Šugā faiv
 
20.-Jul-2021 12:55 pm
Pēdējā laikā tas sāk mainīties, bet kad biju tikko atbraucis uz Japānu, tad būt ekspatam šeit bija diezgan grūti.
Pirmkārt, lai nopirktu mobilo tālruni, bija nepieciešams bankas konts. Lai noformētu bankas kontu, bija nepieciešams personīgais zīmogs un, ja nekļūdos, pastāvīga darbavieta japānā.

Zīmogus Japānā lieto parakstu vietā un pirms padsmit gadiem paraksti praktiski nebija nekur, bet visur bija vajadzīgs zīmogs. Tagad vismaz pastu var saņemt ar parakstu, bet bankas kontiem zīmogs vienalga ir vajadzīgs. Zīmogu var vienkārši aiziet un nopirkt veikalā, ja uzvārds Fudžisava, Ogasavara vai pat Gušiken bet ja uzvārds ir pavisam eksotisks, piemēram Bērziņš vai Kalniņš, tad veikalā pirkšana nav variants. Zīmogs ir jāpasūta zīmogu bodē. Zīmogi mēdz būt dažādi, gan dārgi gan lēti un starpība parasti ir rakstības stilā. Tiem, kur spiedogs ir veidots kaulā (man joprojām nav skaidrs kādu tieši kaulu tur lieto) un ar speciāli saļodzītiem heroglifiem, cena ir diezgan augsta, bet tos ir iespējams piereģistrēt rajona pārvaldē. Spiedogu piereģistrējot, saņem plastikāta karti ar zīmoga kārtas numuru. Tad zīmogu ar visu apliecinājuma karti aiznes uz banku un ar to var gan saņemt kredītu, gan piereģistrēt tādu advancētāku kontu. Parastu noguldījumu kontu ar mīnusa procentiem var atvērta arī ar nesarežģīto, nereģistrēto zīmogu. Ja nu kāds, piemēram, piereģistrē zīmogu zem sveša vārda un aiziet un paņem kredītu, to var izskaitļot pēc unikāla zīmoga kaula griezuma, kurš katram zīmogam esot savādāks. Nu, izņemot tos vienkāršos, ar plastikāta galu.

Bet nu, zīmogu kaula griezuma pārbaude ir viduslaiku birokrātijas palieka. Tagad bankas ir advancētākas. Tagad, lai atvērtu kontu, cilvēkam ir jāaiziet līdz bankas filiālei, jānospiež zīmogs uz speciālas, augsti technoloģiskas mašīnas spiediena detektora, kurš ar mūsdienīgāko IT izskaitļos vai zīmogs ir derīgs, vai pieder personai un tā tālāk.

Starp citu, runā, ka Krievijā ražo visurgājējautomašīnas, jo ir slinkums būvēt ceļus.
Comments 
20.-Jul-2021 07:37 am
Lūdzu,raksti vēl un turpini pārsteigt. Amazons piedāvā pasūtīt zīmogu internetā, saka, ka no.vērša raga:https://www.amazon.com/Japanese-Hanko-Custom-Stationery-Chinese/dp/B07TP26LDC
20.-Jul-2021 07:40 am
Oo! tagad vismaz zināšu kas par kaulu tur ir. Bet šie amazonā ir aizdomīgi lēti. Man liekas, ka ja uztaisi kā attēlā, ar smuki savērptiem burtiem, tad par to cenu tas diez vai būs iespējams. Vai nu pats gals būs no plastikāta...
20.-Jul-2021 09:15 am
Apbrīnojami. Nez vai paraksts ar hieroglifiem neveidojas tik unikāls kā ar latīņu burtiem.
20.-Jul-2021 10:02 am
Man šķiet, ka paraksts ar heroglifiem nekad īsti nepastāvēja kā tāds. Iespējams, ka tāpēc, ka heroglifu pierakstā nav tikpat daudz brīvas izpausmes cik rakstot burtus, jo viena strīpiņa citā vietā un uzreiz cita nozīme.
20.-Jul-2021 09:57 am
Man jāatzīstas, ka es nemāku parakstīties. Nezinu kāpēc, varbūt tāpēc, ka esmu autists, bet katru reizi man paraksts sanāk citāds. Lai cik gan nebūtu trenējies, nevaru dabūt vienu raksturīgu iezīmi. Kad sāku lietot banku, tas vēl bija kaut kur 90-tajos gados, bija liels čakars, jo teica, ka paraksts galīgi neatbilst. Tagad gan neviens uz parakstiem neskatās, tāpēc nav svarīgi.

Interesanti, kāpēc elektronisko apstiprinājumu sauc par parakstu? Ar pašu parakstu tam ir maz sakara, drīzāk jau tas vairāk atgādina elektronisko zīmogu. E-parakstam ir arī laika zīmogs, bet tā ir tikai papildu fīča.
20.-Jul-2021 10:00 am
Es nezinu, vai kāds vispāri tos parakstus māk taisīt vienādus? Man arī vienādi nesanāk, kas arī agrāk izraisīja problēmas. Tagad parakstos kā pagadās, visiem ir vienalga, jo tā tāda formalitāte vien ir.

Par parakstu, droši vien, sauc pēc inerces. Apmēram kā ē-pasts, kam ar pastu nav nekāda sakara.
20.-Jul-2021 10:04 am
Pasts ir piegādātas vēstules, tāpēc sakars ir pat ļoti tiešs. Mainās tikai vide – papīrs vai elektroniskas.

Bet ar e-parakstu jau neko tur neraksta. Nospiež pogu ok, un darīts.
20.-Jul-2021 02:07 pm
Anonymous
Haha, šorīt izlasīju par kādu Olimpisko spēļu dalībnieku no Ugandas, kurš "dezertējis" Japānā un vēloties atrast tur darbu. Tad atcerējos Tavus stāstus un nodomāju, ka nez vai viņam tas izdosies un ātri vien atgriezīsies Ugandā. Vai tad Japānā ar bēgļiem auklējas? Ja nu vienīgi viņam tiešām darbs jau aizrunāts...

https://jauns.lv/raksts/sports/452856-atrasta-zimite-ko-atstajis-japana-no-viesnicas-pazudusais-ugandas-sportists-ta-daudz-ko-izskaidro
20.-Jul-2021 02:31 pm
Bet nabaga puika! Japāna bēgļus praktiski neuzņem, atrast darbu bez legāla statusa un bez japāņu valodas ir ārkārtīgi grūti, turklāt ja kāds nāk no Ugandas, tad paslēpties pūlī arī praktiski nav iespējams.
Ja nu tikai viņam ir sarunāts ar kādiem bandītiem, citu variantu nav. Žēl to cilvēku, bēgt no sliktiem dzīves apstākļiem nav kauna lieta. Vienīgais, ka Japāna ir sliktākā viet uz kurieni to varētu darīt.
20.-Jul-2021 10:29 pm
Viņu, diemžēl, atrada, un jā, jau likās, ka Japānā ugandietis nebūs pats nepamanāmākais..
20.-Jul-2021 10:38 pm
Anonymous
Nepagāja laikam ne diena, kad jau atrasts...

Bet vispār - kā Japāna plāno risināt savu sabiedrības novecošanās un darbaspēka trūkuma (vismaz tā dzirdēts) problēmu, ja ārzemniekus smādē?
This page was loaded Jun 9. 2024, 8:54 am GMT.