Validation

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Apkopojot izklaides pasākumus žurn. rubrikai "Afiša", jau kuro reizi nodomāju, ka viena no Latvijas kultūras iestādēm, kurā es noteikti gribētu kādreiz pabūt, ir Slampes pagasta Kultūras pils. Nosaukums raisa lieliskas fantāzijas.
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry

* * *
On 15. Februāris 2012, 16:15, [info]divi_g commented:
Nav jau baigi tālu no Rīgas tā Slampe ar visu kultūras namu.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 16:39, [info]dominika replied:
Tev vārdu kombinācija Slampes pagasta (kas izklausās pēc kaut kāda purva) Kultūras pils neizraisa sajūsmu?
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 16:46, [info]katze replied:
.man asociācijas raisās ar smilšanu ieliņu vidū uzslietu pad-laika vadoni slavinošu kolonnu ēku neiedomājamās krāsās, kaut ko līdzīgu Dagdā redzētajam kinoteātrim
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:04, [info]dominika replied:
vai ne?!
On 15. Februāris 2012, 16:46, [info]divi_g replied:
Nope. Slampe kā nosaukums manī izraisa sajūsmu, taču ne gluži asociācijas ar purviem dēļ :)

Btw, tīri paliela ēka, lai arī pēc kā neizklausītos, iegūglē attēlus.

[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 16:57, [info]dominika replied:
To nu gan nedarīšu, fantāzijas vienmēr patīkamākas par realitāti.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 16:49, [info]polkovnik replied:
pats esmu no slampes, tā kā varu pastāstīt. tā patiešām ir kultūras pils, jo padomju laikā, kad tika celta, tur bija parugsaimniecība, sovhozs zemgale, tāpēc precīzi ir nevis slampes pagasta kultūras pils, bet zemgales kultūras pils. pils tāpēc, ka milzu celtne, dailes teātra pirmais projekts, saukts dailes teātra mazais projekts. pēc izskata ļoti līdzīgs dailes teātrim, tikai nevis balts, bet no sarkaniem ķieģeļiem. tajā ir milzu bibliotēkas telpas ar parketa grīdu, amfiteātris ar grozāmo skatuvi, vesels stāvs ar grimēavām, deju zāle ar skatuvi un parketa grīdu, kinozāle, turpat arī pašvaldības telpas. tā kā nevajag ņirgāties, tā patiesi ir kultūras pils, nevis kultūras nams. aizbraukt nav grūti, nav nemaz tik tālu no rīgas un turpat netālu, blakus slampei atrodas arī cinevilla.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 16:53, [info]zhora replied:
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:07, [info]dominika replied:
nu paldies. izbojāji manas fantāzijas par baroka pilīm ar kolonnām, anfilādēm un balles zālēm.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:25, [info]zhora replied:
uzkurinājos, jo ar šo celtni man saistās visas tās labākās atmiņas. iedomājies, padomju laikā tur lauciniekiem uz lielā ekrāna katru vakaru rādīja kino, krievu kino klasiku, franču komēdija, pasaules kino, arthausu. tur es esmu skatijies gan polaņska tesu, gan luī malla liftu uz ešafotu, gan trifo filmu vivement dimanche! tās ir lietas par kādām mūsdienās var tikai sapņot, kad kaut kādās bezpersoniskās coca-cola plazās rāda komercsūdu.

katru nedēļu tur bija koncerti (pērkons, sīpoli, modo, līvi, jumprava, par padomju lielajām zvaigznēm nemaz nerunājot) un visu latvijas profesionālo teātru viesizrades. skatijos tur gan taurenīt taurenīt ar helēnu romanovu, gan hamilkara kungu ar liedskalniņu. vienu gadu tur pat notika viens no mikrofona aptaujas gala koncertiem.

laucinieki bija reāli labi apgadāti ar kultūru, un tajā laikā laukos vēl dzivoja samērā daudz cilvēku.

[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:44, [info]dominika replied:
Tiešām lieliski! Kā jau minēju atbildot citam komentētājam - negribēju nevienu aizvainot. Domāju, drīzāk vērts sašust/skumt par to, kā laika gaitā nonivelējušies jēdzieni "kultūra" un "pils", ka šādā vārdu + Slampes pagasta kombinācijā raisa smaidu. Jo katrs LNT šova 5 minūšu varonis kabina sev klāt vispārākās pakāpec apzīmējumus un katrs šlāgerists un līnijdejotājs mums ir zvaigzne.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:57, [info]zhora replied:
a ko, slampē nevar būt kultūras? kad to celtni uzcēla, laukos tiešām dzīvoja daudz cilvēku un viņi apmeklēja kultūras pasākumus, tās pašas teātra izrādes un koncertus, zāles vienmeŗ bija pilnas. uz arthaouse filmu varēja vakarā, ja nebija ko darīt, aizskriet katrs knēvelis. atkārtojās jau tās filmas, teiksim pusgada laikā gadījās, ka kādu filmu parāda divreiz. tā es to pašu trifo noskatījos reizes trīs. tika rādi†as protams arī indiešu filmas, uz tām atkal mana mutere gāja un pēc tam stāstīja, ka nekas jau tur nenotiekot - daiļava nokrīt ceļa putekļos, palien palien, pieceļas dzied, tad atkal nokrīt palien palien pieceļas dzied. vārdsakot, visām gaumēm. arī sofija rotaru tur ir dziedājusi :) operetes un pat cirks tur bija, moderno deju festivāli, par dažādiem pašdarbības kolektīviem nemaz nerunājot. dzīve virmoja! katru sestdienu balles ar dzīvajiem ansambļiem augšā parketa zālē, diseni apakšā, bet kafejnīcu pa vidu...
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 18:07, [info]dominika replied:
Var un vajag. Traģiski ir tas, ka pēdējo gadu desmitu laikā ir a) notikusi kvalitatīvo kultūras koncentrēšanās galvaspilsētā, b) viduvēji mākslinieki sevi slavējot lieto pārspīlētus epitetus, kas mudina aizdomīgi izturēties arī tad, ja mākslinieks/pasākums slavinājumus tiešām ir pelnījis. Mode pasniegt lokālus pasākumus (kas tādēļ nekļūst mazāk vērtīgi) kā pasaules mēroga notikumus ir sabojājusi uztveri tādiem cilvekiem kā man, kam nākas salīdzinoši bieži saskarties ar relīzēm un pasākumu aprakstiem. Taču es neattiecos pret to naidīgi, jo zinu, ka cilvēki to dara, jo vienkārši grib tikt sadzirdēti.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 18:14, [info]zhora replied:
traģiski ir arī tas, ka kultūra kļuvusi par šauras cilvēku grupiņas privilēģiju. tie ir tie, kas dzīvo rīgā un tīri ģeogrāfiski var nokļūt uz teātriem piemēram, un tie kuri var samaksāt par biļetēm. bet sliktajos padomju laikos uz teātriem un koncertiem gāja arī traktoristi un slaucējas. kultūru viņiem veda klāt un viņi to ņēma pretī un lietoja. ģērbās svētku drēbēs un gāja. bet tagad pat svētku drēbju šiem cilvēkiem nav, kur nu vēl teātra vai koncerta, un ja aizved, tad nevar atļauties nopirkt biļeti. labi, ka filmas vēl var nokačāt, bet to jau arī drīz piegriezīs.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:03, [info]dominika replied:
Es nudien negribēju ņirgāties vai kādu aizvainot, maksimums iesmaidīt, jo nezinot kontekstu, "Slampes pagasta Kultūras pils" izklausas dikti lepni. Nu, tā patosīgi lepni. Paldies par konteksta radīšanu, vēl jo vairāk tāpēc ka turp aizbraukt droši vien viegli ar auto, man tāda nav, bet ar sabiedrisko transportu vienkārši ekskursijas dēļ diez vai saņemšos kratīties.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:31, [info]kautskis replied:
Pareizi, lokālpatriotisms jāspodrina arī vietām, kam patrāpījušies amizanti nosaukumi.

Visnotaļ smuka māja, jāteic. Zināma līdzība ar Dailes teātri tiešām ir, lai gan tikpat labi tas ir tāpēc, ka abas seko konstruktīvisma baušļiem (uz kolonnām pacelts pirmais stāvs, logu rindas utml.) Bet tam, ka tas būtu agrāks projekts, gan kaut kā īsti negribas ticēt: cik nu Gūgle stāsta, arhitekts ir cits (un, ja ļoti nemaldos, es ar nekad neesmu dzirdējis Slampes pagasta kultūras pili minētu starp Martas projektiem; nemaz tik ļoti daudz viņu nav, vai tad nu tiešām būšu palaidis gaŗām.) Turklāt Slampes pils uzcelta 1978. gadā, gadu pēc Dailes. Un, visbeidzot, Dailei projektu sāka zīmēt jau piecdesmitajos. Tad tiešām Slampi arī tik bezkaunīgi ilgi muļļāja?

[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:37, [info]zhora replied:
nezinu gan tik smalki, bet vismaz paši slampinieki joprojām uzskata, ka šī celtne ir celta pēc viena no projektiem, kas bija domāts dailei, bet tad izbrāķēts, un tad tā leģenda tā arī saucas - mazais dailes projekts. smalkāk gan nezinu, bet no iekšpuses tiešām daile miniatūrā. milzīgā amfiteātra zāle ar grozāmo skatuvi arī bija zināms ekskluzīvs tam laikam un projektējot tādu celtni laukiem, diez vai kāds to būtu speciāli iekļāvis. grezni jau priekš laukiem. bet tā kā tā bija valsts paraugsaimniecība, tad arī uzblieza paraugceltni.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:39, [info]zhora replied:
un tā nav slampes kultūras pils, bet zemgales kultūras pils, jo slampes ciems ir tikai daļa no tā laika paraugsaimniecības zemgale.
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:41, [info]kautskis replied:
Nu bet tagad tak Slampes pavisam oficiāli, vai ne tā? Vai joprojām saucas Zemgales?
[User Picture]
On 15. Februāris 2012, 17:49, [info]zhora replied:
to gan nezinu. laikam jau slampes. to, ka zemgales uzsvēru, jo projektā noteikti bija šis vārds. bet tas nu tā.

* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry