Viss ir labi un būs arvien labāk! - [entries|archive|friends|userinfo]
veed_logs

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| google komiks Nr.1 komiks Nr.2 ]

[11. Apr 2022|11:04]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Labs un ļoti aktuāls raksts par Latvijas aizsardzību no bloga "Vara bungas":
https://varabungas.camp/2022/04/09/ko-vajag-to-vajag/

Un ļoti trāpīgs komentārs pie šī raksta (fragments):

Ir cilvēki, kam ne visai patīk militāras lietas, bet tomēr tie stājas ZS pienākuma sajūtas dēļ. Bet absolūti lielākā sabiedrības daļa nestājas ne ZS, ne arī citādi apgūst karavīta iemaņas. Šāda situācija ir netaisnīga, jo zemessargi ziedo savu veselību, ģimenes stāvokli un finanšu situāciju, kamēr tie „kurus militāras lietas neinteresē”, kā trani gaida, ka viņus kara gadījumā „valsts pasargās”, vai arī lolo idiotiskas un neiespējamas ieceres par bēgšanu (acīmredzot, uzskatot, ka konflikta gadījuma darbosies lidosta vai varēs iekāpt mašīnā un ar vienu degvielas bāku šķērsot Suvalku koridoru un nonākt Vācijā).
Citiem vārdiem, esošā sistēma ir pielīdzināma situācijai, kad arī nodokļi būtu maksājami brīvprātīgi, paļaujoties uz iedzīvotāju patriotismu, un tie, kas izvēlētos maksāt nodokļus, finansētu tos, kam „nodokļu maksāšana neinteresē”.
Linknopel mani

Comments:
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:11. Aprīlis 2022 - 16:42
(Link)
Zemessardze ir brīvprātīga lieta. Salīdzināt to ar nodokļu maksāšanu nav pamatoti. Obligātais dienests armijā ir lieta, ko var noteikt līdzīgi kā ar nodokļiem. Bet šķiet, ka profesionālās armijas tagad ir izdevīgākas.

Skaties, pat Ukrainā, kur neļauj karošanas vecuma vīriešiem izbraukt (varētu būt ap 10 miljoniem), ir tikai kādi 200 000 aktīvu karavīru. Pārējos droši vien var nodarbināt loģistikā utml., bet karošanai droši vien efektīvāk ir apmācīt tos, ka paši vēlas piedalīties karadarbībā.