...
Lieliskas sentences cilvēkiem, kas netic vai negrib pieļaut tādu teoriju iespējamu pattiesīgumu, kā, piemēram, telepātija, nākotnes paredzēšana.
Izrautas no Čārlza Berlica "Neticami" ievada. Tie ir vēsturiski fakti.
- 1868. gadā avīzes apgalvoja, ka telefons ir tikai triks/viltība kā izkrāpt no cilvēkiem naudu.
- Saimons Ņukombs ar matemātisku aprēķinu pierādija, ka nekas, kas smagāks par gaisu, nevar lidot.
- Slavenas franču zinātnieks A. L. Lavuazjē apgalvoja, ka meteorīti neeksistē, jo debesīs taču neesot klinšu.
- Kad Parīzes Zinātņu akadēmijā tika izmēģināts pirmais gramafons, pastāvīgais valsts sekretārs pielēca kājās un sāka žņaugt zinātnieku, kurš veica demonstrējum, kliegdams, ka skaņa ir nekas cits kā demonstrētāja vēderrunāšana.
- Tāpat arī ceļošana zem ūdens (zemūdenēs, protams) un kosmosā kādreiz uzskatīja par nu nekādīgi neiespējamu lietu.
Attiecīgajos laikos cilvēki vēl nebija gatavi šādiem jauninājumiem, tāpēc arī tāda attieksme. Varbūt arī mūsdienās cilvēki nav gatavi, pietiekami attīstījušies, lai izprastu pašā sākumā minēto teoriju patiesīgumu?
Papildinājums:
Daudzi visas it kā paranormālās lietas noliedz, jo tie neatbilst prāta loģikai. Tāpat arī neatbilst fizikas likumiem, kuri ir visas pasaules uzbūves pamatā. Bet taču ir iespējams, ka arī paranormālās parādības ir dziļi balstītas uz kaut kādiem fizikāliem likumiem, bet tikai tie nav mums fiksējami un izmērami, vismaz pagaidām. Varbūt pēc gadu tūkstošiem cilvēki uz šīm parādībām lūkosies tāpat, kā mūsdienās mēs lūkojamies uz zibenšautrām un mākoņiem.