altruisma akadēmija / ieskrēju pačīkstēt

Draugi

29.5.23 08:06 - [info]aborigens

Domas par krii pēdējo ierakstu saslēdzas ar manu mazo ceļojumu grāmatiņu, kurā profesors bēdăjas par ignoranci.

"The standard university history of philosophy course, which jumps as if over an abyss from Aristotle to Descartes, or many a standard textbook history, with its meagre and narrowly focused chapter on Middle Ages, is more likely to inculcate ignorance than knowledge about how philosophy has developed and its role in human history."

/John Marenbon, Medieval Philosophy: A Very Short Introduction

28.5.23 22:45 - [info]ulvs

Dievs faking svētī Latviju!

27.5.23 15:01 - [info]aborigens

"Podnieks mēdz podnieku skaust, ar namdari namdarim ķilda
Ubags ir ubagam naidīgs, nav dziedonis dziedonim vēlīgs.
Brāli, mans Pers, to paturi dziļi sev sirdī, ko saku:
Neļauj tu Erīdai ļaunai sev prātu novērst no darba,
Klausoties dažādās ķildās, kas dzirdamas sapulču vietās!
Neatliek strīdiņiem laika un dažādām laukuma runām
Tādam, kurš mājā jau laikus nav sakrājis veselam gadam
Pārtiku, Dēmetras graudus, ko zeme cilvēkiem dāvā."

/Hēsiods, Darbi un dienas
http://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#panel:pp|issue:693210|article:DIVL575|page:122

25.5.23 22:56 - [info]ulvs - Latvija, Latvija, Latvija!

Jāatzīst, ka tik, cik man sanācis redzēt (un tas nav daudz, jo sāku tik no spēles ar Šveici), Latvijas izlase šogad spēlē sev netipiski baudāmu hokeju (Ar to es domāju - beigās uzvar). Prieks skatīties. Nav vairs nepārtrauktā spēle savā aizsardzības zonā un truls metiens pēc metiena pa mūsu vārtiem. Tiešām būs palīdzējis jaunais treneru korpuss? Vai arī tas, ka tēvzemes bērni spēlē uz savas zemīte palielina viņu Willpower un Resolve status par +20%? Iespējams abi.

Dievs svētī Latviju!

25.5.23 14:27 - [info]aborigens

Būtu interesanti uz brīdi Latviju ieraudzīt pilnīgi neieinteresēti no malas, kā ārzemniekam. Kur mēs esam attiecībā pret Poliju un Ungāriju. Aborti mums aizliegti nav, diktators arī nav. Bet no otras puses nav CSL un ir nacionālas intereses. Varbūt kaut kāda Gruzija, bet ar zemu reliğiozitātes līmeni.

25.5.23 13:30 - [info]ulvs - Par mūzikas spēli, aparatūru un būšanu par vājāko ķēdes posmu

Pēdējā laikā izdzīvoju pazemīgu (humbling) pieredzi saistībā ar t.s. musicmanship.

Tagad, kad man ir laba basa aparatūra- viss nepieciešamais, lai dārdinātu pagrabos, pļavās un stadionos-, esmu sapratis, ka savā mūzikas sistēmā es esmu vājākais ķēdes posms, a bottleneck if you will. Un kā nekāda jauna muzikālā aparatūra nemainīs šo faktu.

Tā ir patīkama apziņa - ka viss, kas man tagad atliek, nav atkarīgs no naudas, bet no paša gribasspēka. Jo skaidrs, ka mūzikas teorijas pamatu apguve nav saistīta ar talanta esamību vai neesamību, bet gan gribu un pacietību. Tīra graindošana.

Jāatzīst, es agrāk biju sasodīti spītīgs cilvēks - neizmantodams youtube mūzikas pamatu tutoriāļus (un tagad jau chatGPT, kas man ļoti jauki izskaidroja par SUS akordu veidošanu). Jūtu, ka pus gada laikā, kopš paralēli fokusējos uz teoriju, mana spēlētprasme un muzikalitātes izjūta ir augusi.

Tai pat laikā apzinos, ka, ja visi nokļūtu pie šīs atziņas, mūzikas instrumentu tirgus nebūtu diezko priecīgs. Cilvēki pārstātu pirkt pedāļus un instrumentus, cerībā, ka tas darīs viņus laimīgus (nespējot līdz galam īstenot laimi muzikāli bāzes teorijas nezināšanas dēļ; been there, fel that).

24.5.23 13:45 - [info]melnbaltalapsa - j

Izskrienu pļavā. Zem garās kleitas nav apakšveļas. Kopš satiku viņu, manī ir pārgājusi pilnīgi jebkāda vēlme būt rāmjos. Es gribu sajust viņa pieskārienus savās intīmajās zonās vienmēr un visur. No viņa skatiena es kļūstu pārāka.
Es mīlu.

Rasa apņem manas pēdas kā viņa pieskāriens. Ir tik agrs vēl. It kā nekad nebūtu iets gulēt. It kā acis nekad nebūtu redzējušas tumsu. Viņš vēl guļ. Viņš vēl sapņo. Par mani, varbūt. Par vakardienu, varbūt. Par sirdspukstiem man esot uz viņa, kad mīlējamies pie ugunskura. Varbūt.
Rasa saslapina kleitas apakšu un tā, kā otrā āda līp pie manām kājām. Berze ir mokoša. Bet patīkama. Baudas pilna. Gribas kliegt. Skrāpēt muguru. Kost. Laimīgi smaidīt.
Noguļos zālē un ar skatienu glāstu debesis. Gubu mākoņi sāk veidoties par formām. Un es atkal, atkal meklēju līdzības ar to agrāko sevi, kura pa visām varītēm gribēja iemīlēties. Iemīlēties tik ļoti, ka apkārtējais ir mazsvarīgs. Kaut man toreiz kāds būtu pateicis par sevis iemīlēšanu! Tik ļoti iemīlēties citos, bet aizmirst par pašu svarīgāko sev! Sevi!
Tik ilgi esmu staigājusi apkārt, gulējusi svešās gultās, izdāļājusi savu sirdi Skolotājiem, kuri paši neprata mācīt. Paņemt svarīgāko no mācību stundām.
Un ir tik patīkami beidzot būt mājās. Mājās ar viņu. Būt aiz viņa muguras. Aiz viņa sirds paslēpties un atļauties būt pašai sev. Un mīlēt sevi esot kopā.

Es dievinu mūsu kopā būšanu. Es dievinu strādāt pie mūsu attiecībām, jo tikai tā abi Skolotāji strādā. Nav viens, kurš māca. Nav otrs, kurš tikai klausās. Ir abi, kuri nonāk pie kopējā. Un viņam ir tik daudz ko dot!

Aizveru acis un dzirdu viņa balsi. Kā vienam cilvēkam spēj būt tik pavēlnieciska balss? Balss, kuras skaistums ir redzams.
- "Vai es drīkstu Tevi noskūpstīt?"
Atveru acis un viņš ir pārliecies pār mani. Viņa zilās okeāna acis manās zaļajās. Un tur ir dzirksteles. Un tur ir vārdos neaprakstām mīlestība. Un tur ir visas mūsu iepriekšējās dzīves un nākamības.

Pēc brīža jau esmu viņa rokās un mūsu ķermeņi, sirdis saskaras un laiks izgaist.

24.5.23 11:18 - [info]melnbaltalapsa - Divi

Esmu galējību cilvēks. Strādāt pie attiecībām vai laist tās projām.

24.5.23 00:11 - [info]ulvs - nEtIcAmAs eMocIjAs

Latvija tika ceturtdaļfinālā, jo es apzināti šogad neskatījos hoķi. Vienkārši zināju, ka kārtējo gadu skumji zaudēsim (ja nebūtu iedarbināts Lielais Hadronu Pātrinātājs, simts punkti būtu papisuši kā parasti), tāpēc negribēju lieki tērēt nervus. Katru reizi, kad skatījos agrāk, latvieši vienmēr smagi aplauzās.

Labi, labi, jāatzīst, es tomēr skatījos kādas 2/3 šī vakara spēles pret Šveici.

Dievs svētī Latviju, mūs dārgo tēviju!


P.S.
Tāpat zaudēsim Zviedrijai ceturtdaļfinālā

22.5.23 01:01 - [info]ulvs - īss pēdējo mēnešu apskats

Kopumā universitātē iet apmierinoši. Gatavojos otrajam administratīvā procesa kontroldarbam, kas būs rīt 16.30. Nevaru sagaidīt nākošo pavasari, kad būs garām visi priekšmeti un kursa darbs, lai varētu uzrakstīt bakalaura darbu un noslēgt šo pārāk ilgo posmu.

Cibā iegriežos bieži, taču izmantoju to vairāk saviem pierakstiem. Varbūt reizi nedēļā ieeju draugu listē, leitestus kopš šizofrēniķa uzvaras gājiena aiztikt negribas. Sliktas asociācijas.

Kopš marta cenšos vismaz divreiz nedēļā apmeklēt trenažieru zāli (sanāk diezgan labi). Nepilnos 3 mēnešos esmu ieguvis diezgan maskulīnu muskuļu definīciju. Jāpiestrādā vēl pie vēdera un kājām. Mugura in progress. Bet par to nav stāsts. Es jūtos dzīvē nesalīdzināmi labāk un pārliecinātāk, mana atmiņa un runasspējas ir uzlabojušās. Manuprāt, tas ir patētiski, ka cilvēks nav spējīgs apmeklēt zāli, uzstājot, ka viņam nepatīk tā publika. Kāda publika? Tur iet visi - resnie, dumjie, skaistie, vidējie, tievie. Tur iet cilvēki, kuri lietas labā kaut ko vēlas darīt nevis kurnēt uz savas aizspriedumainās, smalkās dirsas.

Kopš atkal studēju un trenējos, manī ir pieaudzis nepatikas apjoms pret cilvēkiem, kuru argumenti par kaut kā neizdarīšanu man vienmēr šķituši gaužām nožēlojami un balstīti nevis patiesā spēju apcerējumā, bet emocijās. Var teikt, ka es vairāk trigerojos no citu neizdarības un slinkuma. Priecātos, ja mani tikpat triggerotu paša neizdarība. Jo tā joprojām ir prevalenta vienība, kas grauž mani.
Potenciāla neapzināšana un neīstenošana ir ne tikai noziegums pašam pret sevi, bet sev mīļajiem un tuvajiem.

Uz neredzēšanos.

21.5.23 01:44 - [info]aborigens

"1973. gadā cenzūra no Mirdzas Ramanes radiolugas "Vienā stundā" scenārija svītroja tekstu: "Mēs, latvieši, esam pārāk paļāvīga tauta. Mēs izpildām to, ko nevajadzētu pildīt, jo tā, protams, ir vieglāk dzīvot.""

21.5.23 00:27 - [info]dhonass

Pavasarim piestāv Placebo, piestāv atsākt pīpēt, piestāv gurdeni slaistīties pirmajā siltajā saulītē un glūnēt uz meitenēm, kuras es nekad nepazīšu.

Pēc nepilnas nedēļas lidošu uz Atēnām un nopietni apsveru domu tur arī palikt.

17.5.23 20:50 - [info]lietuveens rakstīja iekš [info]par_velti

Atdodu vienu biļeti uz LNSO SEZONAS NOSLĒGUMA KONCERTS |ĢENERĀLMĒĢINĀJUMS
Rīt, 18. maijā. pl 19.00
Lielā ģilde
Powered by Sviesta Ciba