10 December 2014 @ 06:57 pm
vecis un tiesības  
Protams, ir lieliski, ka cilvēki veido dažādas akcijas pret vardarbību, par vienlīdzību utt. Tāpat principā ir jauki, ka tagad norisinās kaut kāda akcija esi vecis. . Tomēr mulsina, ja šādos aicinājumos uz ideālu, sanāk saskarties ar dadaisma vai automātiskās rakstības pazīmēm. Piemēram, man patiesi bija grūti saprast I. Šlāpina loģiku izteikumā "Nevari būt pilnībā brīvs un realizēt savas tiesības, ja tev līdzās ir cilvēki, kas nespēj šīs tiesības izmantot." (viss video šeit) Pirmkārt, es patiesi nesaprotu, kāpēc es nevaru būt brīvs utt., piem., kā saimnieks vergturu sabiedrībā. Otrkārt, ja diskriminācija nozīmētu brīvības zudumu diskriminējošajam, tad visticamāk tā vienkārši nepastāvētu. Domāju, ka īsts vecis īsā laikā atrastu vēl gana daudz iebildumus pret video minētajām tēzēm.

P.S. Protams, tas nenozīmē, ka nepastāv kāda teorētiska sistēma, kurā šāds priekšstats būtu atbilstošs, tomēr no šāda īsa video to vienkārši nevar nolasīt.
 
 
( Post a new comment )
[info]unpy on December 10th, 2014 - 07:41 pm
Kaut kādu lõģiku še meklēt nez vai ir vērts. Var labticīgi pieņemt, ka, ja kāds kungs saka "īstie veči sievietes nesit", kāds cits kungs savu dzīvesbiedreni klapēt izbeigs, manuprāt, jauks pieņēmums.

Analizēt tekstu jēgu, savukārt, nav īsti vajadzības, jo, atkal jau, ar ko šis ir sliktāks par paziņojumu, ka kaut kāds tur veļaspuveris tīra drēbes, jo šim ir inteliģentas molekulas iekšā?
(Reply) (Thread) (Link)
thel[info]thel on December 10th, 2014 - 07:55 pm
To es visu Rudzīša kontekstā, kad tiek pārprastas domas un metaforas :) Profesionāliem piristiem (kāds tomēr ir IŠ) vajadzētu domu formulēt precīzāk.
Bet mans vēstījums bija tieši tāds - šādās izpausmēs, manuprāt, tiešām jo īsāk, jo labāk: esi brīvs, neliedz brīvību citiem u.tml.
(Reply) (Parent) (Link)
Avtonoms[info]junona on December 10th, 2014 - 09:41 pm
Man liekas, ka netaisnīgi uzbrauc šoreiz. Es piekrītu, ka tēzei par to, ka mana brīvība ir saistīta ar citu brīvību prasa garāku skaidrojumu, bet gribēt, lai tāds tiek sniegts 30 sekunžu klipā ir - nu kā lai to pasaka - nevietā.
(Reply) (Thread) (Link)
thel[info]thel on December 10th, 2014 - 10:52 pm
Skaidrs, ka Tev ir taisnība tajā ziņā, ka 30.sek. neko nevar īsti pamatot. Es tikai par to, ka piedāvātā tēze (varbūt) nav tik pašsaprotama, lai to liktu šajā kampaņā.
(Reply) (Parent) (Link)
helvetica[info]helvetica on December 11th, 2014 - 09:13 am
Man patika sentence par to, tiesibas ir svarigas, tapec tas nevar atstat ka tikai siev. lietu, kas no vienas puses ir pareizi, jo solidarizeties vajag, ipasi, ja esi mazoritara grupa, bet attiecigaja formulejuma izskaneja tik paternalistiski, sak, meitenes jau nemas, bet jaiet istiem veciem paliga, lai kaut kas reali mainitos.

(Reply) (Link)
norkoz[info]norkoz on December 11th, 2014 - 02:29 pm
man tas sasaucas ar vienu retajiem Marksam komunisma pozitīvajiem aprakstiem, kur kaut kā tā: "ka mana brīvība ir visu citu brīvības priekšnosacījums"
(Reply) (Thread) (Link)
thel[info]thel on December 11th, 2014 - 08:00 pm
kur viņš to raksta?
Starp citu, pretēju tēzi - rūpes par citu brīvību ir rūpes par savējo - var nolasīt (ja ļoti pacenšās) no Spinozas tekstiem.
(Reply) (Parent) (Link)