nomods nav nekāds vārds [entries|friends|calendar]
Scorpse

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[18 Jun 2015|09:35am]
Es vispār vakar neko te nelasīju, jo līdz pašam vakaram cītīgi izvairījos no ziņām, cibām un citiem informācijas kanāliem, lai netīšām neuzzinātu, kas noticis NBA finālā un lai vakarā varētu iet mājās un ar aliņu skatīties, kā trīspunktu bruņinieki dara pāri karalim. Un tieši tajā dienā, kad es te neienāku, jūs esat bijuši ārkārtīgi interesanti un man vispār jāstrādā, bet es lasu.
3 comments|post comment

[09 Jun 2015|05:55pm]
"Te uzreiz Misa piespēra kāju pie zemes.
Jūs tik runājat par savām spalvām!— viņa asarainā balsī iesaucās.— Jūs, kas visu zināt! Snorkes jaunkundzei nav pat kleitas mugurā! Es nemūžam nestaigātu bez kleitas; es labāk nomirtu nekā staigātu bez kleitas!
Misa izplūda asarās un cauri salonam izdrāzās gaitenī."

/Tūve Jānsone Bīstamā vasara/
4 comments|post comment

Bling bling [30 May 2015|01:43am]
Viena no mīļākajām skaņām pasaulē man ir mīļotā krākšana. Ja tā godīgi, tad laikam pati mīļākā. Kaut arī galvā es saprotu, ka krākšana ir bad, ka tas nozīmē visādas deguna lietas un tā un galu galā varētu radīt problēmas veselībā, tāpatās - tā skaņa, tā konkrētā skaņa man nekad nav traucējusi gulēt. Man tā laiku laikos - nu jau kādus astoņus gadus - ir vienumēr likusi laimīgi nopūsties.
Then again, es esmu briesmīgi cietpauraina un visā visumā māku gulēt jebkur.
Un es šovakar saderinājos, mīļie. :]
19 comments|post comment

Uzzinu pēdējais [27 May 2015|10:12am]
Tie, kas visu laiku nēsā augstus papēžus un platformētas kurpes, nemaz nezina, ka tie, kas uzauj sarkanas ķīniešu ražojuma čībiņas ar gumijas zoli, iegādātas veikalā SuperAction par 3,99 LVL, tiek dota iespēja sajust dzimtās pilsētas saulē sakarsušo asfaltu tieši PĒDĀS.

Pētījuma laiks: Viesturdārza luksofors, Rīga
Pētījuma vieta: piektdiena, 22. maijs 2015
Pētījuma metode: taktilā stimulācija
4 comments|post comment

[19 May 2015|12:45pm]
When you agree to do a job from Norwegian, half of which turns out to be Old Norse Lūk. )
9 comments|post comment

Labdien, runā PMS [14 May 2015|05:15pm]
Man ir uznācis pusmūža krīze esmu veca, resna un nesmuka nekas nepatīk. Es domāju, ka viss tikai tāpēc, ka nesen izlasīju kaut kur kaut ko te, ka, ja sieviete līdz trīsdesmit gadiem nav iemācījusies, kā būt skaistai, tad neiemācīsies ar, blah blah, ā, rekur ir, Šanele to teikusi laikam: "Not every woman is born beautiful, but if she is not beautiful at 30, she is simply stupid."
Un man viss riebjas, jo es nemāku lietot kosmētiku. Kā kaut ko skolas laikā sāku čubināties, pie tā arī esmu palikusi, tuša, acu zīmulis, pa laikam pūderis un viss. Bet man gribas ēnas! Lainerus! Pūderkrēmus!! Lūpas kaut reizi mūžā gribu uzkrāsot! Smoukīaiz! Man gribas zināt, kā un ko ir jākrāmē uz sejas, visādus trikus, kā arī beidzot saprast to, kas man piestāv. Kas es vispār esmu?? Ziema/pavasaris/vasara? Silts/auksts/muļķis? Un nē, man negribas to darīt katru dienu, man vienkārši gribas knowledge is power. Man gribas zināt, ka, ja man sagribētos, es varētu to izdarīt.
Nu, jā, tā nu šodien Vācijā brīvdiena, darbā diezgan mierīgi, tāpēc es izdomāju, ka jāaiziet man beidzot pie MAC uz Stokmanu. Tāpēc es esmu izlasījusi internetu un nonākusi pie četrām mantām, ko varētu apsavērt - Fluidline lainera, Teddy acu zīmuļa, Paint Pot Painterly un parastā melnā zīmuļa. Un nekas no tā nebūs revolūcija manā kosmētikas lietošanā, bet es ceru uz gaišāku rītdienu.
36 comments|post comment

Birojnieku pustdienas [08 May 2015|12:20pm]
[09:17:29] Me: my mozzarella joined your mozzarella in the fridge and they are now having a mozzarella party
[09:18:23] Colleague: lol
[09:18:56] Colleague: hope they don't decide to join some other group of mozzarella elsewhere by lunchtime
(...)
[12:11:31] Colleague: I'll go check on those mozzarella

Vēl mēs ar dārgo izklaidējamies, savās īsziņās viens otram mēģinot iedabūt klasiskās spokiem.lv līmeņa latviešu valodas pareizrakstības kļūdas (cf. post title), piemēram, tolete, gūlta, aizskari un citus. Bet tā nemanāmi, ne jau tā stulbi. :]
3 comments|post comment

Es ar savu čomu [22 Apr 2015|10:36am]
Vakar sataisīju tādu, nu tādu kopētājkaķu amerikan čainīz fūdu, ka biju milzīgā sajūsmā. Pirmo reizi pa daudzām nedēļām man sagribējās kaut ko padarīt virtuvē, tāpēc darīju arī, un par milzu gara lidojumu uzskatāma mana čomene ar vistu.
Es gan, protams, aizstāju visu ar visu - un man ļoti vienalga, ka tā nedara - austeru mērci ar karoti terijaki, sesamī eļļu ar iecavnieka rapsi, izņēmu selerijas, pieliku sīpolu, un chow mein nūdeļu vietā man bija pilngraudu spageti [te spokoties nāk visu kopš aizlaikiem apgānīto čomeņu rēgi], un bija gardi, traki ļoti gardi.
Man gan бог послал напарника mājās mīt radībiņa, kas manu chicken chow mein, manu better than any take-out sauc par makaroniem ar vistu, zeme atveras un aizveras, bet galnais jau, ka naparņiks mājā, veseļojas, vai ne.
Bet jūs zinājāt, ja, vai jūs zinājāt, ka ir cilvēki, kas saka nevis [čoms], bet [čuoms]? Cutie-pies.
9 comments|post comment

[10 Apr 2015|10:04pm]
Gribēju jums jautāt, ko tādu pieliet klāt pie limonādes Limonāde - kas ir vienīgais, kā viņu, ē, zapivons, mājās, bet tad paskatījos bāriņā, bet tur viss tikai brūnā krāsā - viskijs, brendijs, viskijs, rums [attiecīgi daniels, bonaparts, tulamors, oukhārts]. Tad sapratu, ka, ņemot vērā, ka mana pēdējā maltīte bija sešos trīsdesmit no rīta, kad es apēdu vienu mazo Kinder šokolādes konfekti, man labam reibumam laikam pietiks ar to pašu Limonādi. Tad pārdomāju, izdomāju, ka pati gudra, un pielēju klāt to bakardi.
4 comments|post comment

[05 Apr 2015|03:54pm]
Ir kaut kas tomēr gaisā, nu, tāds nelāgs un drūms, un vājš. Pavasari, nāc žiglāk.
Mēs gribējām Lieldienas tā pa mierīgo, pa mājām, ar spēlēm un vīnu, un filmām, un gardām lietām. Tā vietā mums ir viens ļoti slims susurs un viens ļoti nobijies susurs. Tā nu mēs te jau trešo dienu esam ieslēgušies mājās un aiz aizkariem noslēpušies kā vampīriņi, bet temperatūra ar katru dienu tikai kāpj. Un ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis nestrādā un ātrie, kad tiem piezvana, saka, ka būs ok, tas tāds temperatūras vīruss, drīz pāries. Bet mīļums nu guļ un guļ, un guļ, un, kad neguļ, sataisa temperatūru skotu slimnīcas apsildei.
Nē, nu jau ir labāk, pat mazliet tikām godāt visu brīnišķīgajai nedēļas nogalei sagatavoto ledusskapi, un uz vienas no olām ir Saurona Sarumana roka un viņa pagaidām uzvar visas divas citas olas. Un man visu laiku gribas ēst, tā nu katru reizi, kad atnāku uz virtuvi pēc ūdens, tējas, tabletes, etc., es pie ledusskapa pa kluso izvelku no kastītes mazsālīto lasi un ēdu nost.
Un es nebaidītos no temperatūras, no normālas, pazīstamas temperatūras kopā ar šausmīgām iesnām vai klepu, bet te ir tikai temperatūra, un viss.
Lūk, kādas mums tumšas un sliktas kvalitātes Lieldienas - bilde. )
post comment

[03 Apr 2015|03:56pm]
Strādāt ir labi, strādāt ir godājami.
Es, piemēram, strādāju. Mācos izpildīt šo te danci, man dikti patīk: dancis
Es šodien esmu kontaktējusies ar cilvēkiem no DĀR, Turcijas, Grieķijas un Norvēģijas. Neviens no tiem nebija klients, tikai tulki, brīvie šķēpi.
post comment

[23 Mar 2015|10:18pm]
Es visu laiku lasu visādu bulšitu. Nē, tiešām, es jau sen esmu atnākusi uz termiņiem pati ar sevi un esmu definējusi to, kāpēc es lasu grāmatas tik milzīgos daudzumos - lai izklaidētos, nevis lai bagātinātos vai darītu sevi par labāku cilvēku. Un es pat vairs negraužu sevi, ka vislaik nelasu Gēti [jaunais Verters mani pamatīgi nokaitināja] un mani bieži garlaiko augsto plauktu literatūra.
Taisni tāpēc kontrasts, kad es izlasu ko nopietnāku, ir tik graujošs un taisni tāpēc man Kindlē ir krājumiņš ar comfort reading ar maniem vinnijiem pūkiem contemporary chick lit veidolā. Jo kā citādi man tikt galā ar tādiem nobeļotiem gabaliem kā Elie Wiesel Night, kur stāsta par Aušvices vilcieniem, par ebreju sievietes vīzijām lopu vagonā [Jews, look! Look at the fire! Look at the flames!], par to, ka ir jālasa un ka nedrīkst aizmirst, par to, kā nomira dievs un vairs neatgriezās.
Tad, kad es saprotu, ka brīdī, kad grāmata stāsta par smacējošiem dūmiem un sliežu klaboņu, es taču neesmu tur, es es esmu vilcienā Rīga-Jelgava un tā smirdoņa, tā ir kūla, nekas cits, o, jā, es Kindlē spiežu Home un lasu tālāk savu kārtējo bestselleru. Paldies, nē, mums nevajag maizi, tas ir, kūkas.
5 comments|post comment

Google zina visu [18 Mar 2015|10:22am]
Es gāju rakstīt meklētājā 'how to french trim lamb shanks', bet tiku tikai līdz 'how to french', kad viņš man piedāvāja 'how to french kiss'. Ja pavisam nopietni pieķeras lietai, tad ir arī 'how to french kiss with tongue'.
6 comments|post comment

[17 Mar 2015|10:46am]

Re kā izrādās, tā bija tieši pirms gada. Bija putenis.

1 comment|post comment

Asaras, dziesmas un alus [13 Mar 2015|10:09am]
Nezinu, kā to uztver citi, bet vismaz es domāju, ka atmiņas galvā* glabājas kā drēbes skapītī - kaudzītēs. Es ļoti zinu, ka tā visdrīzāk nav, ka tur patiesībā ir mudžekls un asociāciju ķēdes, un nervu impulsi, un visādas citādas sarežģītas lietas, bet man tas šķiet vienkāršs izskaidrojums. Tas, protams, nozīmē, ka skapī ir ierobežots daudzums vietas un šādas tādas atmiņas pazūd [piemēram, pielikts pārāk tuvu durtiņām, izkritīs ārā, iebāzts dziļi - grūti atrast, bet zini, ka ir tur, untātālāk]. Ja godīgi, tad pavisam īstais zinātniskais skaidrojums [ja tāds ir], mani ne pārāk interesē. [Misters Taukainie Mati profesors Strups būtu ar mani ļoti neapmierināts un, siekalas šķiežot, kliegtu, ka prāts un atmiņas nav grāmata, ko var šķirstīt un lasīt!! Nav nekāds skapītis, kur pārcilāt ēķelētus trauku dvielīšus.]
Kas mani interesē, ir tas, kāpēc manā skapītī glabājas tādi krāmi kā, piemēram, tā kardināla gvardu pulciņa vadoņa vārds**, ar ko d'Artanjans un draugi kaut kad grāmatas sākumā sakāvās, mūsu karstasinīgais gaskonis viņam sadeva bietē iedūra nierē ierādīja vietu un par to dzirdēja pat Viņa Eminence. Es atceros visādu figņu, nē, tiešām kaudzēm random faktu, vārdu un teikumu no tonnām grāmatu un arī no tā, ko cilvēki man ir reizēm teikuši vai stāstījuši, bet es joprojām reizēm mēdzu sajaukt Detroitas, Denveras un Dallasas basketbola komandu nosaukumus***, kaut arī skatos NBA nu jau gadus, nez, piecus. Vai skapītī sēž iekšā resns atmiņu rūķis, kas, pirmkārt, aizņem vietu un, otrkārt, atkārtoti met ārā atmiņas, kas viņam subjektīvi neiepatīkas?
Ai, gan jau ir tā, ka es vienkārši esmu vārdu cilvēks [oh really, Captain O.?], jo ar cipariem man iet diezgan traki, gan jau, ka nav tā, ka manā jocīgajā skapītī sāk trūkt vietas, gan jau es vienkārši vairs nepievēršu cilvēkiem tik daudz uzmanības kā senāk, jo man sāk aptrūkties empātijas. Bet es visādu trashu no senākiem laikiem [un citām realitātēm] atceros labāk nekā visādu trashu no tagadnes. :)

* Jā, es lasu vista_zaglis ieteikto Kind of Cruel, there you go, atmiņu pētniece wannabe.
** Žisaks
*** Detroit Pistons, Denver Nuggets, Dallas Mavericks
9 comments|post comment

Par katedrālēm [25 Feb 2015|04:42pm]
Man laiku pa laikam ļoti gribas kaut ko palasīt latviski. Un, nē, ne jau latviešu literatūru, bet tieši palasīt latviski kaut ko no man ierastā repertuāra - tātad tulkojumu. Un vakar man viņš pats uzskrēja virsū - Valterītī un Rapā Kena Foleta Pillars of the Earth nomests uz 11,99 EUR! Proverbially speaking, es kā plēsta aiznesos pie kases un nevarēju vien sagaidīt, kad tikšu līdz vilcienam, jo Zemes pīlāri ir grāmata, ko man nav sanācis izlasīt, un, jā, grāmata, ko es labprāt lasītu latviski, ņemot vērā visu. Un tad es vilcienā izvilku to monumentu ārā un lasīju gan, kaut rokas gura un spēka nebija noturēt to blāķi, kindlists no manis labs sanācis.
3 comments|post comment

[13 Feb 2015|02:54pm]
Reizēm, kad es iekāpju liftā un tā rezultātā atskan tāds būkšķis, it kā tur būtu iekāpis mazs dīnozaurs, es atskatos. Un tur neviena cita nav.
post comment

Eliminate all other factors, and the one which remains must be the truth. [09 Feb 2015|09:54am]
Brīvdienās par uzdāvināto dāvanu karti bijām uz ļoti interesantu pasākumu - Escape Room. Tur labākajās žanra tradīcijās 2-4 cilvēki tiek ieslēgti istabā, no kurienes stundas laikā ir jātiek ārā, tur iekšā meklējot un atrodot norādes un atslēgas, kā tad tikt ārā.
Mums gan bija divas istabas, nevis viena, un tādas diezgan spooky - viena tāda Agatas Kristi slepkavību gaisotnes stilā ar dīvāniņiem, kamīnu, gleznām, kamīnstangām, grāmatām un pelēku, pelēku atmosfēru, bet otra - koša un šaušalīgi bērnišķīga kā rudmatainajam Čakijam, kurš nekautrējas dažādos sāpīgos veidos novākt cilvēkus vienu pēc otra.
Duravās tur bija septiņas atslēgas - gandrīz kā Čomska tualetē - viena virs otras, un stundas laikā tātad jāatrod septiņas atslēgas, ar ko tās durvis atslēgt. Virs durvīm liels elektronisks pulkstenis, kas sarkaniem cipariem skaita laiku uz leju no stundas - gandrīz kā Cietajā riekstā vai jebkur citur, kur drīz sprāgs bumba.
Lai nebūtu spoileru - bija forši, nudien, cilvēkiem, kam patīk jebkāda veida kvesti, zināšanu pārbaudes vai vienkārši fun, kur mazliet jāparosās un jāpadomā [bet mazliet, nekas kosmiski grūts tomēr nebija], ir ļoti, ļoti jauki. Man patika. Izdomāts tur viss diezgan labi un līmenī.
Lai nebūtu jāatbild uz dumiem jautājumiem, uzreiz teikšu, ka mums tomēr neizdevās izkļūt ārā (Losers! LOSERS!!), jo no sākta gala vienu atslēgu bijām izdomājuši nepareizi un to nepamanījām. Kā jau teicu, lūūūzerz. Bet tā vai tā to septīto atslēgu iebāzām slēdzenē burtiski dažas sekundes pirms stundas beigām - ar visu kliegšanu un brēkšanu, un skriešanu pie durvīm. Un tad tāds whaat?, kāpēc netiek ārā.
11 comments|post comment

Par smago metālu [05 Feb 2015|10:39am]
[ music | Cradle of Filth - Nymphetamine (Overdose) ]

Reiz pagājušā vasarā mani paaicināja līdzi doties uz kādu pamestu dārzu laukos, kur tajā brīdī bija pilns, pilns ar ķiršiem. Mēs paņēmām līdzi spainīšus un bļodas un devāmies ķiršos.
Dārzs nudien bija brīnišķīgs - spožā vasaras priekšpusdienas saulē tur bija kādi divdesmit koki, kam zari bija tiešām nolīkuši no ķiršu smaguma. Tie bija parasti Latvijas ķirši - ne pārāk lieli, ne pārāk saldi, bet daudz, daudz un veseli, un gatavi, un ne pārāk augsti. [Es kā Latvijas gremlins parastais normāli ļoti daudz ko varēju aizsniegt].
Kas notika tālāk... )

11 comments|post comment

Par sveču dienu [02 Feb 2015|09:28am]
- Ja Sveču dienā snieg vai putina – gaidāma silta un lietaina vasara; ja skaidrs laiks – sausa.
- Sveču dienā nedrīkst matus sukāt – tad tie būs sveķaini.
- Saimnieces vāra biezu putru, lai pienam būtu biezs krējums, puišiem jādzer alus, lai būtu skaisti.
- Sveču dienā jāiet ciemos, lai augtu gari lini.
- Tiek uzskatīts, ka tas, kurš Sveču dienā vairāk mielosies un daudz smiesies, jaunajā gadā dzīvos bagāti un būs laimīgs.

Es vispār gribēju šodien matus mazgāt, bet, tā kā sukāt nedrīkst, ko nu? Domāju, ka vakarā sēdēšu mājās - jo linus neaudzēju, dzeršu alu - puisis neesmu, bet smuka gribu būt, un smiešos. Nu, un tērēšu sveces, labi.
13 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]