Depresīva troļļa piezīmes - Nevajadzīgo faktu krātuve. [entries|archive|friends|userinfo]
zazis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Nevajadzīgo faktu krātuve. [Aug. 7th, 2020|08:58 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
[Tags|]

Triptofāns - aminoskābe, kura atbild par serotanīna! un melatonīna sintēzi. Daudz sastopama ķirbju un saulespuķu sēklās.
Atgādināšu, ka serotanīns ir "laimes hormons", tas ir tas, kas liek mums justies labi ilgtermiņā, atšķirībā no dopamīna. Ja pareizi saprotu, tad šī hormona sintēzi veicina tādas jaukaS lietas: dalīties ar citiem, fiziskas aktivitātes, ēst gatavošana, piedalīšanās sabiedriskajā dzīvē utml
Tas ir arī tas hormons uz kuru receptoriem iedarbojas tādas aktīvas vielas kā MDMA un psilocibīns. Tāpēc nevajag ar šāda tipa vielām aizrauties, pēc sintētiskas laimes nāk sintētiska nelaime nākamajās dienās.
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:August 7th, 2020 - 10:36 am
(Link)
Nezinu par MDMA, bet no psilocibīna nekāda nelaime nenāk otrajā dienā. In fact, diezgan ilgu laiku vēl paliek tas poziķivņaks arī pēc tam, neko vairs nelietojot. Tas gan nenozīmē, ka es propagandēju tā lietošanu. Lāpīt sevi ar jebkādām galvas zālēm (pat dabiskām, mežā noplūcamām kā psilocibīnu) nav ilgtermiņa risinājums.
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:August 7th, 2020 - 10:41 am
(Link)
tāpēc jāturpina tik plūkt XD
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:August 7th, 2020 - 10:59 am
(Link)
Ja zinātu kur, plūktu. Latvijā kaut kad pirms gadiem bija baigais skandāls, kad Garciemā (netālu no manis) izrādījās augam psi saturošās sēnes un cilvēkus ar groziņiem sāka apstādināt menti, lai kratītu lol.
A tā vispār var vnk pasūtīt growkit no visādiem holandiešu internetiem un pats uzaudzēt. Tikai vajag pareizo temperatūru. Senāk varēja sūtīt arī pašas sēnes (tādā veidā arī pirmo reizi pamēģināju), bet latviešu war-on-drugs aktīvisti aizliedza.
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:August 7th, 2020 - 11:06 am
(Link)
izaudzē, padalies ar pieredzi. runā, ka mikrodozas palīdz no alko nokāpt (; (piedod, nevaru noturēties)
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:August 7th, 2020 - 12:09 pm
(Link)
Mani tas nebūt neapbižo. Labprāt nokāptu no alko cold turkey pats, bet diez vai psihodēļi te var palīdzēt. Drīzāk kaut kāds pamatīgs lūzums dzīvē, radikālas izmaiņas. Man tieši patīk uzdzert kādu alko gan pirms gan pēc tripa. Pirmais lai mazinātu uztraukumu (jo tripi ir baisi tomēr), otrais priekš kopējā čilauta.
Par mikrodozēšanu gan laba ideja. pašam jau sen ir doma, bet tad tiešām jāuzaudzē tāds apjoms, lai varētu vismaz kādus pāris mēnešus ēst kā pilulas. Agri vai vēlu paņemšu to growkitu.
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:August 7th, 2020 - 12:25 pm
(Link)
man šķiet, ka mikrodozas var palīdzēt, ja tiešām noskaņojas, ka gribās kādu lūzumu dzīvē.
problēmas, kad nokāpj pirmo gadu ir nepatīkamas, adrenalīns par daudz ražojas, jo alko to depresē. līdz ar to parādās nervozitāte, kamēr organisma bioķimija pielāgojas jaunajiem apstākļiem.
un tā ar visu. mūsu zarnu mikroflora noteikti piedalās mūsu lēmumu pieņemšanā. mudina gribēt dažādas lietas. (vismaz tā man šķiet)
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:August 7th, 2020 - 01:19 pm
(Link)
hvz, vismaz nervozitāti man alko nemaz nenoņem, dažreiz pat uzbudina
From:[info]fedrs
Date:August 7th, 2020 - 01:49 pm
(Link)
Tas izskaidro to semočku grauzšanu.
[User Picture]
From:[info]kants
Date:August 8th, 2020 - 11:18 am
(Link)
pēc mollijas nāk sintētiska nelaime, pēc psi ir ilga laime
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:August 9th, 2020 - 10:41 am
(Link)
šis man šķiet dīvaini, jo abi tak uz serotanīna receptoriem iedarbojas.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:August 17th, 2020 - 07:57 pm
(Link)
Ir daudzi un dažādi serotonīna receptori ar dažādām afinitātēm, pie tam MDMA un psilocibīna kinētika smadzenēs ir absolūti nelīdzīga.

Tur nav nekā sevišķi dīvaina, ja vien nenofokusējas uz saukļiem kā "laimes hormons!" (kas, pie tam, ir lielākoties aplami, jo serotonīnu tad tikpat labi varētu saukt par "vemšanas hormonu" vai "asinsspiediena hormonu", jo komplektā ar dažādiem receptoriem tas piedalās arī šo un vēl daudzu citu procesu regulēšanā).
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:August 17th, 2020 - 07:59 pm
(Link)
paldies