Pegijas · Lī · interjers

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
Es mazotnē arī šo to radīju pats savām rokām, un jaunās dienās arī. Zīmēju un veidoju, izgriezu un līmēju, gāju teātra pulciņā un korī. Nerakstīju gan, bet tas tā. Nebija dots. Bet viss pārējais bija, un tas bija labi un pareizi. Nē, nu, kaut ko sasitu arī un citādi huligāniski uzvedos, kā jau pagalmā gadās, bet visa tā radošuma bija vairāk, tāpat kā visiem maziem cilvēkiem, kam ir augoša interese par pasauli un kaut kādas pārdomas par to, ko ar to un sevi tajā iesākt. Bet tagad jāsaka - cik labi, ka tas viss man bija padomju un pēcpadomju un pirmseiropas ierobežotībā, kurā, varbūt bērna naivuma dēļ, bet varbūt arī nē, nebija nekādas domas par to, ka šos darinājumus un pašdarbību kopumā varētu pārdēvēt par projektiņiem un laist tirdziņā. Es nezinu, kas tas ir par bacili, kas indē šodienas rokdarbniekus un pašdarbniekus ticēt, ka viņi par saviem adījumiem un locījumiem ir pelnījuši atalgojumu. Ar brīvo ekonomiku tam nav nekāda sakara un pat ar piepelnīšanos krīzes apstākļos nē, jo kas tā ir par brīvo ekonomiku, kurā, teiksim, filoloģijas maģistre lepni piedāvā savu kleino rokdarbu, prasīdama par to 60 latus, jo, redzi, iztērējusi tā tapšanā 6 stundas, bet ir tikai normāli mūsdienās prasīt 10 latus, pat vairāk, par roku darbu civilizētajā eiropā. Vai par kaut kādu apšaubāmu reciklējumu, bonusā tātad pietamborējot tam klāt ekoloģisko momentu. Un mans sašutums nav par to, ka šie darinājumi vairumā gadījumu netrāpa manā gaumē, bet kādā varbūt trāpa, vai ka es esmu neētisks principā un nepozitīvs, jo tas taču ir tik vajadzīgi un jauki. Jā, savā garāžā, bēniņos vai svētdienas skolā tas ir vajadzīgi un jauki, jo es pieļauju, ka darbs filoloģijas zinātnē nepiedāvā daudz iespēju precīza roku darba trenēšanai, bet uz smalku darbu trenētas rokas attīsta acumēru, acis vispār tieši no rokām aug un smadzenes no acīm savukārt, tāpēc šerloks holmss spēlēja vijoli, luijs sešpadsmitais vīlēja atslēgas, bet normunds šnē ir radiotehnikas amatietis. (Viņš gan profesionāli spēlē klarneti, bet gan jau tā radiotehnika kaut ko citu vajadzīgu trenē, jo mēs tomēr esam daudzkanālu). Iet ar to visu, ko mēs darām bēniņos, garāžas vai svētdienas skolās, uz tirgu nevis pārvērst iemaņas un idejas, kas šajā brīvajā laikā trenētas, profesionālos produktos un pakalpojumos - lūk, tas ir slimi. (Tā kā telefonā šo atpakaļ attīt ir kaitinoši neērti, jau zinu, bet atstāju nelabotu, ka kādu momentu esmu neprecīzi vai divdomīgi ietonējis, tāpēc tas jums jāapstrīd.)
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry

* * *
On 21. Marts 2012, 12:09, [info]avral commented:
Riija, kur jūs paši iegājāt iekšā, Tev šķiet labs piemērs vai kāds?
[User Picture]
On 21. Marts 2012, 12:19, [info]simamura replied:
Uztrauc, kam man bail par sevi. Ka es varbūt jau vairs nesaprotu, kas notiek. Es ar radošajiem smaidu, bet mēs runājam viens otram garām, un es nevaru tajā nevainot arī sevi.
Riija tāpat kā mēs sākās ar ieceri veikt kaut kādu izlasi, pasijāt pelavas un nepārprotami izcelt labāko, bet paslīd jau kāja ir viņiem, ir mums, un nenostrādā prognoze savureiz vai arī vienkārši rokas nolaižas uz kādu brīdi.
On 21. Marts 2012, 12:40, [info]avral replied:
būt par radošo ir kaut kāds pilnīgi cits dvēseles uzskaņojums, un tas nav tikai par tipa "paškritiku" un "sevis analīzi kontekstā". nosunīšana ar šiem pēdējiem diviem liecina par mūsu personīgo mazasinību, pārmērīgi nopietnu (vai tieši nenopietnu?) attieksmi pret dzīvi un tamlīdzīgām grūti definējamām lietām.
ja tev būtu tāds uzskaņojums kā radošajiem, tu taisītu arhitektūru un es regulāri publicētu gan dzejolīšus, gan lugas, kuras pati arī iestudētu kā režisore un scenogrāfe. turklāt man labi sanāktu un būtu gan atzinība, gan balvas.
[User Picture]
On 21. Marts 2012, 12:48, [info]simamura replied:
nu, vai tas nav uztraucoši, šī mūsu mazasinība? :)
varētu par šo pažēloties kā par bērnības traumu, bļe.
On 21. Marts 2012, 12:57, [info]avral replied:
un, kad pienāks Laika Gali, radošie nokraus kaudzītē visas dzīves veikumu, un izrādīsies, ka divas tamborētās sedziņas ir tiešām skaistas un katrā krājumā ir bijuši divi labi dzejoļi, savukārt tu neko nevarēsi nokraut, jo būsi pavadījis dzīvi, dirsdamies internetā, kāds viss ir sūds :)
[User Picture]
On 21. Marts 2012, 13:07, [info]simamura replied:
jā, katrs mūsu ieraksts ir par visu mūsu dzīvi, vai vismaz katrā ierakstā es to mēģinu ielikt kopā ar visu savu dirsīgi pārnopietno attieksmi pret nedefinējamām lietām. :) labi, vienalga. Brīvais laiks cauri, tūlīt nāks iekšā krava ar jaunajām grāmatām.
On 21. Marts 2012, 13:10, [info]avral replied:
es taču jokoju, turklāt par sevi
[User Picture]
On 21. Marts 2012, 13:12, [info]simamura replied:
Fūū kā smagums novēlās :))
[User Picture]
On 21. Marts 2012, 15:59, [info]magnolia replied:
sākās viss ar to, ka kļuva pieejami daudz un dažādu ķimerējamo materiālu, par kuriem vēl nesen pat sapņot nesanāca. un šo materiālu piedāvātāji veikaliņi sāka organizēt kursus visām šīm ķimerībām, lai veicinātu materiālu pirkšanu. un tad liela daļa mājsaimnieču, jauno māmiņu un bezdarbnieku sāka ķimerēties. uzradās arī tirdziņu organizatori, kas pelna uz vietas maksas iekasēšanu. diezvai tas ar kādu radošuma izcelšanu saistīts.
[User Picture]
On 22. Marts 2012, 00:04, [info]simamura replied:
Es gribētu domāt, ka saprotu, ko ar radošu biznesu domā britu padome un starptautiskie blogeri, bet šeit ar to saistītais vārdu krājums krīt citā augsnē, un tas ir bēdīgi, jo daudz tiešāk par visām statistikām parāda, cik maz te kāds zina, ko dara.
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry