- 2015.11.09, 07:52
- paziņojums, ka nu rīta mošanās ir atkal normalizēta bija priekšlaicīgs. vienalga ceļas ap 6:00, 6:20. Glābj pulkstenītis: var pateikt lai iet atpakaļ istabā un gaida kamēr pulkstenīties iedegsies zaļš (7:00).
Tad viņa tur pie sevis ieslēdz gaismu un spēlējas līdz 7:00.
Vakar: aizmiga 20:10. Sūdzējās ka ir nogurusi, ka sāp galva, sāp vēders, utt. Bet no rīta 6:20 augšā.
Tā ka es pat parakstītos par pulksteņu negrozīšanu. Ja PSRS laikos pulksteņus grozīja lai ietaupītu elektrību (un visur dega 100W kvēlspuldzes), tad tagad, ar LED lampiņām, tieši apgaismojums varētu mājā tērēt ļoti maz. (Vācijā it īpaši, kur elektrība tik dārga, ka cilvēki pat lielās griestu lampas īsti nelieto - tikai visādas mazās lampiņas un varbūt stāvlampu lasīšanai, utt.) Elektrību kurina televizori, datori, trauku mazgājamās mašīnas, veļas mašīnas, žāvējamās mašīnas, elektriskās plītis un ūdens vārāmie - bet tas viss ir neatkarīgi no tā vai ārā ir gaišs, vai tumšs.
Tā ka pulksteņu grozīšana tikai "elektrības" taupīšanai ir muļķības. Un arī tas, ka pagriežot pulksteņus vakarā tumšs jau ir 17:00, 16:00 arī ir kaut kāds sviests. Ideja ir lai no rīta ceļoties nebūtu tik tumšs? Phe. - 5 rakstair doma
- 9.11.15 09:51 #
-
pilnīgi pievienojos, cik tad vair Eiropā rūpnīcu kurās darbs sākas 6.00, sen jau visi pārcēlušies uz ofisiem labākajā gadījumā darbojas no 8.00, tā kā lielākā dzīves daļa tāpat pa vakara tumsu, bezjēga.
- Atbildēt
- 9.11.15 10:15 #
-
Pilnīgi pievienojos par laika grozīšanas bezjēdzību mūsdienās.
Pie tam mūsdienu ofisos tik un tā daudz kur deg gaisma visu dienu.
Par sīko - manējie abi arī ir izteikti mazgulētāji. Labi jau tas neesot, bet nav variantu. Viņš no rīta ir bateriju uzlādējis pilnībā un jūtas perfekti, un kaut kā īpaši viņu vairāk nogurdināt īsti nav iespēju. - Atbildēt
- 9.11.15 10:21 #
-
Inertia ir patiešām slikti: "ietaupījums" no lētās saules gaismas tiek noēsts ar daudz dārgāko gaisa kondicionēšanu vasarās. Plus, netiešie izdevumi -- avārijas nedēļu pirms/pēc pārgriešanas, utml.
- Atbildēt
- 9.11.15 12:25 #
-
<100 m2 dzīvoklīša izgaismošanai varbūt arī tā stunda neko daudz nemaina, bet nu pamēģini izgaismot visu Vāciju, Eiropu, pasauli (ielu apgaismojums, lidostas utt.), tad tas cipars bišku savādāks :) + jau vēl tomēr uzņēmumiem arī tie apgaismojuma rēķini nav vienmēr tik mazi kā dzīvokļiem (piemēram, lielveikaliem utt.). Ja ņem globāli, tad gan jau tomēr ir savi plusi pulksteņu grozīšanai.
Privāto pēc, protams, varētu pastāvīgi atstāt vasaras laiku. - Atbildēt
- 9.11.15 20:44 #
-
tās tiešām ir muļķības kā jau Džons Olivers to mums pastāstīja (Daylight Saving Time - How Is This Still A Thing? https://www.youtube.com/watch?v=br0NW9u
fUUw) :) - Atbildēt