- 2010.04.28, 22:54
- atgādiniet man vēlreiz, kāpēc zāle (kanabiss) ir aizliegta, bet alkohols ir legāls?
- 37 rakstair doma
- 29.4.10 01:42 #
-
jo pilnīgi pietiek ar tiem "ļaunumiem", kas jau ir legāli. jā, zāle nodara daudz mazāk ļaunuma nekā alkohols, bet tad izteikti jācīnās par alkohola aizliegšanu, nevis par zāles ligalaizēšanu, jo cilvēciniem ir raksturīgi aizrauties un kombinācija "alkohols- jā, zāle- jā" kopumā būs "ļaunāka" nekā esošais "alkohols- jā, zāle- nē".
- Atbildēt
- 29.4.10 09:32 #
-
stāsts ir par ļaunumu ko alkohols (cilvēks kas lieto alkoholu) nodara apkārtējiem: slepkavības, agresija.
http://watt.klab.lv/485021.html - Atbildēt
- 29.4.10 16:39 #
-
jā, tikai man neliekas īsti loģiski salīdzināt alkoholu ar citām vielām, lai pierādītu tā kaitīgumu. alkohols tomēr ir relatīvi jaunāks par mākslīgi sintezētajām vielām, man vispār liekas, ka alkohols savā ziņā ir arhetips, ko izkaut no cilvēku apziņas un ikdienas nav iespējams un salīdzīnājums ar citām mazāk potenciāli bīstamajām vielām ir bezspēcīgs.
- Atbildēt
- 29.4.10 16:46 #
-
Liela daļa lietoto "vielu" nav ķimiski sintezētas. Sākot ar sēnēm, opiātiem, marihuānu utt. Saknes ir vismaz 10 tūkstošu senas.
Un apziņa tomēr ir jātur vaļā visu laiku, citādi absurdas konstrukcijas mūs ir novedušas tur, kur tagad esam. - Atbildēt
- 29.4.10 17:07 #
-
saknes- jā, senas, bet popularitāte lielāka jau pirmsākumiem. un tas jau daudz ko nosaka.
- Atbildēt
- 29.4.10 16:31 #
-
vai tad tas nav pašsasprotami: jo vairāk atļauj, jo vairāk lieto, jo vairāk lieto, jo "ļaunāk" paliek?
- Atbildēt
- 29.4.10 16:43 #
-
(..)jo vairāk atļauj, jo vairāk lieto(..) Ar šādu domas uzstādījumu tālu netiksim.
cilvēki ir jāizglīto, nevis muļku baram jāuzceļ apkārt sēta. - Atbildēt
- 29.4.10 17:03 #
-
man doma par cilvēku izglītošanu liekas utopiska. nevarēšu paspīdēt ar statistiku (slinkums skatīties vecās sabiedrības veselības lekcijas), bet- cik procentuāli no minēto vielu lietotājiem ir izglītošanai pakļauti cilvēki? cik no viņiem vēlas atmest, laist caur sevi faktus par kaitīgumu, izglītot citus? milzīgs procents no tiem ir sociāli nelabvēlīgi cilvēki vai par tādiem kļūst kaitīgu vielu lietošanas dēļ. milzīgs procents no tiem ir pusaudži, kuriem izglītība ir vajadzīga kā zivij lietussargs. ja kāds tiešām domā, ka tādus var izglītot- veiksmi!
- Atbildēt
- 29.4.10 17:33 #
-
tava pirmaa kljuuda jau ir ka tu uzskati ka vajag atmest.
otrkaart, izgliitot esoshos addiktus nav jeegas. Jaaizgliito potenciaalie jaunie lietotaaji.
treshkaart pastaavoshaa narkoizlgitiiba ir totala dirsaa, kas baazeeta uz aizlieguma un anti-apsishanos politiku. narcomania un visi shitie lohi kas pedejo reizi neirokjimijas gramatu atverushi 1975 gadaa var iet sapuut kaadaa tiirelja purvaa.
Vinji nespeej saprast ka marihuaana nav tik pat kaitiiga kaa metamfetamiins vai fenciklidins. Kaa arii to ka lielaakaa dalja tos kas pamegjinaas kanjepi neizjutis ne mazaako veeleeshanos meegjinaat heroiinu vai ko tamlidzigu. Kaut arii heroiins ir slikts piemeers, jo viela pati par sevi nav nemaz tik neveseliiga kaa to maalee. - Atbildēt
- 29.4.10 17:40 #
-
es nemaz neteicu, ka vajag atmest. vajag jauno pieeju, jo esoša ir galīgi garām, jau jau pat veselības mācību skolās nemāca vairs.
un vai tad Latvijā vispār ir tāds jēdziens kā "narkoizglītība"? man liekas, vienīgais, kas notiek ir tas, ka vairs nepastāvoša sabiedrības veselības aģentūra kopīpesito bukletus stilā "tev nebūs lietot" no ārzemēm. ar šito neviens neko neiemācīs. - Atbildēt
- 29.4.10 20:15 #
-
Ja kaut kas liekas utopisks, tas ir nākamais attīstības posm uz kuru tiekties.
Lasot tavus tekstus šķiet, ka tu uzskati, ka narkotikas lieto tikai margināļi vai pusaudži, kas ne tuvu nav patiesībai. tie jau arī alko patērē krietni vairāk, vai tad tāpēc tas būtu jāaizliedz? Neizglītoti cilvēki arī par izsargāšanos kopošanas laikā neko daudz nezin - to jau arī var mēģināt aizliegt.
Runa ir par to, ka aizliegums kā tāds nestrādā. - Atbildēt
- 30.4.10 00:34 #
-
nē, es lieliski zinu, kādi cilvēki lieto narkotikas- šo to ir gadījies netieši novērot slavenajā tvaika 2 narkoloģijas nodaļā.
man gan liekas, ka aizliegumi strādā. jau no bērnības rodas apziņa "to nedrīkst, tas ir slikti" un ne visi spēj pārkāpt pāri tai apziņai, gribot izmēģināt "aizliegto augli". visatļautība ilgtermiņā dos to pašu efektu kā alkohols, kuru neviens nekad nebija tā nopietni aizliedzis.
p.s.: mani uzskati laikam smagi neiederas diskutētāju pulciņā. :) - Atbildēt