Mis Ciba 2006.
laukuroze
... ...:. ...: ..::.:
Atpakaļ Viewing 0 - 20  
Scorpse [userpic]
Lidosta

Čau ziemā!
Neesmu lidojusi kopš 2020. gada janvāra (tieši tad atnāca Covids), bet man tagad ir precīzi jāpastāsta mammai un tētim, kas lidos pirmo reizi mūžā, kā viss notiek lidostā.
Parasts lidojums uz Vāciju ar airBaltic.

Jautājumi:
1) Bagāža būs tikai rokas - astoņi kilogrami, ja? Vai mūsdienās cilvēki tiem astoņiem kilogramiem joprojām izmanto parastos rokas bagāžas koferus? Vai airBaltic sver rokas bagāžu?
2) Senāk darbību secība bija šāda: mājās iečekojies, dodies uz lidostu, dodies uz drošības kontroli, noskenē boarding pass un varbūt uzrādi pasi, dodies uz geitu. Vai kaut kas šobrīd ir citādi? Vai ir kādas sertifikātu uzrādīšanas vai testēšanas? Ja jā, tad kurā brīdī? Vai tur ir rindas/ kāds ir papildu vajadzīgais laiks?
3) Kā ir ar mazo somiņu dāmām? Vai to liek tūcīt iekšā koferī vai ļauj tāpat ņemt līdzi lidmašīnā?
4) Es parasti ierados lidostā aptuveni stundu pirms lidojuma. Vai šobrīd (lidojums Ziemassvētku laikā) rekomendējams ierasties dāāaaudz agrāk? Vai pietiks pusotra stunda pirms lidojuma?
5) Šķidrumu politika tā pati? Kosmētika max. 100 ml plastmasas maisiņā?

Liels paldies! Ļoti gribu vecākiem detalizēti visu izstāstīt.

Krāšņais Kurvjziedis [userpic]

Kopš šodienas dēvējos par Trīskārt Pfitzerēto.

sirdnA [userpic]

Piektā no astoņām vaimanām ir tā, cik gauži man ir apnikušas lietas. Aukstums un karstums, gaisma un tumsa, pirmdiena un piektdiena, darbi un nedarbi, viss ir viens, apnicis un bezjēdzīgs. Un cik gauži pietrūkst spējas/prasmes sūtīt visus dirst.

lavendera [userpic]

Šitāds laiks un kovidapstākļi liek nožēlot, ka miteklī nav slēpju - varētu paslēpot pa netīrītajām Rīgas ietvēm. Kad vēl būs tāda izdevība!

Chloroform Sauna [userpic]

labāk likt uz kaut kādu prognozējamu čempionātu, uz himkiem un ufu negatīvā nozīmē, nevis tur līdsu ar aston villu, sasodīto levanti un tādu pašu elči
alpu vijolītes uzvar boloņā, nopietni, fiorentina šobrīd ir viena no labākajām futbolu spēlējošām komandām eiropā šobrīd, taču viņi fantastiski pamanās visu padirst, kā uzminēt, kad viņiem šādas uzvaras pelnīti iekritīs

Chloroform Sauna [userpic]

sk. Karlsena-Nepo astoto partiju onlainā
dear god, kādu spoguli Jans ir uzkonstruējis!
kaut kādu mainfīldu vispār

Chloroform Sauna [userpic]

lūk, es tādu neatceros, kad viens čuvaks publicē manifestu, pats nobīstas mo saviem vārdiem, un manifestu likvidē, pēc tam atnāk otrs čuvaks, kas viņu mēģina aizsargāt (no kā?), pūdelis jāj uz ponija šovs

sirdnA [userpic]

Ceturtā no astoņām vaimanām būs priecīga, jo lielais darbs jau pusē.

Acīs iekrita pastmarka no visai savādas teritorijas - Freie Stadt Danzig. Abet protams, es atcerējos, bija tāda Danciga, iesprausta Polijai acī. Vai arī norauta no Vācijas, jo karot ir brīv tikai uzvarētājiem. Kas arī bija praktiski visas manas zināšanas par Dancigas brīvpilsētas spožumu un postu.

Aha, un uz tās pastmarkas bija tāds smalks zīmogs uzsists, raugi, jautrajos divdesmitajos tai apkaimē plauka tāda inflācija, ka nenopriecāties, to es arī atminējos. Markas nomināls bija 10 000 markas, mhm, bet progress bija paņēmis savu un uzsistais zīmogs vēstīja "3 millionen". Bija arī markas ar 10 un 100 millioneniem virsū, pa smalko.

Un tā es paliku, prātodams par Dancigas miestiņu un vai man patiktu dzīvot pasaulē, kur ļaudis nepagūst pietiekami ātri laizīt markas, lai tās nepaceltos cenā par dažiem tūkstošiem, kamēr jamie uzdzer ūdeni.

Krāšņais Kurvjziedis [userpic]

Ļoti ceru, ka šīgada labākās dienas vēl ir priekšā.

Chloroform Sauna [userpic]

vēl saputrotāk uz mūzikas recenziju fona ir noskaidrot, kas ir MILF, un kas nav
un vai tas ir aizvainojoši sievietēm (laikam ir! neskatoties uz)
utt.

lavendera [userpic]

Mūžu dzīvo, mūžu mācies...
"Piemēram, medicīnas māsa arī vīriešu dzimtē atveidojama kā medicīnas māsa. Atšķirība norādāma tikai datīva locījumā, vīriešu dzimtē lietojot galotni -am (medicīnas māsam)."

Chloroform Sauna [userpic]

Долин говорит, что «Последняя дуэль» — самый реалистичный фильм в карьере постановщика, и сравнивает его с «Царством небесным» и «Робином Гудом» (их тоже снял режиссер). Скотт отвечает: «Пошел на ***, пошел на ***. Спасибо большое [за вопрос], но пошел на ***».

Chloroform Sauna [userpic]

tāpat esmu sagaidījis farming simulator 2021

uzreiz jautājumi
kas, bļ, ir malčers?
es tā arī nesaprotu, ko viņš dara, izņemot to, ka pļauj zāli

toties elektroiekrāvējs ir labākais
lēts, ekoloģisks, figačī visas paletes
skatoties uz to, gribas jau lai viss darbotos no elektrības, nevis bendžas

beidzot spārnus ir izpletis tāds lauksaimniemcības tehnikas brends, kā valtra!
vispār vienmēr ir bijusi topā
būs jāpaskatās uz valtras lielajiem traktoriem

watt [userpic]

gaismas ātrums ir viens no visuma pamatlielumiem.

gaismas ātrumu definē kā 299792458 metri sekundē. tā ir precīza definīcija, jo metrs šobrīd ir definēts kā attālums ko gaisma noskrien vakuumā 1/299792458 daļā sekundes (nevis kā neskaidrs stienis kaut kādā mēru palātā).

kā definē sekundi? vēsturiski tika definēta kā "1/86400 no dienas", bet skaidrs ka kādas planētas ap savu asi apgriešanās periods ceļojot ap kādu zvaigzni, kādā patvaļīgi izvēlētā galaktikā, nav fundamentāls pamatlielums.

tagad sekunde ir pārdefinēta kā laika sprīdis kas paiet lai notiktu cēzija-133 izotopa izstarotā mikroviļņa 9 192 631 770 svārstību.

Vācu wiki paskaidro, cēzijs vibrē uz 9192631770 Hz, jeb .

Viens hercs, definē vienu vibrāciju sekundē. Hercs kā vienība ir 1/s (1/T - T ir laika vienība, sekunde).

Hercs kā birka, ko piekārt, protams ir forši, bet tas ir tikai viena fiziķa uzvārds. Dzīvojās tāds Henriks Hercs, un še tev - viņa uzvārds pēkšņi ir fizikas parādības "cikli sekundē" apzīmējums. (Ārkārtīgi žēl ka zinātnieku duo Cox-Zucker nekad netiks šādi pagodināti.)

Bet atgriežoties pie metra definīcijas, fundamentāli tas ir attālums ko gaisma noskrien 1/299792458 daļā no tā laika sprīža kurā cēzija-133 atoms cenšas novibrēt* 9192631770 reizes.

Es vēršu uzmanību uz to, ka šie skaitļi ir kaut kādi dīvaini, desmitnieku skaitīšanas sistēmā izskatās kā no gaisa pagrābti. Man ir klusa cerība ka būtu iespējams fiziku pārrēķināt kādās citās vienībās, un atklātos tādas foršas sakarības. Kā, piemēram, kad paņēma ūdeni (H2O molekulas šķidrā stāvoklī), un viens litrs ūdens 0°C temperatūrā svēra vienu kilogramu: sasienot tilpumu, masu un temperatūru pie skalas 0 atzīmes**.

***

Tikko apskatījos vai youtube ir kaut kas jauns pateikts par string theory. Nav nekā jauna. Strikti sakot, string theory nāk no 1970 gada, un jau nosvinēja 50 gadu jubileju. Teorija postulē ka visums viss ir vibrācijas.

_______

* Šeit ar "novibrēt" ir domāts "periods of the radiation corresponding to the transition between the two hyperfine levels of the ground state" - īstenībā te viss copy paste no wikipēdijas

** Jā, sanāk temperatūra 0°K ir vēl viens fundamentāls pamatlielums. Šeit 273.15 K ir arī tā biški no ūdens pagrābta atzīmīte.

Chloroform Sauna [userpic]

mana recenzija par oksija jauno albumu (1/6000):
tur ir pārāk daudz lietu, kuras es nevaru nemīlēt (no monētiņas fīta līdz pārdomām par mākslīgā intelekta sirdi; no the streets references līdz bobam dilanam; no baltkrievu ģēnija domino ietekmēm līdz normanam meileram; no road rage līdz jaunajai atklātībai)
brīnišķīga plate

Papa de Jacques [userpic]
Nodokļi

Kaut kad jūlijā VID bija sūtījis man ziņu par to, ka jānomaksā ienākuma nodoklis par 2019.g. Šo vēsti nupat tikai ieraudzīju, jo, nu nedaru es vairs neko Latvijā kopš 2016.g., kad bija pēdējās mazās lietiņas par autoratlīdzībām.

Summa niecīga, pat ar visu nu jau sarēķināto sodu (nu jā, jo neesmu laikā nomaksājis, protams) tikai daži eiro.

Tomēr biju izbrīnīts, kā man kaut kas pēkšņi 2019.g. varēja rasties. Kopš 2017.g. dzīvoju Zviedrijā. Uzrakstīju VID jautājumu par šo. Tāpat arī minēju to, ka tā viņu lapa EDSā, kur it kā vajadzētu būt deklarācijai ar aprēķiniem, neveras (rāda kaut kādu error mesidžu). To gan viņi noignorēja, bet par nodokli atbildēja šādi: "Piemaksa izveidojusies neapliekamā minimuma dēļ. Tā kā ir nokavēts deklarācijas samaksas termiņš, lūdzam Jūs sadaļā "Maksājumi" apskatīt esošo parāda apmēru un apmaksāt to."

Esmu tiešām neizpratnē, kāds neapliekamais minimums, no kā tāds varēja rasties. Kādi būtu minējumi?

sirdnA [userpic]

Trešā no astoņām Hērakla vaimanām ir par to, kā viss paiet un sabojājas.

Nopirku jaunu pannu, pāris reizes jau palietoju. Es viņu cītīgi mazgāju un slauku pēc lietošanas, lai man ir smuka panna. Nevis kā tās apskretušās un apdegušās šausmas, kas ir mana vecā panna, kura kā mēms pārmetums skatās uz to, kā es čubinos ar jauno un pannas balsī kliedz - a es?! A mani?!

A ko es? Kad vecā panna bija jauna, es arī to slaucīju un pucēju. Līdz pilnīgi nemanot te piepeši tā izrādījās apaugusi ar apogļojušamos nezin ko, nenomazgājama, nenoberžama un baisa kā bārenītes tikums.

Nu i jods ar viņu. Es parādīju jaunajai pannai viņas nākotni pēc kādiem trim mēnešiem, lai zina, ar ko rēķināties un vecā ir izpildījusi savu pēdējo funkciju.

skafandrs [userpic]
Dzīve nerīgā

Čau, cibiņi!
Te kāds varbūt var padalīties pieredzē, kā ir ar maziem bērniem pārcelties uz dzīvi citā pilsētā, ja darbi paliek turpat Rīgā? Darbi gan tādi, kas mūsdienās mierīgi darāmi arī attālināti, bet tas var mainīties.
Man vienmēr gribējies prom no Rīgas, bet tagad, kad ir iespēja un apsveram dzīvi Ogrē, sāku raustīties - ja nu nebūs ērti un kasturvēl.
Pastāstiet, kā jums ir gājis ar Rīgas pamešanu!

lavendera [userpic]

viņš izvēlējās saukli "Anima Sana In Corpore Sano", kas nozīmē "Jums vajadzētu lūgties par veselīgu prātu veselā ķermenī".

aai [userpic]
ViiPiiEn

Sveiki,
Kurus no VPN servisiem jūs ieteiktu privātai lietošanai? Express VPN, Surfshark... kādu citu?
Neesmu privāti aktīvi lietojis un īsti nezinu, kas skaitās value for money?

Atpakaļ Viewing 0 - 20