pajautaa

Par garantētajām zemes nomas tiesībām

« previous entry | next entry »
Sep. 14., 2015 | 12:13 pm
mood: stressed stressed
posted by: atheist in pajautaa

Sveiki, jautājums likumiem tuvāk stāvošām personām, situācija sekojoša -

Ģimenei A jau kopš pagājušā pagājušā gadsimta sākuma pieder zeme un māja. 60-tajos gados 1/2 mājas savā īpašumā saņēma ģimene B un saņēma īres tiesības uz daļu A ģimenes zemi, gadu gaitā ģimene B veica piebūvi, kā rezultātā tai pieder 3/4 visas mājas. Šobrīd ir sanācis tā, ka cilvēks no B ģimenes, ar kuru tika slēgts līgums par zemes īri, ir uz nāves gultas, tādēļ mazbērns ir pārņēmis mājas daļu savā īpašumā (mazbērns ir jaunais īpašnieks). Cik man līdz šim bija zināms, īres tiesības netiek mantotas, bet šķiet, ka 2011. gadā likumos ir bijušas kaut kādas izmaiņas par garantētajām nomas tiesībām, kuras kā "ne-jurists" īsti nemāku interpretēt. Konkrēti interesē:

1) vai jaunais īpašnieks var mantot zemes īres tiesības (mājas daļu viņi nav ieguvuši kā mantinieki, jo iepriekšējā īpašniece šobrīd vēl ir dzīva);
2) vai šajā situācijā (ja zemes īres tiesības ir mantojamas), kad viņiem ir 3/4 mājas, ģimene B saņem tiesības īrēt nu jau 3/4 no visas ģimenes A zemes?

Te ir links uz likumi.lv - http://likumi.lv/ta/id/70467-par-zemes-reformu-latvijas-republikas-pilsetas

Būšu mūžam pateicīga par atbildi, paldies!
Tags:

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {1}

from: [info]atbildu
date: Sep. 14., 2015 - 01:41 pm
#

Nezinu, vai pareizi sapratu jautājumu, bet, manuprāt, te ir jautājums par piespiedu nomu. Vispār jau nevarētu būt tā, ka mājas daļas īpašnieks ir viens, bet zemes nomnieks - cita persona. Principā jau nevar pastāvēt māja bez zemes, bet, ja tā padomju laikā ir sagadījies, tad mājas īpašniekam, kuram nepieder zeme, pēc likuma ir nomas tiesības uz zemes gabalu, kas nepieciešams mājas lietošanai. Par nepieciešamā zemes gabala lielumu var vienoties ar zemes īpašnieku vai šo jautājumu risināt caur tiesu, bet nekāds konkrēts gabals proporcionāli mājas daļai, cik zinu, nepienākas.

Atbildēt