pajautaa

Cilvēki uz Mēness

« previous entry | next entry »
Aug. 2., 2009 | 03:59 pm
posted by: izkapts in pajautaa

Kāpēc cilvēki nav bijuši uz Mēness kopš 1972.gada? Ir kāds oficiāls izskaidrojums? Parasti runā par naudas problēmām un risku, kas saistīts ar astronautu dzīvībām. Par naudu - no 1969. līdz 1972.gadam atradās gana naudiņas veselām sešām sekmīgām cilvēka uz mēness piezemēšanās misijām plus vairāk citām lunārām izpētes ekspedīcijām, kas nebeidzās ar EVA (Extra-vehicular activity)uz Mēness. Par risku - neizmēģināt jaunās tehnoloģijas praktiski, ar dzīvu cilvēku, nozīmē neuzzināt, kā risks ir samazinājies. Kāpēc PSRS/Krievija to nekad nav izdarījusi? Protams, tai ir citi ar kosmosa izpēti saistīti rekordi, bet, lai parādītu ASV, ka, re, viņi arī var...
NASA grasās sūtīt astronautus uz Mēnesi 2018.gada un no 2020. līdz 2024.būvēt pastāvīgu bāzi astronautiem. Krievija plāno sūtīt astronautus uz Mēnesi 2025.gadā un 2027.-2032.gadā taisīt pastāvīgu bāzi, kurā atrastos arī cilvēki. Vai viņi to grasās izdarīt ar tām zināšanām, ko ieguva pirms aptuveni 50gadiem? Saprotams, ka ir bijuši gana daudz pētījumu bez cilvēka nolaišanās uz Mēness, kas dod pietiekami daudz teorētisku materiālu. Bet kāpēc tas nav darīts tik ilgi praktiski?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {67}

izkapts

from: [info]izkapts
date: Aug. 2., 2009 - 10:26 pm
#

Paldies. Politiskais motīvs liekas daudz maz pārliecinošs. Kaut gan PSRS varēja Tereškovu uz Mēnesi aizsūtīt - būtu jauns rekords - pirmā sieviete uz Mēness! Vai vēl psrsīgāk - pirmā ģimene uz Mēness! Un celt tur komunismu.
Kāpēc tagad abas lielās izpētes stacijas (fonā mazās arī sauc urā) taisās tās bāzes celt? Atkal asumi poltikā? Tagad gribās kaut ko parādīt?
Dīvaini ar tām bāzēm. Tikai sešas nosēšanās un tās pašas ar pilnīgi citu ekipējumu pirms daudz, daudz gadiem.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]koijots
date: Aug. 2., 2009 - 11:08 pm
#

Tāpēc, ka tās principā bija nosēšanās nosēšanās pēc. Tagad to pašu un vairāk var roboti izdarīt, kas ir arī lētāk.
Cilvēki jāsūta tikai tad, kad būs iespējams uz Mēness pilnvērtīgi darboties, lai tas atmaksātos zinātniskos rezultātos.

Neskaitot iespējamo H3 ieguvi, no Mēness būs arī daudz praktiskāk galu galā palaist kuģi uz Marsu, kā arī būvēt kosmiskās bāzes, zondes, utt., jo gravitācija ir tikai ~16% no Zemes.

Atbildēt | Iepriekšējais