- 2014.05.11, 08:12
- šķiet, mainās priekšstats par grāmatu kā primāro informācijas nesēju: vēl daži gadi, un grāmata būs tikai papīra un kartona čupiņa, un dedzināt grāmatas neliksies nekas īpašs: svēta ir informācija, bet tās nesējs nav būtisks.
agrāk grāmata bija informācija, nevis tikai nesējs, jo alternatīvu nebija. sadedzināt grāmatu, nozīmēja iznīcināt informāciju. tagad - tikai sadedzināt nevajadzīgu papīru, kas tikai vietu aizņem. - 26 rakstair doma
- 11.5.14 16:19 #
-
Diemžēl dažos gadījumos papīra formāta ērtums joprojām nav pārspēts. Es jau kādus 5 gadus gaidu, kad parādīsies A4 formāta krāsainais e-tintes lasītājs. ;) Kamēr tāda nav, nākas vien pirkt papīra mācību grāmatas, jo nekas labāks studijām vēl nav izdomāts.
- Atbildēt
- 11.5.14 16:52 #
-
nu, ne "dažos", bet ļoti pat daudzos... bet man smadzenes jau sāk pārkaļķoties, es nevarētu iedomāties kā būtu mācīties ne no grāmatām. a vot bērni kas šobrīd, ar ipad rokā dzimst, redzēs kā tie mācīsies.
- Atbildēt
- 11.5.14 17:26 #
-
Mācīsies tāpat kā mēs. Iedomājies, manā universitātē joprojām raksta uz tāfeles. Tehnoloģijas ir informācijas nosūtīšanas un attēlošanas līdzeklis. Vielas apgūšanas ir pavisam kas cits. Inovācijas balstīties uz progresu psiholoģijā nevis tehnoloģijās. Kā vienu no pozitīvajiem aspektiem var atzīt, ka mūsdienās uzsvars vairs nav uz iekalšanu.
- Atbildēt
- 14.5.14 01:08 #
-
Runājot par ērtumu, es vienas viduvējas grāmatas turpinājumu nopirku elektronisku, jo papīra grāmata ir tāds milzu smags klucis ar 800 lappusēm un cietiem vākiem. Tādu kabatā neiebāzt.
- Atbildēt
- 14.5.14 09:14 #
-
Ja tu studē filozofiju, tad varbūt, bet citādi lasīšanas ērtums attiecas uz pavisam citiem aspektiem nekā iespēju ielikt kabatā. Es gan nopirku vairākus klučus savām farmācijas studijām, lai gan man jau bija šīs grāmatas elektroniski. Jo nav reāli uz 6" melnbaltā ekrāna un pat ne uz lielā datorekrāna labi apskatīt krāsainu shēmu ar slimības diferenciālo diagnozi, piemēram.
- Atbildēt