Jelgavas veģetārais cietums

« previous entry | next entry »
Mar. 15th, 2012 | 14:21

Var jau visādas abstraktas normas izdomāt, un bez veģetārās ir vēl vegānās un tamlīdzīgas... tāpēc es domāju, ka diez vai mēs centīsimies izpildīt jebkurus... jebkuras iegribas ieslodzīto un veikt viņu dēļ speciālus produktu iepirkumus un tamlīdzīgas lietas.

Visvaldis Puķīte, ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieksAr šādu pamatojumu Jelgavas cietumā uzspiež gaļēšanu vaišnavisma (hinduisma paveids) ticībā esošajam Sergejam Ososkovam.

Nepietiek ar to, ka ieslodzījuma vietu pārvalde neieklausās saprāta un cilvēcības balsī, bet taču vēl arī pārsūdz jau zaudētu tiesas procesu, cerībā, ka tomēr izdosies izvairīties no pienākuma nodrošināt veģetāru pārtiku. Laikam jau vairs pat nemēģina tēlot, ka arī ieslodzīts cilvēks joprojām ir cilvēks. Ko par nožēlu nespēj saprast arī vairums raksta komentētāju.

Link | Leave a comment | Add to Memories


Comments {29}

watt

from: [info]watt
date: Mar. 15th, 2012 - 15:00
Link

tā ir vispār diezgan skarba diagnoze sistēmai, ka šitā spirinās pretī un ir jātiesājas. 1) kāpēc Saeima neizdod likumu un nepiespiež cietumiem dot veģetāro ēdienu? (politiskā veidā)
2) kāpēc cietums pats no savas iniciatīvas nevarētu brīvprātīgi to darīt?(veselā saprāta veidā? vnk pieņemties prātā?)
3) kāpēc tas Puķītis ir tāds lops un sūda gabals?
4) kapēc cietums cīnās un spirinās un pārsūdz līdz pēdējam? kāpēc nevar pieņemt ka pazaudēja un samierināties uzreiz? tāpēc ka tā ir valdība, kas ir iedzīvotājiem naidīga.

Reply


_____

from: [info]gary_crant
date: Mar. 15th, 2012 - 15:13
Link

Tvaika ielā arī nenodrošina tādu opciju. un virtuves tantes neizpratnē dusmojas, ja pieklājīgi atsakies no kotletēm un gaļas mērcēm. vispār trakajiem dod pārsteidzoši daudz gaļas ēdienus, turklāt nelaime tā, ka visai reti sadalījums pa komponentiem ir tāds, lai būtu iespējams tos dzīvniekus izlasīt laukā

Reply | Thread


Trickzter

porcija bez gaļas

from: [info]suic
date: Mar. 15th, 2012 - 16:31
Link

Nemaz jau nerunājot par to, ka sabalansēta vegānā (un veģetārā) pārtika nav vienkārši "porcija bez gaļas".

Atteikt pieprasījumam pēc vegānas / veģetāras pārtikas vietā, kur cilvēkam nav reālas alternatīvas, nav nekas cits kā klajš cilvēktiesību pārkāpums. Turklāt nav svarīgi, vai tas ir bērnu dārzā, skolā, slimnīcā, cietumā vai pat paša ģimenē.

Reply | Parent | Thread


Arets Paeglis

Re: porcija bez gaļas

from: [info]mindbound
date: Mar. 15th, 2012 - 16:37
Link

+1.

Reply | Parent


Arets Paeglis

from: [info]mindbound
date: Mar. 15th, 2012 - 16:18
Link

Vairums šādu komentētāju vienkārši neprot saprast.

Reply


indulgence

from: [info]indulgence
date: Mar. 15th, 2012 - 16:50
Link

Moš viņiem šķiet, ka atrasties cietumā ir sods? Tb pēc inerces šķiet, ka nodrošināt ar komfortu ir pretrunā ar pašu soda principu kā tādu. Gan jau nelieši atteiksies tantristiem piegādāt iknedēļas rituālam cik tur kuplas blondīnes, bet sātanistiem upurējamos kaķus - klajš cilvēktiesību pārkāpums. Nav taisnības šai pasaulē. :((

Reply | Thread


honeybee

Re: porcija bez gaļas

from: [info]honeybee
date: Mar. 15th, 2012 - 17:16
Link

Nemaz nerunājot par cilvēkiem, kuru reliģija liedz viņiem atrasties ieslodzījumā :(

Reply | Parent | Thread


Trickzter

jēla asprātība

from: [info]suic
date: Mar. 15th, 2012 - 17:32
Link

Pavājš jociņš. Tev varbūt arī šķiet, ka cietumu sistēma ir adekvāts un efektīvs sabiedrības problēmu risinājums? Un ka jebkuram šajā sistēmā nonākušajam vajadzētu piedzīvot pēc iespējas lielāku elli, tādējādi ieliekot labu pamatu sabiedrības uzlabošanai pēc iznākšanas no ieslodzījuma vietas?

Arī tev citāts no likuma (izcēlums mans):
1.pants. Kriminālsodu izpildes uzdevums
Kriminālsodu izpildes uzdevums ir izpildīt kriminālsodu saskaņā ar šajā kodeksā noteiktajiem kriminālsodu izpildes pamatprincipiem, piemērojot notiesātajam šajā kodeksā noteiktos resocializācijas līdzekļus, kā arī panākt, lai notiesātais un citas personas pildītu likumus un atturētos no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas.

Reply | Parent | Thread


honeybee

Re: jēla asprātība

from: [info]honeybee
date: Mar. 15th, 2012 - 17:58
Link

Tu tiešām līdz šim mirklim domāji, ka cietumi ir labi un mīlīgi un resocializējoši, bet šis gadījums tevi patiesi šokēja un sagrāva tavu ticību šai civilizētajai sistēmai?

Reply | Parent | Thread


Trickzter

from: [info]suic
date: Mar. 15th, 2012 - 18:13
Link

Nē, bet par tevi gan biju labākās domās.

Reply | Parent | Thread


honeybee

from: [info]honeybee
date: Mar. 15th, 2012 - 18:25
Link

:D par to, ka man šķiet neadekvāti/komiski situācijā, kad cietumos de facto cieš daudzi cilvēki, pēkšņi sastresoties par to, ka cieš arī viens veģetārietis (tipa it kā viņa ciešanas būtu daudzkārt lielākas/svarīgākas par citu cilvēku ciešanām)? Nuuu, vot es nezinu, kādas bija tavas "labākās domas", bet prieks, ka tu tās vairs nekultivē.

A kā vispār hinduistiem ir, man tā kā loģika teic, ka viņiem ir tīri okei par to, ko esi savārījis, ciest esošajā inkarnācijā, nevis nākamajā setā. Bet varbūt viņam tā reliģija citādāka un uz viņu tikai tas veģetārisms attiecas.

Reply | Parent | Thread


from: [info]spicausis
date: Mar. 15th, 2012 - 19:02
Link

Bet darbojas katrs vienalga pēc savas adžendas. Lūk, šī persona korekti apstrīd to, ka viņu spiež ēst gaļu (un arī tiesa piekrīt), kāds cits varētu apstrīdēt to, ka viņam ar viņa celiakiju spiež ēst maizi, nepiedāvājot alternatīvu, un tā.

Nav tālredzīgi nelikties ne zinis par lokāliem uzlabojumiem, gaidot, kad pēkšņi globāli viss kļūs labi. Nerisināt "mazās" lietas, kamēr "lielās" nav atrisinātas? Nekas īsti neliecina, ka tas ir tas, kā lietas mainītos. «Domā globāli, bet darbojies lokāli» — nedaudz tolerances pret īpašām diētām, nedaudz tīrākas telpas, utt, utt soli pa solim — un skat, dzīve ir jau mazāka pekle.

Reply | Parent | Thread


honeybee

from: [info]honeybee
date: Mar. 16th, 2012 - 08:01
Link

Vot par puisi, kas izdomā tiesāties, es nešujos galīgi nemaz, lai tak tiesājas, tās ir viņa tiesības.

Par mēģinājumu no jebkuras vietas izraut "aknabagaveģetārieši kā mūs visi apvaino un aizskar" ņaukstu, lai pēc viena komentāra sāktu apvainot visus pārējos, gan uzjautrinos.

Reply | Parent


honeybee

from: [info]honeybee
date: Mar. 16th, 2012 - 08:48
Link

Toleranci pret ko? Neapdomību, egoismu un izredzētības apziņu? Viņš izvēlējās ievērot konkrētu hinduisma dogmu, savu izvēļu rezultātā nonāca cietumā. Un tur cīnījās nevis par ēdināšanas reformu (piem., ēdienu pagatavo atsevišķos katlos un cietumnieki izvēlas sev vajadzīgo), bet par īpašu attieksmi tikai pret viņu. Un visi pārējie lai cieš tālāk.

Reply | Parent | Thread


honeybee

from: [info]honeybee
date: Mar. 16th, 2012 - 08:49
Link

P.s. reka tomēr sašuvos, :D

Reply | Parent | Thread


Jebalaitungs Jebalaitungovičs ibn Alubļāģa

from: [info]jebalaitung
date: Mar. 17th, 2012 - 17:05
Link

Tava argumentācija ir uz tā paša viļņa kā radikālākajiem krievu šovinistiem Latvijā - viņi argumentē, ka nepilsoņu bērnu pilsonības jautājums nav svarīgs, jo tā esot pārāk maza lieta (nu ja, nieka 13 000 bērnu bez pilsonības), un klārē, ka vajag cīnīties par visu uzreiz. Tobiš, pilsonību visiem, valodas statusu utt utjp.

Reply | Parent | Thread


honeybee

from: [info]honeybee
date: Mar. 17th, 2012 - 17:38
Link

mmm, pirmā reakcija bija neadekvāta, piekrītu.

otrā reakcija - nez, tavs arguments ņeaļo; jo konkrētais džekiņš jau nekaroja par visiem veģetāriešiem un/vai specbarības ēdājiem, viņš karoja tikai par sevi. salīdzinājums būtu adekvāts tad, ja radikālie krievu šovinisti uzskatītu, ka visu bērnu pilsonība ir svarīgāka par viena atsevišķa bērna pilsonību.

Reply | Parent | Thread


Jebalaitungs Jebalaitungovičs ibn Alubļāģa

from: [info]jebalaitung
date: Mar. 17th, 2012 - 17:42
Link

"konkrētais džekiņš jau nekaroja par visiem veģetāriešiem un/vai specbarības ēdājiem"

tiešām?

Reply | Parent | Thread


honeybee

from: [info]honeybee
date: Mar. 17th, 2012 - 17:44
Link

nu cik es sapratu, viņš izkaroja specbarību sev, miļenkajam, un priekšnieks uztraucās par to, ka tagad jebkurš iedomāsies, ka var tādu dabūt, tikai jāiet tiesāties (nevis par to, ka tagad viņa dēļ visa virtuve jāpārkārto, jo visi cietumnieki ir ieguvuši tiesības pieprasīt ūberpaiku atbilstoši saviem "man riebjas vārīti burkāni, značit esmu reliģiskais svaigēdājs" principiem)

Reply | Parent


Arets Paeglis

Re: jēla asprātība

from: [info]mindbound
date: Mar. 15th, 2012 - 19:37
Link

Nu, sodu sistēmai vispāri būtu jābūt korektīvai un rehabilitējošai/resocializējošai, nevis klaji retributīvai, kāda tā joprojām ir lielākajā daļā mūsdienu gadījumu. Un tās nav runas par abstraktu utopiju, bet gan par īstenojamām un maksimāli nepieciešamām izmaiņām nozieguma un soda semantikā.

Nemaz nerunājot par to, ka visa mūsdienu kriminālistikas izpratne par noziegumu joprojām balstās uz pieņēmumu par indivīda brīvās gribas aktu, kas, savukārt, ļoti daudzos punktos ir pretrunā ar mūsdienu zinātnes izpratni par to pašu tēmu.

Reply | Parent


gedymin

Re: jēla asprātība

from: [info]gedymin
date: Mar. 15th, 2012 - 21:59
Link

Cietumi vairs nav arī tādi kā viduslaikos, ja gadījumā nezināji.

Reply | Parent


Trickzter

likums

from: [info]suic
date: Mar. 15th, 2012 - 17:26
Link

Nesapratu, kur ir tevis paša domas dotajā sakarā, tāpēc drošības pēc atgādināšu attiecīgā likuma relevanto pantu:
23.12.1970. likums "Latvijas Sodu izpildes kodekss" (Ziņotājs, 1, 01.01.1971.) [stājas spēkā 01.04.1971.] ar grozījumiem, kas izsludināti līdz 29.12.2011.
(http://www.likumi.lv/doc.php?id=90218)


4.pants. Kriminālsoda izpildes pamats un pamatprincipi

Pamats kriminālsoda izpildei ir spēkā stājies tiesas nolēmums vai prokurora priekšraksts par sodu, kā arī tiesas lēmums, kurš nav stājies spēkā un par kuru iesniegtā sūdzība atbilstoši Kriminālprocesa likumam neaptur tā izpildi.

Izpildot jebkura veida kriminālsodu, ievērojami šādi pamatprincipi:

1) sodu izpildes praksē ir nodrošināmas likumā noteiktās garantijas pret spīdzināšanu un necilvēcīgu vai pazemojošu soda piemērošanu notiesātajai personai; soda izpildes mērķis nav sagādāt fiziskas ciešanas vai pazemot cilvēka cieņu, vai izstumt viņu no sabiedrības;

2) nav pieļaujama notiesāto diskriminācija atkarībā no rases, tautības, valodas, dzimuma, sociālā un mantiskā stāvokļa, politiskajiem uzskatiem, reliģiskās pārliecības un citiem kritērijiem;

3) likuma priekšā visi notiesātie ir vienlīdzīgi.

Reply | Parent


from: [info]antirealist
date: Mar. 16th, 2012 - 00:46
Link

pie kam runa nav tikai par vienu vaišnavītu. katōloķiem un orthodokšiem arī ir regulāri gavēņi ar daļēji veģetāru līdz gandrīz vegānisku uzturu. otrajiem vajadzētu to ievērot ap 3 mēnešiem katru gadu.

Reply | Thread


Trickzter

safety in the masses (of barbarians)

from: [info]suic
date: Mar. 16th, 2012 - 02:04
Link

Runa nav tikai par reliģisku pārliecību - arī sekulāri ētisku pārliecību nevar tā patvaļīgi ignorēt, nepārkāpjot cilvēka tiesības.

Tāpat runa nav tikai par cietumiem, sabiedrībai tā kā būtu laiks pieņemt vegānismu (un veģetārismu) kā nevienā kontekstā nenoraidāmas tiesības, nemaz jau nerunājot par nākšanu pie ētiskas jautājuma apjēgsmes.

Nevajadzētu uzspiest savu nevēlēšanos mainīt ieradumus (vai iedziļināties vispār) kā vispārēju normu - ne pie kā laba tas nenovedīs.

Reply | Parent


KokEzis

from: [info]kokezis
date: Mar. 16th, 2012 - 03:37
Link

Pieļauju, ka tavs sašutums lielā mērā ir balstīts uz LR kriminālkodeksa otro pantu „Nav pieļaujama notiesāto diskriminācija atkarībā no rases, tautības, valodas, dzimuma, sociālā un mantiskā stāvokļa, politiskajiem uzskatiem, reliģiskās pārliecības un citiem kritērijiem” domāju, ka arī viņam ir savas robežas ko izvēlas novilkt valsts, savādāk nonākam līdz absurdam ”Nemaz nerunājot par cilvēkiem, kuru reliģija liedz viņiem atrasties ieslodzījumā :( ” .
Esošo problēmu pavisam vienkārši varētu risināt radot iespēju iesprostotajiem strādāt, un par nopelnīto izvēlēties savas ekstras.
Protams, princips paliek princips, kā arī notiekošais parāda cik maza nozīme sabiedrības acīs ir pārtikas izvēlei. Tomēr uz esošā fona nākas secināt ” liela brēka maza villa” .

Reply


from: [info]slikts
date: Mar. 16th, 2012 - 20:26
Link

Puķīte ir mans radinieks :(

Reply


Kate

from: [info]es_esmu_dzhims
date: Mar. 18th, 2012 - 14:26
Link

CIETUMI MUMS TAGAD LABI, NAV NEKĀDAS VAINAS
yeeeeeee

Reply


Witch-queen of Angmar

from: [info]lenora
date: Mar. 19th, 2012 - 15:29
Link

Jāpārsūdz līdz galam. Latvija par šo pašu tēmu jau vienreiz ir atrāvusies no ECT.

Reply


from: [info]ze
date: Mar. 21st, 2012 - 17:51
Link

Problēma jau ir tur, ka šis var būt precedents tam, ka citi ieslodzītie gribēs biologisko gaļu un dārzenus no mārtiņa rītiņa berga bazāra zemnieku tirgus. Un, ja ieslodzīts ir ēbrejs, tad pēc šī sanāk, ka ēdiena iezvēlē jāievēro košera nosacījumi. Ieslodzījums pēc defaulta paredz atsevišķu brīvību ierobežošanu, un šī, iespējams, ir viena no tām. Ir jāatiecas vienādi pret visiem ieslodzitajiem, nevis viens te tagad ēdīs krišnu virtuves labumus, bet viņa kameras biedram būs jāēd vāritā desa un griķi - es domāju, ka tas arī nav taisnīgi. Katrs var izdomāt savu uzskatu sistēmu, kuras prasības nesaskan ar cietuma realitāti, bet cietums, kā zinām, nav spiesta lieta.

Reply