- 2008.05.22, 17:28
- "[...] pēc pārtikas nozares uzņēmumu informācijas var spriest, ka pārtikas patēriņš valstī pēdējos mēnešos ir sarucis par 10–20%. [...]
"Iekšējā tirgū, pēc LPUF domām, galvenais nozares veicinātājs būtu PVN likmes samazināšana pārtikas produktiem. Pozitīvi ir tas, ka tagad par to iestājas arī citi, piemēram, Darba devēju konfederācija (DDK). Pašlaik norit diskusijas, vai to no 18% samazināt līdz 9 vai 5%.
"PVN likmes samazinājuma pretinieki apgalvo, ka tas nav pieļaujams, jo tādā gadījumā kristos ieņēmumi valsts budžetā."
Starp citu, ja tā padomā, nav teikts, ka PVN ieņēmumi īpaši kristos: jo tā nauda, kas šobrīd tiek atdota kā PVN par pārtiku, vienalga gan jau tiktu iztērēta, un PVN tiktu samaksāts (par citām precēm). Un, protams, runāt par to ka valsts budžetam "kritīsies ieņēmumi" situācijā kad cilvēkiem nav naudas par ko paēst, ir nedaudz ciniski. - 5 rakstair doma
- 22.5.08 18:09 #
-
Sliktā ziņa ir tā, ka nodokļu samazināšanas pretiniekiem nu būs arguments rokā :/
- Atbildēt
- 22.5.08 19:50 #
-
vai tad valsts iekārta nospiedošajā vairumā gadījumu pati par sevi nav ciniska ?
- Atbildēt
- 22.5.08 20:43 #
-
valsts aparāts pēc būtības tikai patērē, nekādu vērtību nedod. agrāk sēdēja augstmaņi uz zemnieku muguras, tagad ierēdņu varza uz privātā sektora nodokļiem.
- Atbildēt
- 22.5.08 23:58 #
-
pēc idejas valsts pretī dod administrēšanu...nu piemēram, vairāki atsevišķi nodokļu maksātāji nespēj vienoties, kur celt jaunu ceļu, bet satiksmes ministrija to zin. Pēc būtības, pārvaldei pietiek ar saprātīgu monarhu kas spēj pulcēt un nodarbināt nozaru eksprtus, pārējo atstājot tirgus attiecību pašregulācijas procesiem, ne tā?
- Atbildēt