Friends

Apr. 9th, 2020

brookings

11:31 am - Quarantine Diaries Week 4

Šodien no ECB: "Pirmkārt, veicam plašus mērķpasākumus, lai nodrošinātu, ka likviditāte sasniedz tos, kam tā visvairāk vajadzīga. Mūsu jaunā mērķaizdevumu iespēja piedāvā bankām likviditāti aptuveni līdz 3 triljonu eiro apjomā ar negatīvu procentu likmi (līdz pat –0,75%). Tā ir viszemākā procentu likme, kādu jebkad esam piedāvājuši."


March 16 (kamēr visi teicamnieki šausminājās par kaut ko.. aizmirsu ko ... šīs notika (no Forbes): 

 Reserve Requirements cut to Zero! 

"Going back in all of history, banks have been required to hold reserves against their assets - which are loans and securities. It’s simple – banks set aside a percentage of their assets as reserve and kept it in gold (for most of recorded history) or as cash at the Federal Reserve. This is a fundamental pillar of fractional reserve banking. Conceptually, the reserve gives depositors confidence that when they show up to take their money back, there will be cash to give them. It hasn’t always been nearly enough and if depositors get wary, they “run” to the bank to withdraw their money. Please re-watch “It’s a wonderful Life’ to see what happens during a bank run. It’s not pretty. It hasn’t just happened in black and white either. 

There were runs in 2007 and 2008 as depositors feared for their funds at several banks. During the over 100+ years of Fed history, they have mandated the bank reserve ratio. Manipulation of the reserve requirement ratio has been one of their most powerful tools. That ratio was north of 20% through most of the first fifty years of the Fed (including the great depression). It had made its way down to 10% - that was before today. Until further clarification or notice, banks need not hold any reserve against their assets. This means that banks could theoretically continue making loans to infinity.'

(2 comments | Leave a comment)
prtg

10:41 am

The National Zeitgeist

(Leave a comment)
prtg

10:19 am - ļoti pravietiski (it was)

Sippin' on straight chlorine, let the vibes slide over me
This beat is a chemical, beat is a chemical
When I leave don't save my seat, I'll be back when it's all complete
The moment is medical, moment is medical

/Twenty One Pilots

(Leave a comment)

Apr. 8th, 2020

virginia_rabbit

10:34 am

Darbs saucas pūķītis iet prom no savas mammītes )

bet tad, kad pūķītim pienāk laiks un Ingm atnāk pakaļ, lai kaut uz stundu aizvestu viņu no mammītes, pūķītis spiedz, kliedz, sper ar kājām un neiet ārā ne pa kam.

Tags: ,
(1 comment | Leave a comment)
dejavu

12:04 pm

Pilnmēness (pie tam super pilnmēness, jo ir perigejā), visi trakie ārā. Te viens trakais (yours truly) pēc saulrieta un pilmēness peldes okeānā bezkaunīgi atrodas tieši uz slēgtās robežas līnijas - tajā retajā vietā, kur robeža ir kaut kā atzīmēta dabā. Iespējams, legāli.

Ūdens siltāks kā piens.


Austrālijas jaunumi: līknes manāmi ir noliekušās - jauno gadījumu skaits krīt nu jau desmit dienas pēc kārtas, ar pāris nedramatiskiem izņēmumiem. 70% inficēšanās gadījumu vēl joprojām ir no ārzemēm ievesti. Gandrīz puse mirušo ir no kruīza kuģiem un 90% bijuši vecāki par 70.

(7 comments | Leave a comment)

Apr. 7th, 2020

daria

11:37 am - multitaaaaskings at its best

kaut ko runaajos ar beerniem/P
Nora saka: Mommy, watch, I'm cutting my own hair!
Es: Ljoti labi, Norinj.
...
...
...
Es: Aaaaaaaa, Nora, neeeeeee!

(7 comments | Leave a comment)
avralavral

07:20 pm

No dzejnieku dzīvesstāstiem:

In the years after his return from Bordeaux, Friedrich Hölderlin (1770-1843) completed some of his greatest poems but also, once they were finished, returned to them repeatedly, creating new and stranger versions sometimes in several layers on the same manuscript, which makes the editing of his works troublesome. Some of these later versions are fragmentary. He seems sometimes also to have considered the fragments, even with unfinished lines and incomplete sentence-structure, to be poems in themselves. This obsessive revising and his stand-alone fragments were once considered evidence of his mental disorder, but they were to prove very influential on later poets such as Paul Celan. In his years of madness, Hölderlin would occasionally pencil ingenuous rhymed quatrains which he would sign with fantastic names and give fictitious dates from previous or future centuries.

(2 comments | Leave a comment)
prtg

03:28 pm

Kamēr skrēju, ronītis uzšņāca 'labrīt'

(2 comments | Leave a comment)
virginia_rabbit

03:14 pm

Sēžu parkā, pieņemu recenzējamas grāmatas u.c. darbu pasūtījumus bez mazākās jausmas, kad ko un kā

Tags: ,
(1 comment | Leave a comment)
brookings

03:08 pm

Boris ir smagi slims ar Covid-19 - tagad slimnīcā.
What are the odds of that?
Es, back of fag-packet aprēķināju (no pieejamiem datiem), ka aptuveni 0.0005%.
Šit happens.
Iespejāms, ka kļudos.

(2 comments | Leave a comment)
prtg

02:10 pm

American Hustle (2013)

Tags:
(Leave a comment)
prtg

02:08 pm

Pieņemu, ka patreizējais lietu stāvoklis daudziem uzlabo dzīves kvalitāti. Nav jāceļas 7:00 un jāvadā bērni uz skolu/dārziņu un vakarā atpakaļ. Objektīvi var paspēt izdarīt vairāk. Tālāk no darbavietas, mazāk stresa.

(12 comments | Leave a comment)
virginia_rabbit

01:07 pm

https://youtu.be/68LfwJ2YbPE

Tags: ,
(1 comment | Leave a comment)
starro

01:36 pm - Par pasažieriem un kapteiņiem

Nolīga mūs reiz par gidiem komercgrupai, mani vienai ekipāžai, bet Atomu otrai, lai izvedam ar krāčplostiem pa Amatu pavasara palu laikā. Klientiem šī izklaide tika pārdota kā iespēja piedzīvot nobraucienu pa bīstamu un aizraujošu straujupi.

Sākam katrs ar instruktāžu, to skaitā kā rīkoties ja ir sadursme ar šķērsli, kā glābt cilvēku aiz borta. Sākumā grupa priecīgās piedzīvojuma gaidās un piesardzīgās bažās. Bet pamazām iezogas vilšanās - stūrmanis prasmīgi izstūrē, droši izvairās no apdraudējumiem, pārliecinoši komandē airētājus saskaņotām darbībām. Un kad tad ir tās solītās briesmas, adrenalīns? Taisni vai žēl par iztērēto naudu.. Un sākās bravūrīgi komentāri, vieglprātīga izrunāšanās.

Līdz brīdim, kad iztālēm upei pāri redzams kritis koks, gids liek komandai pašai pārņemt kuģa vadību, lai lielākais balamute tagad tiek galā. Raftu piespiež ar sānu pie šlagbauma, sāk gāzties ūdens laivā, atskan meiteņu baiļu kliedzieni, tūlīt laiva būs apkārt. Acumirklī rīkoju visus atslogot norakto bortu, lekt uz zemstraumes borta, tad saskaņoti airēt, lai tiktu nost no šķēršļa.

Aiz kāda cita līkuma atkal redzams koks pāri visai upei. Visi pārstāj airēt, gaida rīkojumu. Novērtēju, ka var tikt cauri pa apakšu, saucu lai visi fiksi guļas uz rafta grīdas, man tur vietas vairs nepietiek, visi izbrauc, mani bomis noslauka no klāja upē. Komanda apmulst, nedara neko, straume nes mūs atsevišķi. Peldus dodu precīzus rīkojumus, viņi mani izvelk precīzi kā instruktāžā.

Tuvojoties Lustūzim vēlreiz kodolīgi izstāstu par plānotajiem manevriem, rīcībām, ja neizdodas kā plānots un darbībām ja gadījumā tomēr nākas avarēt. Atoms ar savu ekipāžu brauc mums pa priekšu. Minu, ka arī viņš savējiem teicis to pašu.

Taču viņiem neizdodas iecerētais manevrs, raftu nes uz klinti, komanda apjūk, neairē, Atoms izkliedz pavēles, raftu piespiež, ekipāža neattop kantēt pie piespiedes un .. katrs aizpeld kur kuru straume nes. Ticis krastā Atoms pārskaita savējos - cits ticis laukā zemāk, cits otrā krastā, taču viena nav.

Mūsu komanda izbrauc stabili, es novērtēju vai nepieciešama palīdzība, ieraugu, ka vienu straume nes lejā, viņš diezgan šokā bezpalīdzīgi ļaujas. Rīkoju savējos dzīties pakaļ. Bet nu manējie no redzamā noķēruši paniku, kāds pilnīgi sēž kā sasalis, kāds drudžaini airē, neviens neklausās komandās, kāds tikai skatās uz kapteini. Noķert peldošo izdodas tikai pēc dažiem līkumiem. Viņu ienes atstraumē, viņš ķeras pie zariem, taču uzreiz straume gremdē, viņš jau sarijies ūdeni, paliek slābans, strauji atdziest. Un mums nekādi neizdodas tikt klāt pie bezpalīdzīgā, nespējam precīzi izpildīt manevrus spēcīgā straumē, kad bezpalīdzīgais nav spējīgs vairs apzināti sadarboties. No manējiem vispār airē vairs tikai daži.

Izvilkt puisi izdevās tikai kādu gabaliņu lejpus tilta iepretī Kājiņām. Viss beidzās laimīgi. Tikai grupā nebija vairs ne vēsts no pašpārliecinātās bravūras, valdīja drūms klusums.

=======

Man šķiet, ka mēs tagad visi esam tādā palu Amatā. Un katram ir jābūt savā vietā

(10 comments | Leave a comment)
dejavu

05:22 pm

Izskatās, ka populārs ir kļuvis jauns nozieguma veids: speciāli klepot virsū citiem cilvēkiem apgalvojot, ka ir inficēts.

(Leave a comment)

Apr. 6th, 2020

daria

03:19 pm

bija jau paredzams - muusu shtataa shajaa maaciibu gadaa skolas valjaa vairs nebuus

bija jau paredzams 2 - saldeetavas nebuus

(6 comments | Leave a comment)
virginia_rabbit

06:55 pm

Šodienas kopējais diy pienesums: viena pamatīga trase, 2 automobiļi no wc rullīšiem, dažas aplikāciju olas, kas šķiļas, aeorplāniņš. Jāturpina puzuri.

Tags:
(Leave a comment)
brookings

04:57 pm

Šis Profs (Knut Wittowski), saka, ka berniem ir jāiet uz skolu un mums ir jāiet ārā.


Viņam ir kaut kas iespaidīgs ap kaklu.

(8 comments | Leave a comment)
dooora

01:42 pm - Pink Flamingos

Red chile, when fed to pink flamingos, improves their feather color.
avots

savilku kopā savu čillī grāmatvedību. neraugoties uz manām kļūdām un neauglīgiem meklējumiem, daba ir darījusi savu, un nu man ir 40 rullīši ar 38 šķirņu dēstiem. Pieciem no sākotnējā saraksta RIP & †

baidos, ka drīz būs jāsāk dalīties. diskogrāfija sekos.

(4 comments | Leave a comment)
virginia_rabbit

12:17 pm

E cenšas sasteigt skolas darbus, lai var zīmēt komiksus.
(fonā skan ļoti dusmīgi pāatrinātā tempā klimperēta sonatīne un Simona pirmais "BĻĀ", "man nepatīk zaudēt spēles")

(Leave a comment)

Navigate: (Previous 20 Friends)