tanstaafl ([info]tanstaafl) rakstīja,
1. Jā, bet tad nesauc to par kontrolgrupu. Kontrolgrupas jēga ir pēc iespējas precīzāk atbilst pārbaudāmajai grupai.

2. Tev šķiet pietiekami, ka mūsdienu konvencionālās medicīnas pamatā ir uzskats, ka slimības izraisa dabiski cēloņi? Šāds uzskats ne mazākajā mērā nav pretrunā daudziem alternatīvās medicīnas virzieniem, piemēram, hiropraktikai vai homeopātijai. Nē, par mūsdienu medicīnas aizsākumu ir jāuzskata tas, kas to ATŠĶIR no citām medicīnas un pseidomedicīnas uzskatu sistēmām (nevis ar tām vieno), respektīvi, zinātniskās metodes izstrāde un izmantošana. Hipokrāta saukšana par rietumu medicīnas tēvu ir tukši vārdi, ja vien, protams, rietumu medicīnai nepieskaitām arī Hānemanu un viņam līdzīgos; viņš nekādi nav pierādījumos balstītās medicīnas tēvs.

Kuņģa čūla ir lielisks piemērs tam, kā strādā mūsdienu medicīna: tā pastāvīgi reaģē uz jauniem, kvalitatīviem pierādījumiem. Un tas ir labs piemērs tam, kā nestrādā alternatīvā medicīna, jo alternatīvās medicīnas virzienu pamatā ir fiksētas uzskatu sistēmas ("līdzīgs ārstē līdzīgu" un ūdens atmiņa homeopātijai, či plūsma un meridiāni tradicionālajai akupunktūrai utt.), kurās nemaz nav paredzēta sistēmas mainīšana atbilstoši jauniem pierādījumiem. Dažus efektīvus ārstniecības līdzekļus izmantoja pirms drošu pierādījumu ieguves, bet tas nav iemesls uzteikt tradicionālo medicīnu, jo, kaut gan tai dažkārt var izrādīties taisnība, tai nav ne sistēmas, lai noteiktu, vai tai ir taisnība, ne puslīdz drošas sistēmas jaunas informācijas iegūšanai. Tai dažreiz izrādās taisnība, neraugoties uz sliktiem datiem, un daudzi līdzekļi, no kuriem daži kaut kādā mērā strādā, varbūt ir labs rādītājs, salīdzinot ar lūgšanām dieviem, bet ir ļoti draņķīgs rādītājs, salīdzinot ar modernās medicīnas iespējām.


"..man tiešām tas personīgi nerūp. Tā būtu izlikšanās, ja es teiktu, ka nevaru naktīs gulēt, jo kāds kaut kur plašajā pasaulē nav vakcinējis savu meitu vai dēlu." Tas ir gan ētiskas, gan praktiskas dabas jautājums. Man vispār rūp, ka cilvēki dara pāri saviem bērniem, lai kādu pāridarīšanas metodi viņi izvēlētos. Praktiskais aspekts savukārt ir tas, ka nevakcinēšanās sekmē slimību izplatību, apdraud citus un rada pilnīgi nevajadzīgu slogu veselības aprūpes budžetam. Trešais (mans privātais) aspekts ir tas, ka man nepatīk dzīvot antizinātniskā sabiedrībā, tāpēc es iestājos pret jebkādām antizinātniskām tendencēm, tostarp nevakcinēšanos.


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Gandrīz jau aizmirsu pateikt – šis lietotājs ir ieslēdzis IP adrešu noglabāšanu. Operatore Nr. 65.
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?