Journal    Friends    Archive    User Info    memories
 

Zhurnaala tituls here

25. Aug 2008 16:36 Vajadzīga palīdzība!

Gribēju jau atkal spert savus pirmos soļus vizuālā Basic izmantošanā no vizuālās studijas (nu labi, nevarētu teikt, ka `gribēju` tādu sviestu dzīt, bet gan `vajadzēja` darbā ar to čakarēties), bet, mēģinot atvērt Visual Basic projektu, atdūros pret šādu ) VS 2008 paziņojumu.. :( Pameklējot tīmeklī, izskatās, ka tā ir ne man vienam gadījies, bet visi saka, ka pārinstalēšana nelīdzot.. Ko man tagad darīt? Ir kāds VS VB specs šeit?

2 raksta - ir doma

22. Jul 2008 17:09 Mācoties grieķiski..

Redziet, grieķu valoda ir tik vienkārša.. Gandrīz jau protu tajā puslīdz brīvi runāt :D Tik intuitīva, pie tam! Piemēram, kā jūs domājat, ko grieķu valodā varētu nozīmēt vārds, kas tiek izrunāts kā [ne]? Ko saka jūsu intuīcija? Nu bet protams - tas taču ir `jā`! :) Kā gan citādi!

2 raksta - ir doma

22. Jul 2008 14:56 Demogrāfiskā bedre?

`Mēs esam demogrāfiskās bedres sākumposmā.. Tuvākajos gados trūks studentu.. Nav jaunatnes, būs grūti laiki..`

Bet šodien - LU jauno studentu uzņemšanas pirmajā dienā - pie LU bija vērojama rinda. Ņemot vērā, ka uzņemšanas procedūra tiek organizēta garderobē, jau rinda, kas sniedzas pat ārpus LU telpām, būtu pārāk liela, lai tādi kā es vēlētos tādā stāvēt. Taču jau pērngad bija vērojama rinda, kas ne vien stiepās ārā līdz pat Raiņa bulvārim, bet arī pa trotuāru līdz Arhitektu ielai un pat vēl dažus metrus pa to.. Taču šodien tie studenti, kas atradās tajā rindas vietā, kur satiekas Raiņa bulvāris ar Arhitektu ielu, vēl varēja justies tīri laimīgi, jo rinda, cik es to redzēju, stiepās vēl.. visas Arhitektu ielas garumā līdz pat Merķeļa ielai.. Bet agrāk rīta pusē esot bijusi vēl pa Merķeļa ielu līdz LU otras puses durvīm.. Tā neko. Pa radio teica, ka studēt gribētāji esot sākuši pulcēties jau 5:30 rītā..

Nejauši dzirdēju kādu tipu, kas, jau dabūjis kāroto, bija iznācis ārā no LU ēkas un sarunājās ar kādu savu paziņu, kas atradās rindā tieši pie pašām LU durvīm: `No šīs vietas vēl jāstāv kādu stundu`..

2 raksta - ir doma

16. Jul 2008 17:55 Matemātika

Šis labs :D

3 raksta - ir doma

16. Jul 2008 15:16 Jauns rekords / sasniegums!

Vakar bija UK Formula 1 Manager šīs sezonas pirmspēdējais posms. Kā jau visiem maniem lasītājiem tas ir zināms, mēs ar Salvi katru sezonu deram par šo lietu dažādas derības, no kurām lielākā summa, protams, tiek likta uz to, kurš no mums abiem finišēs augstākā vietā kopvērtējumā. Lai arī kā ir bijis iepriekš (vienu sezonu viens uzvar, citu - otrs), bet vispārīgi šī spēle ir tā izveidota, lai dalībnieki puslīdz līdzīgi spētu savā starpā cīnīties, līdz ar ko līdz šim viss bija izšķīries tikai pēdējā sezonas posmā.

Pirms vakardienas (pirmspēdējā) posma man bija 8 punktu pārsvars kopvērtējumā pār Salvi. Startējis vien no 15. starta vietas, posmā tomēr pamanījos finišēt.. 4. vietā!! Salvis bija sestais.. Ap šo brīdi jau vērīgākais lasītājs spēj pats sarēķināt, kāds ir mans punktu pārsvars pār manu sīvāko konkurentu pirms pēdējā posma - 10 punkti..

Šajā brīdī varbūt kādam varētu vēl uznākt neliels apmulsums - kas notiek, ja diviem spēlētājiem sezonas beigās ir vienāds punktu skaits, kā tad nosaka, kurš no viņiem ir augstāk? Vai tāpat kā reāli F1 - kuram vairāk labāku vietu? Vai kā? Izrādās, ka.. vai kā - vienāda punktu skaita gadījumā augstāk tiek ierindots tas, kuram ir palicis pāri vairāk naudas. Jāpiebilst, ka šobrīd man naudiņa ir ap 18 miljoniem, kamēr Salvim - ap 7 miljoniem, līdz ar ko es pirmo reizi savā uk derību karjerā varu svinēt uzvaru kopvērtējumā vēl pirms sezonas beigām.. :) Vēl gan nav zināms, precīzi cik lielu summu es būšu šajās derībās vinnējis, jo vēl to ietekmēs dažādi faktori, kas būs atkarīgi arī no pēdējā posma rezultātiem, taču kopvērtējumu esmu vinnējis, un līdz ar to arī kopējā derību bilance šajā sezonā būs man par labu! (H)

Garastāvoklis:: cheerful

5 raksta - ir doma

25. Jun 2008 17:09 Lūk, to es saucu par īstu determinismu!

Šodien, būdams kārtīgs darbinieks, cītīgi programmēju. Rakstot kādu procedūru, man savajadzējās uztaisīt vienu funkciju, ko tad šajā procedūrā vairākās vietās izsaucu. Nu labi, pabeidzu rakstīt procedūru, pēc tam uzrakstīju arī šo funkciju. Priecīgs mēģinu kompilēt savu programmu - nekā, kaut kāda kļūda. Neko darīt, nākas pētīt sīkāk, kas tad par problēmu. Ko domājies, ko ne - mana programma satur divas funckijas ar vienādu vārdu, izrādās, ka funkcija ar tādu vārdu, kā nupat kā esmu uzrakstījis, man jau ir bijusi. Neko, domāju - jāpaskatās, ko tad šī funkcija dara, varbūt, ka to var bik pielabot un sanāk tieši tas, kas man vajadzīgs..

Liels bija mans pārsteigums, kad atklāju, ka abas šīs funkcijas ir ne vairāk, ne mazāk kā.. pilnīgi identiskas!!! Kaut ko tādu vēl savā programmētāja mūžā nebiju pieredzējis.. Nevis vienkārši dara vienu un to pašu, bet pilnīgi sintaktiksi identiskas - vienādi nosaukumi, atgriežamie tipi, vienāds parametra vārds, vienādi mainīgo nosaukumi, deklarēšanas secība, iezīmju nosaukumi, vienādas atkāpes no malas :D Tas man radīja iespaidu, ka es esmu kā determinēts automāts - ja reiz man ir vajadzīgs uzrakstīt funkciju kādam konkrētam mērķim, tad es to izdarīšu tieši vienā veidā :)

Šādi izskatās augstāk minētā funkcija:

function getExportItemByClassName(className:String):ExportItem;
 pointer ei:ExportItem;
begin;
 first ei:ExportItem else L0;
 label L1;
 attr ei.className==className else get_next;
 return ei;
 label get_next;
 next ei else L0;
 goto L1;
 label L0;
 setPointer ei=null;
 return ei;
end;

Ja tas Tevi, manu dārgo lasītāj, vēl neaizgrāba līdz sirds dziļumiem pilnībā, tad varu pateikt, ka vēlāk precīzi tāda paša situācija man sanāca ar vēl kādu citu funkciju.. Arī uzrakstīju precīzu kopiju jau esošai.. Gribi - tici, negribi - netici.. Iepriekš - nekad mūžā, tagad - divreiz vienā dienā.. Otra funkcija bija šāda:

function getExportString():String;
 pointer ei:ExportItem;
 var s:String;
 var z:String;
begin;
 setVar s="";
 first ei:ExportItem else L0;
 label L1;
 setVar z=ei.className;
 setVar s=s+z;
 setVar s=s+"(";
 setVar z=ei.instances;
 setVar s=s+z;
 setVar s=s+")";
 next ei else L0;
 goto L1;
 label L0;
 return s;
end;

Kaut kas fenomenāls!

 

Garastāvoklis:: creative

ir doma

25. Jun 2008 16:52 Ceļu policijas aktivitātes Jāņu laikā

Ziņās izlasīju, ka policija `īpaši aktīvi` šogad strādāšot, sākot no piektdienas, 20. jūnija.

Sestdien braucu no Rīgas uz Saldu, pēc tam uz Druvu, pēc tam atpakaļ uz Rīgu.
Svētdien braucu no Rīgas uz Valmieru.
Pirmdien braucu no Valmieras uz Limbažiem, pēc tam gandrīz līdz Salacgrīvai.
Otrdien braucu no gandrīz Salacgrīvas uz Rīgu.
Vēl tajā laikā, kad biju Rīgā, pabraukājot, protams, arī pa Rīgu.

Kopējais ceļu policijas ekipāžu vai kaut viena ceļu policista redzēšanas reižu skaits: 0..

Kewl (8)

2 raksta - ir doma

9. Jun 2008 15:14 Bet šodien..

.. `LEBANOWAKXO007++`

ir doma

6. Jun 2008 12:36 Vakaru gaidot..

Šodien es jau piefiksēju brīdi, kad pulkstens manā mobilajā tālrunī rādīja 01:23, kā arī brīdi (tikko), kad tas rādīja 12:34. Tagad gaidu vakaru, cerot nenokavēt plkst. 23:45..

2 raksta - ir doma

6. Jun 2008 10:17 Atkal jau esmu kruts!

Vakar pārspēju Katanā šā brīža Latvijas čempioni! Un arī pārējos līdzspēlētājus, protams.. Divas reizes.. No trim..

1 raksta - ir doma

4. Jun 2008 16:43 Kārtējais ēdiens

Šodien arī interesants - `KUKQBQB890`

ir doma

2. Jun 2008 14:32 Eksotiski?

Kafijas pauzē šodien ēdu `KUBHUNACS8`..

ir doma

29. Maijs 2008 11:08 Vēl par Katanas turnīru

Kāds ir izcēlies un ierakstījis gan savu vārdu, gan uzvārdu vienā ailītē :D )

 

2 raksta - ir doma

27. Maijs 2008 12:23 Ļoti interesanti

Manu blogu, izrādās, var atrast arī pēc frāzes `how do you segment toilet users?` :D Neticiet? Pamēģiniet paši ierakstīt to googlē, mans blogs būs pirmajā lapā ;) Tiesa gan - ne šis, bet angliskais variants..

5 raksta - ir doma

24. Maijs 2008 19:06 Katanas turnīrs

Bet es šodien piedalījos sava mūža (un līdz ar to arī karjeras) pirmajā galda spēles `Katanas iekarotāji` turnīrā. Pasākums patika ļoti labi, kā nekā uzvarēju divās no četrām spēlētajām spēlēm. Nevaru sev piedod, ka viena neuzbūvēta ceļa dēļ pēdējā spēļu kārtā netiku finālā un līdz ar to arī nekļuvu par turnīra uzvarētāju, finišējot kopvērtējumā tikai dalītā 13. - 14. vietā no 40+ spēlētājiem (ar uzbūvētu ceļu būtu 4. - 5. un tātad piedalītos finālā, kurā tika pirmie 12..). Bet nekas, toties tiku filmēts un intervēts - kā tipi teica - mana savdabīgā izskata dēļ :D Nedaudz žēl, ka no F1 Monaco GP kvalifikācijas redzēju tikai pirmo trešdaļu, kā arī tiku pievilts sakarā ar solīto brīvpusdienu nedabūšanu, bet priecājos par iespēju pirmo reizi mūžā izmēģināt ko jaunu - spēlēt ar pilnīgi svešiem tipiem (lai arī katrā no manām četrām spēlēm man nācās spēlēt kopā ar kādu no tiem, kurus ar savu auto atvedu uz Baldoni :)).

18 raksta - ir doma

21. Maijs 2008 13:20 Skriešana tiek pārcelta uz vidi

Apnika vienmuļi skriet apļus stadionā, tāpēc vakar nolēmu skriet vidē, iekļaujot maršrutā vietējo mežiņu. Doma bija skriet kādu pusstundu, apmēram izdomāju, uz kuru pusi un kā skriet, un aidā! Apskrēju vienu riņķi, skatos - tikai 14 minūtes pagājušas, nu neko - noskrēju vēl otru tādu pašu. Šodien skatos kartē un brīnos - kā man tā izdevies nejauši atrast apli, kas ir tieši 3 km garš (ar precizitāti līdz veseliem simt-metriem), interesanti vispār.

Karti skatīt šeit! )

ir doma

20. Maijs 2008 18:47 Izrādās, esmu viens no uzvarētājiem..

"Ir tikai trīs uzvarētāji - tas, kurš sacenšas pats ar sevi, tas, kurš finišē pirmais, un tas, kurš pārvar distanci."

ir doma

20. Maijs 2008 10:43 Sumins!

Apsveicu Salvi v-dienā, lai viņš šoreiz nevarētu rakstīt tādu ierakstu kā šis.. :D :P

ir doma

16. Maijs 2008 17:57 Pastāsts..

Kāds japāņu motociklists nobraucis divus kilometrus, nemanot, ka viņam norauta labā kāja.
Policijai ir aizdomas, ka 54 gadus vecais Kazuo Nagata nebija spējīgs just sāpes, jo tās esot bijušas pārāk asas.
Nagata pirmdienas rītā desmit draugu grupā ceļojis ar motociklu no Šizukas prefektūras uz Gifu prefektūru, kad, neveiksmīgi veicot kreiso pagriezienu, ietriecies ceļu sadalošajā barjerā, vēsta laikraksta "Yomiuri Shimbun" interneta lapa. Sadursmē motociklistam norauta kājas daļa zemāk par celi.

Pēc sadursmes viņš bijis tik ļoti koncentrējies uz ceļu un asajām sāpēm, ka divus kilometrus nav pamanījis, ka zaudējis daļu kājas.

Vēlāk viņa draugi devušies atpakaļ, lai paņemtu norauto kāju, kas kopā ar Nagatu tika nogādāta slimnīcā, ziņo "Mainichi Shimbun".

2 raksta - ir doma

16. Maijs 2008 15:31 Iespēja izteikties!

Man pēc nepilnām divām nedēļām jāuzstājas ar runu doktorantu seminārā. Runai oficiāli jābūt par Jack Edmonds slavenāko rakstu `Paths, Trees, and Flowers`, kas tapis 1965. gadā, un par to, kā šis raksts turpmāk ietekmējis matemātikas un/vai datorzinātņu attīstību.

Tā kā šobrīd nodarbojos ar informācijas ievākšanu par šo tēmu, tad, lūdzu, rakstiet komentāros, savas domas/idejas/viedokļus/faktus par šīm lietām - vai nu par pašu Kanādiešu matemātiķi Jack Edmonds, vai par viņa darbiem kopumā, vai par tieši šo viņa darbu, vai kādus faktus no viņa biogrāfijas, vai kādus interesantus stāstus par viņu vai viņa izpildījumā, vai (kas būtu vislabāk) par to, kādu ietekmi šis viņa raksts atstājis uz tālākajiem matemātiķiem un datorzinātniekiem - vai nu Jūsu pašu domas vai kādu citu slavenu personu citāti.

Piemēram, konkrētas lietas - nevarēju ātrumā atrast viņa doktora disertācijas tēmu, kā arī viņa bildes tikai kādas pāris atradu.

Paldies!

4 raksta - ir doma

Back a Page