Informācija par lietotāju

Informācija par lietotāju
Zemāk ir redzama informācija par Teksti. pielabot profilu.


Pievienot šo lietotāju saviem draugiem  To-Do saraksts  Atmiņas:  Pastāsti draugam!  Meklēt šajā žurnālā
Lietotājs:teksti (31595) teksti
Par Tekstiem
Vārds:Teksti
Dzimšanas diena:2009-03-22
E-pasts:teksti.lv@inbox.lv
Bio:Par Tekstiem: Vēsture un Pamatprincipi

Pirmā Sezona un Koncepcija

Kādā 2009. gada sestdienā Jānis Strods un Mārtiņš Vaivars satikās pēc vairāku nedēļu pārtraukuma, lai runātu par akadēmisko izaugsmi, sievietēm un nākotnes plāniem. Vienā no apmeklētajiem iestādījumiem saruna pievērsās pašdisciplīnas trūkumam, jo abiem studentiem laika pietiek dažādām aktivitātēm, arī apkārtējie apstākļi ir pateicīgi ātrai un pamatīgai izaugsmei, trūkst vien spēja noturēt entuziasmu ilgtermiņā, lai sasniegtu kaut ko pamatīgu. Un, kur ar pašdisciplīnu ir par maz, jāizmanto ārēja disciplīna un "projekti" jāpadara par kopprojektiem.
Bloga "Par tekstiem" koncepcija ir attāli patapināta no Olimpijas (Fortūnas) akadēmijas, kuras ietvaros trīs (+) draugi vai paziņas satikās reizi nedēļā, lai pārspriestu kādus konkrētus darbus / savas atklāsmes fizikas un filosofijas jomās. Diemžēl JS un MV iknedēļas satikšanās ir pragmatisku apsvērumu dēļ visai tāls mērķis, jo saviem bakalaura grādiem abi bloga autori lasa dažādās pilsētās. Tieši šo pašu apsvērumu dēļ tika pieņemts arī lēmums par bloga izveidi.
"Par Tekstiem" abi autori apņemas reizi nedēļā uzdot otram autoram izlasīt tekstu līdz piecdesmit lappušu apmērā (iepazīties ar atbilstoša izmēra videoierakstu / lekciju / radiopārraidi) un radīt bloga ierakstu īsas esejas formā par to, kas šajā tekstā ir licies interesants, vai gluži vienkārši atbildēt uz teksta uzdevēju interesējošiem jautājumiem a'la "Ko tu domā par...?". Izvairīšanās no šīm saistībām tiek sodīta ar gluži prozaisku piecu latu naudas sodu, kas tiek izmaksāts otram autoram: budžetu neiznīcinošs, bet jūtams un, galvenais, taisnīgs sods.
Mērķi? Pašizaugsme. Ārējs stimuls, lai lasītu tekstus. Informācijas apmaiņa. Rakstītprasmes attīstība. Jācer, arī lasītāju iesaistīšana. Piezemēts un kluss projekts, bez pārāk lielām pretenzijām uz slavas spožumu vai nozīmīti "inteliģence".

Otrā sezona

Kad Mārtiņš sava laika trūkuma un nepatikas pret Umberto Eko dēļ pameta blogu, Jānis Strods, nespējot noturēt solo-entuziasmu, iekļuva intelektuālas stagnācijas periodā vairāku mēnešu garumā. Projekts "Par Tekstiem" bija miris, tā atdzīvināšanas mēģinājumi nenopietni un lielākoties neīstenoti. Uz neilgu laika posmu lietotājs [info]pastkartes pat izmeta blogu [info]teksti no savas draugu listes, neticēdams, ka tas atgriezīsies.
JS literatūras ieradumu pestīšana un bloga "Par Tekstiem" otrā atnākšana ieradās 2010. gada janvārī bioloģijas studenta Kristapa Ozoliņa veidolā. Aizvien biežāk atrodoties vienā sociālajā lokā, JS saprata, ka viņa un KO intereses ir pietiekami līdzīgas, lai abi varētu atrast kopīgus sarunu tematus un veidot blogu, tajā pašā laikā esot pietiekami dažādas, lai šajos procesos izglītotu viens otru.
Drīz bloga autoru loks kļuva vēl plašāks, projektam pievienojoties arī ginekoloģijas rezidentei Karlīnai Elksnei, kuras vēlmju un spēju kombinācija padarīja viņu par lielisku pretendenti uz vietu "Par Tekstiem" kolektīvā.

Ar cieņu,
JS, MV, KO un KE.

*** *** ***

Līdz šim JS ir apskatījis:
Miltons Frīdmens, "Kapitālisms un brīvība";
Džūdita Džārvisa Tomsone, "Abortu aizstāvība";
Tomass Šellings, "Termostati, 'citroni' un citas modeļu ģimenes";
Bērtrands Rasels, "Karš un nepretošanās";
Ričards Dokinss, "Savtīgais gēns";
Džeks Arnolds, "Peles rēciens";
Torstens Veblens, "Brīvā laika šķiras teorija";
Jānis Zālītis, "Vēlreiz par mīlestību";
Ādolfs Hitlers, "Mana cīņa";
Džonatans Svifts, "Grāmatu cīņa";
Pārkers un Balgobins, "Masu inteliģences laikmets" un "Komodificētas inteliģences laikmets".

MV līdz šim ir komentējis:
Žans-Pols Sartrs, "Eksistenciālisms ir humānisms";
Roberts Kokss, "Sociālie spēki, valstis un pasaules kārtības";
Lao Tzu, "Tao Te Ching".

KO, savukārt, ir rakstījis par:
Žans Žaks Ruso, "Diskurss par mākslām un zinātnēm";
Garijs Kasparovs, "Šaha meistars un dators".

Bet KE savas pārdomas ir publicējusi par darbiem:
Pīters Singers, "Darviniskie kreisie";
Alfrēds Adlers, "Mazvērtības un pārākuma sajūtas";
Filipo Tomaso Marinetti, "Futūrisma dibināšana un manifests";
Hugo Glāzers, "Dramatiskā medicīna";
Abrahams Maslovs, "Cilvēka motivācijas teorija";
Pārkers un Balgobins, "Masu inteliģences laikmets" un "Komodificētas inteliģences laikmets".

Naudassodu bilance: MV -10 LVL; KO -15 LVL, JS -5 LVL.
Intereses:27: abraham maslow, adolf hitler, alfred adler, bertrand russell, eleanor h. porter, filippo tomasso marinetti, friedrich engels, garry kasparov, hugo glaser, jack arnold, jean jacques rousseau, jean-paul sartre, jonathan swift, judith jarvis thompson, julio cortázar, jānis zālītis, karl marx, ken robinson, lao tzu, liz coleman, milton friedman, peter singer, richard dawkins, robert cox, simon blackburn, thomas schelling, thorstein veblen. [Pamainīt savējās]
Draugi:
People4:artis, pastkartes, teksti, texti
Communities1:par_velti
Esmu draugs:17: bagdarama, dekaels, edzinsh, grells, hlodvigs, mur, pastkartes, pika, pzrk, santa_be, silpurene, sramgni, stardusts, teksti, viinogas, vinipega, zuz
Ņemās iekš:1: par_velti
Lietotāja tips:Bezmaksas lietotājs
Izveidots:2009-03-22 18:18:13
Pēdējais ieraksts:2010-05-16 23:11:02, pirms 725 nedēļām
Izmantotie klienti :MacOSX: iJournal-1.77
Web: 2.0.0
Žurnāla ieraksti:49
Nopūtas:Izdvestas: 68 –Saņemtas: 135
Runas tiesības:1: par_velti
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?