Thu, Feb. 16th, 2012, 02:30 pm

Labi, štrunts ar to R pasākumu. Kamieļi klepo, bet suņi velkas tālāk.

Man vairāk nav skaidrs, no kurienes aug kājas apgalvojumam par latviešu valodas diktano grūtumu un sarežģītību. Nu, tā pati krievu valoda? Ar ko šī ir tik dramatiski vieglāka? Locījumi, laiki, dzimtes, galotnes, ...vairāk vai mazāk same shit.

Vienīgās gramatiskās grūtības (izņemot vārdu krājumu, dzimti un izrunu), ar ko esmu manījis krievus sastopamies, ir īpašības vārdu noteiktās un nenoteiktās galotnes. Ko es noraidu kā beidzamās muļķības. Ja angliski (oj, kur viegla valoda?) cilvēks var iemācīties noteiktā un nenoteiktā artikula lietošanu, tad noteiktās un nenoteiktās galotnes grūtības ir paša izdomātas.

Tātad, jautājums paliek - vai tiešām latviešu valoda ir tik šerpi grūta?

Thu, Feb. 16th, 2012, 02:50 pm
[info]bozena

Televīzijā reiz inetvēja vienu puiku, kurš mācījās dažādas valodas, tostarp ķīniešu. Viņam jautāja, vai tad ķīniešu valoda esot grūta, viņš atbildēja, ka nē, jo raksta jau tāpat, kā izrunā. Un pat nesmējās.

Thu, Feb. 16th, 2012, 02:51 pm
[info]sirdna

Tādiem vunderkinderiem parasti nav humora izjūtas...

Thu, Feb. 16th, 2012, 03:58 pm
[info]gorgona

da nav humora izjūta tā - korejiešu arī ir viegla, jo raksta tā, kā izrunā un otrādi. tikai papriekš alfabētu jāiemācās, bet tas nav pārāk grūti, jo man, piemēram, viņu rakstība liekas nenormāli skaista.

Thu, Feb. 16th, 2012, 04:43 pm
[info]karuna

Viss ir relatīvs. Puikam ir taisnība, ja salīdzina ar japāņu valodu, kur vienam kandži, atkarībā no konteksta var būt vairākas izrunas. Ķīniešu valodā tādu murgu nav, un tur ir vienkārši: viena zīme – viena izruna. Grūtības ir tikai tajā, ka jo zīmju ir daudz jo daudz.