nomods nav nekāds vārds [entries|friends|calendar]
Scorpse

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

Feed a cold and starve a fever [09 Oct 2021|02:22pm]
Izrādās, visu šo laiku esam dzīvojuši ar nelabu termometru. Pirms ieviesām jaunieti, ieviesām termometru (kopā ar puņķu atsūcēju, bērnu nagu šķērītēm, baldahīnu gultiņai un vēl ļoti, ļoti daudz, no kā arīdzan daudz kas nav ticis un arī netiks lietots), to ierīci, ko vienkārši pieliek pie pieres un tas saka temperatūru.
Mērīšana tad vienmēr bija Notikums - mīļotais uzskata, ka, ja mēra temperatūru, tad mēra, tāpēc katru reizi, kad to darījām, jāmēra bija visai ģimenei - situācijas galvenajam objektam jeb mērobjektam (sākumā tas, protams, visbiežāk bija mazobjekts, jo, nu, nevar jau zināt, vai gadījumā nav temperatūras, vai ne), tad man, tad vīram pašam, tad kaķim. Lielākoties nevienam nebija paaugstinātas temperatūras, tikai reizēm kaķim, bet, kādus kritērijus vīrs tam izmantoja, īsti nezinu.
Pa šo laiku mums ir bijuši šādi vērā ņemami Notikumi, kad būtu bijis vēlams zināt, kā tur īsti bija - bērnam regulārās vakcinācijas (3 gab.), vīra kovidpotes (2 gab.), manas kovidpotes (2 gab.), bērnam zobu nākšana (let's say, divi gab. notikumu, zobu ir vairāk) un visbeidzot vīram difterijas un ērču encefalīta revakcinācija. Nu, kovidvakcīnas mums abiem kind of bija no 36,9-37,7, bērniņšam ne reizi nekā nebija, bet difterijas pote visu labo statistiku sabojāja. Termometrs rādīja 37,7, bet mīļums jutās tik daudz, daudz sliktāk, ka mēs izvilkām ārā veco termometru un izrādījās, ka viņam ir 38,8.
Es biju dzirdējusi baumas, ka šitie termometri ne vienmēr pareizi saka temperatūru, bet nu cmon please, šitik traki, pē. Nebija jau arī tik lēts. Tagad pēc lokālas aptaujas ieviesu Evolu, cerams, kalpos labāk.
Nu un tagad ir tā, ka es nemaz nezinu, cik slikti t ziņā man bija pēc vakcīnas. Tas, ka es nezinu, vai bebo kas bija vai nebija, mani gan nesatrauc, jo pēc sajūtām un viņa pašsajūtās visās mērīšanas reizēs viss bija pilnīgā kārtībā.
Kaut arī nē, tikai tagad, šo te rakstot, es atminējos vēl vienu mērīšanas reizi. Reiz man, jaunmāmiņai, šķita, ka kukainis ir dabūjis roseolas vīrusu, bet ģimenes ārste pēc bildītēm vatsapā sacīja, ka, ja nav temperatūras, tad tie izsitumi nekas tāds uztraucīgs nava. Lūk, sanāk, ka temperatūra varbūt bija. Bet tas bija sen un nekas traks it kā nebija. /aiziet palasīt internetu/ /atnāk atpakaļ/ Nu, jā, varbūt arī bija, bet nu jau vairs neko nevar darīt un nevajag arī.
Morāle ir nezinu, kāda.
7 comments|post comment

It's that time of the year [09 Oct 2021|02:11pm]
Atkal pienācis tas gada laiks, kad telefons sāk neatpazīt man pirkstu nospiedumus - roku āda kļūst sausa, raupja, tad atkal pēc krēma maiga un gluda. Telefons netiek līdzi un paceļ ķepiņas. Tik traki kā tagad bija tikai tad, kad mazais pupuķis bija pavisam maziņš - šogad februārī, martā. Tad es daudz darbojos ar ūdeņiem, jo, well, mazais kakulācis, pirmajā mēnesī arī pudelītes, un ļoti maz izmantoju jebkādus krēmus, jo, well, mazais lācis, kam viņam krēmus, pat eko.
2 comments|post comment

[29 Jul 2021|10:27pm]
Šodien atgriezāmies no laukiem un es, lai atkal kļūtu tīra gan no iekšiņas, gan āriņas (think meža avenes un skrāpējumi, pārtikšana no šašlika un b/a alus, ērces, odi, zirnekļi un neatmazgājami melnas kājas), pēc tam, kad izkrāmēju visu vezumu ar mantām, ogām un zivīm, paralēli izklaidējot un aprūpējot bērniņu un mierinot kaķi, kurš bija pilnīgi drošs, ka ir atstāts uz Visiem Laikiem, beidzot iegāju ilgā dušā, izmantojot sev neraksturīgi daudz smaržīglīdzekļu (tas āriņai) un tad, jājāJĀ, tiku pie pārtikas savā gaumē un apēdu kādas piecas vai sešas porcijas saldējuma:
- papīra ķopsīti ar Pols Kraukšķis, superīgs saldējums, benundžerim ieliek vienos vārtos;
- Magnum jauno miljonāru ar karameli, it kā ok, bet Revidentu topos Magnum ir nelabākais saldējums, tā nu šoreiz es tur jutu tikai cukuru;
- bļodiņu ar Ekselences šokolādes saldējumu
- un bļodiņu ar jauno Rūjienas vienradžu saldējumu. Tas garšo pēc stiklenes Bārbele (tiešām) un tur iekšā ir māršmelovu bērniņi (māršmelovu mazulīši, maziņi tādi zefīreļi).
Much proud. Drīzumā atkārtošu.
PS. Ja nu gadījumā saldējuma ziņas nešķita gana izsmeļošas, tad te, lūk, mans šīs vasaras favorīts - Rūjienas piparmētru konuss ar šokolādi. Bet Rimi e-veikalā tā vairs nav, es nopirku visus un salauzu veikalu.
8 comments|post comment

[12 Jul 2021|11:57am]
Sestdienas pēcpusdienā saņēmu nu arī es savu otro vakcīnas devu (Pfizer) un, lai arī es biju sadomājusies, ka man blakņu nebūs, bija gan. Manas sajūtas bija diezgan standartīgas un pārgāja septiņos vakarā nākamajā dienā.
Jocīgi bija divos naktī, kad no nedēļām ilgi apkārt valdošās svelmes piekarsušajā mājā vīrs man nesa pūkaino pledu no kabineta, rūpīgi sasedza un ar vakcinēta veterāna smīnu teica: "Beidzot krata, ja?" Jo es drebēju un klabināju zobus un man patiešām bija auksti. Nakti es modos un daudz dzēru ūdeni, un skaitīju stundas, līdz bērniņš celsies, jo visas šīs atrakcijas taču, protams, bija nieks, salīdzinot ar sagaidāmo dienu, kad atkal būs elles karstums, 8-9 bērna barošanas reizes un vakcīnas blaknes. Pēc katras pamošanās es ilgi nevarēju aizmigt un prātā sacerēju runas un uzsaukumus antivakseriem, neko nejauku, nē, tikai trāpīgas un maķenīt dzēlīgas sentences un pārliecinošus argumentus. (Ikdienā es visiem lieku mieru un nevienu negrasos pārliecināt.) Vēl es izdomāju tik satriecoši lielisku pieteikumu šovam "Manas mājas ar IKEA", ka viņi nekādā gadījumā nevarētu man atteikt, un ļoti sapriecājos. (Lieki teikt, ka es nevēlos pieteikties, kaut arī man ļoti patīk tas raidījums. Manī mīt laikam jau pusaudžu gados radusies nelaužama pārliecība, ka būt televizorā ir kauns. Jocīgi, jo bērnībā man tas likās reāli smalki.)
No rīta modos ar spēcīgi sāpošu galvu, sliktu dūšu, kaullauzi, nogurumu un temperatūru 36,9. Bērns pilnīgi noteikti svēra par kādiem diviem kilogramiem vairāk nekā iepriekšējā dienā. Tā mēs kaut kā izvilkām rīta cēlienu, pārcēlāmies uz lejasstāvu, kur vēsāks, vīrs ik pa laikam pienesa klāt manu krūtsbērniņu uz ēdināšanu, bet es mētājos dīvānā un vaidēju. Un tad man kādā brīdī pieleca, ka, paga, paga, šito taču es pazīstu! Kad vēl es esmu nespēkā vārtījusies pa mīkstām mēbelēm, pīkstējusi, ka galvā asas sāpes, sūdzējusies par sliktu dūšu un vēlējusi, lai man pienes ūdeni/jogurtu/čipsus/saldējumu ar zemenēm un kartupelīšus?! Taisni tā, uz paģirām! Pohu skalā no viens līdz desmit Pfizer blaknes bija no piecikomāpieci līdz seši. Kad es to sapratu, man kļuva daudz vieglāk, un es brangi turpināju visu dienu ēst, kamēr vīrs skatījās tenisu, riteņbraukšanu, šausmeni un futbolu. (Nē, futbols bija jau krietni pēc tam, kad es jau jutos labāk.)
Šorīt atkal viss kā parasti, tikai tas karstums neatstājas.
7 comments|post comment

[22 Jun 2021|12:16pm]
Pirmo gadu dzīvot jaunā mājā ir ļoti interesanti. Var uzzināt visādas lietas un tās, kas saistītas ar gadalaikiem, atklājas pirmo reizi. Piemēram, kur te aug ceriņi vai kurās vietās vislēnāk kūst sniegs, vai kuras puses logos pavasara vējos pūš visvairāk un cikos saule vasarā apspīd kuru zālītes pleķi. Un lūk, viens gadalaika secinājums (ziemā sapratām, ka lejā ir tiešām auksta grīda un visaukstākā tā ir uz virtuves flīzēm) nu jau ir evolvējis uz otro līmeni - tā aukstā grīda ir lieliska štelle. Arī mazais kukains to saprot un jau vairākas reizes pēdējā laikā diendusu guļ lejasstāvā uz grīdas, kur viņam ir iekārtota velšanās valstība (pleds ar lielu palagu pa virsu). (Šī ir viena no lietām, ko man kāds teica vēl grūtniecības laikā un ko es reliģiozi izpildu - ka bērnam pēc trīs mēnešu vecuma 75% nomoda laika ir japavada uz cietas virsmas.) Tā nu viņš tur kūņojas, veļas un mūmijojas (tas ir tad, kad satinas tajos palagos un īd), un tagad arī reizēm paguļ.
(Tavegils, saules krēms, ergosoma.)
Karstumu mēs pārlaižam tā, ka no rīta mēs nonākam lejā un pavadām šeit gandrīz visu dienu. Starpība starp lejasstāvu un augšstāvu ir daudzi grādi un, tā kā šeit lejā ir kādi 25, tad augšā ir reāls meh, pat kaķim tur vairs nepatīk. Atgriežamies mēs tur ap deviņiem vakarā, tad tur joprojām ir kādi 29 grādi, bet to ar trakām vēdināšanām diezgan ātri var nodzīt zemāk. Tad naktī tur atkal ir ļoti forši un svaigi, sešos no rīta ir brīnišķīgi un ap desmitiem rītā kļūst ellīgi grūti.
(Paladziņi, negāzēts ūdens ar sporta uzgali, kokosriekstu eļļa.)
Šodien man ir jāsakrāmējas pirmajam izbraucienam ar bērnu ar naktspalikšanu citurienēs. Protams, ka visas mantas lielākoties dzīvo augšstāvā, un protams, ka galva ir pilna ar visu, ko vajag paņemt līdzi, aizmirst nedrīkst, un, protams, ne no kurienes, reāli ne no kurienes ir atkal uzradies piena sastrēgums, tā nu es izlēmu, lai viss iet pa gaisu, uzliku uz krūts kāpostu, piekrāvu pilnu bļodu ar sauso barību ar aukstu pienu un lasu Hariju Poteru.
(Gultasveļa, kafija, bepantēns.)
6 comments|post comment

[07 Jun 2021|08:28pm]
Es reizēm tik ļoti un tik ilgi smaidu bērniņam, ka man sāk sāpēt žoklis.
1 comment|post comment

[06 May 2021|04:49pm]
Polam ir jauns saldējums - ar kartupeļu čipsiem. Izklausās briesmīgi, bet patiesība ir daudz vienkāršāka - tas nav nekāds saldējums, kur iekšā salikti standarta čipsīši ar garšām, bet gan parasts, normāls Pols, kam šokolādes glazūrā iestrādāti tādi kā mazi gabaliņi no tā, kas ir nevis mūsdienu čipsi, bet tie kartupeļu salmiņi, tādas mazas skaidiņas. Ja es nezinātu, kas tas ir, domātu, ka vienkārši kaut kādi kraukšķi. Un, tā kā tas nav nekas briesmīgi interesants, tad es labāk ēdu parasto Polu.
2 comments|post comment

kukainīts pupuķīts bubuks [04 May 2021|05:49pm]
Kukainītim pirms kāda brīža apritēja trīs mēneši un mums iet labi. Ēēē, nu, ok, šeit man pirmo reizi mūžā jāizmanto tas riebīgais izteiciens - pa lielam mums iet labi. Lielajā, kopējā plānā mums iet lieliski, brīnišķīgi, ļoti, ļoti labi. Betē tas nebūt nenozīmē, ka mums iet viegli, nea.
Reizi mēnesī - pupuķīša dzimšanas datumā - es gatavoju kūku, svētku kūku, un nofotografēju savu bērniņu pie mūsu galda spēļu plaukta, konkrētā vietā. Tā es krāju bildītes, ko pēc tam varēsim aplūkot, lai redzētu, kā viņš gada laikā izaudzis - un to ļoti labi varēs redzēt mērogā pret Ticket to Ride, Shadows Over Camelot un Mystery of the Abbey kastēm. Bet tā kūkas gatavošana pretty much ir vienīgā konstante, vienīgais neobligātais process, ko es par visām varītēm vēlos izdarīt. Jo mans laiks lielākoties nepieder man pašai un arī mans ķermenis tā pavisam īsti ne. Tā nu reizēm nākas grūti izdabūt tos kūkas mirkļus, bet es to tomēr daru un izdaru, es sasveru sastāvdaļas iepriekš, salieku pa kastītēm, es izlasu visu internetu ar padomiem un dienās, kad lidlauks pārāk tāls jāgatavo kūka, es tam pievēršos ar senāk nepieredzētu spēju koncentrēties un (sadarbībā ar jauno cepeškrāsni) man izdodas uzveidot ko tādu, kam agrāk es nebūtu uzdrošinājusies ķerties klāt. Es pusi mēneša izvēlos recepti, kam noteikti ir jābūt kam izaicinošam, jaunam, sagatavojos un daru. Līdz šim mēs esam svinējuši ar mini pavlovām ar citronu krēmu, makarūniem un brūkleņu un baltās šokolādes musa kūku. Neviens no šiem nebija perfekts, ne tuvu! Bet tie visi bija gardi un izpildīja savu galveno funkciju - ļāva man justies kā atsevišķam, funkcionējošam vienumam.
Es negaužos, galīgi nē, man ir lielisks, brīnišķīgs bērniņš un izcils vīrs, man ir laiks visam kam. Bērns naktīs guļ ļoti pamatīgi, es esmu izgulējusies un lielākoties mēs ar visu tiekam galā labi, un es esmu patiešām laimīga (lai arī diezgan bieži iedzenu pati sevi nevajadzīgos stresos). Tai pat laikā trešais mēnesis bija pagrūts. Uzmanīgi, šeit detalizēti runā Māmiņu klubs. )
6 comments|post comment

[10 Mar 2021|03:44pm]
Trešajā Annas no Zaļajiem Jumtiem grāmatā (Anna no Salas) bija tāds tēls misis Skinere. Viņa parādījās tikai vienā nodaļā. Misis Skinere tur vadīja pasta ratus, kas ir diezgan vienmuļa nodarbe, un viņa pati par to sacīja šādi: "O’ course it’s rather tejus. Part of the time I sits and thinks and the rest I jest sits." Un tad es vienmēr domāju, mīļo pasaulīt, misis Skinere, nu kā tā var? Kā var nedomāt? Like, sēdēt un nepavisam ne par ko nedomāt? Un es spriedu, ka viņa nav visai gudra, lūk.
Misis Skineri ir domāts attēlot kā saprātīgu, piezemētu un arī, nu, diezgan prastu sievišķi, bet tas tā ir tikai virspusēji. Tai īsajā posmā, ko Anna pavada kopā ar viņu, top skaidrs, ka misis Skinere ir diezgan gudra gan. Viņa, redz, izvēlējās dzīvot kopā ar mīlamu, bet nabadzīgu vīrišķi, tā vietā lai apprecētos ar bagāto.
Taču to, cik vieda misis Skinere ir, es saprotu tikai tagad - viņa prata sasniegt nedomāšanas, prāta atbrīvošanas stāvokli. Es, piemēram, neprotu. Man galvā vienmēr šaudās domas stopiem vien. Un tad, kad tās domas, piemēram, neļauj gulēt vai vairo stresu (es te retoriski runāju, pašlaik man bezmiega problēmu vairs nudien nav), tad 'jest sits' īstenībā ir visai iekārojams agregātstāvoklis.
1 comment|post comment

[10 Mar 2021|01:59pm]
Es tikai nupat atkal esmu pieradusi, ka zeķubikses un legingi ir jāvelk ar divām vīlēm uz dibena, nevis priekšā.
1 comment|post comment

Ain't nobody got time for that [02 Mar 2021|04:24pm]
Man bija jādodas uz pēcdzemdību apskati Rīgā un tādu laiku nogriezni nekā nevarēja ietilpināt Tīdžeja ēšanas plānos, tāpēc Tī Seniors ekipējās ar pudelīti, labo gribu un mūsu kopīgi un rūpīgi jau vairākas dienas iepriekš izstrādātiem scheduliem un plāniem par to, kas, ko un cikos. Sīki izstrādātie plāni aizgāja pa pieskari, bet es tomēr noteiktajā laikā biju uz šosejas, ar mūziku maksimālajā skaļumā un mazliet pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu /Doloresas Ambridžas khe khem/, respektīvi, pārsniegtu ātrumu, jā. Nu un kamēr es daudzu mērkaķu ātrumā izdarīju savu vizīti, kamēr mēs ar vīru vairākkārt sazinājāmies atkal jau par, kas, ko, cikos, ko domājat, dara Kukainītis? Taisni tā, noguļ apaļas trīsarpus stundas un sagaida mani mājās.
Un, kad pie ārsta nonācām pie jautājumu un atbilžu sadaļas, es ļoti lakoniski un tieši šādā secībā lūdzu approvalu atkalatsākt nodarboties ar sekojošām lietām, es saku, dakter, joga, sekss, vanna? Viņa saka jā. Es saku atā.
Protams, neviens te netaisās neko tamlīdzīgu vispār darīt, ain't nobody got time for that, silly daddy, boobs are for babies, bet ir jauki apzināties, ka es, redziet, varētu, ja gribētu ierindotu šīs nodarbes virs tādām kā gulēt, ēst, mazgāties, saglabāt humanoīda pazīmes (atkal jau tieši šādā secībā).
2 comments|post comment

[19 Feb 2021|02:34pm]
Kaut kad rudenī, kad man uzskrēja virsū Bridžertonu reklāmas treileris, tas manī beidzot nostiprināja pārliecību, ka ir taču beidzot jāpaņem izmēģināt Netflix uz to solīto mēnesi. Ja neko citu, tad vismaz Bridžertonus noskatīšos, kā arī visu ko citu no jau sen krātās watchlistes. Mani vienkārši interesē, kā tas ir, kad var sēdēt lielajā istabā lielā dīvānā un lielā televizorā skatīties kaut ko, kas piesaista. Problēma ir tajā, ka lielā istaba ir pretty much non-habitable, dīvāna nav un, lai skatītos televizoru, ir jāsēž uz vienuma, kas kādreiz bija lielisks, liels pufs, bet tagad ir, hmm, zemāks par zāli. Tad es sev apsolīju, ka pieslēgšu to netfliksu tad, kad atvedīs dīvānu, nieks, ka pārējā istaba nav iekārtota. Bet dīvānu neved. Tagad es izdomāju, ka visu to contentu taču varēs skatīties arī citās ierīcēs un es pašlaik naktīs planšetē diezgan daudz blenžu random video jūtūbē.
Bridžertoni ir seriāls, kas ir balstīts uz Džūlijas Kvinnas vēsturisko mīlasstāstu (historical romance) grāmatām un es esmu die-hard historical romance fans. Bridžertonus esmu lasījusi vairākkārt un, lai arī man tās grāmatas nav pašos favorītos, es biju tiešām ļoti priecīga, kad ieraudzīju, ka ir tapis pēc pirmā skata vismaz vizuāli ļoti skaists seriāls. Tikai pēcāk es jau uzzināju, ka tas nāk no Shondaland un ka TV adaptācija atkāpjas no grāmatām diezgan krietni (nezinu par sižetu, bet zinu vismaz par iedomāto melnādaino karalieni 19. gadsimta Anglijā un par pašu galveno varoni arī). Grāmatas ir par astoņiem brāļiem un māsām Anglijas augstākajā sabiedrībā, kas viens pēc otra atrod īsto mīlu un apprecas. Pa vidu ir visādi piedzīvojumi un interesanti pavērsieni.
Kas Džūlijas Kvinnas darbus padara mazliet citādus nekā lielāko daļu šī žanra grāmatu, ir tas, ka viņas varoņi (vismaz viena puse no romantiskā pāra in question) ir parasti. Parasti kā normāli. Viņi nav ne pārvarīgi skaisti, ne vājprātā bagāti, ne izcili gudri. (Otra puse tāda mēdz būt.) Bet, lūk, tā otra puse šajā labajā, jaukajā, vidēji glītajā cilvēkā atrod kaut ko nu tādu, kaut ko tik lielisku, ka viņi patiesi brīnās, kāpēc neviens cits to neredz. Un viņi mīl - mīl tieši tik kvēli un aizrautīgi, kā to dara šādos romānos. Pat vēl vairāk - dažkārt šiem parastajiem ļaudīm pat piemīt īpašības, kas viņus īstenībā padara par neērtiem varoņu kandidātiem lielajai, liktenīgajai, galvu reibinošajai mīlai. Ir meitene, kas ir patukla, introverta, bet asprātīga un ļoti, ļoti gudra, ir kungs, kas stipri klibo, ir pirmās grāmatas varonis, kas ļoti stostās. Un tur vidū ir Bridžertoni - ļoti godājami, ļoti patīkami, ļoti ģimeniski. Un kaut kā autore no tā visa tomēr spēj uzburt klasisku historical romance. Tāpēc es ar lielu interesi gaidu, kāds būs seriāls.
Bet! Es ciest nevaru nobīdes no grāmatām. Es esmu Team Books caur un cauri un katra novirzīšanās no grāmatas man jebkādos ekranizējumos vai citās mediju adaptācijās liek lādēties vai spurgt, bet manam vīram - saukt mani par snobu. Piemēram, mums ir viena lieliska, liela, monumentāla galda spēle diviem spēlētājiem. Stratēģiska, ar labiem komponentiem, interesanta - basically kā radīta mums. (Dārga arī, ja.) Bet mēs taču to nevaram spēlēt, jo tas ir War of the Ring, kas ir balstīts uz Gredzenu pavēlnieku, un es taču nevaru spēlēt par Shadow pusi, es nevaru būt ļaunītis, es nevaru spēlēt arī par labo pusi, jo visam ir jānotiek tieši tā, kā grāmatā. Nedrīkst iet cauri Miglas kalniem pa virszemi, jo jo jo ir jāiet caur Moriju!!! /brēc/ Nedrīkst Sems tagad nest gredzenu!! Un kāpēc lai viņi vispār ietu kaut tur tālāk uz austrumiem par Ortanku? Aptuveni tā mums iet. (Es gan pārspīlēju un kaut kad drīzumā mēs atkal būsim gatavi mēģināt izspēlēt kādu partiju šitā te. Varbūt tad, kad mums būs galds.)
Bet ar Bridžertoniem tā nav. Es kaut kā uzreiz un ļoti rāmi pieņēmu to, ka šajā seriālā būs novirzes no grāmatas un man tas ne kripatu netraucēs. Es domāju, ka tā zināmā mērā ir mana tolerance pret esošajām un bijušajām minoritātēm, kas man pa īstam liek neprotestēt pret mākslīgi konstruēto tumšādaino vēsturi (kā, piemēram, Django Unchained) vai pilnīgi neprecīzi atspoguļoto sieviešu tiesību statusu. (Par tām sievietēm gan vairāk ir wishful thinking.) Vienkārši kaut kad nesen manīju internetā viedokli par to, ka šādi rīkoties ir slikti un rādīt viegli ietekmējamajai pasaulei tādu, nu tāādu nobīdi no vēsturiskās patiesības Netflikss ar visu savu milzu ietekmi nedrīkstētu. Un man tad ir tāds, cmon, cik pasaulē ir filmu, seriālu un grāmatu, kur vēsture nav patiesa par visu veidu baltajiem?
Tāpēc jā, bring it on, Netflix, es kaut kad pie tevis tikšu, saldumiņ.
8 comments|post comment

Tis a fortnight [29 Jan 2021|09:33pm]
Vakar Kukainītim apritēja divas nedēļas. Man laikam ir pāgājis pirmais uztraukums par to, vai viņam viss ir labi (ir), kā arī tieši vakar pārgāja arī otrais uztraukums par to, kā mēs te tagad būsim. Esmu apradusi ar to, kā mēs esam, un man tas sāk tiešām patikt. Ja pilnībā pieskaņojas bērniņa dzīves ritmam, tad ir ļoti, ļoti ok un pat labi.
Es esmu ieguvusi kaut kādus reālus superpowerus. Mums, tātad, ir jauna māja, kas pašlaik diezgan pamatīgi joprojām sastāv no maisiem un kastēm. It kā jau viss ikdienai nepieciešamais mums ir ārā un lietošanā, bet lietām vēl nav savu vietu, skapīši nav iekārtoti, zeķes uz riņķi tiek lietotas skaitā visai maz (jo pārējās ir, well, maisos), tēju dzeram tikai viena veida (jo pārējās ir, miniet, maisos? Nē. Kastē.). Un lēnām un tiešām bez stresa mēs te visu čabinām. Starp citu, bez stresa tagad - pirms bērniņa atnākšanas tas viss tika darīts, tikai ar tādu fona stresu. Un mans superpowers ir nez no kurienes uzradusies spēja dažu minūšu laikā paveikt lielas lietas - burtiski desmit, piecpadsmit minūšu laikā es plosos kā dervišs, bet ne tā paniski, nē, diezgan pat strukturēti un ļoti produktīvi. Un tā nu pa Kukainīša guļamlaikiem es strauji virzos uz priekšu mājāzībā.
Un viss ok, es esmu gatava, ka tas viss tūlīt mainīsies un neko es vairs nepadarīšu un nepagūšu. Bet zeķes vajadzētu ieviest apritē, ne?
Un es esmu pārsteigta par to, ka es joprojām esmu normāls cilvēks. Es gan nezinu, kādas tieši iedomas man bija par to, kā cilvēks (respektīvi, sieviete) mainās līdz ar bērna atnākšanu, bet iedomas man bija un lielākoties nekas no tā vēl nav piepildījies. Kā jau es teicu, es joprojām esmu normāls cilvēks, mani interesē tās pašas lietas, kas iepriekš, es protu racionāli domāt (nūū, vismaz tikpat racionāli, cik iepriekš) un neesmu kļuvusi par Kaut Ko Pavisam Citu.
1 comment|post comment

Par bērniņiem un mājām [26 Jan 2021|07:34pm]
Ko mēs esam paveikuši laika posmā kopš, ēm, decembra beigām? Pārcelties uz jaunām mājām.
Ko mēs esam paveikuši laika posmā kopš janvāra sākuma? Ieviest mājsaimniecībā bērniņu.
Kopš 14. janvāra, kad Juniors jeb TJ, jeb Tī Džei, jeb Kukainītis, jeb galu galā Ķiņķēziņš mums pievienojās, mēs esam paveikuši nu ļoti daudz ko:
- brangi pieņemties svarā (to Tīdžejs);
- zaudēt svaru (to es);
- gulēt pa trīs stundām (to es un Tīdžejs) (un labi, ka mums ir tās trīs stundas, don't get me wrong);
- pazaudēt visai mājai apkuri un silto ūdeni īsi pēc lielā sala, aizkrāmēt guļamistabas logus ar plediem, atņemt rupucim sildītāju un nodzīvot vienu nakti bez bēdu (izņemot astoņsimts stresa punktu man par to, ka esam mājā bez apkures ar piecas dienas vecu bērniņu) (don't get me wrong 2: ja māja būtu tiešām ātri atdzisusi, mums bija plāni b, c un vēl viss grieķu alfabēts);
- (aiz atvieglojuma par atgūto siltumu) briesmīgi sastrīdēties ar vīru, noraudāt kādas sešas stundas no vietas, būt pārliecinātai, ka vīrs ir monstrs bez jūtām un nelietis, un gandrīz sākt gūglēt how to cope with being a single mom;
- barojot bērniņu, dziedāt šūpuļdziesmas no: 1) Mūzikas skaņām (par kittens and ribbons); 2) rokoperas Lāčplēsis (par mazo bērniņu); 3) latvju tautas folkloras pūra lādes (par āzīti), 4) strēlnieku repertuāra (par šķēpiem zeltsaules staros). Šodien sekoja klasika, kas bija par circenīti aizkrāsnē, bet tas tak nebija izturams, man kaut kādā otrajā pantā aizlūza balss un es atkal sāku gauži jo gauži raudāt, tas ir briesmīgi sērs gabals;
- izbraukāt ja ne visas, tad vismaz pusīti visu Jelgavas aptieku, secināt, ka piedāvājums priekšlaikus dzimušiem bērniņiem Jelgavā ir reāli vājš, lai tikai pēc tam saprastu, ka īstenībā internetā tas viss tomēr ir;
- palaist garām interneta pasūtījuma piegādi, jo jādzied Ķiņķēziņam par circeni.
Kopumā mums iet ļoti labi, mēs joprojām dzīvojam kastēs un es nezinu, kad mēs visu izdarīsim, bet izdarīsim. Tikai tā raudāšana tracina vairāk nekā šuves.
24 comments|post comment

[30 Dec 2020|09:18pm]
Pašlaik top cukurā glazēti rozmarīna zariņi. Izskatās, ka sanāks, jo jau šobrīd ir nu tīīk smukiņi.
(Apšļaksta ar ūdeni, apber ar parasto cukuru, stundu ļauj mierīgi pastāvēt. Izņemot es, es neļauju, es ik pa brīdim aizeju pie viņiem, pagrozu tos un kaut ko žūžoju par to, kādi viņi smukumiņi.)
(Kokteiļos liek, velnišķīgi smalki izskatās.)
post comment

Bažu bozuks [08 Dec 2020|08:07pm]
Es sagādāju sev zilumu zem acs un ne tikai zilumu, bet turpat blakus arī nejauku skrāpējumu. (Nu, tai Sahāras tuksneša naktij pielīdzināmajā drausmajā, sausajā, aukstajā, putekļu pilnajā šodienas vējā sasteidzos un, velkot ārā kaut kādu krāmu no mašīnas, iebliezu sev pa seju ar mašīnas durvju stūri.)
Un tagad viss ir slikti un man nekas nesadzīs (JO MAN NEKĀĀD NEKAS NESADZĪST, niķīgi brēc), un šitais paliks uz sejas uz visiem laikiem un vispār ir pat sliktāk nekā toreiz, kad es sev uz paša deguna gala biju iededzinājusi perfekti taisnu, mazu, sarkanu strīpiņu (ar pannas silikona vāku, to ļurīgo uzparikti, kas der visām pannām un katliem, un, izrādās, arī deguniem), un, ja nepaliks uz visiem laikiem, tad uz Ziemassvētkiem noteikti, un man līdz tam nav jāsatiek ļoti daudzi cilvēki, nē, bet daži tomēr ir jāsatiek, un man negribas visiem klāstīt, ka vīrs mani nebūt nesit, taisni otrādi, viņš mani sabaroja ar karstu biešu zupu un laipnīgi pieņēma, kad es pūcīgi paziņoju, ka visu atlikušo vakara daļu būšu aizņemta ar īgņošanos un sevis žēlošanu, un vispārēju ņaupību, un tikai bakstīšu planšeti. Un kaķītis arī mani nežēlo, tikai guļ un guļ.
Bet vispār, man tagad vienlaicīgi jātiek galā ar skrambu (nav tāda baigi dziļa) un potenciāli magnificentu zilumu. Uz ziluma smērēšu Badjagu (jo, protams, ka man tāds mājās ir, along with kādiem trīs regulārajiem zilumiem uz kājām no ieskriešanas mēbelēs), bet uz skrambas - Pušumiņu, ko man uzdāvināja pērnajos Ziemsvētkos. Iepriekšējā reizē (nu, tai silikonā lietā) reliģiozai apsēstībai pielīdzināma deguna zieķēšana ar kokosriekstu eļļu ļāva man tomēr palikt par cilvēku, nevis zilacaino strīpdeguni, tā nu ķeršos ka es pie tūbiņām un ķopsīšiem.
Gan jau ka tas viss tāpēc, ka gauži nesen beidzot atkal padomāju, kāda es tomēr smukiņa.
Un vispār es pārspīlēju ne ļoti, ļoti daudz, man tiešām draņķīgi dzīst visādi nejaukumi.
A varbūt es varu likt plāksteri? Maska tik augstu nenosedz.
13 comments|post comment

Sauc mani skaļāk [09 Nov 2018|09:00am]
Man ļoti patika Lāčplēsis, ļoti. Visi brangi dziedāja. Koris bija lielisks. Orķestris super blieza un diriģents bija reāli stilīgs.
Tur bija skatuve, bet uz skatuves nevis notika izrāde, bet sēdēja orķestris. Ap orķestri bija tāda kā kvadrātaina modes skates mēle, pa kuru savu dziedājumu laikā vienkārši pastaigājās dziedātāji - viņi tā kā atnāca no vienas puses un tad aizgāja prom.
Un tieši tas, kas citiem nepatika, man reāli patika. Man tiešām patika tā iešana no vienas skatuves puses uz otru - sak, es te vienkārši padziedāšu, jo tāpat mēs visi zinām, kā te izskatās, kur es esmu un kurp došos, respektīvi, te patiešām nav vajadzības pēc dekorācijām vai nopietnākas horeogrāfijas. Tāds open-minded minimālisms, kur pietiek ar simbolu, puzuri, aptetovētu galvu, jo mēs visi taču zinām [un pašlaik tieši dzirdam] sūtību un būtību. Īpaši Teicējam piestāvēja šī tekalēšana - tā viņš tur ar garu Gendalfa spieķi virzījās pa skatuvi un runāja par lietu, lai pēc tam uzrastos pa vidu korim. Tāpat citu lomu plastiskā vienkāršība ļāva izcelties jodu māžībām, ļāva to sīkmaņu tirināšanos uztvert kā maķenīt smieklīgu, nevis draudīgu.
Un ar gaismām tas pats - kā ar prožektoru stariem cēla augšā grimušo pili, manuprāt, bija vienkārši, bet lieliski, kā sliktajiem vienmēr fonā bija sarkanās gaismas, bet labajiem - gaišās un zaļās, un tad, hops, sarkanā krāsa pēkšņi uzrodas arī Lāčplēša dziedājumā, jo "dod viņiem arī naidu". Un naidnieka meklēšana zālē ar lukturīšiem bija smalka, un likteņupe Daugava, kas brīdī, kad jaunie varoņi lavās uz Aizkraukli, tecēja pa arēnas malām, un daudzi citi tādi sīkumi bija patīkami niansēti.
Tikai divas lietas, par ko es mazliet sūrojos, ir: 1) video lielajā kubā zāles vidū bija ar spēcīgi manāmu laika nobīdi, tracinoši. Bet tāpat es vairāk skatījos uz skatuvi; 2) man gribas, lai visi vienmēr dzied tāpat kā oriģinālā, like, identiski, ar tādiem pašiem uzsvariem, elpas vilcieniem un šermuļiem, un, kad tā nav, man ir jāpiespiež sevi ļaut citai versijai sev patikt. Bet. Būtu jānotiek ļoti daudz kam, lai man nepatiktu Lāčplēsis. Man ļoti patīk tā mūzika un vārdi un, ja dzied labi, tad man ar to reāli pietiek. (Tā bija mana go to pavadošā mūzika kilometriem garos velobraucienos, kad es studēju Vācijā. Iedomājieties, tāds neprasmīgs latvju rūķis kā es, kam Vācija iemācīja braukt ar riteni un dzert alu, minas pa bezpersoniskiem, turīgiem, neinteresantiem vācu mazpilsētu industriālajiem rajoniem un ausīs skan Tas ir laiks un Laimdotas baltā maģija. Un tā bieži un daudz.)
Nu, ok, būsim godīgi, Dons vizuāli ļoti nav Lāčplēsis, bet dziedāja viņš lieliski vareni (izņemot dažās vietās, kur prasījās vēl varenāk). Bet, galu galā, mūsdienu lāčplēši fiziskajos rādījumos taču ir mazliet citādi nekā sendienās, ne?
4 comments|post comment

Par dzimumu aizspriedumiem [14 Sep 2018|02:03pm]
There never was a goose so gray but 
Sometime soon or late 
Some honest gander came her way 
And took her for his mate! 

Kurš šogad aizmirsa kāzu jubileju - es vai vīrs? 

4 comments|post comment

Summertime Madness [20 Aug 2018|02:44pm]
Labs kondicionieris iekš auto ir brīnišķa lieta. Ne tikai veido mašīnā lielisku, vēsu gaisu, bet arī ļauj man justies maģiski - ik pa brīdim var turēt labo plaukstu tieši priekšā vēsā gaisa plūsmai un justies uz mata kā Sarumanam, jo tā plaukstiņa pati par sevi tā jauki grozās un šķiet, ka turu rokā daudz maģiju, un kādā citā pasaulē vizuļu vizuļiem no manas rokas iet ārā burvestību stari un cīnās pret ļauniem magiem episkā batlā. Var jau būt, ka šajā pasaulē es braucu pa Jelgavas lielceļu un greizi dūcu līdzi 'vī bilt dis sidī, vī bilt dis sidī on rā-ken-rōl', bet kādā citā es it labi ar vienu roku noturu stabilu gaismas vairogu virs labajiem ļaudīm un citiem krietniem hobitsīšiem.
post comment

[20 Jul 2018|02:58pm]
Šodien notika kaut kas brīnumlielisks.
Es pašlaik pārlasu Pračeta Watch sēriju un, no rīta nonākot līdz piektajai, es secināju, ka pirmajā lasīšanas reizē es to biju izlaidusi. Saprotat? Saprotat?! Tā kā vienkārši pavisam palaidusi garām. Man tagad ir jauna, ne reizi nelasīta Pračeta Watch grāmata!!! /zomg-mazprātiņiski ķiķina-grauž dūri/
PS. Nē, nu labi, vairs jau pavisam nav, esmu līdz 40%. Bet tāpat! Tāpat man vēl ir 60% jaunas, ne reizi nelasītas Pračeta Watch grāmatas!
PS2. Tas iraid The Fifth Elephant.
PS3. “A marriage is always made up of two people who are prepared to swear that only the other one snores.”

PS4. Vispār es īstenībā esmu darbā, it kā strādāju arī. Un ir diena pirms atvaļinājuma, jipī.
2 comments|post comment

navigation
[ viewing | 20 entries back ]
[ go | earlier/later ]