06 December 2021 @ 11:50 pm
decembris  
tikko dzirdēju lauski pāris reizes iecērtam savu cirvīti paksī. šonakt gulēšu ģemperī.
Tags:
 
 
Current Mood: -23
Current Music: Decibēliuss kājgalī skaļi murrā
 
 
06 December 2021 @ 06:42 pm
decembris  
es vispār esmu maiju un jūniju cilvēks, bet dzīvojot savā pasaulē skaistākajā mazpilsētā, man ir tiešām liels un neviltots prieks par īstu ziemu. šai pilsētai arī ziema ļoti piestāv. Rīgā ziema ir sāļa, netīri dubļaina un smirdīga. un skaļa protams. Salaspils, savukārt, ziemā kļūst pilnīgi letarģiska. tā gan ir letarģiska arī citos gadalaikos. bet Smiltene ziemās ir līksma un dzīva. cilvēki daudz pastaigājas gan pa Parku, gan apkārtnes mežiem. jau ir atvērta slidotava un fancy distanču slēpošanas trasē jau sāka seguma sagatavošanu tad, kad vēl tikai sniga otrais (un pirmais īstais) sniegs. ar sāli kaisa tikai pašas maģistrālākās ielas, pārējās tikai nošķūrē. arī uz ietvēm nav sāls, tikai sniegs un vietām mazliet smilts. var visu pilsētu izbraukt ar slēpēm (piemēram, nav problēmu no mājām aizslēpot līdz mežam) vai izvalkāt līdzi bērnu ragaviņās. viss ir tīrs, balts un klusi pūkaini priecīgs.

biju izgājusi pirmssaulrieta pastaigā pa Parku. netālu no tiltiņa stāvēja vīrietis un skatījās kā kūpēdams aizsalst Abuls. kad gāju viņam garām, viņš galvu nepagriezis teica - cik gan tā ziema skaista! žēl, ka līdz ZSV tas viss nokusīs. es, turpinot ceļu, attraucu - ir skaista, jā, ļoti jācer, ka prognozes vēl mainīsies. biju jau aizgājusi visai tālu no viņa, kad viņš vēl pats pie sevis noteica - kā tām pīlēm nav auksti, un devās prom, pretējā virzienā. aiz kokiem rietēja saule, spīdinādama spoži rozā gaismas stabu augstu debesīs, degunā un vaigos koda sals un ziema visapkārt bija tiešām ļoti, ļoti skaista.
 
 
Current Mood: prokrastinēju
Current Music: plīts kuras
 
 
06 December 2021 @ 09:54 am
decembris  
šobrīd katrā istabā guļ pa kaķim.

problēma tik tajā, ka divi no viņiem kaujas un visu laiku jāveic visādi piesardzības pasākumi, lai viņi nesatiktos.* bet durvju ciet turēšana traucē foršai siltumapritei mājā. kamēr nebija tik auksts, nebija problēmu kādu no puskaķiem** izsēdināt ārā***, bet tagad sirdsapziņa neļauj. mums te -18 šobrīd.
Decibels ir nākamnedēļ pierakstīts pie ārsta, cerams, ka viņam uz to laiku dienišķais grafiks ļaus parādīties pie mums un izdosies aizvest nodot oliņas un nočekot kāpēc viņš tik ļoti daudz dzer ūdeni. ko darīt ar bailuli Roziņu nezinu. es esmu tikusi tik tālu, ka varu pieiet viņam guļošam dīvānā, notupties, iedot no rokas kkādu kaķu kārumu un pāris reizes viegi pieskarties muguras/sānu spalvu galiem (par glaudīšanu to grūti nosaukt) - progress ir, bet ekstrēmi lēns, jo nāk viņš pie mums kopš agra pavasara. viņu ar vajadzētu dabūt pie ārsta un atbrīvot no oliņām un uztaisīt vetčeku, bet es pagaidām neiztēlojos kā. nē, nu vismaz prieks, ka viņš nav kaķene.

*vienreiz agrā rudenī, kad es vēl gulēju ar vaļā logu - tas notika. visi apmēram vienlaicīgi iekāpa pa logu un gāja uz virtuvi baroties. satikās un tad Decibels ar Roziņu sametās tieši tādā murckulī kādu rāda multenēs. murckulis vēlās pa māju ar āprātīgu troksni, aizvēlās līdz koridorim, es atrāvu ārdurvis un bļāvu, lai izbeidz un veļas ārā un tad kāds no viņiem vēl apčurājās. tas viss notika ap diviem naktī un man bija 6os jāceļas uz autobusu. ilgi un ļoti dusmīgi mazgāju koridori, kurš smirdēja pēc kaķu čurām un nākamajā dienā darbā man visu laiku bija paranoja, ka es pati arī smirdu pēc kaķu čurām. kopš tā laika esmu max piesardzīga, lai viņi nesatiktos, īpaši iekštelpās. diezgan nogurdinošs šāds kaķu menedžments. būtu labi, ja atološana kaut drusku palīdzētu.

**mums ir oficiālais kaķis Rikardo - ar čipu un pasi un siksniņu ar žetoniņu un divi runči piestaigātāji. Decibēliuss ir liels un balts ar rudu asti un šausmīgi mīļš un nenormāli daudz un skaļi murrā. var staipīt pa rokām un vispār bieži liekas, ka viņš pie mums vairāk nāk pēc mīlestības, nekā barības, jo nav arī ļoti badīgs. ļoti vienkāršs, nav baigi attapīgs un ziņkārīgs. ienīst Roziņu. Roziņš savukārt ir baltpelēkstrīpains bailulis. varētu būt ap 2 gadiem vecumā. ievērojām viņu jau pagājšziem, kad viņš nāca gulēt Rikša siltinātajā ārā mājiņā. kad pavasarī sāka lavīties virtuvē baroties no Rikša bļodām, bija ļoti tievs un badīgs. zinu, ka vēl viena kaimiņiene viņu piebaro. pēc uzvedības spriežot, viņš bērnībā nav īsti socializējies ar cilvēkiem. ļoti gudrs, ziņkārīgs un inteliģents, bet ekstŗēmi bailīgs. gulēt dīvānā gan iemācījās ļoti ātri. mīž no Decibela. Rikardo normāli satiek ar abiem. Decibels viņam vairāk kā draugs, abi mēdz kaut kur kopā tusēt, ar Roziņu vnk līdzpastāv un reizēm viņu drusku kaitina.

***vispār tieši oficāli rezidējošais kaķis šai aukstumā pavada visvairāk laika ārā. ziema ir viņa gadalaiks.
Tags:
 
 
Current Mood: kaķu tante
 
 
06 December 2021 @ 05:54 am
 
kā viens niiks var tik daudz rakstīt, nez, kāds izlasa ar'
 
 
05 December 2021 @ 01:46 pm
 
a es noskatījos visu get back un ne reizes neiemigu!
 
 
05 December 2021 @ 11:59 am
 
toties es uzzināju, ka privātpersonām par neizkārtu karogu kopš 2015. gada sodu uzlikt nevar:
https://www.la.lv/atceries-svetkos-godinat-savu-valsti-kads-ir-sods-par-neizkartu-karogu
 
 
05 December 2021 @ 10:15 am
šodien nacionālās sēras  
Pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena ir atzīmējama decembra pirmajā svētdienā.

Dziļi sērojam par 1937-38. gados nogalinātajiem latviešu revolucionāriem, Sarkanās armijas komandieriem, čekistiem un padomju kultūras darboņiem, kuri 1918-20. gados lēja asinis, cīnoties pret jaundibināto “buržuāzisko” Latviju, patvērās savā jaunajā tēvzemē Padomju Krievijā, un atsacījās atgriezties Latvijā arī tad, kad starpvalstu līgums to ļāva.
Daudzi tomēr izrādījās nenoturīgi savā raksturā un devas uz Latviju, ar katru gadu latviešu īpatsvars saruka. 1926. gadā Krievijā bija palikuši 126 277 latvieši, bet 1937. gadā palikuši vairs tikai tie, kam bija svarīga motivācija neatgriezties (vai nebija motivācijas atgriezties) - kopskaitā 66 843.
1938. gadā sākās “genocīds” – tikai par to, ka “ir latvieši”, tika represēti “gandrīz visi” – akurāt 22 360 cilvēku (no tiem 70% nošauti vai uz konclāģeriem).
Acīmredzot pārējos 44 483 nevarēja atrast. Tie turpināja celt sociālismu, daudzi 1940. gadā ieradās to veikt Latvijā.

P.S.
Par upuri režīma patvaļai krita tik ievērojami latvieši kā, piemēram, 1905. gada varonis un Bīlenšteina arhīva dedzinātājs Dāvis Beika, Sarkanās armijas pirmais virspavēlnieks Jukums Vācietis, GULAGa izveidotājs Teodors Eihmanis, t.s. “sarkanā terora” autors Mārtiņš Lācis ("Mēs nekarojam pret atsevišķām personām. Mēs iznīcinām buržuāziju kā šķiru. Izmeklēšanā nemeklējiet materiālu un pierādījumus, ka apvainotas darbos vai vārdos darbojies pret padomju varu. Pirmais jautājums, kuru jums viņam jāpiedāvā - kādai šķirai viņš pieder, kāda viņam ir izcelsme, audzināšana, izglītība vai profesija. Šiem jautājumiem arī jānosaka apsūdzētā likteni. Tā ir sarkanā teora jēga un būtība.") u.c.
 
 
05 December 2021 @ 12:50 am
sarkanais rimi vs zaļais rimi  
Kādā krāsā ir jūsu mīļākais Rimi?
 
 
04 December 2021 @ 10:12 pm
rīt pieminēsim varoņus ar sēru lentām pie karogiem  
Akurāt pirms 116 gadiem varonīgie latvju brīvības cīnītāji 1905. gada decembrī veica vienu no savām spožākajām militārajām operācijām:

“Mācītājmuižai pieejam trijās grupās, pa seši vīri katrā. Pirmā grupa virzās pret rijām. Otrā – ieņem pozīcijas aiz parka vārtiem pie lielceļa. Trešā – tuvojās kalpu ērbērģim. (..) Šis melnsvārcis daudz rakstījis par latviešu pirts lāvām, lākturiem un lemesnīcām. (..) Viņš ir Baltijas “koka laikmeta” pētnieks un latviešu “nacionālās” kultūras veicinātājs! Atzīts lietpratējs latviešu lietās un Krievijas Zinātņu akadēmijas korespondējošais loceklis.
Īss svilpiens. Esmu palicies iepakaļ. Steidzos, piekļaudamies kalpu ērbērģa sienai.
Klauvējam pie loga. Iznāk mūsu partijas biedre Lince. Slēpdama uztraukumu, viņa stāsta nepatīkamas lietas: Bīlenšteins aizšmaucis… No viņa ģimenes locekļiem muižā neviens nav palicis.
- Velns un desmit sātani! – šņāc Velna Roberts.
- Bet muižu mēs dedzināsim! – cieši nosaka Lielais Roberts.
... )
 
 
04 December 2021 @ 08:22 pm
Izņēmums  
 
 
04 December 2021 @ 06:26 pm
decembris  
šodien bija ļoti maģiska ziemas diena. kad pamodos, spīdēja saule un tas šajā gadalaikā garantē instant svētku sajūtu. bija pat paliels tīri zils debesu pleķis. braucu uz stalli, saule aizvien vairāk sāka slēpties mākoņos un virs sniega laukiem cēlās bieza, pūkaina migla. izskatījās, it kā tīrumi un pļavas paceltos gaisā un levitētu. vietās, kur mākoņi gulēja arī uz šosejas, migla acumirklī aplipa ap auto logiem un piesala.
kamēr apseglojām zirgus, migla turpināja briest un blīst un biezēt. kad pa neskarto (stirnu pēdas neskaitās) sniegu tikām līdz lucernas laukam, migla jau bija sabiezējusi tā, ka apkārt bija tikai bezgalīga piena zupa. tad mēs pa svaigo sniegu lēkšojām caur balto nekurieni un likās, ka lēkšojam pa mākoņiem. bija tik skaisti, ka, ja nebūtu bijusi kompānijā, būtu no tā skaistuma apraudājusies.
ilustrācijas instagramos, bet ej nu bildē noķer to sajūtu, ka esi uzjājis debesīs.
 
 
04 December 2021 @ 02:01 pm
Dmitry Orlov: Peak Oil Lessons From The Soviet Union  
https://www.youtube.com/watch?v=zrz5ucQACo8
 
 
04 December 2021 @ 10:30 am
 
Uzzinu pēdējā: "dekāde" latviski nav un nekad nav nozīmējusi "desmit gadus"; "dekāde" ir desmit dienas.
 
 
04 December 2021 @ 02:25 am
 

Skatoties uz šobrīd notiekošo vājprāta sacensību starp Minsteres anabaptistu otro, papildināto izdevumu un entropijas kultu (linki nav nepieciešami), varu tikai pievienoties šī anonīmusa viedoklim:

No [info]saka_taisniibu2 sarakstā uzskaitītajiem 18 punktiem kategoriski nepiekrītu 8, ar niansēm nepiekrītu 7 un ar niansēm piekrītu 3, līdz ar to mana attieksme pret pirmo nenāk no akla principiāla antagonisma, bet gan no vispārīgām antipātijām pret putojošiem fanātiķiem un specifiskiem iebildumiem pret jau n-tās reizes iztirzātiem desiderata. Par manu attieksmi pret otro man, domājams, pēdējo dienu gaismā nav neko papildus jāpaskaidro.

 
 
Current Mood: working
Current Music: Alphaxone - Ghost Machine: Derelict
 
 
04 December 2021 @ 01:40 am
metāls  
Brīvā laika trūkums, COVID-19, sliktie laikapstākļi, viegla pēdas trauma, visi šie apstākļi ir noveduši pie tā, ka kādu laiku nav sanācis skeitbordot. Tomēr katru dienu vingrinu stacionāru manual balansu uz plānas sedziņas (riteņi ripo, bet nesitas tik stipri pret grīdu), ir progress, stacionāri manual varu nobalansēt desmit sekundes. Esmu dzirdējis, ka kustībā tas esot daudz vieglāk, bet līdz šim mana pieredze ir liecinājusi par pretējo. Iespējams, man vienkārši ir bail to darīt. Redzēsim, kā būs, kad būs iespēja izmēģināt ar jaunajām iemaņām.

Pēdējo reizi ārā skeitbordoju 14. novembrī, to var redzēt šajās fotogrāfijās. Tas nav labs ollijs (es varētu daudz labāk, ja nebūtu noguris un ja man būtu vēl kāds mēģinājums), bet var labi redzēt, cik nesen ārā bija jauks laiks, kā arī man ir labs apģērbs, jo pirms tam sasvīdu un man nācās aizņemties metālistu kreklu no Santas. Metāls nekad nemirs.

 
 
03 December 2021 @ 05:30 pm
decembris  
ir jau 3. decembris. kāpēc manā frendlistē vēl nav neviena tā ikgadējā posta, kur sakombinēti visu mēnešu pirmo postu pirmie teikumi? kāpēc jūs kavējaties?
 
 
03 December 2021 @ 04:34 pm
decembris  
pasludinu gārdeninga sezonu par oficiāli slēgtu. tikko izkašņāju no kupenapakšas puravu plantāciju, kamēr zeme vēl nav sasalusi un tas bija iespējams.
 
 
Current Mood: ļoti daudz sniega
 
 
03 December 2021 @ 03:23 pm
2021, kāds nu biji, tāds biji  
1. Mēs esam divi misfits, iespējams, tāpēc tik labi saprotamies.
2. T. We're recording in May!
3. Biju pie friziera.
4. Druk/Vēl pa mēriņam/Another round nudien ir viena no skaistākajām dzīvi apliecinošajām filmām (es šo, protams, rakstu malkojot).
5. Stādaudzētavā šodien bija kā festivālā.
6. Man tagad ir maģistrante, ja.
7. Man liekas, ka esmu pārāk uzticīga pārāk ilgi.
8. Tomēr nevaru izlemt, vai apdrukāt nākamo hūdiju ar tekstu: * "Neverending sorry" vai * "You get what you think you deserve", vai * " n e n o t i k u š a i s "
9. No šodienas es atkal dzīvoju tai riebīgajā Vīnē.
10. Esmu ieskrējusi uz trim dienām Tēvzemē.
11. Man jāuztaisa Spotify jaudīgo sieviešu liste.
12. Šķiet, neprotu vairs runāt ne par ko citu kā tikai pansionātu un savu darbu... vai varbūt man vienkārši nav cilvēku (vai es viņus neredzu), ar kuriem es spētu runāt par ko citu.

Šis gads ir bijis kā pa kalniem un lejām. Ja ne notikumu ziņā, jo tomēr kovids aizvien nozaga ļoti daudz, tad visamz emocionāli. Man liekas, ka es pirms desmit gadiem nekad nebūtu iedomājusies sevi tādu, kāda esmu. Es pat nezinu, vai tas labi vai slikti. Tā vienkārši ir.
Tags:
 
 
Current Music: The War on Drugs - Pain