Decembris 9., 2014


Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
11:14 - Bez piena

(15 pēdas | ir doma)

Comments:


[User Picture]
From:[info]nova
Date:9. Decembris 2014 - 12:54
(Link)
laktoze ir pavisam, pavisam cits stāsts
[User Picture]
From:[info]smille
Date:9. Decembris 2014 - 14:33
(Link)
Man pagaidām neizdodas atrast jēdzīgus resursus, kur būtu minēti dažādi piena nepanešanas veidi (kkad sākumā par MM daktere teica, ka ir trīs varianti - laktoze, piena olbaltums un vēl viens). Angliski atradu divus - milk allergy un lactose intolerance, ar dakteri par manām meitenēm nav bijusi runa, ka būtu alerģija, tikai ka nepanes. M pirms dārziņa ēda sviestu, biolakto un kefīrus, dažreiz sieru, pieņemu, ka mazos daudzumos bija ok (viņai gan 10-18mēn bija mistiski sausa āda, tā arī nesapratu no kā, bet tā bija ziemas sezona, kad auksts un apkure un sauss gaiss)
From:[info]ninona
Date:9. Decembris 2014 - 14:48
(Link)
Principā olbaltuma un laktozes nepanesība mēdz iet roku rokā - viena otru izraisīt. Parasti shēma tāda - vien no viņiem sakairina zarnas, tur rodas iekaisums, sabojājas mikroflora, rodas gremošanas traucējumi un tad jau arī otru (un arī citus produktus pilnīgi reāli) sekundāri nepanes.

Ja ir izdevies situāciju stabilizēt, tad varētu uztaisīt eksperimentu, kas tad īsi rada problēmu. a) pamēģināt bezlaktozes pienu (BL sieru, BL saldo krējumu), tā uzņemot obaltumu, bet ne laktozi. Ja probļema neparādās - kruti! b) variantu redzēt var, ja bērns uzņem mammas pienu (mamma neēd neko gotai blakus stāvējušu) un nesaņem nekādus laktāzes preparātus un vispār nekādus pielāgojumus laktozes samazināšanai.

Bet te jau arī vispār jārunā par simptomiem - kur tie primāri ir. Abām nepanesībām tie primāri būs vēderā, bet ar laiku var izpausties uz ādas (jo problēmas ar barības vielu uzņemšanu rodas), alerģijai vajadzētu drīzāk izpausties uz ādas, elpceļos, tamlīdzīgi).

Vot.
Varu kļūdīties. Bet tā - šis tas no tā piedzīvots. Jautri...
[User Picture]
From:[info]smille
Date:9. Decembris 2014 - 21:38
(Link)
Cik es sapratu, alerģija parasti izpaužas strauji, kā ieēd, tā paliek kautkas sliktāk. Nepanesamība var izpausties gan strauji, gan lēni.

Manējām mazākajai piedzimstot diezgan strauji bija caureja (kad es no rīta ap 8 apēdu putru ar pienu, tad jau ap 14 viņai sākās problēmas).

Bet vecākajai viss parādās lēni, turklāt viņa pēc dabas nemierīga (grūti saprast, kad jūtas labi, kad ne) un līdz 2.4 gadu vecumam slimojusi bija burtiski pāris dienas, tik tā āda tieši ziemas sezonā palika sausiem pleķiem (pirmajā gadā vainoja kviešus vai D vitamīnu, bet man aizdomas, ka varbūt ne pa tēmu)

Viņai šausmīgi garšo lāču baltmaize (ar pienu) un drusku sviestu un to es viņai pēc dārziņa iedodu arī tagad, jo viņa grib ĒST!. Bet ar visu to ir stipri, stipri labāk. Varbūt dot viņai laktrāzi vakaros? (man bija iepirkta mazajai)
[User Picture]
From:[info]nova
Date:10. Decembris 2014 - 11:29
(Link)
astmas un klepi parasti nesaistās ar laktozes nesagremojamību, bet ar piena olbaltuma vai piena nepanesamību. bet ar tiem pēdējiem bija tā, ka bērnu kontrolgrupa, kura tomēr pienu lietoja termiski apstrādātos produktos (piem, ceptos un vārītos, kur klāt piens), no šīs alerģijas izauga ātrāk, nekā tie, kuri nedabūja ne molekulu piena vispār.
sanāk, ka jāizslēdz visādi biezpieni,krējumi, jogurti, utml, bet cepumos utml. būtu ok.
[User Picture]
From:[info]smille
Date:10. Decembris 2014 - 11:40
(Link)
Man tagad atskatoties šķiet, ka kamēr neēda pienu/kakao un biezpienu un pussaldos jogurtus, tikmēr bija ok.
Dārziņā man nesaprotamu iemeslu dēļ ir dienas, kad launags ir "piens + biezpiens" un tad M sākumā mājās gāja neēdusi. Citās dienās ir piem maizīte + sula, nesaprotu, kāpēc jādod divi piena produkti kopā.

Tagad viņa pārdzīvo, ka dārziņā citiem dod, bet viņai ne, man plāns mājās sākt dot drusku vairāk un tad skatīties. Draņķīgi tikai, ka klepus jau var būt arī kāds vīruss, trakoti grūti saprast.
[User Picture]
From:[info]nova
Date:10. Decembris 2014 - 15:19
(Link)
nu, agrāk vai vēlāk tā kā būtu no tās alerģijas jāizaug, nobriestot gremošanas sistēmai. atceros, ka diētas laikā mazuks arī staigāja tāds drusku izbadējies un vakarā mājās ēda dubultā, kamēr atcerējos, ka siers ir labs produkts, jo tajā piena olbaltums ir fermentēts un sašķelts līdz aminoskābēm, kuras organisms saprot un neapkaro. un tagad mazukam vēl no diētas laikiem saglabājusies tradīcija vakarā uzēst sieru vai siermaizi (vēl pēc vakariņām).
smaidi - Bez piena

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Links
Login
Bucket
Rakstīt
Rozes
Komentāri
Latest
Labot daudz

> Go to Top
Sviesta Ciba