- 2011.12.22, 16:37
- Otra lieta, ko es Latvijas žurnālistikas impotencei pārmetu, ir nespēja publicēt sarakstu ar adresēm, kur cilvēki ir inficējušies ar legionellas baktēriju (legioneloze, Leģionāru slimība). 2011 gadā inficējušies 44 cilvēki (2010 gadā 6 gadījumi, 2009 - 3 gadījumi). No saslimušajiem, 4 nomiruši.
LIC noteikti visas adreses ir, bet saraksts netiek publiskots. Piesedzas gan jau ar kautkādu "privātumu", ka nedrīkst nosaukt māju pārvaldes kas tik noziedzīgi attiecas pret iedzīvotāju veselību, jo tad lūk mājas īpašniekiem radīsies zaudējumi (aha, un par iedzīvotāju zaudējumiem pajāt). Ka saslimušajiem būs kauns, ka citi zinās kurā mājā ir antisanitāri/veselībai bīstami apstākļi? (Aha, tu saslimi, bet kaimiņš lai nezin un lai viņam arī tiek).
Galvenais, lai namu pārvaldes varētu nebaidīties ka viņu pārvaldītās mājas adrese tiktu nosaukta (un tāpēc pohuj, lai cilvēki slimst un mirst).
Interesanti ka šim materiālam ir klāt arī kāds personīgs stāsts: saslimusi arī Agnese Rakovska, "Triānas parks" soliste. Privātuma piekritēji - pasakiet kāpēc publicēt šādu ziņu nedrīkstēja. - 25 rakstair doma
- 22.12.11 17:49 #
-
Legionella jau plaušās parazitē, pietiek dušā paskalot rīkli, lai inficētos. Ja saslimušie dzīvo pilsētā ar kopējo ūdensvadu, jāpiesargājas ikvienam, kurš mazgājas dušā.
- Atbildēt
- 22.12.11 18:04 #
-
nu, arī gluži "higiēniskās mājās", kurās ir pat cirkulācijas sūkņi, ūdens mēdz naktī, kamēr neviens ūdeni nelieto, trubās atdzist zem noteiktās temperatūras.
mājās, kurās nav cirkulācijas sūkņu un vispār visa trubu sistēma ir veca, no tā izvairīties nemaz nav iespējams.
un, saki, kā tu domā, cik daudziem no namīpašniekiem pietiek līdzekļu modernizēt visu ūdensapgādi, ņemot vērā, ka vismaz kādiem 70% iedzīvotāju vēl arvien ir valsts noteikto īres griestu aizsardzība, proti - 72 santīmi (vai 76, neatceros) par kvadrātmetru, - Atbildēt
- 22.12.11 18:16 #
-
es personīgi - nē, ne tā pa īstam, un, lai gan neesmu mērījusi, domāju, ka no rītiem man arī dušā un virtuves krānā nav tā vajadzīgā t.
bet vispār grūti spriest, jo es nezinu šīs slimības ierosinātājiem nepieciešamos vairošanās apstākļus. varbūt viņiem vajag, lai trubās tas ūdens ir nepietiekami silts ilgāku laiku, nevis tikai īsu periodu. - Atbildēt
- 22.12.11 18:23 #
-
nu, kā papildus faktors ja baktēriju nav, tad viņu nav. Vācijā tagad pieņemts likums (no 2011 g. Novembra) ka mājas īpašniekam ir katru kadu jāņem ūdens paraugi un jātestē vai nav legionellas baktērija. (īrniekiem protams papildus izmaksas)
- Atbildēt
- 22.12.11 18:35 #
-
nu, lūk. protams, "jaunie" irnieki maksā vairāk par to 0.72 (vai 76), bet tādu ir mazākums.
- Atbildēt
- 22.12.11 18:02 #
-
šī baktērija vairojas mazkustīgā vai stāvošā ūdenī, līdz ar to kopējais pilsētas ūdensvads nav to iecienītākais izplatīšanās veids.
- Atbildēt
- 22.12.11 18:22 #
-
Padomju laiku caurules ir no iekšpuses apaugušas ar viskautko un gan jau ka legionellai tur ar' vietiņa atradīsies... tāpat, ja ūdens kādā dzīvoklī nav labu laiku lietots, krānos tad arī ir tas stāvošais ūdens, manuprāt.
- Atbildēt
- 22.12.11 19:15 #
-
Tieši tā — ja netiek regulāri tecināts karstais ūdens, baktērijai tie ir piemēroti apstākļi. Taču, vismaz kā es saprotu, ir reālāka iespēja, ka dzīvokļa krānos šīs baktērijas nonāks pa kādiem ārējiem ceļiem, nevis no kopējā ūdensvada.
- Atbildēt
- 22.12.11 20:55 #
-
Ūdeni ņem no Baltezera un Daugavas, nav jau brīnums. Tiesa, ūdeni dezinficē, bet par efektivitāti gan var smīkņāt. ;)) Kamēr pats nesaslimst.
- Atbildēt
- 22.12.11 20:30 #
-
Nuss, centrā un t.s. tuvējā centrāūdensvadu sistēmas no cara laikiem (Vecrīgā šur tur pat no Livonijas laika), tb padomju mantojums vēl ir kruti.
- Atbildēt
- 22.12.11 18:09 #
-
pie dažām mājām esmu redzējusi izkārtas lapeles ar LIC logo augšā, bet parasti nav bijis laiks, lai apstātos un palasītu. pieņemu, ka izkārta info tiek pie tām mājām, no kurām nākuši arī slimnieki. varbūt maldos.
- Atbildēt
- 22.12.11 18:14 #
-
man pie ārdurvīm bija vēstule no infekt. centra pielīmēta par šito.
bija rakstīts, kur ir gadījumi. bet es tik nodomāju, ka tuvumā nebija - tipa ķengaragā or smth, - Atbildēt
- 22.12.11 19:13 #
-
ē, kāda nozīme adrešu publicēšanai, ja ne jau pēc adreses tā legioneloze izplatās - tikai tad, ja notiek apstākļu sakritība: ūdens nekustība, attiecīga temperatūra un nevis ūdens dzeršana, bet gan ūdens tvaiku ieelpošana ir tas nozīmīgākais faktors - es to inficēto ūdeni varu dzert, cik gribu. Tu/Jūs tiešām domājat, ka, ja kaimiņš aizgāja ar leģionāra slimību, manas iespējas aiziet arī dramatiski palielinās? bullshit.
- Atbildēt
- 22.12.11 19:38 #
-
ja tev un saslimušajam kaimiņam ūdens temperatūra apzināti ir noregulēta uz konkrēto temperatūru, tad jā - izrezes pieaug.
- Atbildēt
- 22.12.11 19:56 #
-
kaut kā tas 'apzināti' tiek lietots sliktā nozīmē. domāju, ka apzināti ir darīts tā, lai ūdens būtu optimālā temperatūrā normālam cilvēkam vulgaris, kā arī, lai nebūtu pārāk augstas izmaksas, kādas, piem., būtu vārītam: 100 grādiem pēc celsija ūdenim.
- Atbildēt
- 22.12.11 19:36 #
-
Nav tā apstākļu sakritība, visbiežak saslimšana notiek tajās mājās, kurās ar iesdīvotāju piekrišanu vai bez (biežak tomēr - ar) karstā ūdens temperatūra, ekonomijas nolūkos ir samazināta līdz 40 grādiem.
Adrešu publicēšana kā reiz pierādītu, ka saslimšanai nav gadījuma raksturs, bet ir konkrēti infekcijas perēkļi. Un uzskatu, ka iedzīvotājiem ir tiesības par tiem zināt. - Atbildēt