- 2007.07.08, 09:36
- Muļķu zeme tevi sveic, Cēzar. Ave! Es sveiks aunu barā.
Tautas nobalsošana, sanāk, ir izgāzusies, kvoruma dēļ. Bija jāierodas VISMAZ 450'000 iedzīvotājiem, jo iepriekšējās vēlēšanās piedalījušies 907'460 vēlētāju, bet ieradās tikai 330'000. Sekojoši, balsojums nav saistošs. (Pat ja tehniski vajadzēja lai "Par" nobalsotu puse no 450'000, jeb 225'000, kas tehniski ir, "Par" nobalsojuši ir visi 95%, virs 300'000 balsotāju, taču īstie vīri nobalsoja ar kājām. Nenākot balsot, un paziņojot: appist. Nav kvoruma: referenduma balsojumu var izmest miskastē.)
Un optimisti protams teiks, "bet likums taču ir jau vienalga atcelts", "ko tad tas maina?". Bet maina lūk ko -
1) Ja likums būtu atcelts ar tautas nobalsošanu, tad Saeimai nebūtu tiesības vispār mēģināt izbīdīt šos pašus grozījumus VĒLREIZ. Un, tikai naivais var cerēt, ka šie grozījumi netiks izbīdīti fiksi fiksi drīz drīz. Zatlers tad jau tos parakstīs un izsludinās aci nepamirkšķinot.
2) Ja tautas nobalsošana būtu izdevusies, tad Saeima saprastu, ka tā vienkārši tautu drāzt nevarēs. Bet tagad Saeima kolektīvi ņirdz, un saprot, ka šito stulbeņu tautu ir jāpiš tā, kā vēl pisti nav. Kādu valdību esam pelnījuši, tāda viņa mums ir. Paldies apātiskajiem lohiem, kas pūš un elš, un dirsu no pirksta atšķirt nevar.
3) Un kad Saeima paņems tos grozījumus vēlreiz un izbīdīs, un šoreiz Zatlers izsludinās, tad vairs neviens parakstus par apturēšanu, par referenduma rīkošanu nevāks. Un pat ja vāktu - priekš kam? Vienalga lohu tauta nav ne to pelnījusi, ne arī paši atjēgsies nobalsot aiziet. Nav kam censties. Lai padirš kas viņiem ir, lai iet uz grunti. Paši tā grib.
4) Tauta bez politiskas gribas un bez mērķiem ir nožēlojama. Varbūt mums te tikai pabiras vien palikuši, kas vairs pat nobalsot lāga nevar. Kauns dzīvot kopā ar tādiem. - 49 rakstair doma
- 8.7.07 12:18 #
-
Es vēlēšanās piedalījos, bet nebalsoju par valdošajiem. Ko man tagad - klusēt? :)
Politika ir netīra lieta, bet vai tāpēc atstāt to tikai politiķu pašu ziņā? :)
Arī nauda ir ļaunums, bet kaut kā neviens no tās tāpēc neatsakās ;-) - Atbildēt
- 8.7.07 12:51 #
-
Tas nebija prāta lēmums, kāpēc nepiedalījos. Būtu kāds uzspiedis stingrāk, varbūt i aizietu. Jēgas ne tā, ne tā :))
- Atbildēt
- 8.7.07 13:48 #
-
Otrajā noteikti, iespējams, arī pirmajā (forma nes emocionālo autora attieksmi) :)
- Atbildēt
- 8.7.07 13:56 #
-
Kā es saprotu, tad stāsts tiek pieņemts kā 118% patiess, adekvāts un autentisks? :)
- Atbildēt
- 8.7.07 16:24 #
-
Ticamāks. Bet vai tāpēc jau ticams? :)
Mazs piemērs. No pasaku pasaules. "Sarkangalvīte un vilks" un neskaitāmās pasakas par princi, kas nogalē daudzgalvaino pūķi. Pirmā noteikti ir ticamāka, jo gan vilks, gan vecmāmiņa ir daudzmaz ticami tēli, sastopami arī dabā, bet daudzgalvaino pūķu eksistenci nekādi atradumi neapstiprina. Tātad - pirmā pasaka ir ticamāka. Bet vai tāpēc tā būtu patiesa? :)
Ja atgriežamies pie apskatāmajiem jautājumiem, es esmu dzirdējis stāstu, kas ir vēl ticamāks par te lasāmo. Bet vai tāpēc tas ir patiess? Nezinu. Tāpēc savējo pat nestāstu. - Atbildēt
- 8.7.07 20:48 #
-
nu tā mēs varam aizrunāties :)
vienkārši vai nu tu aizej vai neaizej (trešā varianta nav), balstoties uz to, kas pieejams. Kā vispār dzīvē, kaut ko tu zini, kaut ko nojaut, bet kaut ko pat nenojaut. - Atbildēt
- 8.7.07 21:16 #
-
Ir trīs varianti - aizej un tad izvēlies starp "PAR" vai "PRET", vai neaizej.
- Atbildēt
- 8.7.07 13:38 #
-
ūja, ja tie trūkstošie 150 vai ciktur sliņķi būtu aizgājuši un nobalsojuši kautvai pret, viss būtu kārtībā. tauta būtu izteikusi savu viedokli, kautvai negatīvu, bet tagad sanak, ka brēkt mākam, bet kad kautko paprasa "nutad mainam vai nē", atbildēt nevar. un ja nevar atbildēt uz jautajumu ja, vai nē, tad ir skaidrs, ka neko vairak prasīt nav vērts.
- Atbildēt