06 May 2012 @ 02:26 pm
Wolf Hall vs Game of Thrones  
Esmu nedaudz iepazinies ar "Game of Thrones" seriālu. Protams, uzmanību pievērsa globālās industrijas reklāmas kampaņa. Ieskatījos arī grāmatā. Ja par grāmatu, tad to ļoti ātri atmetu, jo nespēju paciest literārās kvalitātes un daudzās banalitātes. Tāpēc kaitina, ka Martinu dažkārt apraksta kā amerikāņu Tolkīnu. Tolkīnam vismaz valoda ir lieliska. Tieši tāpat arī par formu - skatījums uz notikumiem no dažādām perspektīvām nav nekas jauns un pārsteidzošs (īpaši nepiepūlot atmiņu, var norādīt uz popliteratūru: Faulza grāmatām, piem., " A Maggot" vai Bārnsa "Runājot atklāti"). Tieši tāpat ir arī ar realitātes brutāliem attēlojumiem.

Lūk, kroņu spēles īpašības var izbaudīt daudz augstākā kvalitātē Mantelas darbos. Tikko ir nācis klajā viņas Wolf Hall turpinājums "Bring Up the Bodies". M. Atvudas atsauksme. Pieļauju, ka gan brutalitāte, gan varoņu nāves, gan politiskās intrigas un vēsturiskais fons ir daudz interesantāks nekā "Game of Thrones." Protams, nebūs pūķi vai tamlīdzīgi mošķi, bet tie mani tāpat neinteresē. Vienīgi ir jāpagaida, kad grāmatu izdos mīkstajos vākos.
 
 
( Post a new comment )
thel[info]thel on May 6th, 2012 - 07:46 pm
Ok, es varētu piekrist, ka Mārtins žanra ietvaros varētu tikt skatīts kā tāds, kas ir mainījis spēles noteikumus. Taču es runāju no skatupunkta, kas neskatās uz to no žanra perspektīvas (varētu teikt, ka tā ir misinterpretācija, jo zināmā mērā pārprotu fantāzijas darba vēstījumu un noteikumus. Pieļauju, ka salīdzinājumā ar citiem fantāzijas darbiem, tas ir lielisks vai citādāks). Tomēr šādā nesalīdzināmā salīdzinājumā man tomēr ir tuvāka Mantelas vēsturiskā proza.

Tolkīns ir sarežģīts fenomens un man šķiet, ka daudzus viņa darba aspektus nespējam līdz galam novērtēt, jo kultūras dēļ fabula ir pārāk labi zināma vai arī, iespējams, banalizēta citos mazāk veiksmīgos darbos. To es rakstu, lai gan es arī neesmu patosa piekritējs.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
dekaels[info]dekaels on May 6th, 2012 - 08:35 pm
Jā, ārpus žanra perspektīvas ir citādi, patiesībā — it īpaši vēsturiskā romāna kontekstā, jo faktiski Mārtins fantāzijas žanrā ienes tieši vēsturiskajai prozai raksturīgus elementus. Līdz ar to ir likumsakarīgi, ka vēsturiskā romāna kontekstā tas nu vismazāk ir kas jauns.
(Reply) (Parent) (Link)