nomods nav nekāds vārds [entries|friends|calendar]
Scorpse

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[22 Oct 2016|04:59pm]
Citas meitenes pirms došanās ciemos noteikti žāvē matus, bet es - keilu. Kalē. Lapu kāpostu. Ar fēnu. Žāvēju.
Tas nepalīdzēja, viss tāpat negaršīgs un piedega, un Kajēnas piparu par daudz, un vispār paturiet paši savu keilu.
Mati tāpat smuki.
3 comments|post comment

In the lobby in ten [21 Oct 2016|09:48am]
Es jums gribēju pastāstīt par to, kā man gāja vienā lielā izstādē (resp., trade fair) iekš Ķelnes Vācijā - man gāja tik aizņemti, ka līdz pat pēdējam vakaram šķita, ka katedrāli es redzēšu vien pa taksometra logu, bet tak nē, tomēr izdevās iešmaukt vienu draņķīgu korporatīvu selfiju telefonā ar Domu fonā pēc tam, kad mūsējs valdes priekšsēdētājs izdomāja, ka pēc šausmīgi stīvām un garlaicīgām vakariņām ar briesmīgi bagātiem ķīniešiem vajag aizdoties uz kaut kādu vietējiem mērogiem leģendāru džeza klubu, ko mēs, protams, arī darījām, kaut arī es, protams, tikai gribēju gulēt un man pēc trešās dienas tai izstādē tik drausmīgi sāpēja kājas, ka salīdzinoši klusākos brīžos es kaucu uz mēnesi halles griestiem.
Man gāja visādi, bet pamatā man nebija itin neviena brīža novērtēt ļoti skaisto un komfortablo viesnīcas numuru (tur bija duša, kas pa īstam gāžas no griestiem, bet nē, es līdz tam netiku, izmantoju tikai parasto), brokastīm - izcili grandiozām viesnīcas brokastīm - es atvēlēju dažas minūtes, lai iestrēbtu vienu kafiju un apēstu kruasānu ar sieru, kaut arī būtu varējusi tur sēdēt, nez, stundu kā minimums un stumt iekšā visus tos gardumus, kas tur bija. Es visu dienu strādāju izstādē un katru vakaru (ēm, nakti?) bija pa 1-2 neformālākiem pasākumiem ar ķīniešiem, amerikāņiem, hiltoniem, lobībāriem, taksometriem, pompozām sarunām par golfu, vīniem, izejmateriāliem un visādu citādu figņu. Visam tam pa vidu es katrā brīvā brīdī vēru vaļā e-pastu un mēģināju kaut cik izdarīt ikdienīgākus darbus, kas man, protams, neizdevās. Un galvenais, man nebija laika pašai izstaigāt izstādi un savākties auduma maisiņus, ko es parasti daru un kas man ļoti patīk.
Un tā nu gala beigās sanāk, ka man tas pasākums tomēr vairāk nepatika nekā patika. Man ļoti daudz kas patika, bet man vienkārši nesanāca laika to novērtēt.
Bet es vismaz vienreiz pabraukājos ar s-bāni - tiklīdz atlidoju, devos uz halli ar visu savu grabošo rokasbagāžu un, tā kā vēl nenojautu, ka piedžoinot vāveres ritenim vajadzēja jau tajā pašā brīdī un lekt taksī, es rāmu garu nopirku biļeti par EUR 2,80 un vēroju pelēko Ķelni.
Man gan patika tas, ka prombraukšanas steigā, kad no darba traucos uz lidostu, es kaut kādā kosmosā darba datoru vienkārši iemetu rokasbagāžā, pilnīgi aizmirstot, ka man taču vajadzēs datorsomu. Tā ja, nākamajā rītā uz izstādi es devos ar pār plecu pārmestu Radisson viesnīcas plastmasas maisiņu, kas oriģināli paredzēts netīrās veļas nodošanai un kas it labi pārnēsāja datoru. Un vēl es no viesnīcas minibāra, kas, starp citu, bija aprīkots ar sensoriem, kas reaģē, ja kaut kas tiek izņemts no turienes, un pieskaita to rēķinam, nozagu trauciņu, lai izstādē mūsu stendā būtu, kur nolikt konfektītes.
post comment

[07 Oct 2016|01:10pm]
Šorīt no rīta divi dažādi radio man teica, ka kopš šodienas uz Latvijas ceļiem vairs nav spēkā iepriekšējais atļautais ātrums uz tiem dažiem ceļa posmiem, kur vasarā bija 100 km/h, tagad tur atkal ir 90 km/h. Tagad man to pašu pateica arī Waze ar smuku notifikāciju. Bet šorīt es braucu pa savu Jelgavas šoseju un tur tie simtnieki stāv kā stāvējuši. Es jau neko, es klausu zīmēm.
6 comments|post comment

Par zvaigznēm* [04 Oct 2016|01:12pm]
Reiz dzīvoja divi eņģeļi - Zera un Zuramīts**. Viņi ļoti mīlēja viens otru - pavisam cilvēciski. Bet Dievs nebija ļāvis eņģeļiem mīlēt vienam otru un par sodu izraidīja viņus. Ja viņi būtu izraidīti kopā, tas nebūtu tik slikti, bet Zera tika nosūtīts uz vienu tālu zvaigzni, bet Zuramīts uz citu - prom otrā visuma malā. Nu starp viņiem pletās bezdibenīgs, melns tukšums, ko nevarēja šķērsot pat domas. Vienīgais, kas to spēja pārvarēt, bija mīlestība. Zera tik ļoti ilgojās pēc Zuramīta - ar tik lielu uzticību un mīlestību, ka sāka būvēt gaismas tiltu no savas zvaigznes. Un otrā pusē Zuramīts, nemaz nenojaušot, ko Zera dara, mīlēja viņu tik stipri, ka šī mīlestība radīja gaismu, kas stiepās Zeras virzienā. Tūkstošiem un tūkstošiem gadu viņi būvēja savu gaismas tiltu, līdz vienā brīdī satikās un metās viens otra apskāvienos. Visas ciešanas, smagais darbs un vientulība nu bija aizmirsti un abu trimdas zvaigznes savienoja mirdzošs gaismas ceļš.
Citi eņģeļi bija sašutuši par Zeras un Zuramīta izdarībām un vērsās pie Dieva ar protestiem. "Kā tā var?" viņi teica. "Viņi ir pārkāpuši Tavus likumus! Viņi izvairās no Tevis uzliktā soda!" Zvaigznes un visums ieslīga klusumā. Bet tad Dievs teica: "Nē. Ko uzbūvējusi patiesa mīlestība, to nebūs nojaukt par Visvarenajam. Tilts nu stāvēs mūžību." Un tā nu tas stāv - tas ir Piena ceļš.

*No L.M.Montgomerijas "Story Girl"
** Es nezinu, kas eņģeļiem ir par dzimumu, nav taču no svara, ne?
4 comments|post comment

[29 Sep 2016|08:21am]
Es vakar sataisīju interneta vadu, tas bija ārkārtīgi interesanti, tur bija jāsakārto astoņi vadiņi dažādās krāsās noteiktā secībā un tad jāiebada tajā mazajā plastmasas daiciņā, kas saka klik, kad interneta vadu iebaksta datorā, un tad jāsaspiež ar īpašām knaiblēm, tā ja, un tagad mums televizorā ir NBA TV, vai nav smalki, es saku. Un, ja man jautātu, ko mēs skatāmies, tad es teiktu, ka skatāmies NBA training campus, The Great Gatsby pa 20 minūšu fragmentiem, kamēr nomizo kabačus un sīpolus, board game apskatus un Gordon Ramsay Ultimate Cookery Course.
1 comment|post comment

A Thousand Lives [20 Sep 2016|02:57pm]
Pildot robus izglītībā, izlasīju Liel(isk)o Getsbiju un paliku nesaprašanā, kāpēc tas ir dižais amerikāņu romāns. Jā, ir lasāms un ok, bet es biju gaidījusi kaut ko grandiozu un monumentālu, tādu kā Vējiem līdzi un Dikensa Lielo cerību apvienojumu, nu, mērogu ziņā. Bet tagad vismaz varēšu skatīties filmu, jo bros before hos books before movies, will you still love me when I'm no longer.  
Un jau patīkamāk aizpildot robus, pirmajā kāzu jubilejā vīram uzdāvināju grāmatu, ko pati jau sen gribēju izlasīt, un beidzot, beidzot, beidzot sāku lasīt Andžeju Sapkovski - kaut arī biju plānojusi to darīt jau tad, kad pasaule vēl gaidīja piektā Harija Potera izdošanu. 
Un tad es izlasīju arī grāmatu par Stārbaksu onkulīti, nē nu atvainojiet, tiešām. Bet bija vismaz mazliet interesanti palasīt par to, kā tieši praktiski darbojas Starbucks kafejnīca. Visādi citādi man ir jāsāk (vai jāturpina) grimt aizspriedumu purvājos par tādu stūūūlbo pašapziņu veicinošo grāmatu žanru.
4 comments|post comment

The Tales of Beedle the Bard [22 Aug 2016|10:12am]
Lai godinātu Harija Džeimsa Potera dzimšanas dienu (31. jūl.), es kaut kad biju apvilkusies dāvanu no māsas - Nāves dāvestu kuloniņu, tādu glītu nieciņu, kas simbolizē trīs Nāves dāvestus - akmeni (aplis), apmetni (trijstūris) un varenzizli (līnija). 
Šitentāds izskatās:
 
Un tad man viena draudzenīte - mind you, salīdzinoši tuva draudzenīte, kas mani plus mīnus pazīst diezgan ok - viņa man pajautāja, vai man ir kāds sakars ar sātanistiem.
3 comments|post comment

Spīdēja saule [21 Aug 2016|06:37pm]
Vai nav brīnišķīga svētdiena?

Mēs bijām skatīties pasauli un pasaule ir jauka, pat grants ceļi ir jauki, zilās govis ir jaukas, un Bauskas pils ir skaista, un Motormuzejā viens otram pie sāna draudzīgi sadzīvo gan ZILi, gan Fordi, gan Mersedesi, un, kaut arī Edītes Paulas-Vīgneres gobelēnam priekšā uzmahinēta VEF Sīringa (izskatās pabaisi), mūsdienu daumanti pētersoni sapņo tālāk par Sofiju un Prāgu.

Es bīstos, ka, pašai nemanot, es kaut kādu pēdējo gadu laikā esmu kļuvusi par, nez, neba nu gardēdi, bet kā sauc tādus cilvēkus, kam trakoti patīk labi paēst? Ok, pat ne tā - drīzāk ēdiens man ir kļuvis par vienu no dzīves priekiem, par, jā, mazajiem svētkiem. Teiksim, kad mēs ziemā ejam uz mežu nest mājās eglīti, man vienmēr līdzi ir mandarīni un/vai karstais dzēriens, kad mēs dodamies vērot saulrietu vai rudens lapas, līdzi garda tēja utt. Respektīvi, man vienmēr gribas kaut ko tādu, kas papildinātu jau tā jauku situāciju. Ikdienā man tā nav - es varu trīs dienas ēst vienu un to pašu, darbdienās pārtikt no banāniem un enerģijas batoniņiem, bet jaukākiem brīvā laika brīžiem man gribas ko vairāk.

Tagad arī - atbraucām mēs mājās no brīnišķas ekskursijas (kuru es vispār ierosināju, jo [info]neraate kaut kad bija ierakstījusi, ka Bauskas Pilskrogā brangi labi dod ēst, tāpēc es saku, klau, laižam uz Bausku, sen nav būts), vīrs "skatās basketbolu" un krāc (starp citu, vai nav apbrīnojami, ka Pau Gazols, ko NBA visi plus mīnus ir norakstījuši, nacionālajā izlasē olimpiādē plosās kā zvērs?), bet es vienu pēc otras tiesāju nost mazītiņas, brīnumjaukas maizītes - man ir svaiga, mīksta bagete ar kraukšķīgu garoziņu, paštaisīti siera salāti ar vispareizāko ķiploku daudzumu un Svētās Paulīnes vīns.

Nez, vai tik Dante kauč kurā lokā nebija ieslēdzis šitentādus?
9 comments|post comment

[14 Aug 2016|08:48pm]
Bija jāpienāk 14. augustam, lai es pirmo reizi šovasar apēstu savu mīļāko saldējumu. Tas ir Nu Fruit Mango un visu vasaru tam nevienā veikalā, kur es biju, ne reizi nebija atlaides. Saldējumu ir daudz un vienmēr ir kaut kas ļoti labs ar atlaidi, tāpēc līdz mango es netiku. Bet tagad, ha, Rimi pie pašas kases tie man uzskrēja virsū un maksāja reizes divas lētāk nekā parasti, tāpēc man tagad ir pilna saldētava.
Bet gards ļoti - tā garšo saldēta ambrozija, tā garšo Felix Felicis.
7 comments|post comment

[12 Aug 2016|11:56am]
Samaksāju 85 EUR strāpi Ceļu policijai. Nē, neba nu tieši viņiem, bet Valsts kasei. Vainu atzīstu. Ja vēlaties, varam minēt, par ko.
24 comments|post comment

Virtuves stāstiņi [08 Aug 2016|09:50am]
Pesto, tas ir nieks. Es vakar uztaisīju ķausi, ko sauc par bekona ievārījumu ar burbonu, lūk, tā ir manta. Tāda manta, ka jau notiesājām burciņu, kamēr svarcelšanu skatījāmies.
Bet par svarcelšanu - I do declare, ka jābeidz lasīt ziņas. Feminisms ne feminisms, bet "viņai kā jau meitenei patīk bulciņas un šokolāde" un "treniņu izlaidīsim, lai jau pastaigā pa veikaliem", bweh.
8 comments|post comment

Īsa pamācība, kā neatgriezties pilsētā [01 Aug 2016|11:15am]
Atbraucu vakar mājās, pienesu pilnu namu ar baziliku, piparmētrām un tomātiem, viss tik smaržīgs, viss tik skaists, maķenīt piekopu putekļaino mītni un devos nest miskasti un pārlikt mašīnu, kas smago paunu dēļ bija novietota tuvu kāpņu telpai, respektīvi, ļoti nesolīdi. Savācos visas miskastes, savācos visas atslēgas (dzīvokļa un mašīnas) un tūņājos uz atkritumu konteineriem.
Pie veikala (un kā reizi tieši pie miskastēm) kārtējo reizi pulcējās vietējie entuziasti ar lētā alus un vieglo kokteiļu traukiem, kas, man jau esot bariņam garām, bravūrīgi mani sveicināja un novīpsnāja, cik es lepna, ka neejot ar viņiem draudzēties. Iemetu vienu lielo maisu konteinerā, tad otru un tad aši vien apķēros, ka atslēgu ta nav. Jā, nav, nebija man vairs dzīvokļa atslēgu. Par laimi, konteiners bija diezgan pilns un manas atslēgas turpat vien mētājās, ļoti redzamā vietā un dziļi arī nebija jābakstās. Izvilku es savas atslēgas, jā, un noķellējos tik vien kā ar sevis pašas izmestā vasaras puķu pušķa atlieku zaļajām gļotām.
Lepna, tā gan.
4 comments|post comment

We work hard [22 Jul 2016|11:31am]
Jaunajā darbā strādāju nu jau divus mēnešus. Jaukākais brīdis dienā ir 6:57 iesēsties mašīnā un 18 minūšu laikā nokļūt darbā. Darbs sākas 7:30. Un man tas patīk. Man, reiz zvērinātam naktsputnīnam, tas patīk. Un es tagad patiesi esmu fabrikas meitene.
Katru vakaru es blenderī salieku visādas jaukas mantas - vienmēr vienu banānu, kripucīti ziedputekšņu un tad tos augļus vai ogas, kas mājās patrāpījušies. Tad blendera trauku ielieku ledusskapī, eju gulēt, no rīta ietipinu virtuvē, izņemu to ārā, pieleju klāt maķenīt lakto, tarkš, tarkš un smūtijs gatavs. [Rekomendēju šitentādu - banāns, lakto, zemesriekstu sviests, kakao, var ledu, sanāk kā šokolādes kokteilis.]
Nezinu, vai man viss šis pasākums patiks arī ziemā - mašīnas skrāpēšana 6:50 no rīta noteikti ne pārāk ies pie sirds, nez.
Bet - man tagad būs viena nedēļa atvaļinājuma. Ņemot vērā, ka uz jauno darbu aizgāju, pilnībā rēķinoties, ka atvaļinājuma nebūs vispār, saku kā Kārtmens - sweeet!
1 comment|post comment

[22 Jun 2016|09:52am]
Nesen satiku uz Rīgu tūrismā atbraukušu pāri no Somijas. Viņi man lepni parādīja savus iepirkumus - puzli ar vācu Hanzas pilsētu bildītēm un maišeli ar dzēšgumijām. Viņiem mājās vienumēr pietrūkstot dzēšgumiju.
3 comments|post comment

[21 Jun 2016|01:47pm]
Ai, man sarkasms nesanāk, laikam nav vēl tas vecums. ;)
Domāju nopirkt Carlsberg glāzi ar neglīto čempionāta logo, Polijas-Ukrainas man jau ir, varēs litriem vien dzert un līksmot.
5 comments|post comment

Kur mēs katris līgosim [21 Jun 2016|11:34am]
Varbūt aiziet līdz ezeram? Bet nē, viss slapjš, kamēr izbridīs, atkal jaunas zeķes jāmeklē. Un kas ar to šašliku? Nebūtu te jāstāv, varētu iet kaut tēju uzvārīt. Varbūt sameklēt balzamu, piešaut klāt tai tējai? Stulbie odi, tā it kā nebūtu gana auksts, vai tad odi šitādā aukstumā vispār var izdzīvot? Izskatās, ka pamalē mazliet skaidrojas, varbūt būs vēl tomēr šodien saule? Bet ziņās teica, ka Kurzemē līs visu laiku. Gribu mājās, gribu vannā, segu, seriālu un kaķi.

Kur līgosim? Mēs šogad pa ārzemēm. Visi tie šašliki un jāņotāji jau, godīgi sakot, līdz brošai. Mēs uz Krētu, jā, uz septiņām dienām. )
8 comments|post comment

I'm runnin [14 Jun 2016|09:43am]
Par jauno darbu runājot - viens no sāpju punktiem nestrādāšanai galvaspilsētā ir un bija tas, ka es vairs pusdienlaikā nevaru izskriet uz fikso fitnesu. Es, protams, tur nedarīju neko nopietnu - mazliet pastaipījos, mazliet trenažieri, bet vistomēr es to darīju trīs līdz četras, reizēm pat piecas dienas nedēļā. Nu un tā vietā es biju plānojusi apmeklēt jauno un smalko iestādi Cukurfabrikā, ko sauc par cukurfabrika.lv un kur piedāvā visvisādas fitnesa lietas. Un tad es iztēlojos, kā es pēc darba kā smalka kundzīte piebraukšu pie tās Cukurfabrikas, no bagāžnieka iztūcīšu savu fitnesa somu un darīšu sportu.  
Un strādāju es nu tagad daudz virsstundu, ne par kādu sportu nedomāju, swarmā mani jau sen dekronēja, cukufabrika tutū, bet par to es atkal iedomājos pie [info]au ieraksta komentāriem - kas tad slikts ezotērikā fitnesa garīgumā? It kā jau nekas slikts, bet pat tad, ja es tomēr savā dienaskārtībā atrastu laiku cukurfabrikas apmeklējumam, es turp vairs neietu. 
 Es gan jau sākumā jutu, ka viņi ir tādi maķenīt, ēm, nu tādi ezotēriski garīgi, bet man šķita, ka viņi piedāvā arī gana daudz normālu lietu (nu tur trx, zumba, aerobika utt.) un ka tie garīgie pasākumi, semināri un iedziļināšanās sevī tur vienkārši ir tiem, kam to prasās. Un man ļoti patika doma par tādu tur karāšanos slingos, kas piesieti pie griestiem, anti-gravity laikam sauc, mugurai būtu dikti labi. 
Taču pēdējais piliens tomēr bija viņu jaunākais piedāvājums sazināties ar savu veco es iepriekšējās dzīvēs un saprast, kas tad šai dzīvē nav labi ar naudiņām. Paldies, bet nē paldies.  
Gan jau, ka rāma iedziļināšanās sevī (nopietni, es taču nedismisoju visu tādu, antigravitāte man būtu patikusi) un varbūt pat saziņa ar kādu no saviem iekšējiem orgāniem (wink wink, dzemde!) man nāktu par labu - taču man noteikti neskādētu arī no rītiem dzert citronūdeni un aizskaitīt līdz desmit, pirms es ātrās dusmās pasaku kādu riebeklību, tak es to nedaru, jo vienkārši nevēlos, vai ne? Tad, kad vēlēšos, tad taisīšu kaut melnās tējas ledus kubiņus un rīvēšos ar tiem pēc patikas (pēc pa-tikas, pēēēc pāāāti-kas, citējot Melkeru Melkersonu), bet pagaidām es vienkārši izvēlos īpaši nečomoties ar tādiem cilvēkiem un iestādēm (kur nu vēl maksāt tiem ar savu naudu un savu laiku). 
tl;dr: štopēs kūkas, paliks resns. 
 o_O, tur tak cilvēki izdzēsušies, o_O.
4 comments|post comment

Hallo, šeit runā Oakheart [13 Jun 2016|08:44pm]
Es nupat pārskatījos, ka tad, kad Eidens kāviņtur nogāja no laukuma, rādīja, cik jūdzes viš i noskrējs, bet nē, rāda taču kilometrus. Un kāpēc gan lai rādītu jūdzes? Vai tad Īrijā nav metriskā sistēma? Un vispār, kāda starpība, kāda sistēma ir Īrijā, čempionāts taču notiek Francijā. Tas nozīmē, ka nerāda jūdzes, bet viņu units varbūt ir vardes, tā mēs izspriedām, un viena varde ir tik, cik varde nolec gadā laikā, un Eidens pa savām kādām astoņdesmit piecām minūtēm ir noskrējis astoņas vardes.
post comment

[13 Jun 2016|09:32am]
Draugi, nerakstiet par NBA. Es šodien iešu mājās un skatīšos nevis Game of Thrones, bet finālu.
Par to es jums pastāstīšu, ka otrajā finālspēlē pie Warriors ciemos bija atbraucis Neimārs. Viņš tur stāvēja gaitenī, kur spēlētāji iet uz laukumu, un tur viņi visi nāca - nāca un sita malā stāvētājiem plaukstiņas, gluži tā, kā viņi to parasti dara. Tad nu nāca brazīlis Barbosa un arī sita visiem plaukstiņas, bet tur priekšā stāv un gaida Varužo, arī brazīlis, un kaut ko ļoti zviedz. Izrādās, viens mazs puisēns hudijā, kam Barbosa pasita plaukstiņu, ir slavens. Barbosa, viņu ieraugot, vai traks palika. Es no sākuma domāju, kas tas tāds par sīko reperi, honey-i-shrunk-the-kids versijas kanji dreiku, un aiz kam visi viņu tādā sajūsmā skauj un mutē.
Nu un tad Neimārs (arī brazīlis, for those of you interested) brāļojās ar Kariju un mainījās ar krekliem, that's all, folks.
Un cibu nelasīt nevar, ja nu unpijs atdzēšas, es tieši gribēju pastāstīt par rabarberu čatniju.
Un spēle vispār nebija šonakt, muļķa es, būs tikai rītnakt, rakstiet visu, tad jau cleganebowl.
post comment

Erebush [11 Jun 2016|08:35pm]
Kā pie sestdiensvakara un tortes, prasās pēc garda dzēriena, tāpēc mēs atrāvām vaļā man par kaut kādiem darba panākumiem uzdāvāto smalko šampanieti, īstu brutu, lai, zelta burtiem aprakstītu. Skaisti salējām pa glāzēm, lēni iemalkojām un domīgi sašķobījāmies.

Vīrs: Meh.
Es: Briesmīgi negaršīgs. Varbūt ietaisām kādā kokteilī?
V.: Ar balzamu esot labi.
Es: Ok!
V. [šaubīgi]: Piemetīsimies.
Es: Ok!

Mēs laikam nesmalku ļaužu.
Nu neko, ar torti aizgāja. Tagad pasagriezām vēl i Mednieku sieru, mēs stipri, tiksim galā.
8 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]