- 2005.06.26, 18:19
- Mēs te ar vienu paziņu strīdējāmies: vai ir iespējams diskriminēt smēķētājus pieņemot darbā?
Piemēram, ja ir glauns restorāns, un negrib lai virtuves darbinieki un oficianti smēķē, cik likumīgi būtu pieņemot darba prasīt vai cilvēks ir smēķētājs, un tādus neņemt?
Vai arī teiksim, ir darba līgumos punkts, ka ja atrodas darba vietā reibuma stāvoklī, tad var atlaist. Vai var iestrādāt punktu par atrašanos darba vietā ar cigaretēm, vai tipa aizliegt pastiprināti smirdēt pēc tabakas? :) - 24 rakstair doma
- 26.6.05 20:31 #
-
Ierobežot var *tikai* tādā gadījienā, ja tas, ka cilvēks smēķē rada tiešus vai netiešus zaudējumus uzņēmumam (atbaidot klientus vai liekot ciest kolēģiem). Bet tas vēl ir jāpierāda. Reāli parasti notiek vienošanās (to pašu iekšējo darba kārtības noteikumu, vai ko tml veidā) par to, kur drīkst smēķēt. Tā kā darbiniekam, ja tas strādā ar datoru, pienākas atpūta likumā noteiktajā kārtībā, tad tā nu ir darbinieka darīšana, kur un ko viņš šīs atpūtas laikā dara.
P.S. Noteikumos parasti ir iekļauts moments, ka nedrīkst darba vietā smirdēt arī bez smēķēšanas ierobežojumiem :) - Atbildēt
- 26.6.05 20:36 #
-
P.S. Diskriminēt darbiniekus vispār nedrīkst ;) Tieši tāpat, kā nedrīkst nepieņemt darbinieku tikai tāpēc, ka viņš smēķē. Vai no darba brīvajā laikā pastiprināti lieto alkoholu (pie kam darbs no tā necieš). Smēķēšanas fakts attiecas uz privāto dzīvi un līdz ar to arī havo visādas tur sūda tiesības. Drīkst ierobežot šā tipa darbiniekus, neizveidojot darbavietā smēķētavas :) Jo mūsdienās smēķēt ir aizliegts tur, kur tas nav atļauts. Tipa - telpās ugunsdrošības noteikumi aizliedz to darīt citur kā tikai tam speciāli atvēlētās vietās. Bet ārpus darbavietas - lūdzu. Ka tik ir miskaste bez uzlīmes "No smoking" :)
- Atbildēt