- ticu / neticu
- 2021.10.07, 07:51
- Agrāk, kad man jautāja vai es ticu dievam, es teicu ka neticu, un, dažreiz, ja gribējās jautātājam pieglaimoties, piezīmēju, ka noteikti tā ir patīkama sajūta, "ticēt", jo man tā pietrūkst.
Tagad, mana nostāja pret dievu (un reliģiju vispār) ir kļuvusi radikālāka, es ticu ka dieva nav, es ticu ka visas baznīcas un reliģijas ir kļūda un milzīga tumsonība, krāpniecība, meli un pašapmāns.
Tāds, lūk, ticības jautājums.
Sarunājos ar kādu kas šaubās par vakcīnām. Un sarunājoties es sapratu ka ticu - ticu zinātnei, ticu medicīnai, farmācijas industrijai un ticu vakcīnām. Kad es sēdēju uz krēsla un gaidīju poti man vispār pat prātā neienāca kaut ko apšaubīt, viss liekas skaidrs kā diena - un tagad es sapratu, ka tā ir ticība. (Nevis kaut kāda veselīga skepse vai agnosticisms.)
Tagad es zinu, jā, ticība ir patīkama sajūta.
Bet ir viena atšķirība: ticēt zinātnei ir pareizi.
(Kā "pareizi" ticēt zinātnei, par to citā reizē. Jo zinātnes process ir mūžīgas šaubas, nepārtraukti uzbrukumi pastāvošajai kārtībai un pieņemtajām teorijām, meklējot patiesību. Nekad neapstāties pie sasniegtā, un viemēr uzskatīt ka esošā izpratne ir kaut kur kļūdaina un uzlabojama. Meklēt iespēju teoriju apgāzt, lai saprastu labāk.) - 60 rakstair doma
- 7.10.21 16:20 #
-
Ok, kā to organizēt? Pavēlēt vienai grupai ticēt, otrai grupai pavēlēt neticēt? Baidos, ka tas nestrādās. Kā iegūt kontroles grupu?
- Atbildēt
- 7.10.21 16:25 #
-
vai drīkstu zināt, kāpēc es saņemu šādus jautājumu un kāpēc tev ir svarīgi izklāstīt man savas zinātniski nepamatotās bailes? kāds mērķis?
- Atbildēt
- 7.10.21 16:49 #
-
Vai tam ir nozīme? Katrā ziņā priecāšos, ja sāksi aizdomāties par to, ka ne visu ir praktiski iespējams zinātniski pierādīt.
- Atbildēt
- 7.10.21 17:03 #
-
diemžēl es aizdomājos par gluži pretējo.
es protams atļaušu tev uzrakstīt garas pārdomas, kāpēc tev liekas, šeit nebūtu iespējams atlasīt kontrolgrupu un kāpēc tev liekas eksperimenta grupu nevarētu palūgt piedalīties kopīgās lūgsnās, rituālos, svētdienas baznīcas pasākumos kā teleevanģēlija savos zieda laikos, kur harizmātisks priesteris stāsta par dieva mīlsetību un visaptverošo piedošanu. pašās beigās es arī labprāt redzētu, kā tu uzraksti garu skaidrojumu, kāpēc kontrolgrupai un eksperimenta grupai nevarētu likt aizpildīt anketu par pašsajūtām un piederību pasaulei pirms un pēc eksperimenta sākšanās. aiziet! - Atbildēt
- 7.10.21 17:12 #
-
(Šis jau ir vairāk par reliģiju kā rituālām darbībām, nevis par ticēšanu bārdainam onkulim. Bet nu ok, tagad jau mēs kaut kur virzāmies...) Ja tāds eksperiments ir vienkārši realizējams, tad noteikti kādam jau vajadzētu būt to izdarījušam un rezultātiem zināmiem, vismaz pie kaut kādiem specifiskiem nosacījumiem. Nu neesi pirmais, kas aizdomājās par tēmu "bet vai tad reliģija neuzlabo cilvēku dzīves kvalitāti?". Jāatzīst, ka neesmu speciāli meklējis tādus pētījumus, bet kaut kā neesmu arī redzējis nevienu uz tādiem norādām šādās diskusijās.
- Atbildēt
- 7.10.21 17:22 #
-
paldies par savas ticības un pienēmumu izklāstu. izklausās gan diezgan tendenciozi un bigotēti, bet lai nu būtu. visu labu!
- Atbildēt
- 7.10.21 18:27 #
-
https://en.wikipedia.org/wiki/Efficacy_
of_prayer
Izpētīja, nestrādā. - Atbildēt
- 7.10.21 18:33 #
-
paldies par centienu, bet šis nav tas, par ko runāju. vai tev ir arī kāds piemērs par rituāliem un mīlestību un regulāriem baznīcas apmeklējumiem?
- Atbildēt
- 7.10.21 18:35 #
-
Tur jāskatās dažādu okulto prakšu un maģijas pētījumi, iesaku Raita ``Burvestību liecinieku`` un tml avotus, cik zināms nekādas anomālas manifestācijas atklātas nav, cita lieta ka tajās praksēs izmanto psihoaktīvas vielas, dažādus specifiskus treniņus piemēram elpošanas un tas viss protasm dod attiec. efektus.
- Atbildēt
- 7.10.21 18:38 #
-
paldies, ka esi spējīgs piekrist, ka reliģija un ticība bārdainam mīlošam tētiņam var nest ko labu cilvēcei. aizlūgšu par mīlestību tavaj sirdij. āmen!
- Atbildēt