pajautaa

Portugāle maijā

« previous entry | next entry »
Mar. 13., 2019 | 02:12 pm
posted by: dejavu in pajautaa

Meklēju vietu Portugālē ārpus Lisabonas, kur apmesties uz divām nedēļām maijā.
Jauku vietu ar atmosfēru, kur var gan mierīgi pastrādāt (vismaz ciešams internets), gan pabaudīt dabu/pludmali/kulināriju/vietējo kultūru.
Vēlams bez nepieciešamības īrēt auto.

Šobrīd apsveru: Sagres, Ericeira, Sines, Nazare, Zambujeira del Mar - ir kādi komentāri par šiem miestiem?
Varbūt ir pat ieteikumi apartamentiem/brīvdienu mājām u.tml.?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {11}

judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Mar. 13., 2019 - 11:57 am
#

porto! :)

ar visiem mazajiem ciemiem būs tā, ka bez auto nebūs viegli. ja nu vienīgi atrod ļoti stratēģisku spotu, kur var ar kājām izstaigāt uz bīču un vismaz pāris ēstuvēm (jo viena pa tām divām nedēļām apniks). un tam spotam tad arī jābūt sasniedzamam no tās vietas, kur tu ieradīsies ciemā ar sabtransu. es personīgi ļoti mīlu nazarē, jo tādas otras vietas pasaulē nav. ericeira arī ir forša, vienīgi diezgan gara izstiepta gar okeānu – mēs piemēram dzīvojām lielā un lētā sērferu mājā iekšā ericeirā, bet līdz ciema centram un ēstuvēm gājiens būtu ap stundu. odeceixē/zambujeira do mar vismaz pirms kāda laika bija latviešu sērferu kompānija ar savu viesu namu, ļoti labs tusiņš ar labu vaibu.

Atbildēt | Diskusija


déjà vecu

from: [info]dejavu
date: Mar. 14., 2019 - 04:06 am
#

Porto man tomēr par lielu, gribās mazu un jauku.

Nazare bija man favorītos, bet dārgais, kas visu Portugāli ir izsērfojis, saka, ka tur bez sērfošanas nebūs ko darīt un iespējams arī internets nebūs labs. Bet man ir aizdomas, ka viņa iespaidi ir novecojuši, un tagad Nazare ir pavisam savādāka.Tāpēc arī meklēju padomu no tiem, kas nesenāk bijuši.

Un kā var atrast to latviešu sērferu kompāniju? Man būs jāstrādā, līdz ar to tusēt nebūs īsti laika un iespēju, bet nu....

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Mar. 14., 2019 - 11:56 am
#

a es pati jau vairākus gadus neesmu nazarē bijusi :)
kā stāsta mani portugāļu draugi (kuri ir lietas kursā par to, ka pensijā es taisos dzīvot nazarē), šobrīd tur sākas uzmanības vilnis. un tas vairs nav tik gluži miegains ciems, kur reizi gadā uz ziemas lielo vilni atbrauc kāds psihs sērferis. bet tiesa kas tiesa, peldēties tur nebūs. ja vien neiekārtosies namiņā ar baseinu. līdz ar to, ja tu vēlies okeānu, kurā var arī peldēt, un kaut kādu aptveramu civilizāciju, es ieteiktu ericeiru, tikai dzīvesvietu jāmeklē rūpīgi pēc kartes, lai nesanāk baigie attālumi. un no turienes var arī kādu jēdzīgu daytrip saštukot, ja ir vēlēšanās atpūsties no strādāšanas vairāk par pusdienas peldi un vakariņām zivērijā :)
par internetu runājot – nekad nevar zināt, kā kurā vietā būs. un tas nu reiz ir atkarīgs nevis no ģeogrāfijas, bet katras attiecīgās saimniecības. mums ericeirā piemēram iepriekšējie viesi bija iztērējuši visu standarta limitu, tāpēc saimniekam visu laiku bija jāpiepērk vēl, kas mums mazliet čakarēja dzīvi (jo tas bija pirms viseiropas roaminga). katrā ziņā visticamāk tavā dzīvesvietā būs 4g mobilais mājas internets. var mierīgi paņemt savu simku un lietot savu hotspotu un bēdu nezināt.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


déjà vecu

from: [info]dejavu
date: Mar. 14., 2019 - 03:29 pm
#

Lieliski, lieliski... kur gan vēl es visu šo informācijas bagātību iegūtu!
Paldies!

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Mar. 14., 2019 - 03:45 pm
#

bet atkal katrs ar savu viedokli, un tikai dzīvē varēsi pārbaudīt, vai viņi sakrīt ar tavējiem :)

Atbildēt | Iepriekšējais


judging the mice

from: [info]rasbainieks
date: Mar. 14., 2019 - 01:35 pm
#

ah, par tiem latviešu sērferiem – man nav kontaktu, toreiz izgājām uz sakariem caur draudzenes draugu draugiem, mums bija viņiem jāved bērzu sulas no latvijas :) un man arī nešķiet, ka zambujeira do mar būtu īstā izvēle, tur grūti bez auto, un bīči patālu no apdzīvotām vietām. tev tomēr ļoti specifiskas vajadzības.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


déjà vecu

from: [info]dejavu
date: Mar. 14., 2019 - 03:30 pm
#

Labi, LV sērferu tusiņš citu reizi :)

Atbildēt | Iepriekšējais