka varbūt man to kleitu vispār vajadzētu izmest. Bet man viņa tik ļoti piestāv, visi viņu vienmēr komplimentē. Eh! Bet kāpēc tieši tā kleita? Citas drēbes man nepiestāv?
Viena mana draudzene gribēja to kleitu aizņemties. Es nedevu. Es atdevu citu.
Tā kleita ir maģiska
* * *
Kad es redzu portālos to mūžīgo naudas vākšanu vientuļajām māmiņām ar 4 bērniem, mana sirds kļūst ļoti auksta un cieta.
Un, kad es dzirdu par vīru varmāku, man jāsāk domāt, vai visi virieši ir sievu sitēji. Ja jā, tad atliek vien gaidīt, kad tev beidzot iesitīs. Tādam solim noteikti ir iemesls, neviens, manuprāt, nesit tāpat vien- sišanas pēc (varbūt ļoti retos gadījumos). Varbūt tas ir alkohols. Varbūt kāds ļauns vārds. Situācija ir jānovērtē, jāmēģina tā novērst. Man žēl to cilvēku, kas to nemāk. Laikam prāta spēju trūkums liedz izvērtēt situāciju. Es nesaku, ka "pati vainīga", bet vienmēr vainot citus arī ir stulbi.
* * *
Gribēju pareklamēt instagram kontu “lielvardnieks”. Es arī tādu būtu gribējusi uztaisīt.
* * *
Manai māsas meitai ir 12 gadi. Viņai patīk basketbols un visādi sūdiņi. Viņa pirms 3 gadiem savam tēvam pateica, ka būtu pilnīgi normāli, ja mamma pēkšņi paziņotu, ka viņai ir cits vīrietis.
Tagad es kopā ar viņu skatos seriālu Daktere Kvinna. Bāc! Tas ir tāds smadzeņu gabals. Man visu laiku gribas smieties, cik aizkustinoši tur tiek stāstīts, ka visi ir vienlīdzīgi, ka dzelzceļš nevienu indiāli nenogalinās.
* * *
Man liekas, ka ir noticis pāpratums. Cilvēki grib ēst dabīgu ēdienu, lietot dabīgu kosmētiku, nēsāt dabīgu materiālu drēbes, bet viņi negrib dabīgi nomirt. Tāpēc man tās runas par to, ka visiem vajadzētu visus orgānus pēc nāves uzdāvināt citiem, liekas jocīgas, naudas vākšana transplantācijām tāda vājuma pazīme. Protams, visiem gribas dzīvot, bet katram ir savs laiks. Kaut kāds pārprasts humānisms. Un saprast to būtu liels solis eko domāšanā.
* * *
M mani ir izlutinājis. Es vairs pati nemaksāju par saviem pirkumiem.
* * *
Kristians Brekte ir mūsdienu Latvijas mākslas romantiķis. Visīstākais.
* * *
Kāpēc es zinu, kas ir Albertville? Tāpēc, ka reiz dzirdēju, kā šo vārdu piemin seriāla Daktere Kvinna laikā. Tā kā ASV vēsturi zinu tikai garos pārstāstos, tad toreiz ienāca prātā paskatīties, kas tā par vietu, kas šausmās danterei Maiklai liek saviebties. Tā es visu turpmāko dienu toreiz lasīju par to. Vai man šīs zināšanas ir kādā veidā noderējušas? Droši varu teikt, ka jā.
* * *
Šorīt kasjauns.lv publicēta intervija ar Māru Zālīti ar virsrakstu “Tā čekas maisu purināšana dara mani nemierīgu”. Cilvēki lasīja, komentēja. Tagad komentāri noņemti.
* * *
Vakar biju uz Lokatora koncertu Depo. Tā kā sanāca ilgi nīkt, mēs ar M sēdējām un pārlapojām divas grāmatas, kas bija man somā. Pie mums vienā brīdī pieskrēja trimdā dzīvojošā bundzinieka draudzene un iesmējās: “Jūs lasāt grāmatas? Hahahahaaahh!!!”
Tas viss varbūt nebūtu tik smieklīgi, ja vien pirms tam es nebūtu M stāstījusi par to, ka reiz, pirms šī pārīša došanās uz UK, kopā ar Ulvi ciemojāmies viņu dzīvoklī. Es tur jutos ļoti jocīgi. Toreiz secinājām, ka tas tāpēc, ka dzīvoklī neredzējām nevienu grāmatu.
* * *
Es šorīt ēdu šokolādes eklērus gultā un tikko saģērbos.
* * *
Noskatījos Vectēvs stulbāks kā dators. Man liekas tur ir viens liels pāpratums - tā ir filma senioriem, nevis bērniem. Un viss.
Es viņu noskatījos 5 piegājienos. Kāpēc? Tāpēc, ka es tagad būšu redzējusi un varēšu izteikties. Lai gan - jau noiets etaps.
* * *
Renes sporta veidi. Kāpēc?!
* * *
Mamma atklājusi geni.com. Tad nu sataisījusi ģimenes ciltkoku līdz 17.gs. Satikusi attālus radus, pierunājusi savu brālēnu satikties ar viņa pusmāsu, kas dzimusi 1934.gadā. Sarakstījusi atmiņas par to, kā viņas brālēns 17 gadu vecumā atnāca no Aušvicas mājās, jo kā sīkais bijis aizsūtīts uz darba nometni. Kā viņas tētis klausījies mājās Amerikas radio, kamēr kāds to nosūdzējis un viņa netika par sodu mācīties Maskavā. Bet tas nieks! Es sapratu, ka manā dzīvē nekas tāds sevišķs nav noticis. Labi, sabruka PSRS, kaut ko atceros no deviņdesmitajiem. Bet nekas TĀDS nav noticis. Tas nozīmē, ka viss vēl būs. Es neticu, ka mēs te tādā mierā dzīvosim un nomirsim. Tas tā vienkārši nevar būt. Jo cilvēka prāts nav piedzīvojis nekādu evolūciju pēdējā laikā.
Esmu totāla pesimiste.
* * *
Es savā dzīvē trīs reizes esmu diezgan nopietni satikusies ar puišiem, kas ir diezgan jaunāki par mani. Apmēram 7 gadus. Man tas liekas daudz. Un vienīgais iemesls, kāpēc es pārtaucu ar viņiem satikties ir tas, ka man šķita nereāli viņus iepazīstināt ar maniem draugiem. Es iedomājps, ka man būtu kādā sarunā jāpasaka, ka viņam ir tikai 21... Es to nespētu. Tas ir arī iemesls, kāpēc nekad nesatikos ar vecākiem vīriešiem, pat slepeni. Ar sīkajiem vienmēr varēja sarunāt, ka neviens nedrīkst mūs redzēt.
Šodien vienu šo puisi satiku uz ielas. Protams, tagad viņam jau 24, bet man 32. Teica, ka piezvanīs, varētu kur aiziet. Ak nē, man nav ne vēlmes, ne laika. Un vēl vairāk man ir kauns.
* * *
M palūdza komentāru par savu uzrakstīto tekstu. Es izlasīju, teicu, ka dažus vārdus vajag nomainīt, jo neskan labi. Viņš atbildēja, ka ŠOREIZ man ir taisnība.
* * *
Am I cisgender?
* * *
Īstam vīrietim jāgrib pelnīt (un arī jāpelna) tik daud, lai varētu savai sievietei teikt, ka viņai darbu vairāk nevajag.
* * *

Previous