- Vienotības izsvītrotie: atgriezeniskās saites trūkums, vai nepiedodama lepnība?
- 2011.09.23, 09:41
- Kāpēc partijas savu sarakstu augšgalā liek dažādas līderu personības? Lai cilvēki asociētu sarakstu ar šo cilvēku, un balsotu.
Kāds ir rezultāts, ja saraksta līderis ir derglis, kuru cilvēki grib tikai izsvītrot? Zaudējums partijai.
Tad kāpēc partija nespēj derglim ierādīt īsto vietu? Tas ir, acīs pateikt - tu nederi par pirmo vietu sarakstā, jo tevi izsvītros, un tu tikai nesīsi mums zaudējumu. Vai lepnība? Uzskatot, ka kvaukšķi neko nejēdz, un "gan jau kautkā izlīdīsim"? Vai arī vienkārši atgriezeniskās saites trūkums, ka partijas iekšienē neviens pat nenojauš cik katastrofāli zems reitings ir Štokenbergam vai Krrristovskim. Vai arī nojauš, bet nespēj iebilst?
Fakti:
Ģirts Valdis Kristovskis: pirmā vieta Rīgas sarakstā. Izsvītrots.
Lolita Čigāne: trešā vieta Rīgas sarakstā. Izsvītrota.
Andris Vilks, Andrejs Judins - ievēlēti Saeimā. Kāpēc viņi nebija saraksta līderi? Tāpēc ka partija ir iekšēji nespējīga spriest.
Aigars Štokenbergs: pirmā vieta Zemgales sarakstā. Izsvītrots.
Sarmīte Ēlerte: otrā vieta Zemgales sarakstā. Izsvītrota.
Atis Lejiņš: trešā vieta Zemgales sarakstā. Ievēlēts Saeimā. Jautājums: kāpēc Lejiņš nebija saraksta pirmajā vietā? Tāpēc ka partija nav spējīga nobīdīt savus politiskos līķus malā un nejēdz, kas ir viņu īstie "lokomotīves".
***
Vispār, fakts ka partija atļaujas ielikt par sarakstu līderiem ietekmīgas, bet klaji nepopulāras personības, parāda to, ka partijā ir spēcīga nespēja pašattīrīties. Stipra bezkaunība, vēlme mīzt vēlētājam acīs. Nespēja pieņemt, ka vēlētāji taču sodīs - nespēja uztvert nopietnu draudu. Tas liecina par politiskā brieduma trūkumu, par naivumu un muļķību. - 17 rakstair doma
- 23.9.11 11:12 #
-
Pirmajās vietās liek atpazīstamākos, ar ko partija asociējas. Nevis ar pozitīvako reitingu. Otrkārt, partijai ir tikai bonuss, ja kāds kādu ļoti grib izstrīpot, tad ņem un izstrīpo, bet nobalso par konkrēto sarakstu kopumā. Treškārt, valde lemj par to, kurās vietās kurš būs sarakstā, valde arī ir tikai cilvēki, pie tam politiķi - tātad jau uzstādījumos varaskāri, kālab lai paši sevi liktu kā kaut kādu padsmito sarakstā?
- Atbildēt
- 23.9.11 11:17 #
-
"ja kāds kādu ļoti grib izstrīpot, tad ņem un izstrīpo, bet nobalso par konkrēto sarakstu" - nez, man liekas cilvēki jau iemācījušies kā vēlēšanas darbojas, uz tik prastu gājienu neiekrīt. (nu ok, var būt ka domāšana ir tāda)
bet ziņa par to arī ir, ka partijas valdē ir varaskāri, bet partijas masa nespēj viņiem norādīt, ka tukšs numurs. - Atbildēt
- 23.9.11 11:23 #
-
Partijas masa ar partijas valdi itin nekā nesaskaras. Proti, pat partiju kongresos, kuros ievēl valdes vai lemj par kaut kādu apvienošanos vai tamlīdzīgi, ir "partijas masas" iecelti pārstāvji, kuri balso par vienu vai otru jautājumu, nevis visi partijas biedri.
Cilvēki neko nav iemācījušies, mēs vēl arvien nosacīti tikko esam nokāpuši no koka un nevajag mums visiem pierakstīt kaut kādas pārdabiskas spējas, esam gana stulbi, inerti un visādi citādi cilvēcīgi, lai lietas notiktu tā, kā tās notiek. - Atbildēt
- 23.9.11 11:48 #
-
Tu par partijām spried pēc modeļa, kāds tām bija XX gs. pirmajā pusē un vidū, bet tagad partijas sen vairs nav masu apvienības, bet gan mazi domubiedru pulciņi. Nu un ja domubiedru pulciņš ir skaitliski tāds mazāks (es te nevis par atbalstītājiem, ko dažkārt par "partijas rierindas biedriem" dēvē, bet par reālo darba grupu, kas arī ir visa partija), tad nu sarakstā jāliek visus, arī nesmukos. :)
- Atbildēt
- 23.9.11 12:06 #
-
Reāli tā arī ir un sarakstā ieliek arī biedreni, kas partijas sapulces cienājusi ar kotletēm, un citu sasniegumu viņai nav ;)
- Atbildēt
- 24.9.11 19:09 #
-
neuztraucies, mēs gan to biedreni, gan tos cienātos izšausim. un, ja kāds uzdrošināsies nākt vietā, arī tos.
laikam jau citādāk nevar. - Atbildēt
- 23.9.11 14:43 #
-
Ja ir tā, kā tu saki, tad pie watt teiktā vēl jāpiemetina, ka partijas ar matemātiku arī nav draugos.
Statististi ir daudz lielāka ir iespējamība, ka vēlētājs vispār nevēlēs par sarakstu, kuras augšdaļā ir viņam nepatīkams tips, nekā viņu izsvītros. Varbūt te arī izskaidrojams, kāpēc saeimas atlaišanas referendumā piedalījās daudz vairāk cilvēku nekā jaunās saeimas ievēlēšanā. Par ko tad vēlēsi, ja pat vienīgā partija, kuras programmu cilvēks nedaudz atbalsta, iesniedz sarakstu ar politiskajiem līķiem. - Atbildēt
- 3.10.11 11:59 #
-
Kļūdies. Saeimas atlaišanā piedalījās 690 tūkstoši, kamēr 11. Saeimas vēlēšanās - 917 tūkstoši. Tas, ka no tiem 690 tūkstošiem nomācošs vairākums nobalsoja par atlaišanu, ir cits jautājums.
- Atbildēt
- 23.9.11 11:35 #
-
No nepārbaudītiem neoficiāliem avotiem esmu dzirdējis, ka dažās partijās kādreiz bija tā, ka ja gribi būt pēc vēlēšanām virs cut-off strīpas, tad maksā partijas kasītē "paaugstinātu biedranaudu". Tjipa pirmie vadītāji un "lielās sejas"(atsauce uz katipālisttaukkakliem intended) a pārējie cik samaksā tik augstu tiek. Bet tas bij sen, daudz domju un saeimju kopš tā laika aiztecējuši.
- Atbildēt
- 23.9.11 11:49 #
-
Nu un kā gan kāds cilvēciņš Ģirtiņam pastāstīs viņam nepatīkamo patiesību, ka jams ārlietu ministram neder? Tak tāds cilvēciņš tiks uzskatīts uzreiz par meli un intrigantu un politisko konkurentu pasūtījuma pildītāju un ar kaunu un negodu dzīts projām.
- Atbildēt