03 August 2011 @ 04:15 pm
Kūle vs nenormālie, tiesības un demokrātija.  
Es nezinu, vai Norvēģijā notikušais (un pirms tam sarakstītais manifests) ir bijis vājprāta racionalizēšanas gadījums vai arī aplamas premisas, kas ir radījušas vājprātīgas sekas. Par to lai spriež profesionāli psihiatri.

Taču var noklausīties to, Kā par Norēģijas negadījumu spriež latvju 'filozofe' raidījumā Krustpunktā ( klausīties no 34:00 līdz 39:00)

Manuprāt, tiek izteikti fantastiski viedokļi, kas ietver demokrātijas kritiku, cilvēktiesību un cieņas jautājumiem; protams, mani sajūsmināja brīnišķīgais noslēgums ar retorisku jautājumu - ko darīt ar cilvēkiem, kuriem ir 'novirzes' (i.e. tiem, kurus aizstāv sasodītās cilvēktiesības un demokrātija)?
 
 
( Post a new comment )
None of the Above[info]artis on August 3rd, 2011 - 06:19 pm
'cognitive disorder' vis-à-vis 'mental disorder'? ja drīkstu jautāt, ja šāds nosķīrums pastāv, kāda tam jēga? man (diletantam) sķiet, ka 'ticēšana acīmredzami aplamām premisām = vājprāts'. apmēram tā.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]slikts on August 3rd, 2011 - 06:39 pm
tā ir atšķirība starp stūrēšanu nepareizajā virzienā un salauztu stūri
(Reply) (Parent) (Link)
thel[info]thel on August 3rd, 2011 - 06:45 pm
Es pieļauju, ka pastāv atšķirība. Var sākt kaut vai ar to, ka neviens netic aplamām premisām, ja zina, ka tās ir aplamas. Tas nozīmē, ka mūsu ticība vienmēr attiecas uz to, ko uzskatām par patiesu. Tāpēc ir nepieciešama kāda metode, lai izvairītos no putras galvā un ar tās palīdzību var veidot kritērijus tam, ko var uzksatīt par patiesu. Ja šādas metodes nav, tad hipotētiski, manuprāt, ir iespējams gadījums, kad cilvēks psihiskā nozīmē varētu tikt atzīts par normālu (i.e. nav retardēts, viņam galvā neskan balsis u.tml), bet viņa galva tomēr ir pilna ar muļķībām.
(Reply) (Parent) (Link)