- 2011.12.22, 16:37
- Otra lieta, ko es Latvijas žurnālistikas impotencei pārmetu, ir nespēja publicēt sarakstu ar adresēm, kur cilvēki ir inficējušies ar legionellas baktēriju (legioneloze, Leģionāru slimība). 2011 gadā inficējušies 44 cilvēki (2010 gadā 6 gadījumi, 2009 - 3 gadījumi). No saslimušajiem, 4 nomiruši.
LIC noteikti visas adreses ir, bet saraksts netiek publiskots. Piesedzas gan jau ar kautkādu "privātumu", ka nedrīkst nosaukt māju pārvaldes kas tik noziedzīgi attiecas pret iedzīvotāju veselību, jo tad lūk mājas īpašniekiem radīsies zaudējumi (aha, un par iedzīvotāju zaudējumiem pajāt). Ka saslimušajiem būs kauns, ka citi zinās kurā mājā ir antisanitāri/veselībai bīstami apstākļi? (Aha, tu saslimi, bet kaimiņš lai nezin un lai viņam arī tiek).
Galvenais, lai namu pārvaldes varētu nebaidīties ka viņu pārvaldītās mājas adrese tiktu nosaukta (un tāpēc pohuj, lai cilvēki slimst un mirst).
Interesanti ka šim materiālam ir klāt arī kāds personīgs stāsts: saslimusi arī Agnese Rakovska, "Triānas parks" soliste. Privātuma piekritēji - pasakiet kāpēc publicēt šādu ziņu nedrīkstēja. - 25 rakstair doma
- 22.12.11 18:22 #
-
Padomju laiku caurules ir no iekšpuses apaugušas ar viskautko un gan jau ka legionellai tur ar' vietiņa atradīsies... tāpat, ja ūdens kādā dzīvoklī nav labu laiku lietots, krānos tad arī ir tas stāvošais ūdens, manuprāt.
- Atbildēt
- 22.12.11 19:15 #
-
Tieši tā — ja netiek regulāri tecināts karstais ūdens, baktērijai tie ir piemēroti apstākļi. Taču, vismaz kā es saprotu, ir reālāka iespēja, ka dzīvokļa krānos šīs baktērijas nonāks pa kādiem ārējiem ceļiem, nevis no kopējā ūdensvada.
- Atbildēt
- 22.12.11 20:55 #
-
Ūdeni ņem no Baltezera un Daugavas, nav jau brīnums. Tiesa, ūdeni dezinficē, bet par efektivitāti gan var smīkņāt. ;)) Kamēr pats nesaslimst.
- Atbildēt