Nelikās, ka filma bija anti-woke. Drīzāk jau otrādi, viens no varoņiem bija zaļais – dedzīgs dabas aizstāvis, cīnījās par apdraudētas putnu sugas aizsardzību. No otras puses, tā varēja būt arī woke kritika – viņš beigās kā jau daudzi woke kļuva par reliģiski apsēstu savas idejas sekotāju. It kā jau nekādus likumus nepārkāpa, bet naivums arī viņus beigās iznīcināja.
Es nemaz nezināju par šo kontroversiju saistībā ar pakļaušanos Ķīnas diktātam. Sākuma kadri bija ļoti iespaidīgi. Es jau zināju par Mao kultūras revolūciju, bet šķiet nekad nebija redzējis to tik iespaidīgi attēlotu kādā filmā. Tikai pēc tam pamanīju, kādu diskusiju tas ir sacēlis, piemēram, šeit:
https://entertainment.slashdot.org/story/24/03/23/0322244/netflixs-3-body-problem-draws-mixed-reviews-sparks-anger-in-chinaManuprāt, ir labi, ka viņi to parādīja, lai šaubīgie saprastu, kur var novest kultūru kari. Izskatās, ka šobrīd Krievija iet šo pašu ceļu. Pat tad, kad ASV viņus pabrīdina par iespējamu ISOS terora aktu un kad tas patiešām notiek, viņi apsēsti visā vainot tikai Ukrainu un rietumus, kas jau robežojas ar neprātu.
Krievus jau nepārliecinās, bet šaubīgajiem rietumos, kas joprojām saredz Krievijā pretsparu rietumu dekadencei (un tādu ir diezgan daudz), varētu būt noderīgi to paskatīties. It īpaši tajā, ko revolūcija izdara ar tās izpildītājiem. Tur gan ir tāda pesimistiska nots, ka viņi pat pēc varas represijām savus uzskatus nemaina.