nomods nav nekāds vārds [entries|friends|calendar]
Scorpse

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

Luniversary* [12 Oct 2015|09:57am]
Mums šodien ir mēneša kāzu jubileja, much fun, ābolkūka gatava, šampaniets tāpat, tik jānostrādā darbadiena un jāuzdāvina vīram cimdiņi, bet.
Mēneša jubileja kā reizi nozīmē to, ka mums līdz šim brīdim būtu bijis jānokārto oficiālās attiecības ar Latvijas valsti - respektīvi, mums 30 dienu laikā bija jāinformē vietējie dienesti par ārzemēs noslēgtām laulībām. Es jau labprāt, bet maurīcieši nav mums atsūtījuši septiņiem zieģeļiem apliecināto laulību papīru. Ja nu mēs patiesībā vēl aizvien grēkā dzīvojam? Ja nu mūsu kāzas bija vien māns un iedomas? Ja nu vienīgais papīrs, ko mēs no šī pasākuma būsim dabūjuši, būs sertifikāts par šampanieša pudeles atvēršanu ar zobenu? (Kas gan, jāatzīst, arī bija much fun.)
Ja nopietni, tad nē, apliecība, protams, ir gan īsta, gan starptautiski derīga, gan es to esmu redzējusi, tikai tā vēl aizvien ir pasta ceļā no Maurīcijas uz Vāciju, no kurienes tā tad nāks pie mums. (Tikai maurīcēnu pastkartes, ko es pati personīgi iemetu maurīcēnu pasta kastē vienā sūnu ciemiņā salas vidienē, jau sen ir pie saņēmējiem. Bet nu ok, pastkartes netika apliecinātas ar apostille.)
Ja es pareizi esmu sapratusi lietas, tad mūsu pārkāpums būs tikai aptuveni tāds, kā kad pasi laicīgi neatjauno. Nu, samaksā tur kādas eiras un viss normāli. Cerams. Es neiebilstu pret precēšanos vēlreiz, bet kaut kā dumji būtu.
*Luniversārijs ir mēneša jubileja. Īstenībā jau 'mensiversary' ir īstais vārds, bet tādu taču nevar izmantot, nē nu tiešām.
7 comments|post comment

[09 Oct 2015|10:07am]
Vakar savā mūžvecajā cepeškrāsnī izcepu mafinus ar upenēm, mafinus ar āboliem un čiekurus.
And then she bakes the pine cones. SEE WHY!! )
14 comments|post comment

[08 Oct 2015|03:37pm]
Keitas Bušas jestrā dziesmiņa Babooshka ir viens interesants gabals.
Tur ir tā, ka kāda padzīvojusi dāma vēlējās pārbaudīt, vai vīrs tai ir uzticīgs. Tā nu viņa izdomāja sev alter ego, visu tādu pikantu meitiņu Babūšku, un sāka sūtīt vīram mīlīgas vēstulītes. Vīram vēstules iepatikās gan, bet tikai un vienīgi tāpēc, ka ļoti atgādināja viņam sievu - pirms viņa bija kļuvusi tāda dzīves nogurdināta, kad viņa bija dzirkstoša un interesanta un visu laiku neraudāja. Un dāma gāja vēl tālāki un uzaicināja vīru uz tikšanos, un viņš taču aizgāja arī un satika maskēto, grezno Babūšku un viņa to fascinēja atkal tikai tāpēc, ka atgādināja viņam par laimīgo, jauno, skaisto sievu.
Autore gan pati gan pēcāk atzina, ka nezināja, ko šis krievu vārds nozīmē. Domāju gan, aiz kam gan cilvēks lai gribētu dziedāt par liktenīgu seksī beibī, vārdā Vecmāmiņa. Sorī, nevis Vecmāmiņa, bet vecMāmiņa.
Bēdīgs tas jestrais gabals, bēdīgs.
6 comments|post comment

Par tolerances plakātiem [01 Oct 2015|11:25pm]
Visu ko es no mīļajiem cibiņiem pļēguriem sagaidu - to, ka es nokavēju vilcienu par vienu minūti, to, ka vakara dzērienu sajaukumā virmo dažādas, brīžiem nesaderīgas krāsas, to, ka pīpeskāti ir ļaunums, bet to, ka, gaidot nākamās piecdesmit minūtes uz vilcienu, man galvā ļoti, ļoti uzstājīgi skan Puisīt, kāpe-ēc smilšu-u rausis es nudien nebiju gaidījusi.
Centrālā stacija piegādā - kā vienmēr. Vēlie strādātāji check, cibiņi pļēguri check [yours truly], pļēguri check, urlas check, urlas vēlreiz check, mazgadeņi check, dīvainīši check, divos darbos strādātāji, vientuļās māmiņas, tukšās pelēkās acis check.
Ja tā padomā, traģiskākā vēlo vilcienu epizode, ko es savā jelgavslaiku braukāšanā esmu pieredzējusi, notika kā reizi pēdējā vilcienā. Netālu no manis sēdēja kāds ļoti solīds vīrietis, pavisam normāls, tāds ap gadiem četrdesmit pieciem, obviously no vēlo strādātāju cilts, ar portfeli, jānudien. Es, kārtējo reizi nokavējusi pirmspēdējo vilcienu, jau krietni laicīgi sēdēju pēdējā vilcienā un lasīju grāmatu. Kādu minūti, divas pirms atiešanas vilcienā ievēlās kundzīte. Salieciet kopā mīlīgo baloždāmu no otrā Kevina vienspatsmājās, autoostas bomzi un mazliet aptrakušo kaimiņieni no piektā stāva, un būs. Izrādījās, viņa solīdo kungu pazīst. Vai domā, ka pazīst. Tā nu viņa visu ceļu līdz gandrīz Jelgavai stāstīja viņam visu - par to, cik draņķīga dzīve, cik maisiņi sakrāti, cik slikti iet tam un tam, cik dumji ir konduktori, cik slikti ir viss šajā valstī - tā viņa runāja un runāja un brīžiem viņiem bija it sakarīga saruna, bet lielākoties viņa vienkārši vāvuļoja nesakarības, sprauslāja vārdus un bļaustījās. Jāatzīst, visu es nedzirdēju, jo no Baložiem līdz Cenai gulēju.
Ap Cenu sākās rosība. Kungam nākamajā pieturā, Ozolniekos, bija jākāpj ārā. Dāma jau laicīgi sāka ievirzīt sarunu, ka kāps ārā kopā ar viņu. Kungs daudzas minūtes pēc kārtas stāstīja viņai visādus racionālus un neracionālus, un beigās pavisam bezjēdzīgus iemeslus, kāpēc šai pavisam nejauši sastaptajai paziņai nebūtu jākāpj ārā kopā ar viņu, lai ietu pie viņa uz mājām. Beidzās ar to, ka vīrs izleca no tambura un ļoti, ļoti stingrā balsī teica: "Regīna, ej uz savām mājām!"
Viņa izkāpa nākamā pieturā - kopā ar mani. Bet es, protams, nevēroju, kas notiks tālāk, tik aizbēgu uz savām mājām.
3 comments|post comment

Overheard [01 Oct 2015|03:48pm]
Ap pusdienslaiku Galerijā Rīga:

1) pa foijeri nāk ārā divi tantuki - viena kukažiņa un viena tāda štrama tante, sirmiem matiem, lai, bet stalta un pagara arī, pēc skata velk uz kādi septiņdesmit pieci.
Brašā kundze skaļā balsī: "Lai tā Vienotība iet kārties! Viņus pašus vajadzētu iesaldēt!" Aktīvs rokas vēziens: "Pietiek!!"

Un turpmāko lasa tikai netikumīgi prāti.

2) turpat pie ieejas gozējas divi onkas, no kuriem viens saka: "Зовут ее Наташа, блядь." Es ceru, ka to komatu es neizdomāju, bet tas tur nudien bija.
post comment

If you see a crocodile [01 Oct 2015|12:06pm]
Ai, mēs vispār apprecējāmies tāpēc, ka gribējām paskatīties uz bruņurupučiem. Nē, nu bija jau arī dažādi augsti romantiski ideāli un iemesli, tak tie rupuči ļoti uz mums runāja. Taisni tāpēc mēs braucām uz Maurīciju un tur bijām ar mieru darīt visu ko vai nedarīt neko, bet bruņurupuču un krokodilu parks jeb Vanille Réserve des Mascareignes pašos salas dienvidos bija vienīgais pavisam obligātais apskates objekts. Mums, redzies, bija tā spītīgā ideja, ka varēsim draudzēties ar lieliem, lieliem bruņurupučiem. Nu, tur pačamdīt ķepu. Iebarot kādu platānas sikamores kaut kādu lapu.
Tā arī notika - ļoti labu brīdi mēs klīdām starp kādiem septiņdesmit vai astoņdesmit lieliem (man gandrīz līdz viduklim) un maziem (nu, līdz puscelim tur) rupučiem, aiztikām ķepas un pozējām, skatījāmies, kā viņi cēli dipina pa izkaltušo lauku, lien ūdens bedrēs, grauž zāli, smiltis un zemi, paviesojāmies mazo rupuču bērnistabās, kur viņi maziņi - simtiem, simtiem!! - un visā visumā jutāmies izpildījuši savu programmu.
Taču bōnusā rupucībai tur bija aptuveni viss tas pats ar krokodiliem, ēē, bet bez aiztikšanas un čupošanās. Bet tāpat viņu tur bija daudz, daudz un lieli un mazi, un, jā, garšīgi. Jo mēs pēcāk aizgājām uz restorānu un ēdām krokodilu. Mazliet, protams, aizrunājāmies par morāles aspektu un draudzīgi vienojāmies, ka bruņurupučus mēs neēstu vis, bet krokodilus, ko tur tiešām audzē arī gaļai, noēdām gan. Es gan esmu ar mieru apšaubīt savas rīcības pareizību un change my wicked ways. [Sirdsapziņu nomierināju ar to, ka mēs kategoriski atteicām visiem piedāvājumiem braukt skatīt peldēt delfīnus vaļus. Lai viņi paši tur peldas.] Džungļos apkārt restorānam lidinājās mazputniņi, ar trīsdesmit centimetru ātrumu dienā auga bambusi, mums vēl bija jāiet skatīties mangustus, iguānas, Japānas zivtiņas un tauriņu māju, tā nu kopā ar savu apklusināto dubultmorāli es apēdu krokosteiku un papildus vēl nočiepu gabaliņu krokošašlika vīram no šķīvja.
Krokodilu restorāns ietur stilu jeb krokotualete )
10 comments|post comment

Precēties, precēties, tas tik ir ko vērts [20 Sep 2015|06:27pm]
Mēs atvaļinājumam parasti ņemam vienu pusīti ap Jāņiem un otru - pašās vasaras beigās, septembra sākumā. Tā nu izlēmām pie reizes apprecēties, tāpēc aizbraucām uz Maurīciju un apprecējāmies arī.
Maurīcija ir sala Āfrikas austrumu pusē un mēs tur trakoti labi pavadījām laiku - gan ļoti daudz uzvedoties kā īsti tūristi, kas aizbrauc tikai pavāļāties pludmalē un saēsties viesnīcas bufetē, gan arī iepazīstot salu. Tur valda nopietna biodiversitāte un tolerance rasu un reliģiju ziņā, ļoti daudz ēd asu un karijotu vai elļā fritētu ēdienu, kokos aug kokosrieksti, mango, mīlīgi, mazi ananasiņi* un tikpat mīlīgi mazi, zaļi banāniņi, tur nav zirnekļu un čūsku, un vispār plēsīgu zvēru, bet reizēm pa ceļu pastaigājas neganti pērtiķi un viesnīcā uz sienas tup kāds mazs, koši zaļš gekons, tur plantāciju aiz plantācijas stiepjas cukurniedru lauki un ievērojamos apjomos ražo rumu, tur ir apbrīnojami labi ceļi, bet ciemati vietām izskatās kā patapināti no National Geographic raidījuma par graustiem.
Tagad mēs jau kādu laiku esam mājās, bagāža ar visu kāzu kleitu, rumiem, maniokas cepumiem, zobubirstēm un citiem niekiem ir pazudusi, mēs esam iedeguši kā indiāņi, iezieķējušies ar kokosriekstu eļļām, lai nesāktu mest ādu, un tieši paspējuši uz basketbola finālu, pretty much perfect. Tikko gan piezvanīju uz lidostu un viņi apstiprināja, ka bagāža ir atradusies**.
Man ir milzu prieks būt atpakaļ - Latvija vakar mūs sagaidīja brīnišķi saulaina un rudens vēl neizgreznota, es tagad relaksēti lasu internetu un virpinu brūnos kāju īkšķus. Brace, brace yourself, jo, kad man nebūs slinkums, es vēl daudz ko vēstīšu no savas iespaidiem pārpildītās stāstu vācelītes -
par to, kā... )
26 comments|post comment

This is Sparta! [04 Sep 2015|08:21pm]
Šodien bija līdz uzvarošām beigām - neskatoties uz to, ka man līst ārā acis un spogulī pretī veras pūķis baisulis, pēdējā diena pirms atvaļinājuma ir pievārēta tā, ka sirdsapziņa nākamo divu nedēļu laikā nebrēks necik. Ja nu tikai tāpēc, ka mani atvaļinājumos parasti aizstāj trīs kolēģi. Bet es visu atstāju kārtībā, beat that, pūķi baisuli.
Pirms vilciena ietenterēju donatos, kur bija laimīgā stunda un apsaviesos ar sešiem gabaliem. Tagad vilcienā atpūtināšu acis, veroties uz Tālavas biezajiem siliem Pierīgas apbūvi, un braukšu pēc sava ieskurbušā dzīvesbiedra un, iespējams, maķenīt apskurbšu pati. Bet tikai tā, rekreacionālos nolūkos.
post comment

Par eksorciju [27 Aug 2015|11:11am]
Nācu es vakar vēlu vakarā mājās un skatos, visur pie mums deg gaismas. Domāju, ballīte, vai? [Plīz, tikai ne ballīte, tā es īstenībā domāju, neesmu vairs tik sprigana kaziņa.] Nekā, izrādās, mūsmājās bija notikusi eksorcija ar gaismu.
Kamēr mans saule, mēness un zvaigznes ir nevainīgi sēdējis pie datora, priekšnamā kāds ir sācis diezgan teatrāli plivināties. Tas bijis sikspārnis - tāds diezgan paprāvs eksemplārs, tā vismaz es spriedu pēc atsauksmēm, gandrīz kā maziņš pingvīns. Sikspārnis bija ticis pie mums caur balkonu, izlidojis cauri divām citām istabām un tagad bija ļoti apjucis, jo tomēr nav viņa rajons, vai ne. Nu, un tad viņam tika gaismas terapija - no sākuma gaisma tika ieslēgta priekšnamā, no kurienes viņš aizmuka, tad nākamajā istabā, no kurienes viņš atkal aizmuka, un tā tālāk. Kad es atnācu mājās, gaismas tātad bija visur un sikspārņa nebija it kā nekur.
Garš stāstiņš īss, noklausījos sikspārņstāstu, izdzēru savu rōzā vīna glāzi un gāju gulēt. Brīdī, kad es miegaini domāju jaukas un mierīgas domas un dzīvesbiedrs bija stadijā 'varbūt-es-tagad-krākšu-bet-varbūt-arī-nē', es istabā sāku saklausīt kaut kādas neiederīgas skaņas - vienu tādu piesardzīgu čak-čak-čak-čak, pēc kā es paslējos augstāk uz spilvena, lai ieklausītos kārtīgāk. Jānudien, pēc brīža sekoja vēl viens tāds noslēpumains šik-šik-šik-šik. Kamēr es prātoju, vai tas tiešām nozīmē to, ko tas pilnīgi noteikti nozīmē, atskanēja triumfējoša spārnu plīvoņa! Sikspārnis bija viltīgi sagaidījis kluso stundu! Nu viņš tur laidelējās un jodelēja, un sikspārnēja.
Ōō, un tad mans Bafijs, mans vampīru mednieks, tas, kurš tā kā gandrīz jau krāca, sekundes laikā ar baisu rēcienu izmetās no gultas, uzmeta man virsū segas pārvalku [starp citu, ja notiek cibas polli, mēs guļam ar pārvalku, nevis ar segu, jo ir vasara, dooh], nobļāvās: "Paliec tur!" un tad ķērās klāt pie sikspārņu populācijas skaita samazināšanas mūsu guļamistabā, un ieslēdza gaismu. Lūrot gar pārvalka malu, es viņu beidzot ieraudzīju - tur uz radiatora, starp aizkariem un loga rāmi sēdēja mazs betmeniņš. Smukiņš, lai, bet tomēr asinssūcējs, ja. Ja? Or is it just a figment of my Twilight-Harry-Potter-Batman-soiled imagination?
Nu tātad, garš stāstiņš beidzot īss, tieši nullēs nullēs, respektīvi, spoku sikspārņu stundā, mēs kolektīvi palaidām draudziņu pasaulē. Es atbalstīju aktivitātes, entuziastiski čīrojot no seģenes apakšas.
13 comments|post comment

[13 Aug 2015|10:46am]
Man sestdien izgāja diezgan greizi, bet beidzās taisni.
Izdomāju es, tātad, sestdienas rītā pirms braukšanas uz laukiem aiziet uz vienu tādu veikalu Jelgavā, kur atrodas mani interesējošas kleitas. Dārgais mani turp aizveda, atstāja, bet pats aizbrauca uz Statoilu. Es lēnām pa vecām koka kāpnēm uzkāpu vecas Jelgavas koka mājas otrajā stāvā, kur minētais veikals atrodas. Pirmajā stāvā darbdienās strādā juristi, notāri vai citādi līdzīgie. Tā nu es tur augšā ieraudzīju slēgtas durvis, aiz tām kārotās kleitas, bet uz durvīm zīmīti - Lūc zvant ja uz klopt nelaiž iekš "Piezvanot uz numurs tāds un šitāds, salonu atvērs piecu minūšu laikā". Laiks man bija, tā nu es zvanīju uz numuru, bet tur neviens neatbildēja. Es tur mierīgi sēdēju uz soliņa pie tām durtiņām un prātuļoju, vai zvanīt vēl vai piķis rāvis tās kleites. Nu un kamēr es tur augšā rāmi žūžinājos un sēdēju domādama, lejasstāvā lielā ātrumā notika vairākas lietas - kāds ienāca pa sētas durvīm, cirta tur kaut kādas durvis, tad atskanēja atslēgu šķindoņa un ne ar ko nesajaucama durvju slēgšanas skaņa. Tad - klusums. Liels, baigs, aizdomīgs klusums. Es notipināju lejā un secināju, ka ārdurvis ir ciet. Jānudien, es biju palikusi ieslēgta tai brakšķošajā namā ar putekļaini notariālu gaiteni lejasstāvā un aizslēgtu saules zaķīšu kleitu valstību augšstāvā.
Nu es kļuvu patiesi nikna. Zvanīju un zvanīju uz to nelaimīgo numuru, kur neviens vēl aizvien necēla ne ausi. Izdomājos visādus sižetus par to, kā kleitu salona īpašniece jau sen sauļojas Dubultos un noteikti nedomā par savu veikalu, kā mani no turienes ārā mēģina izdabūt ugunsdzēsēju vienība, kas lauž vaļā durves, un kam blakus stāv aizdomīgi policisti, kas netic manas kataklizmas nevainīgajiem cēloņiem, kā es tūlītās zvanīšu mīļotajam un teikšu, lai domā, kā mani pestīt ārā no šejienes. Visu to laiku es, protams, zvanīju un zvanīju uz to numuru, paralēli ducinot augšā un lejā pa tām kāpnēm kā satrakots zilonis. Tad es piesēdu uz rāmā soliņa saulītē, uzmeklēju internetā salona nosaukumu, atradu tur vēl vienu telefona numuru, piezvanīju uz to un, alohomora, man uzreiz atbildēja. Savā niknumā es diezgan dzēlīgi un paceltos toņos aprakstīju notikušo un saimniece, kas dzīvo turpat aiz salona, uzreiz atjoza man atvērt durvis. Tā bija diezgan jauka, jauna krievu meitene, viņa ļoti atvainojās un man gandrīz pārgāja visas dusmas. Es uzmērīju kādas četras kleitas un pat paņēmu no viņas vizītkarti.
Tā tas arī beidzās, jo pēc kāda brīža es izgāju uz ielas, kur mani jau gaidīja mašīna, un mēs aizbraucām uz laukiem ēst avenes. Un nevienam es par to nepastāstīju, nevienam, izņemot jūs, protams.
10 comments|post comment

[10 Aug 2015|11:10am]
mohitosi ar piparmētrusiem
lielais ezers un mazais ezers
odi un dunduri. dunduri un odi
avenes un kazenes, tomāti un baziliks

Un kādreiz, kad es šovakar atnākšu no darba, es taisīšu pesto. Ja man uznāks pavisam liels trakums, es varbūt uztaisīšu arī piparmētru pesto. Jo "mint pesto is a vibrant alternative to the traditional basil sauce". Man patīk tādas vibrējošas alternatīvas.
5 comments|post comment

Мы не жалкие букашки [31 Jul 2015|10:40am]
Mana vienīgā reālā sūdzība par šo vasaru ir tikai par bruņurupuci. Man pašai sauļoties nepatīk, nākamais atvaļinājums tāpat tikai septembrī un strādāt es varu arī lietainā laikā. Bet rupucim, rupucim gan ļoti, ļoti vajag siltumu. Tas nabaga zvēriņš jau tā cieš Latvijas tumšajos gadalaikos un tagad pat māja nav tā iesilusi, lai viņa pa īstam justos labi.
Viņu visu laiku ir jātur zem lampas, kur viņa, miega susuris tāds, krāmējas uz migu un reizumis knapi ieskrubina papriku, as in 'nē, nu, ja jums ļoti vajag, nu, lāb, uzēdīs ar kaut ko'. Bet citādi viņa dzīvojas tikai pa stūriem un nīgri blenž virsū tam, kurš uzdrošinās viņu modināt.
Tajās trijās pa īstam siltajās dienās mums mājās kāds bija kā nobūris rupuci, jo tiešām, viņa bija kā feju samainīts bērniņš, nepavisam ne mūsu rupucis. Viņa čāpoja pa māju bez rimas un apstājas, pēc vienas treknas salātlapas notiesāšanas viņa uzēda vēl otru un desertā arī kādu tomāta šķēli. Tad viņa pat reizēm iespriņģoja virtuvē, un, līksmi iesaucoties Хозяин, а где жратва? Hey good lookin, whatcha got cookin?, lūkoja, ko mēs tur tādu darām, un nepavisam neiebilda uzkost vēl kādu mazu drusciņu.
Aizgaldiņš uz balkona, kur mēs pērn Čiepu laidām sauļoties un vispār dzīvoties, ir pavisam aizgājis atmatā, jo grīdas betons tur ir salts kā Disneja Ledus sirds un, ja rupucis būtu cilvēku sieviete, viņa tur uz līdzenas vietas dabūtu urīnceļu apsaldējumu. Reizēs, kad mēs esam mājās, mēs kā apsēsti meklējam saules pleķus - vietas, kur dzīvoklī uz grīdas iespīd saule - un pārnēsājam rupuci, katru reizi noliekot to gaismiņā, no kurienes viņa pēc laiciņa tāpat aizbēg un noslēpjas aiz maisa ar Latvijas padomju enciklopēdiju divpadsmit sējumos.
Mind you, par laikapstākļiem atbildīgie vīri un sievas, es jau neprasu sev, es rupucim. Pieregulējiet mazliet to grādīzeri, pretty please.
2 comments|post comment

[31 Jul 2015|12:01am]
Es atnācu mājās tādā vieglā, patīkamā šmigā un man sagribējās sataisīt brokastis dzīvesbiedram.* Izlēmu taisīt siera salātus un pašā beigu posmā nošķaidīju sienas ar majonēzi.
Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem. I tell you.

*Sev arī, protams.
**Ēst sagribējās. Noēdu kādu piekto daļu.
13 comments|post comment

[30 Jul 2015|11:10pm]
Es gribēju ko rakstīt, bet man bija slinkums telefonā.
3 comments|post comment

Par dzīves mīlēšanu jeb Jedem das Seinige [26 Jul 2015|08:22pm]
[ music | Shawn Colvin & Alison Krauss - The Boxer [Live] ]

Es tikko mēģināju iedzert alu no ķiršu ievārījuma burciņas. [Pics to follow skat. zemāk.]
Biedrene [info]zirka man vakar nu tik animēti rādīja lietas, ko viņa dara savā jogā, ka man no visām tām pozām, asanām un mantrām atvērās vaļā kādas divpadsmit mājāzības čakras [vamvamvamvamvam, lamlamlamlamlam] un es šodien virpuļoju kā dervišs un daru visas kādas trīs nedēļas ielaistās mājas lietas, un daru tās ar milzu entuziasmu un prieku, un dungādziesmiņām, un es jau teicu, ka prieku? Varbūt man vienkārši patīk nedēļsnogalsdienā beidzot [beidzot!] būt pašai iekš savu māju.
Visam pāri klājas tāds tīksmīgs, gurdens, tumīgs, mazliet rūgtens vasaras reibums - tas no tiem trīs vai četriem litriem Latgales mājas alus, ko mums pa šodienu jāiztukšo, citādi aizies postā. Un iemalkot es sāku jau pirms kādām stundām sešām, bet alus kauss tikai staigā man līdzi visos darbos un neatstājas.
Un es tik virpuļoju un virpuļoju, un vaļējām čakrām cepu un šmorēju, un beržu un spodrinu, un braucu pa bodēm [pirms reibuma, obviously] un mazgāju veļas monblānus.
Pa šo nedēļas nogali es esmu nobrauksi aptuveni četrus simtus kilometru un jāatzīst, ka tikai šodien es beidzot atkal - pirmo reizi kopš avārijas - pa īstam izjutu to savu veco prieku par braukšanu. Es braucu mājās no tirgus ar pilnu mašīnu labumu, ar mūziku, plīvojošiem matiem un visām lietām. Pilsēta bija gurdeni rosīgi rāma - pie tilta palienes pļavās jauca nost Prāta Vētras koncerta skatuvi un mājās gaidīja diena.
Dis made my day, literally. )

6 comments|post comment

Pie sava auto tiek [24 Jul 2015|09:59am]
Vispār es esmu pārdomājusi par to, ka braukšana uz Rīgu no rītiem ar auto ir ļoti nogurdinoša - taisni otrādi, tā ir brīnišķīgi tonizējoša nodarbe. Citkārt es miegaina izveļos Rīgā no vilciena, tenterēju cerams ka darba virzienā un lēnām pamostos, bet te - hops, mašīnā iekšā un jau pie otrā pagrieziena viens brauc pa pretējo joslu un nemaz necik neizskatās nokaunējies, ka man viņa dēļ spēji jābremzē. Jā, es saprotu, ka gara rinda pie vilciena pārbrauktuves, jā, es arī tā esmu darījusi, bet ļoti klusiņām un uzmanīgi. Uz šosejas visi piektdienas rītā plosās kā traki - mētājas pa joslām, apdzen pa nomalēm un vispār atrodas tur ļoti ievērojamos daudzumos.
Tā es pa ceļam paspēju divas reizes ļoti labi, skaļi un atviegloti izlamāties daudzstāvmāju vārdiem, visu ceļu dziedāju visādus guilty pleasures, kas man ir salikti mūzikas kastītē, un ierados Rīgā moža kā vilciņš.
4 comments|post comment

Iranizēt, jandalēt un figurēt [20 Jul 2015|11:22am]
Vispār es pretendēju* uz britu zinātnieku līmeni un apgalvoju, ka pati populārākā vasaras nedēļas nogale kāzām Latvijā ir akurāt tā, kas iekrīt plus mīnus apkārt 24. jūlijam. Es jau trešo gadu reāli netieku svinēt savu vārdadienu! Tādi radi un šitādi un tādi draugi un vēl kādi, tā nu mēs tikai braucam, braucam un braucam. Kas viss ir skaisti, man nav nekādu lielu iebildumu pret kāzām, ēst, dzert, smukas kleites, visi priecīgi.
Un nav jau arī tā, ka mana vārdadiena visa paliek tāda pavisam apdalīta, nē, es tieku gan pie kādas dāvanas, gan gardiem padzērieniem un skaistiem vakariem, man vienkārši nupat jau prasās tādu lielāku ballīti, ar baloniem, daudz, daudz puķuzirņiem un frēzijām un dažiem tostiem man par godu. Bet viņi tik precas, pagāni.
Nevar taču nebraukt uz latgaļu kāzām aiz tā iemesla, ka es te, hmm, baltvīnu gribu padzert un mazliet pasēdēt. Varbūt, ja tur notiks kaut kādas stulbas izdarības, es varēšu celties kājām un teikt, iedzeram ka par mani, ko?
*to pretend - izlikties
5 comments|post comment

lavlī kolīgz aka self-gratification [08 Jul 2015|11:23am]
Es esmu atpakaļ no atvaļinājuma. Man šorīt nebija grūti piecelties. Tas nozīmē, ka atvaļinājuma nudien bijis gana. [Vai tā vispār var būt? Var, var.]
Mani brīnišķīgie kolēģi saka, ka "you look well rested". Tā kā viņi to saka katrs atsevišķi, tad ir iespējams, ka: 1) es esmu palikusi resna; 2) viņi visi melo; 3) es tiešām izskatos atpūtusies. Visbrīnišķīgākā kolēģe gan saka, ka man ļoti daudz balta apģērba ir, "Does it mean you got even more engaged?" Un vēl es saku, ka atvaļinājumā noskatījos GoT ceturto sēriju, uz ko man atbild: "Only one episode? Damn girl, you must have an exciting life!" [Lai nenojauktu ilūzijas par manu aizraujošo dzīvi, es nepastāstīju, ka apsvēru domu skatīties arī piekto, kamēr krāsoju zombiju miniatūras no galda spēlēm, bet atmetu šo domu, jo pārāk daudz sanāk skatīties uz zombijiem un pārāk maz - uz ekrānu.]
Šitā te man pat nav iebildumu strādāt.
8 comments|post comment

[18 Jun 2015|09:35am]
Es vispār vakar neko te nelasīju, jo līdz pašam vakaram cītīgi izvairījos no ziņām, cibām un citiem informācijas kanāliem, lai netīšām neuzzinātu, kas noticis NBA finālā un lai vakarā varētu iet mājās un ar aliņu skatīties, kā trīspunktu bruņinieki dara pāri karalim. Un tieši tajā dienā, kad es te neienāku, jūs esat bijuši ārkārtīgi interesanti un man vispār jāstrādā, bet es lasu.
3 comments|post comment

[09 Jun 2015|05:55pm]
"Te uzreiz Misa piespēra kāju pie zemes.
Jūs tik runājat par savām spalvām!— viņa asarainā balsī iesaucās.— Jūs, kas visu zināt! Snorkes jaunkundzei nav pat kleitas mugurā! Es nemūžam nestaigātu bez kleitas; es labāk nomirtu nekā staigātu bez kleitas!
Misa izplūda asarās un cauri salonam izdrāzās gaitenī."

/Tūve Jānsone Bīstamā vasara/
4 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]