печально быть антисоциальным - pamēģināt alternatīvās metodes pirms uz pierādījumiem balstītās medicīnas?

May. 20th, 2010

02:02 pm - pamēģināt alternatīvās metodes pirms uz pierādījumiem balstītās medicīnas?

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
(31 comments | Leave a comment)

Comments:

[User Picture]
From:[info]smejmoon
Date:May 20th, 2010 - 03:04 pm
(Link)
Tā kā es nezinu, ko tieši tu domā, kad raksti UDS, tas es precizēšu, ka turpināšu par ADHD, kas ir neveikli izvēlēts vārds sindromam un tiks mainīts, kā arī Autism.

Abos gadījumos traucējumi ir spektrāli, tas ir vairāk vai mazāk izteikti. Abos gadījumos tie ir iedzimti. Abos gadījumos (un visos) dzīve ietekmē, bet nav cēlonis. To nevar izraisīt ar uzturu - varbūt ar kādu galvas traumu. Tie ir izņēmumi.

Un tas, ka kautkas nav līdz galam izpētīts, nav arguments. Nekas nav līdz galam izpētīts, kur nu vēl lietas, kur pašā saknē ir smadzeņu darbība.

(Reply to this) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:[info]up
Date:May 20th, 2010 - 03:25 pm
(Link)
un kaads ir tavs skatiijums uz viedokli, ka ir autisms ir saistiits ar vakciinaaciju? vai hormonaalaas kontracepcijas radiitu paaugstinaatu veezha risku?
(Reply to this) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:[info]smejmoon
Date:May 20th, 2010 - 03:31 pm
(Link)
par autismu un vakcīnām neesmu redzējis pētījumus, savukārt, par ģenētisko ietekmi tie ir pārliecinoši. hormonālā kontracepcija man pagaidām neinteresē, piedod :) vēzis ir komplekss zvērs.
(Reply to this) (Parent)
[User Picture]
From:[info]up
Date:May 20th, 2010 - 03:27 pm
(Link)
jaa, es arii par ADHD, ja jau piesaucu ritaliina terapiju
(Reply to this) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:[info]smejmoon
Date:May 20th, 2010 - 03:33 pm
(Link)
un kādi ir Tavi pretargumenti ritalīnam, salīdzinot ar uztura izmaiņām?
kas ir jāēd, lai palielinātos dopamīna līmenis smadzenēs?

(starp citu uztura izmaiņu teorijas šajā kontekstā ir pētītas. ir konkrēti pētījumi, kurus tu vari izlasīt.)
(Reply to this) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:[info]up
Date:May 20th, 2010 - 03:43 pm
(Link)
es veelreiz paskaidroshu, ja tu nesaprati. es neesmu PRET kaadas noteiktas terapijas izmantoshanu KAA TAADU. JA tas ir dopamiina deficiits, tad tas dopamiins ir ieksha jaadabuu un probleema atrisinaata. es tikai uzskatu, ka JA diagnoze nav viennoziimiiga, vai JA trauceejumiem nav atrasts konkreets ceelonis, aarsteet simptomus metodom naučnovo tika ar speeciigu medikamentu paliidziibu ir aplami. iisaak sakot, JA ir veikti visi iespeejamie un nepiecieshamie izmekleejumi un konstateets, ka tas tieshaam ir ADHD (par ko mees shajaa gadiijumaa diskuteejam), dodam beernam vajadziigaas zaales. JA izmekleejumi ir nepilniigi (finansiaalu iemeslu, vai zema vispaareejaa mediciinas liimenja valstii peec) un mees paljaujamies tikai uz aarsta viedokli, kas nav balstiits uz PIETIEKAMA pieraadiijumu daudzuma, tad mees neizmeegjinam vai ritaliins darbosies, mees vispirms barojam beernu veseliigi, biezhaak glaudam vinjam galvinju un skaitam teevareizi un paraleeli mekleejam iisto vainu UN TAD aarsteejam.
(Reply to this) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:[info]smejmoon
Date:May 20th, 2010 - 05:44 pm
(Link)
ok, es neesmu ārsts un arī netaisos tevi pāraudzināt. ceru, ka varu kautkā palīdzēt. ja tev šo rakstot prātā ir konkrēts bērns, tad izsaku līdzjūtību. latvijā mediķu izglītība un prakse šai jomā ir zemā līmenī.

"aarsteet simptomus metodom naučnovo tika ar speeciigu medikamentu paliidziibu ir aplami" - medicīnā ir tāds koncepts kā titrēšana. sāk ar mazu devu, pakāpeniski palielina un skatās - vai ir blaknes vai ir simptomu uzlabošanās. procesā tiek izvēlēta optimālā deva, kur tiek atrasts balanss starp vēlamo un nevēlamo iedarbību. ja pie lielas devas simptomu uzlabošanās nav novērota, tad to pārtrauc. stimulanti (tai skaitā ritalin) nav lēnas iedarbības zāles, tapēc neziņas laiks ir īss un problēmas mazas. konkrētā gadījumā ritalin aktīvās vielas negatīvā ietekme ir tik maza, ka ja nav nopietnas problēmas ar sirdi, vai netiek lietotas citas psihi ietekmējošas vielas, ne par ko nav jāuztraucas. pēc mēnešiem vajadzētu uztaisīt asinsanalīdzes un paskatīties izmainas asinsspiedienā un tā. šeit atkal, es neesmu ārsts.

"mees vispirms barojam beernu veseliigi, biezhaak glaudam vinjam galvinju un skaitam teevareizi " - kapēc tas nebūtu jādara ar veselu bērnu, vai bērnu ar jebkuru citu diagnozi??


(Reply to this) (Parent) (Thread)
[User Picture]
From:[info]up
Date:May 20th, 2010 - 05:52 pm
(Link)
nee, man, paldies dievam, nav padomaa konkreets beerns - vien vipaariiga absoluuta neuzticiiba lokaalai mediciinas sisteemai.

tas buutu jaadara ideaalaa pasaulee. reaalajaa ir taa, ka beerns atsakaas eest ko citu, iznemot ciisinjus (par ko patiesiibaa arii bija visa saakotneejaa diskusija) un miiljaa miera labad tas tiek pieljauts, vecaaki ir paaraak sagurushi peec darba, lai sniegtu atvaseem visu pienaakoshos uzmaniibu un ticiiba augstaakiem speekiem ir tik vispaariigi nonievaata un aprieta, ka par to vispaar neviens neidomaajas.

labi, man apnika.
(Reply to this) (Parent)