Likantropiskās · piezīmes

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Steigā pēc darba uz staļļiem, steidzīgā noskaņojumā brauciens, cerot paspēt uz nodarbību 17:30, steidzīga pārģērbšanās un, kad pavadā vedu Aizu...atslābums. Pilnīgs un galīgs. Pat pārāk. Kaut kur aizpeldēju, tāpēc nodarbība (spēles) nebija no tām veiksmīgākajām.

Lai nu kā, bija prieks iepazīties ar Aizu. (http://lh6.ggpht.com/_EUrc4fHMlvs/SwmmJfpbrjI/AAAAAAAABvw/coUh7HI_6PU/s800/IMG_5081%20copy%202.jpg) Problēmcilvēki viņu kādreiz bija padarījuši par problēmķēvi, bet nu, pateicoties gudriem un iejūtīgiem cilvēkiem, viņa ir atvērusies - inteliģents un vērīgs radījums, kas visu laiku pārbauda cilvēku un ir gatavs izmantot visas vājības. Uzkāpa man uz kājas un skatījās sejā - nu, ko darīsi?..

Draudzīgā, dzeloņcūka, vadības, jo-jo, riņķa, sānu gaitas - spēles, ko esmu apguvusi līdz šim, bet prasās daudz slīpēšanas. Kopā spēlēs esmu pavadījusi četras stundas - trīs ar Kastani, vienu ar Aizu, tāpēc pieredze vēl ir tik maza, ka jūtos visnotaļ nedroša, līdz ar to, reakcijas bieži ir pārāk lēnas un rīcība - nepārliecināta. Ja Kastanis lēnīgi nogaidīja, kamēr man pieleks, tad ar Aizu vis tā nav un viņa uzreiz mēģināja spēlēties ar mani, man pretī darot to pašu, ko es mēģināju sarunāt ar viņu. Kopumā - pārāk daudz pārvietošanās no manas puses, pārāk plašas un nekonkrētas roku kustības, neprecīza ķermeņa valoda kā tāda brīžiem. Ik pa laiciņam nācās aizdomāties, ko es vispār gribu panākt, bet plusi - sāku pamanīt pati savas kļūdas un saprast, kā tās novērst, vairāk apzināties kustību ietekmi. Vienubrīd sanāca no Aizas dabūt priekš manām spējām ļoti glītas sānu gaitas par ko nopriecājos un centos atcerēties laicīgi reaģēt, lai paslavētu un, galvenais - kā paslavētu. Dažas reizes sanāca pārāk ievilkt to procesu un Aiza tāpēc izlēma, ka - viss, pietiks, beigsim.

Riņķa spēlē gāja rikšos, ka prieks, bet, kad man pielēca, kāpēc viņa nestājas un nenāk klāt, kad to prasa...nu stulbums, viena sīka kustība ar roku un pati brīnos, kāpēc, kāpēc... :D

Turpmāk jācenšas biežāk ņemt arī spēles. Cik nu laiks un līdzekļi ļaus.
Par līdzekļiem runājot... Vikijas semināram samazināja maksu par dienu no ls20 uz ls13 - ietaupītais lieti noderēs, tā vien šķiet, ka spēlēm. :)

* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry

* * *
On 4. Augusts 2010, 22:39, [info]ave commented:
Spēles nozīmē spēlēties?
[User Picture]
On 4. Augusts 2010, 22:48, [info]vilkate replied:
Spēles pilnajā nosaukumā ir "Parelli 7 spēles ar zirgu" (P.Parelli - naturālais zirdzenieks ar pretrunīgu slavu, jo viņa sākotnējā "mācība", tai skaitā, spēles, ir ar labu informācijas bāzi, bet vēlāk visu pārņēmusi komercija, kā šķiet) un tās nozīmē rīcību kopumu, kas imitē tās spēles, ko zirgi spēlē savā starpā, lai noteiktu, kurš ir bara vadonis. Un bara vadonis ir tas, kurš nosaka, kur kuram būs stāvēt, cik ātri un kur citiem jāiet, kuram vadonis būs savā vietā jāpalaiž, kurš kuram sekos un cik ātri, caur kādiem apstākļiem, utt., pats izdarot maksimāli maz kustību. Šīs rīcības attiecīgi sagatavo gan zirgu, gan jātnieku kontaktam jāšanas laikā, jo tas, kā ar spiedienu iedarbojas no zemes, ir identiski veidam, kā iedarbojas, esot zirga mugurā, kā arī, pieradina zirgu atšķirt, kad cilvēks rīkojas, lai kaut ko panāktu un ir jāreaģē, bet kad vienkārši jāļauj darīties un jāstāv mierīgi. Apmēram tā. Pirmajos līmeņos tas vēl izpaužas ļoti vienkārši un ar zirgu kordā, bet, jo vairāk pieredzes un savstarpējā respekta zirga-cilvēka pārim, jo sarežģītāk var darboties un arī brīvībā - bez kordas, zirgam labprātīgi sekojot savam saimniekam.

* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry