26. Jun 2011 11:01 Daudz bildes.
Dažas dažādās dienas Latgales pusē.
Pastaiga pa Rēzekni
Ar sveicieniem
Ievērojamas vietas
Cik saprotu- pilsētas mēris
Kopumā Rēzekne man rādās dīvaina pilsēta, nekā intresanta. Tālāk jau – Audriņu ezers.
Māja ezera krsatā , skaistā vietā
Intresanta māja
Sezona sākusies
Kaut kas no svētkiem
Bet Mikrafona aptaujas 80gg. – super pasākums Apceļo Latgali – Sarkaņi ir īpaša, klusa vieta - īsta miera oāze. Atrodas Latgalē, Rēzeknes rajona Lendžu pagastā - 18 km. no Rēzeknes un 12 km. attālumā no Ludzas. Šī vieta ir saglabājusi latgaļu ainavas pirmatnīgo un īpatnējo skaistumu un ir viena no vecākajām svētvietām. Sākumā- aka
Draudzes māja
Tālāk
Kapiņi blakus
Krusts
Braucam tālāk- Cirma ezers. Blakus ir atpūtas komplekss Cirmas ezerkrasts. Bet tas aizņem mazliet vietas- pārējais ir satriecoši skaista vieta.
Tūrisma taka Teirumnieku purvā (Nagļu pagasts). Teirumnīku purvā, kas atrodas starp Lubanu un Orenīšu dīķiem izveidota ap 800 m gara laipu taka, kas tūristus iepazīstina ar augstā purva ainavu, Teirumnīku ezeru un purva augu valsti. Taka ved gara staignajam Teirumnīku ezera krastam, kur iekārtotas atpūtas vietas. Satriecoša vieta, taka nav gara, bet...vieta ir tāda, kur vienatnē pastaigājot- dzīves jēga atrastos. Iekārtotas vietas atpūtniekiem
Sākums
Zaķastes?
Aug
Vieta , kur pameditēt
Dzērvenes jau
Rasenes .Gribēju tām skudru iebarot
Zilenes arī
Otrpus Teirumnieku ezeram ar vieta atpūtai
Nagļos arī cilvēki izkliadējas un sapņo par debesīm
Nagļu baznīca pēc Vitebskas guberņas 1966. gada datiem celta 1862. To esot cēlis kāds Nābels, kurš it kā bijis luterānis. Baznīcas būvēta no šķeltiem laukakmeņiem ar nelielu tornīti. Ēkas fasādi grezno starp laukakmeņiem javā liktās akmeņu šķembas. Dievnama iekšpuse, pateicoties desmit proporcionāli lieliem logiem, ir ļoti gaiša.
Kamēr nav riteņu novietnes
Reizēm tirgojas
Gandrīz ostas pilsēta
Vispār – labas vietas velotūrismam
Sakopts
Iepriekšējā dienā skatījāmies Melnā vēža spīlēs. Cesvaine. Pils celta Ā.G.B.Emīlam fon Vulfam 1890.-97. g. pēc arhitekta H.Grīzebaha projekta vēlīnā Tjūdoru neorenesanses stilā un uzskatāma par spožāko šī stila paraugu Latvijā. Tās tēlu veido absolūta kvalitāte celtnes proporcijās un neapmesto laukakmeņu mūrējuma un detaļu izpildījumā, kā arī harmoniska iekļaušanās apkārtējā ainavā. Tā kā pils nav cietusi ne 1905. g. ne 2. pasaules kara laikā tajā saglabājusies sākotnējā neorenesanses stila interjeru apdare - kokgriezumiem rotātas kāpnes, ēdamzāles griestu kasetējums, stuka veidojumi u.c., kas saglabājušies arī pēc 2002. g. ugunsgrēka.
Man patika kā meitenes izklaidējās
Otrpus
12 raksta - ir doma |