- 2016.01.06, 15:02
- Nesaprotu kāpēc ECB uzskata ka 0% inflācija ir slikti.
Vispār jau, inflācija sen būtu pat negatīva, ja naftas zemās cenas reāli atspoguļotos degvielas cenās un enerģijas cenās. Plus, ECB procentu likmes, kas ir tuvu 0% samazina spriedzi uz ekonomiku, ļauj cilvēkiem uzelpot, un sekojoši arī preču un pakalpojumu cena neceļas: jo nekarājas virs galvas kaut kādi nepielūdzami kredīti, kuru apkalpošanas izmaksas uzņēmējiem spiestu palielināt preču un pakalpojumu cenas savukārt.
Ar ko tad centrālā banka nav mierā? Nesaprotu ko viņi grib. - 9 rakstair doma
- 7.1.16 15:34 #
-
nu skaidrinieks ir derīgs tikai tiem kam naudiņas maz.
iedomājies, ka tev piederētu firmiņa ar pāris simtu tūkstošu apgrozījumu. vai arī kaut via privātajā kontā pāris desmiti tūksotšu - vai tu tiešām būtu gatavs tos turēt skaidrā? tas tomēr ir zināms risks to naudu pasēt. var protams apdrošināt, likt seifā, slēgt signalizāciju - bet nu tas viss maksā. kamēr bankas kontā tomēr valsts nodrošina palielu daļu un uz banku ar var salīdzinoši ok paļauties.
tā kā negatīva likme var diezgan pamatīgi iekustināt. vai nu tieši investīciju virzienā, vai arī depozītu/vērtspapīru virzienā, un savukārt depozītu banka var izmantot lai nodrošinātu kredītus, un pieejamāki kredīti arī var pasildīt ekonomiku.
katrā ziņā ekonomika ir interesantā periodā tagad. - Atbildēt
- 7.1.16 16:07 #
-
vienā kautkurā rakstā redzēju minētu to sensitīvo % pie kura cilvēki dodas iet izņemt skaidru naudu, un pie cik mīnus-procenta vēl joprojām patur naudu bankā.
hmm, man tāda btw replika par šībrīža ekonomisko stāvokli - ja nafta tik lēta, tad visam būtu jābūt reāli bumbās, visai ekonomikai jādanco.
bet izskatās ka visi tie kari, sankcijas (krievija, ukraina, utt), baigi čakarē apriti, un tāpēc nekas nebīdās un viss stagnē. - Atbildēt
- 8.1.16 10:18 #
-
sajūta, ka pasaules ekonomika lielā mērā balstās uz gaidām. vienmēr liels procents gaidu salikts visos darījumos, visi uz kaut ko cer vai no kaut kā baidās. attiecīgi visi notikumi tiek pareizināti vai arī otrādi netik pareizināti vispār un tiek pilnībā noignorēti. un naftas cena vai nu notikumus ietekmē ļoti, vai arī neietekmē vispār.
jo tam ka nafta ir lēta teorētiski vajadzēut uzpushot patēriņu first world valstīs, no otras puses - tur visi joprojām pēc krīzes tādi bailīgi un nav īsti atguvušies. no trešās puses - naftas ražotājvalstīs patēriņš dēļ tā krītās. un patērē jau viņi pārsvarā ES un ASV preces, vismaz no dārgā gala. no ceturtās puses - ķīnai jau vajadzētu riktīgi sajust lētās naftas benefitus. bet nu tur laikam situāciju ietekmē ne pārāk labi regulētā birža ar savām problēmām, un grūtā pārorientēšanās uz iekšējo tirgu kas ne pārāk labi veicās. jo lai ķīnā pieaugtu exports protams vajag lai patēriņš augtu visā pasaulē. un tas neaug visu iepriekšminēto iemeslu dēļ.
vobšem kā parasti - viss tik ļoti sarežģīti ka vieglu izskaidrojumu nav principā. kas sakso :/ - Atbildēt